Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odpaliłem Fiil T1 lite. Wrażenia mieszane bo bardzo mnie wkur...ił fakt że etui mieści tylko tipsy w rozmiarze dla dzieci, moje nie wchodzą, może comply T400 rozmiar M jeszcze popróbuję ale słuchawki z nimi ledwo wchodzą w etui a na nich są dla mnie dostatecznie wygodne i brzmienie zdecydowanie lepsze niż w firmowych gó...ach... Średnica fakt na razie taka sobie ale dopiero je wygrzewam więc może się coś poprawi... Niemniej jednak nie wymagam od nich suuuper brzmienia, byle grały poprawnie i były wygodne (gimnastyka, droga do pracy itp. bo do słuchania na wygodnie mam FH5 i CCA C16). Mam też pianki crystal tips ale również nie mieszczą się w etui a tym słuchawkom też ewidentnie służą (w zasadzie mi)... Symbio rozmiar L w ogóle odpadają... Czytałem że Spiral Doty nawet w rozmiarze L się mieszczą ale ich niestety na razie nie posiadam...

 

Zostaje testować etui z Comply T400M bo współpracują dla mnie zadowalająco, jeżeli to nie podejdzie to dla mnie może być z nimi lipa... A tak to polecam bo dałem 130zł na Ali i poza moimi odchyłami jest spoko. Muszę naprawić moduł TRN BT20S bo czekam tez na KZ DQ6, zaczął mi nagle przerywać lewy ale te chińskie jednorazówki naprawia się cholernie ciężko 😕 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Właśnie odpaliłem Fiil T1 lite. Wrażenia mieszane bo bardzo mnie wkur...ił fakt że etui mieści tylko tipsy w rozmiarze dla dzieci, moje nie wchodzą, może comply T400 rozmiar M jeszcze popróbuję ale słuchawki z nimi ledwo wchodzą w etui a na nich są dla mnie dostatecznie wygodne i brzmienie zdecydowanie lepsze niż w firmowych gó...ach... Średnica fakt na razie taka sobie ale dopiero je wygrzewam więc może się coś poprawi... Niemniej jednak nie wymagam od nich suuuper brzmienia, byle grały poprawnie i były wygodne (gimnastyka, droga do pracy itp. bo do słuchania na wygodnie mam FH5 i CCA C16). Mam też pianki crystal tips ale również nie mieszczą się w etui a tym słuchawkom też ewidentnie służą (w zasadzie mi)... Symbio rozmiar L w ogóle odpadają... Czytałem że Spiral Doty nawet w rozmiarze L się mieszczą ale ich niestety na razie nie posiadam...
 
Zostaje testować etui z Comply T400M bo współpracują dla mnie zadowalająco, jeżeli to nie podejdzie to dla mnie może być z nimi lipa... A tak to polecam bo dałem 130zł na Ali i poza moimi odchyłami jest spoko. Muszę naprawić moduł TRN BT20S bo czekam tez na KZ DQ6, zaczął mi nagle przerywać lewy ale te chińskie jednorazówki naprawia się cholernie ciężko  
Ja mam do T1 Lite spin fity do TWS i bez problemu się mieszczą. Generalnie pudełka do TWS są przystosowane do tipsów dedykowanych do TWS (z krótką wewnętrzną tulejką) i wtedy nawet z większymi rozmiarami nie będzie problemu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gentillo napisał:

Dotarły do mnie dzisiaj galaxy buds pro i rozwaliły u mnie system. Z czystym sercem mogę napisać że są to najlepiej grające twsy jakie miałem kiedykolwiek w uszach.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

aptX jest ? czy tylko SBC,AAC i kodek Samsunga (SSC) ?

 

Edit - już wiem.

https://news.samsung.com/global/meet-galaxy-buds-pro-epic-sound-for-every-moment

Tylko te co napisałem

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurop napisał:

Ja mam do T1 Lite spin fity do TWS i bez problemu się mieszczą. Generalnie pudełka do TWS są przystosowane do tipsów dedykowanych do TWS (z krótką wewnętrzną tulejką) i wtedy nawet z większymi rozmiarami nie będzie problemu.

Problem w tym że o ile szerokość M jest ok to jednak wolę aby były trochę dłuższe. Jakoś dam radę, na razie te Comply M dają radę i słuchawki się ładują po zamknięciu. Może jest szczelina 0.5mm ale to detal, końcówki pianek się nie odkształcają. 

W kwestii tych słuchawek to jakaś instrukcja po angielsku gdzieś jest? Chińskiego nie znam ale obsługuję intuicyjnie. Niemniej jednak wolałbym wiedzieć czy chowając do etui się wyłączyły czy sam mam wyłączyć, jak obsługiwać połączenia itp :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Możesz odblokować pełną obsługę instalując apke chińska z qr kodu z chińskiej instrukcji która jest w pudełku.

Jak już masz apkę, to warto pomóc sobie z ustawieniami przy użyciu drugiego telefonu z google obiektyw. Raz ustawione słuchawki zapamiętują ustawienia i apkę możesz usunąć.



Dotarły do mnie dzisiaj galaxy buds pro i rozwaliły u mnie system. Z czystym sercem mogę napisać że są to najlepiej grające twsy jakie miałem kiedykolwiek w uszach.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


To czekam aż zaczną je dodawać jako gratis do większej liczby telefonów w promocjach i za 500 trzeba będzie sprawdzić. Myślę że kwestia miesiąca.

Do czego mógłbyś porównać spośród TWS

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kurop napisał:

Możesz odblokować pełną obsługę instalując apke chińska z qr kodu z chińskiej instrukcji która jest w pudełku.

Jak już masz apkę, to warto pomóc sobie z ustawieniami przy użyciu drugiego telefonu z google obiektyw. Raz ustawione słuchawki zapamiętują ustawienia i apkę możesz usunąć.

Dzięki, to pokombinuję jak znajdę chwilę. Działają ok ale jak wyciągam z etui to są włączone, nie wiem czy same się włączają czy jak już odpaliłem to pozostają w stanie czuwania... Chyba najprościej będzie to sprawdzić przeglądając aktywne urządzenia bt w telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






To czekam aż zaczną je dodawać jako gratis do większej liczby telefonów w promocjach i za 500 trzeba będzie sprawdzić. Myślę że kwestia miesiąca.

Do czego mógłbyś porównać spośród TWS



Od dawna nie mam już Momentum 2 ale z tego co pamiętam to jest trochę podbne granie. Ocieplone V ale z wiekszą rozdzielczością. Generalnie to bardziej odbieram je jako pełnokrwiste iemy bez wstydu przy graniu po kablu. Używam z kodekiem Samsunga który ma bitrate jak aptx HD. Nie wiem jak na SBC.

Udało mi się łyknąć za trochę więcej niż 500:)


Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kurop napisał:

Ja mam do T1 Lite spin fity do TWS i bez problemu się mieszczą. Generalnie pudełka do TWS są przystosowane do tipsów dedykowanych do TWS (z krótką wewnętrzną tulejką) i wtedy nawet z większymi rozmiarami nie będzie problemu.

Potwierdzam i nie rozumiem narzekania na T1 Lite.

T1 ubrane w Spiral dotsy w rozmiarze L (a to bardzo spore tipsy) spokojnie wchodzą do etui i

co ważne proces ładowania przebiega bez problemu. Sprawdzone na 100%.

 

9 godzin temu, gentillo napisał:

Od dawna nie mam już Momentum 2 ale z tego co pamiętam to jest trochę podbne granie. Ocieplone V ale z wiekszą rozdzielczością. Generalnie to bardziej odbieram je jako pełnokrwiste iemy bez wstydu przy graniu po kablu. Używam z kodekiem Samsunga który ma bitrate jak aptx HD. Nie wiem jak na SBC.
Udało mi się łyknąć za trochę więcej niż 500:)

Ja podobnie łyknąłem he ,he

M2 wymagają eq, a ten z apki jest dla mnie bardzo ok. Po przez eq trochę wygładzam V-ką.

 

Miałem te budsy. Samsungi mi jednak całkiem nie leżą. Dalej senki to number one.

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chico99 napisał:

Potwierdzam i nie rozumiem narzekania na T1 Lite.

T1 ubrane w Spiral dotsy w rozmiarze L (a to bardzo spore tipsy) spokojnie wchodzą do etui i

co ważne proces ładowania przebiega bez problemu. Sprawdzone na 100%.

Jakoś tam Comply T400 rozmiar M się zmieściły (chociaż potem ciężko wyjąć słuchawki a pianki są lekko odgniecione na czubkach ale chociaż nie wypadną :P) i chyba ładuje ale będę musiał się zaopatrzyć  też w Spiral Dotsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Play napisał:

A ktoś sprawdzał te Samsungowe fasolki tws?

 

Miałem. Pomysł na tws-y wydawał mi się ciekawy. Ale kształt tej fasolki nijak nie komponował się

z moim uchem. Tam jest taki patent, że jak nieprawidłowo założysz, to się wyłączają.

I właśnie jak tylko uzyskiwałem minimalnego seala, to słuchawki się wyłączały ... Puściłem je dalej.

Tak że do końca nie wiem jak grają.

Kupowanie w ciemno mocno ryzykowne, może się skończyć podobnie jak w moim przypadku.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o słuchawkach ale sprawa wireless - spotkaliście się z nadajnikiem BT jako donglem na USB-C ? Czyli podczepianym do USB-C telefonu, na kabelku, i nadającym po BT (aptX) do słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gentillo napisał:

Widziałem takie ale pod PC i Nintendo.

Znalazłem pod Androida:)
https://a.aliexpress.com/_uyrH11
 

. "Ten produkt nie może sparować się z żadnym telefonem komórkowym lub tabletem"

cytat z AliEx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

. "Ten produkt nie może sparować się z żadnym telefonem komórkowym lub tabletem"

cytat z AliEx

Niżej @Lord Raydenmasz

Cytat

Większa kompatybilność, może być używany w systemie, który może wyprowadzać dźwięk cyfrowy USB, taki jak Windows / Mac OS / iOS / Android / PS3 / PS4 / PS4 Pro / Nintendo Switch / USB-A / USB-C (OTG) /Micro-usb (OTG)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnej specyfikacji Bluetooth 5 oferuje nawet dwa razy szybszy transfer niż v4.2 (do 2 Mb/s) oraz zwiększa „pojemność” transmisji danych o 800 proc. Mówiąc krótko: oznacza to, że możemy szybciej wysyłać i odbierać znacznie większe ilości danych.

2 Mb/s to prędkość, która może nie robić większego wrażenia (wszak standard Bluetooth v3.1 + HS oferował przesyłanie danych z prędkością 40 Mb/s). Jednak nowy Bluetooth stanowi podkreślenie faktu, że wypromowana na przesyłaniu plików technologia tak naprawdę powstała w innych celach – przede wszystkim do łączenia ze sobą urządzeń.

Ponadto Bluetooth 5 ma większy zasięg (i to o 400 proc.) – może łączyć urządzenia oddalone od siebie na odległość 4 razy większą niż miało to miejsce w przypadku wersji 4. Gdzie to wykorzystamy? Między innymi podczas korzystania z bezprzewodowej klawiatury i myszki podłączonej do telewizora oraz podczas korzystania z głośników Bluetooth. Realnie mówimy o zasięgu na poziomie 120 metrów.

Najważniejsze zalety Bluetooth 5, czyli większy zasięg i większa „pojemność” sprawiają również, że Bluetooth ma mieć wreszcie potencjał w IoT (Internet of Things, Internet Rzeczy). Innymi słowy, będzie można wykorzystać go w systemach inteligentnego domu – urządzenia będą mogły za jego pomocą komunikować się ze sobą, by dogodzić domownikom.

Wreszcie Bluetooth 5 to stabilna technologia łączności bezprzewodowej, jak zapewniają autorzy specyfikacji. Specjalnie została bowiem zaprojektowana w taki sposób, by dobrze i bezproblemowo działać wśród sieci Wi-Fi i LTE (a więc innych popularnych standardów bezprzewodowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli ogólnie nie ma różnicy w możliwościach brzmieniowych między 4.2 a 5 gdyż i tak kodeki nie wykorzystują tej przepustowości (LDAC chyba 900kbps). Tym bardziej że np. moje T1 lite działają na SBC a tutaj mowa o ok. 3x węższym bitrate względem LDAC... Różnica to przede wszystkim zasięg... Chociaż na LDAC może ktoś uświadcza lagów jak chodzi po mieszkaniu i zwiększa odległość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeki są ważne ale nie zawsze brak wyższych kodeków świadczy że dźwięk będzie do niczego. Z mojej kolekcji dwa rodzynki: Flare Pro HD nie mają aptX tak jak LG Tone Flex HBS-XL7 a jedne przez wbudowany DAC potrafią zagrać tak że zawstydzają LDAC. W sumie cała implementacja jest ważna nie tylko kodeki 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Kodeki są ważne ale nie zawsze brak wyższych kodeków świadczy że dźwięk będzie do niczego. Z mojej kolekcji dwa rodzynki: Flare Pro HD nie mają aptX tak jak LG Tone Flex HBS-XL7 a jedne przez wbudowany DAC potrafią zagrać tak że zawstydzają LDAC. W sumie cała implementacja jest ważna nie tylko kodeki 

O tym tez czytałem, że Fiil T1 lite mimo SBC grają świetnie w porównaniu z innymi TWS obsługującymi wyższe kodeki. Zresztą, nie oszukujmy się cena determinuje wiele aspektów ale nie spodziewałem się ze za 130zł słuchawki będą miały wszystko i spełniają moje oczekiwania ;) Niemniej jednak ciekawe jakby wpłynęło na brzmienie gdyby działały z lepszymi kodekami ale idąc na głosem pragnienia wyższej technologii kupiłbym pewnie moduły np. TRN BT20S PRO :) 

 

PS widzę teraz za ok 200zł z ALI można dorwać te moduły, niezła cena bo pamiętam kosztowały więcej jak się wcześniej interesowałem :P

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 11:11, gentillo napisał:

Widziałem takie ale pod PC i Nintendo.

Znalazłem pod Androida:)
https://a.aliexpress.com/_uyrH11

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


 

Skoro zebrali się tutaj tacy fachowcy, może ktoś orientuje się czy taki nadajnik, pewnym jest że wysyła sygnał APTXhd, czyli 24bit? Jest mnóstwo dongli na usb do pc (i drogich i tanich), cóż z tego że na wszystkich pisze obsługa aptxhd skoro, chyba przez brak obsługi w windows, ewentualnie przez niższy transfer usb wysyłają tylko sygnał aptx. Wogóle nie rozumiem jaki jest sens pisania przez producentów o obsłudze, skoro nie ma możliwości by to faktycznie uzyskać, słyszałem że na komputerach apple jest to samo. No chyba że klient widzi aptxhd kupuje, działa i jest happy, nie sprawdzając tak naprawdę w ustawieniach czy wykorzystuje swoje słuchawki w 100%. Z tego co wiem to są nadajniki bluetooth, które sygnał audio pobierają po kablu optycznym no i wtedy mamy pełną obsługę. No i ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy nie wystarczyło by dokupić śledzia do pc z obsługą usbc (wiadomo wyższy transfer + sterowniki producenta) no i tego rodzaju nadajnik. Ostatnio Asus wypuścił dongle bluetooth 5.0, z wyjściem usbc i adapterem do zwykłego usb, oczywiście opisane z obsługą APTXHD. No i z przejściówką wysyła jedynie sygnał 16bit aptx, ale o tym się nie chwalą (nie wiem jak przez usbc). Czytałem na zagranicznym forum jest cały wątek, mnóstwo koncepcji, multum dongli i nikomu nie udało się tego uzyskać. Ktoś ma jakieś doświadczenie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności