Skocz do zawartości
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po miesiącach oczekiwania (przez koronawirusa wychodzi z rozmów) w końcu mam swoje Aeony 2 C! :D

Teraz wg instrukcji 50-100h wygrzewania, ale już z pudełka wprost znów doświadczam tego fajnego uczucia świetnej rozdzielczości i detalu co wtedy :)

I jak się okazuje mój lampowiec Sinus Audio OTL 6n13s całkiem dobrze sobie z nimi radzi :)

 

No i świetna izolacja od otoczenia przede wszystkim oraz wygoda, miejsce na uszyska!

 

image.thumb.png.bcab734d7f24d1d162b76640

Edytowane przez pabloj
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pablojgratuluję zakupu👍 Już po pierwszych wrażeniach wnioskuję, że bardzo przypadły do gustu. Dalej, w miarę wygrzewania na pewno będzie tylko lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nighthawki to twardy zawodnik, który broni się swoją plastycznością brzmienia, świetną muzykalnością oraz urokliwym mrokiem, nadającym klimat, np. w jazzie. Aeony nie będą miały zbyt łatwo, ale na pewno staną się dobrym uzupełnieniem dla Audioquestów. Życzę miłych odsłuchów oraz interesujących odkryć muzycznych!

 

Na wrażenia z W1000Z będę czekał, bo fajnie opisujesz swoje wrażenia soniczne, słuchasz również sporo jazzu, a Twoje spostrzeżenia pokrywają się z moimi. Dlatego będzie to dla mnie cenna rada, czy warto sobie W1000Z odpuścić, czy jednak dać im szansę na odsłuch w przyszłości :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Tytus1988 Zamknięte Aeony właśnie takim dopełnieniem miały być. Owle pewnie pójdą na sprzedaż bo raczej nie będę już ich używał. Też je lubie, ale za dużo mi się robi, trzeba miejsce na nowy model poczynić :D Którym może będą W1000Z!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pabloj z tym robieniem miejsca na inne czasami bywa różnie. O tym, jak miało być u mnie już wspominałem. Ostatecznie z celu zredukowania ilości słuchawek do trzech sztuk (D8k, NH, Cz1) mam teraz ich więcej niż ten plan zakładał... w szczegóły nie ma sensu wchodzić;) 

 

W1000Z będą zapewne czarować większą sceną, bardziej wyrazistymi blachami oraz saksofonami niż w Audioquestach. W moich W5000 wokale damskie to magia. Są delikatnie przyprószone sopranami, ale jak się zasłucham, to w ogóle tego nie dostrzegam :) Potrafią natomiast ukazywać emocje tkwiące w głosach tak, że rekompensuje to w zupełności wszelkie niedostatki jakościowe oraz te na niższym basie. Poza tym mają tendencje do przybliżania wokalistów, co nie jest czasami zgodne z nagraniem, ale mnie osobiście bardzo się podoba :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.12.2019 o 21:50, pabloj napisał:

@Perul Coś mi się wydaje, że pady mogą być za małe żeby całkowicie objąć moje uszy :D I wyglądają jakby trochę za płytkie. Ale może to takie wrażenie po zdjęciu.

Wiem że Perul mi doradził welurowe wokółuszne  i komfort jest i nie są płytkie i jest bardzo gites. :)

W dniu 17.07.2020 o 19:05, pabloj napisał:

Po miesiącach oczekiwania (przez koronawirusa wychodzi z rozmów) w końcu mam swoje Aeony 2 C! :D

Teraz wg instrukcji 50-100h wygrzewania, ale już z pudełka wprost znów doświadczam tego fajnego uczucia świetnej rozdzielczości i detalu co wtedy :)

I jak się okazuje mój lampowiec Sinus Audio OTL 6n13s całkiem dobrze sobie z nimi radzi :)

 

No i świetna izolacja od otoczenia przede wszystkim oraz wygoda, miejsce na uszyska!

 

image.thumb.png.bcab734d7f24d1d162b76640

Wiem że AEONY to kiedyś była przecena do 200$ youtuber coś tam wspominał, może na blacky  friday będzie chociaż nie wiem czy nie zmienią nazwy tego dnia i nie uznają że to rasistowskie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marco-polo Trochę przesadzają :D Jak dobrze zagadasz do mp3store to dadzą Ci fajną promocje względem ich ceny sklepowej, która obecnie to chyba 3999zł.

 

Btw. wczoraj przypomniałem sobie, że przecież do tych Aeonów dołączone są 3 rodzaje wkładek, którymi można modyfikować sygnaturę. I prześwietnie wręcz sprawdzają się w moich systemach wkładki białe!! Bez wkładek A2C miały u mnie obecnie za dużo góry, grały troszkę za cieńko, a z tymi wkładkami to normalnie ortodynamiczna wersja moich Hawków na specjalnie dorobionym do nich kablu :D Czyli mięsiste kontury i jednocześnie przestrzennie, oraz dzięki technologii planarnej, sporo detalu.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pabloj Polecam z zamkniętych przetestować ath-ap2000Ti. Mnie urzekły tą czystością, ciemnym tłem i przepięknym damskim wokalem. Niestety odsłuch mógł nie być wystarczająco długi :P  Cena wysoka niestety ale może gdzieś z drugiej ręki... :) 

 

Edit: aha no i były wygodne hyhy :D 

Edytowane przez januszmuzy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@euterMogę powiedzieć, że izolacja od otoczenia jest bardzo dobra. Jak muzyki słuchał @januszmuzy nie słyszałem praktycznie nic stojąc obok, a poziom głośności był wysoki :)edit: Bardzo dobre słuchawki, z zacięciem monitorowym, jak w A2000Z, do celów przenośnych. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@januszmuzy @Tytus1988 ale te ATH zdają się mieć dość wąskie w środku pady (w sensie miejsca na ucho), przynajmniej na zdjęciach tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pabloj przy bezpośrednich porównaniach były przynajmniej tak wygodne jak Nighthawki. edit: miejsca na ucho jest wystarczająco dużo. Moje ma 6,1cm i mieściło się bez problemu. Pady są miękkie oraz wygodne. 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, pabloj napisał:

@marco-polo Trochę przesadzają :D Jak dobrze zagadasz do mp3store to dadzą Ci fajną promocje względem ich ceny sklepowej, która obecnie to chyba 3999zł.

 

Btw. wczoraj przypomniałem sobie, że przecież do tych Aeonów dołączone są 3 rodzaje wkładek, którymi można modyfikować sygnaturę. I prześwietnie wręcz sprawdzają się w moich systemach wkładki białe!! Bez wkładek A2C miały u mnie obecnie za dużo góry, grały troszkę za cieńko, a z tymi wkładkami to normalnie ortodynamiczna wersja moich Hawków na specjalnie dorobionym do nich kablu :D Czyli mięsiste kontury i jednocześnie przestrzennie, oraz dzięki technologii planarnej, sporo detalu.

Zeos coś tam bardzo ładnie opisywał je.

Na razie to staram się nacieszyć planarami które kupiłem 3 sztuki w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcześniej jak już wspominałem. Za jednym rzutem kupiłem Audeze lcd2c, Audeze EL-8, Fostex T50RP ,T60RP. 

Nie zapominając posiadam jeszcze planary Monoprice M1050 i M565 te ze zdejmowalnymi wieczkami to chyba te. Hifiman HE-400I

Dodatkowo w tym samym miesiącu zamówiłem Bang & Olufsen H2 ,H6 oraz Bowers & Wilkins P7 wired. 

Możliwe że na dniach będę kupował Bowers & Wilkins P5 i P3 seria 2.

Na dodatek doszły mi też niedawno Philips Fidelio X2HR.

Zakupiłem też niedawno wzmacniacz lampowy Little Dot I+

Staram się poświęcić im trochę czasu bo dla mnie to bez sensu żeby się kurzyły na półce.

Znalazłem niedrogą aukcję finn.no i wychodzi taniej jakbym miał szukać na ebayu. 

Czy jestem uzależniony od słuchawek?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Inszy napisał:

Nie - tak racjonalizujesz chęć kupowania słuchawek, bo do słuchania wystarczy jedna para ;) 

Ja ująłbym to inaczej. Kupowałem wiele słuchawek bo nie wszystkie można użyć w tym samym celu - moim zdaniem to jest taka podróż w której poszukujesz słuchawek w swoim życiu aż w końcu wiesz że możesz zasiąść sobie ze swoimi ulubionymi słuchawkami w fotelu słuchając swojej ulubionej muzyki.Słuchawki różnią się są otwarte,zamknięte,półotwarte. Różnią się wokół-uszne,nauszne. Różnią się Ohmami gdzie nie wszystkie da się napędzić ze zwykłego grajka.

Dodatkowo niektóre słuchawki są jasne inne ciemne. Więc nie jestem w stanie przyjąć wersji że jedne słuchawki można używać.Nie lubię kiedy moja głowa jest ściskana jak śledzie w puszcze konserwowej. Przygoda z audiofilizmem moim zdaniem to chęć poznawania nowych nie odkrytych wysp czy lądów i zakup nowych słuchawek daje mi możliwość porównania czy ta nowa odkryta wyspa to mlekiem i miodem płynąca rzeka czy raczej przepaść w której czeluściach czycha piekło i diabeł. Często wszyscy się pytają czy to dobrze zagra a rzadko występuje pytanie czy będą także komfortowe co wielu producentom można zarzucić bo są produkowane z tej samej stajni na tą samą miarę. S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, marco-polo napisał:

Wcześniej jak już wspominałem. Za jednym rzutem kupiłem Audeze lcd2c, Audeze EL-8, Fostex T50RP ,T60RP. 

Nie zapominając posiadam jeszcze planary Monoprice M1050 i M565 te ze zdejmowalnymi wieczkami to chyba te. Hifiman HE-400I

Dodatkowo w tym samym miesiącu zamówiłem Bang & Olufsen H2 ,H6 oraz Bowers & Wilkins P7 wired. 

Możliwe że na dniach będę kupował Bowers & Wilkins P5 i P3 seria 2.

Na dodatek doszły mi też niedawno Philips Fidelio X2HR.

Zakupiłem też niedawno wzmacniacz lampowy Little Dot I+

Staram się poświęcić im trochę czasu bo dla mnie to bez sensu żeby się kurzyły na półce.

Znalazłem niedrogą aukcję finn.no i wychodzi taniej jakbym miał szukać na ebayu. 

Czy jestem uzależniony od słuchawek?

 

Nieźle poszalałeś ;)

 

Dlaczego nie zdecydowałeś się na zakup mniejszej liczby słuchawek (1-2 par), ale z wyższego segmentu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marco-polo A znalazłeś już słuchawki grające tak jak lubisz? Być może problemem jest źródło/amp, że wciąż szukasz usilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, pabloj napisał:

@marco-polo A znalazłeś już słuchawki grające tak jak lubisz? Być może problemem jest źródło/amp, że wciąż szukasz usilnie.

Tak znalazłem ale kiedy zmieniłem producenta słuchawek i tam gdzie one powstają design nie tam gdzie są produkowane. Na dodatek zmieniłem też źródło. Zrobiłem to w tym roku.

 

 

5 godzin temu, greg_jg napisał:

 

Nieźle poszalałeś ;)

 

Dlaczego nie zdecydowałeś się na zakup mniejszej liczby słuchawek (1-2 par), ale z wyższego segmentu?

 

Bo audiofilizm to taki Diabeł, chęć posiadania tego co niedoścignione, szukanie tego co nieodkryte. Zauważyłem że słuchanie muzyki w różnych kategoriach daję słuchawkom drugą szansę gdzie ujawniają swój potencjał, odkrywanie dźwięków których wcześniej nie słyszałeś. Poza tym z drogimi nie wyjdziesz na deszczową pogodę i nie chcę wchodzić w bardzo wysoki segment bo mógłbym się rozczarować. Przecież nie mogę zmienić swoich predyspozycji słuchowych takie jakie zostały mi dane w genach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności