Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@marco-polo Z ciekawości, które słuchafony z tych co posiadasz najbardziej trafiają w twoje upodobania sygnaturowe, i z czego pędzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, pabloj napisał:

@marco-polo Z ciekawości, które słuchafony z tych co posiadasz najbardziej trafiają w twoje upodobania sygnaturowe, i z czego pędzone?

Powiem tak są różnice z czego są napędzane. Zbliżone swoją strukturą grania w sygnaturze to Bang & Olufsen H6, Audeze EL-8 te są pędzone z FX-AUDIO X6 z op-amp Bursona jeżeli chodzi o otwarte. 

(używane)EL-8 wyrwałem za 1100zł;(używane) Bang & Olufsen H6 za 270zł;(używane) Bowers & Wilkins P7 za 750zł

Audeze LCD2C za 3000zł; Nowe

Te mi najbardziej podchodzą. Czasem używam je z różnymi grajkami i z przenośnym little bear B-4 z op-amp Bursona.

Chociaż i bez tego te grajki dobrej konstrukcji potrafią zagrać jeżeli nie są wysokoohmowe słuchawki.

Powiem też tak że często wiele słuchawek które posiadam też dobrze grają ale wiele mają do życzenia w budowie.

Słucham muzyki różnej, zróżnicowanej w brzmieniu. Czasem słucham dobrze znanych kawałków do testowania słuchawek.

Często też widać różnice w jakiej jakości są pliki.

Kiedyś ktoś powiedział tutaj na forum że najlepszy film blu-ray to Avatar ze względu na użyte techniki nagrywania dźwięku.

 

 

 

Kiedyś długo miałem słuchawki Corsair Gaming H1500 po okresie pogwarancyjnym umarły. 

Wtedy uświadomiłem sobie że nie będę kupował słuchawek z elektroniką w środku.

Czytając forum tutaj na początku przeważnie słuchałem na słuchawkach dynamicznych. 

Wtedy ktoś z forum zainspirował mnie graniem z lampkami. 

Później nadszedł czas na zainspirowanie mnie do słuchawek planarnych.

Wszystko to było w niskich budżetowych cenach.

Wtedy ktoś zainspirował mnie żebym podniósł szczebelek o Hi-END - ktoś zapytał dlaczego nie poszedłem od razu w wysoki segment.

Odpowiedź jest prosta. Byłem w stanie określić czy granie budżetowych różni się od wysokiego segmentu. Poza tym tkwiła we mnie chęć przeskoczenia tego poziomu, czułem taki niedosyt że w końcu nadszedł czas na coś nowego.

Na początku był hype wszystko z Chin kupowanie i polecane, kiedy zmieniły się czasy kiedy nastał czas "korony" to od zeszłego roku przestałem kupować z popularnego sklepu "aliexpress".

Przeszedłem na ebay jednak polityka ebay-a mi nie podchodziła i w regulaminie jest napisane że jeżeli nie jestem w strefie EU to płacę podwójny podatek i to mnie zniechęciło bo musiałem płacić koszta wyższe niż mają określone w umowie. Poza tym mają podpisany kontrakt i zgadzasz się na wszelki kosztorys wyceniony przez ich firmę kurierską Pitney & Bowers.

GLOBAL SHIPPING na paczkę czekałem 47 dni. DHL to nie ma problemu polecam z ebay-a.

Amazon drogie ceny.

Taka jest krótka historia mojego wstąpienia na ścieżkę audiofila - nie będę się cofał aż do czasów dzieciństwa kiedy zaczynaliśmy od walkmanów, discmanów i jeszcze wcześniej z magnetowidów szpulowych, Radmora i Unitry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój letni sezonowy zakup kiedy przestałem kupować na aliexpress.

 

IMG_20200722_113214.jpg

IMG_20200722_113314.jpg

IMG_20200722_113421.jpg

IMG_20200722_113605.jpg

2 minuty temu, pabloj napisał:

Patrząc po wykresie Bang & Olufsen H6, lubisz ciemne gęste granie, powinneś spróbować Nighowli albo Hawków :D

Na razie to chcę dobrze napędzić słuchawki które moim zdaniem były napędzane tylko z mobilnego iphona te które zakupiłem używane.

Co do muzyki to o którym wykresie mówisz Bang & Olufsen H6 wersja 1 czy 2?

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To możliwe że te częstotliwości dobrze wpływają na moje samopoczucie lub jakieś receptory w mózgu tak samo jak ostre przyprawy wasabi czy tabasco.

Wiem że niektóre słuchawki polecane i bardzo dobre na forum kiedy je zakupiłem pomimo dobrych not 10/10 to czułem że im coś brakowało.

Nie wiem czy czasem kulturowość czy to w jakiej muzyce się wychowaliśmy na tzw. "podwórku" też ma jakiś wpływ na to.

Pamiętam kiedy byłem dzieckiem kilka razy w operze to słuchawki to jedynie takie odzwierciedlenie lecz nigdy nie będzie to samo.

Pamiętam kiedy kobieta swoim głosem wdzierała się przez moje bębenki aż do serca gdzie czułem że moje serce rozpływa się jak czekolada wewnątrz i tak samo nie mogłem nigdy zrozumieć że ludzie płaczą na koncertach André Rieu i się bardzo wzruszają - jednak to coś musi być że łączy nas ta więź z tą muzyką to jak bycie na meczu piłkarskim gdzie grają dwie drużyny i czujesz po prostu tego ducha, możliwe też że ludzie na siebie w jakiś sposób oddziałują. 

To są moje odczucia ktoś inny może mieć inne - dlatego napisałem że dla innych moje przeżycia mogą być jak w filmie "Kontakt" - dla innych nie zrozumiałe i nieistniejące, jednak je przeżyłem.   

1 godzinę temu, pabloj napisał:

Patrząc po wykresie Bang & Olufsen H6, lubisz ciemne gęste granie, powinneś spróbować Nighowli albo Hawków :D

Nad  Hawkami to się zastanawiałem były przecenione w Polsce w jakimś sklepie. Night Owl Carbon miałeś na myśli?

Na ebay-u trochę drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marco-polo Są tylko jedne Nightowle, to jest zamknięta wersja Hawków, cała czarna. Są Jeszcze Stare drewniane Nighthawki półotwarte i nowsze Nighthawki Carbony, też półotwarte.

Ja mam stare Hawki i Owle właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, pabloj napisał:

@marco-polo Są tylko jedne Nightowle, to jest zamknięta wersja Hawków, cała czarna. Są Jeszcze Stare drewniane Nighthawki półotwarte i nowsze Nighthawki Carbony, też półotwarte.

Ja mam stare Hawki i Owle właśnie.

To te ale są w solidnej cenie https://www.ebay.pl/itm/AUDIOQUEST-NIGHTOWL-CARBON-CUFFIA-CHIUSA-NUOVA-GARANZIA-UFFICIALE-ITALIA/192712962512?hash=item2cde9671d0:g:HZgAAOSwC9hb34lW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marco-polo Tak to te, tutaj masz znacznie taniej ;)https://www.olx.pl/oferta/audioquest-nightowl-CID99-IDFDppO.html#a6e9b0b5f1

Nowe obecnie kosztują 1499zł czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, pabloj napisał:

@marco-polo Tak to te, tutaj masz znacznie taniej ;)https://www.olx.pl/oferta/audioquest-nightowl-CID99-IDFDppO.html#a6e9b0b5f1

Nowe obecnie kosztują 1499zł czy coś takiego.

Tak tylko że w opisie ma odbiór osobisty. Poza tym Ja w innym kraju nie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marco-polo Audioquest jak ogłosił koniec produkcji słuchawek to ceny Hawków/Owli spadły o połowe, z 3k do 1.5kzł, więc szukaj w tych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, pabloj napisał:

@marco-polo Audioquest jak ogłosił koniec produkcji słuchawek to ceny Hawków/Owli spadły o połowe, z 3k do 1.5kzł, więc szukaj w tych okolicach.

hej tutaj masz w Polsce w cenie 1399,00 PLN

 

NightHawk Carbon

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audioquest-nighthawk-carbon.html

 

NightOwl

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audioquest-nightowl.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Corvin74 napisał:

Produkt niedostępny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, marco-polo napisał:

Produkt niedostępny :)

musisz do nich napisać, mogą być na sklepach stacjonarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tu proszę - Nighthawk drewniaki https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-audiofilskie-hifi-audioquest-nighthawk-tanio-komplet-CID99-IDFiuP9.html#6b6485d0b4 . Bardzo ciężko je dostać w Polsce. To oczywiście są półotwarte ale także warte posłuchania i jednak też podobne to nightowl. Sam się zastanawiam czy nie kupić drugiej sztuki :D  kiedyś mogą być już nie do kupienia lub do kupienia ale w jakiejś nierozsądnej cenie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.07.2020 o 13:03, pabloj napisał:

Patrząc po wykresie Bang & Olufsen H6, lubisz ciemne gęste granie, powinneś spróbować Nighowli albo Hawków :D

Mam H6v2 i w żadnym razie to nie jest granie ani ciemne, ani gęste. Wprost przeciwnie, jest raczej na przełomie neutralnego i jasnego. Grają lekką V, ze średnicą lekko wycofaną, ale bez żadnego koca czy tym podobnych, taki krok w tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1
W dniu 24.12.2019 o 11:08, Andrewek napisał:

Ja polecam pójść za radą @Perul, ale - kupić nowe T40RP MK3 i zamontować do nich skórzane pady od HM5. Średnica padów jest b duża i pomieszczą chyba każde uszy. T40RP i T50RP  MK3 grają dobrze bez modów. Jedynie co to izolacja nie powala.

No właśnie przez tą izolację nie poleciłem MK3, tylko MK2. Co do padów na moich T40, to są większe od HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności