Jump to content
  • 0
WojtL

Zamknięte do 3,5k do progrocka i metalu

Question

Cześć, 

Prośba o poradę odnośnie słuchawek zamkniętych do rocka progresywnego, metalu, trochę elektroniki. Zależy mi na wyrównanej średnicy i dobrego kopnięcia w basie oraz niekłójących, ale rozciagnietych sopranach. Ważna jest izolacja, bo będę ich używał w pracy.

Grałyby z Chord Mojo podłączonego zazwyczaj do tel. Muzyka przez USB Audio Player Pro z Tidal Hi-fi.

Budżet do 3-3,5 k. Mogą być używki.

Edited by WojtL

24 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Też jestem ciekawy, ja w tym celu kupiłem d5200 + kabel może pady.

pisane mobilnie

• 0

Poleciłbym używane Fostexy TH-900 ale one grają V więc zostają chyba tylko Denony D7200 lub Fostexy TH-610.

• Like 1

• 0

Też bym te dwie pary obadał. U mnie zostały Fostexy. Denony niewygodne nawet po doginaniu pałąka, a przylepianie jakichś gąbek do słuchawek za taką kasę jakoś mnie mierzi.

Do tego jakby mniej równe. Coś mnie męczyło na średnicy, a bas raz przepiękny, a raz jakby go nie było. Za to granie bardziej wyrafinowane i gładkie niż th610. 

Jak dla mnie dłuższe odsłuchy obu par konieczne. Najlepiej wypożycz za kaucją do domu.

• 0
2 godziny temu, WojtL napisał:

do rocka progresywnego, metalu, trochę elektroniki. Zależy mi na wyrównanej średnicy i dobrego kopnięcia w basie oraz niekłójących, ale rozciagnietych sopranach.

Nie pocieszę Cię. Nie ma takich. Przynajmniej ja takich przez 5 lat nie znalazłem.

Blisko oczekiwań mogą być Sonorous III. 

• Like 2

• 0

Spróbuj Cascade. Słucham dokładnie podanych przez Ciebie gatunków i sprawdzają się bardzo dobrze. Tylko dla mnie na stockowych padach jest za dużo dołu, a na welurach izolacja gorsza. Może też Nightowle?

Edited by Seler666

• 0
Nie pocieszę Cię. Nie ma takich. Przynajmniej ja takich przez 5 lat nie znalazłem.

Z uporem maniaka - d7200 :)
Bass ok, soprany niektórym przeszkadzają ale wobec tych wymagań mogą się okazać ok.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

• 0

Mój głos też na Fostexy TH-610, przy odpowiednim źródle spełniają wszystkie założenia. NightOwle brzmieniowo też spoko, ale są bardziej relaksacyjne.

• 0

Lepszych do metalu nie słyszałem niż Sonorous III. Aczkolwiek aby miały głęboki wykop w basie trzeba im zmienić pady.

• 0

Nie ma fabrycznych, zmodyfikować można prawie każde z różnym skutkiem. Pytanie czy idziemy na gotowe czy modyfikujemy i jak bardzo.

Jeśli masz gniazda jest już sporo łatwiej i taniej. Wymiana kabla firmowego na coś z miedzi occ.

A każda marka / model / technologia ma swoje wady i zalety.

pisane mobilnie

• 0
8 godzin temu, Seler666 napisał:

Spróbuj Cascade. Słucham dokładnie podanych przez Ciebie gatunków i sprawdzają się bardzo dobrze. Tylko dla mnie na stockowych padach jest za dużo dołu, a na welurach izolacja gorsza. Może też Nightowle?

Ja też bym polecił sprawdzenie CASCADE, po zerwaniu fabrycznego filtra dołu jest tak w sam raz funowo. Jak je ostatnio podpiąłem do KANN CUBE, to był szok, niesamowity wykop ale reszta pasma zrównoważona, sama przyjemność słuchania. Bardzo nie doceniane słuchawki. 

• Like 1

• 0

Które z tych słuchawek najlepiej izolują - najmniej ucieka dźwięk na zewnątrz?

• 0

Cascade na skórzanych padach izolują bardzo dobrze. TH610 to takie półotwarte trochę słuchawki i dźwięk ucieka na zewnątrz. Niedużo, ale jednak.

• 0

D7200 także wykreśl (bakuś mówił że są półotwarte taką mają budowę) oba te modele wypuścili w podobnym czasie.

D5200 poprawili w tym względzie uszczelnienie choć da się mocniej wytłumić, T5 mają podobny poziom tłumienia.

Jako ciekawostkę powiem że lcd-xc czy z1r sieją jeszcze mocniej :D

• 0

Sonorous III są zamknięte bez żadnych ale, nie sieją na zewnątrz zbytnio.

• 0

Kurczę, wygląda na to, że Cascade to straszne basotłuki, ale wydają się ciekawe o ile ten rozpasany bas da się ujarzmić. Widze, że nikt nie poleca Aeon Flow Closed. Grają za chudo?

• 0

Aeon chyba potrzebują solidnej dawki prądu; nie wiem czy Mojo da radę.

Bas da się ujarzmić albo zdjęciem fabrycznych filtrów albo zmianą padów na materiałowe. 

• 0
W dniu 13.08.2019 o 10:50, retter napisał:

Też jestem ciekawy, ja w tym celu kupiłem d5200 + kabel może pady.

pisane mobilnie

D5200 wyciekają na zewnątrz mniej niż 7200? Pady zmieniłeś na jakieś skórzane Dekoni albo Denona? Masz porównanie jak po tych zmianach D5200 wypadają względem 7200? Opinie w necie takie, że niby nie warto dopłacać do wyższego modelu. Dziękuję za pomoc.

• 0

Bakuś miał i chyba rozbierał 7200, mówił ze maja budowe taką że są półotwarte.

Ja widziałem co jest w 5200 uszczelka wytłumienie więc jest dobrze.

7200 i 9200 mają lepszą górę i jeśli ktoś chce zostać na fabrycznych ustawieniach są lepsze. Wymiana kabla już odwraca trochę ten układ.

Poduchy maja niezłe do zamkniętych.

pisane mobilnie

• 0

Wszystkie aspekty z pierwszego posta jak dla mnie - Aeon Closed. Ale one są tak różnie odbierane (w sumie jak każde słuchawki), więc zalecam ostrożność/przesłuchanie. Ale polecam. 

• 0

Miałem używałem z 2 tyg aeon closed skoro tak Under polecałeś mi, fajne ale widzę kilka wad nie do przejścia.

Może i bas kopie, ale jest go tak dużo że musiałem się go doszukiwać albo byłem tak skrzywiony zepsuty dołem w d5200 ;p

pisane mobilnie

• 0

@retterCiekawe. Mi w Aeonach nie brakowało basu. Jedynie bez wkładek trochę to brzmienie się robiło odchudzone gdzieś tam na jakichś częstotliwościach. Z wkładkami idealnie. A wykop i zejście takie, że wszystkie dynamiki jakie miałem/słuchałem (może oprócz D7100/Ultrasone Edition 9) brzmią jak zabawki :D

• 0

To posłuchaj dobrze zrobionych d5200 chociażby, a najlepsze że cytryny ida sensownie. A nie pieca z BALli ;D

pisane mobilnie

• 0

Ja bym rozważył Ultrasone  - Signature PRO lub Edition 8

• Like 1