Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel rozgląda się za TWSami, do 150 PLN +/- z dobrym wyciszaniem - więc sądzę, że bez ANC się nie obejdzie. Osobiście proponowałem mu Panasonic S500W ale w tej cenie ciężko dostać (mi się udało wylicytować i jestem z nich bardziej zadowolony niż z S300W, są po prostu lepsze, trochę inaczej zestrojone - równiejsze). Może coś zaproponujecie? Koleś słucha raczej gitarowej muzyki.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Geekfly GF8s, chyba najbardziej napakowane przetwornikami TWS.

Na dole dynamik, w środku armatura i na górze dwa piezo.

 

Bałem się trochę chińskiego strojenia, zwłaszcza na górze, bo tam w tańszych dokach zupełnie nie ogarniają strojenia piezo.

No więc nie - znacznie bardziej kojarzy mi się to strojenie z Shanlingiem niż jakimś KZ czy TRN. Gładko, przestrzennie jak na TWS, dużo detalu, ale nie męczy. Lekko podkreślony bas (szybki, nie wlewa się na średnicę) oraz wokale. Góra wyraźna i przejrzysta, ale się nie narzuca. Bardzo uniwersalne brzmienie i na razie z żadną muzyką nie miałem problemu.

 

Mam go za to ze sterowaniem - panel dotykowy na lewej słuchawce nie działa. Prawa strona jest ok, więc pauzować czy przerzucić utwór na następny można, ale już by ściszyć czy wrócić do poprzedniego trzeba sięgnąć po telefon.

 

I ogólnie na tym możnaby skończyć - rewelacyjne brzmieniowo, ale nie polecam, bo QC słabe (stare GF8 w ogóle mi nie grały po lewej stronie).

Jednak... Zamiast do sklepu napisałem do producenta. Szybka odpowiedź, przeprosiny i szczera informacja, że w pierwszym rzucie mieli wadliwe około 10% egzemplarzy. Ponoć problem rozwiązany, a ja mam czekać na w pełni sprawny egzemplarz (a spytałem tylko, czy można ożywić dotyk przez reset). Nawet adresu nie podawałem, bo od razu zwrócili się do Penona o weryfikację klienta.

 

Taką obsługę, to ja lubię.

 

IMG_20210318_101406.thumb.jpg.6ead6ed976bef8f706d080cf260b9ce0.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inszy napisał:

Od kilku dni mam Geekfly GF8s, chyba najbardziej napakowane przetwornikami TWS.

Na dole dynamik, w środku armatura i na górze dwa piezo.

 

Bałem się trochę chińskiego strojenia, zwłaszcza na górze, bo tam w tańszych dokach zupełnie nie ogarniają strojenia piezo.

No więc nie - znacznie bardziej kojarzy mi się to strojenie z Shanlingiem niż jakimś KZ czy TRN. Gładko, przestrzennie jak na TWS, dużo detalu, ale nie męczy. Lekko podkreślony bas (szybki, nie wlewa się na średnicę) oraz wokale. Góra wyraźna i przejrzysta, ale się nie narzuca. Bardzo uniwersalne brzmienie i na razie z żadną muzyką nie miałem problemu.

 

Mam go za to ze sterowaniem - panel dotykowy na lewej słuchawce nie działa. Prawa strona jest ok, więc pauzować czy przerzucić utwór na następny można, ale już by ściszyć czy wrócić do poprzedniego trzeba sięgnąć po telefon.

 

I ogólnie na tym możnaby skończyć - rewelacyjne brzmieniowo, ale nie polecam, bo QC słabe (stare GF8 w ogóle mi nie grały po lewej stronie).

Jednak... Zamiast do sklepu napisałem do producenta. Szybka odpowiedź, przeprosiny i szczera informacja, że w pierwszym rzucie mieli wadliwe około 10% egzemplarzy. Ponoć problem rozwiązany, a ja mam czekać na w pełni sprawny egzemplarz (a spytałem tylko, czy można ożywić dotyk przez reset). Nawet adresu nie podawałem, bo od razu zwrócili się do Penona o weryfikację klienta.

 

Taką obsługę, to ja lubię.

 

IMG_20210318_101406.thumb.jpg.6ead6ed976bef8f706d080cf260b9ce0.jpg

Ale cena wysoka i jeśli doliczą Vat + opłaty celne to ok 1100 pln. Konkurencja w tej cenie jest spora, więc musiałyby być wybitne 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są. Grają jak dobre doki z przedziału 500-1000. Tyle że nie ma kabla i na Penonie były za około 650 złociszy, więc nawet mając dużego pecha, to z opłatami by wyszło jakieś 800.

 

Jak komuś zależy na jakości dźwięku, to nie znam lepszych TWS. Jak priorytetem jest niski budżet, to zdecydowanie nie polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszedzie 219 $

Ciekawa propozycja od Vivo. https://www.gsmmaniak.pl/1211572/vivo-wireless-sport-test/#pid=wdVivo wireless Ma LDAC i podobno przyzwoicie grają a kosztują niecałe 190 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze tutaj je używa/ma, to mam do oddania za darmo etui-stację do Bomaker'ów, bo same słuchawki dawno gdzieś wyparowały i mimo długich poszukiwań, nie udało się ich znaleźć mojej żonie. Więcej TWSów ode mnie nie dostanie gapa jedna.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Fiil T1 Pro. Skorzystałem z pracy @kjaneczek i poszedłem o krok dalej tłumacząc zakładki dla T1 Pro jak i rzeczy, które nie były wcześniej przetłumaczone. Przebazowałem też na najnowszą wersję apki. Teraz jak się używa T1 Pro/Lite praktycznie nie ma krzaków :)

Może komuś się przyda:

https://drive.google.com/drive/folders/1vqw6EdhRNcErVUKx5CIIxdatXdbYy9_R?usp=sharing

Screeny:

https://photos.app.goo.gl/zX8t5fFTD6z66pRUA

Zrobiłem też temat na XDA:

https://forum.xda-developers.com/t/app-mod-fiil-english-translation.4250785/

Edytowane przez dominj97
  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić te Vivo. Cena w stosunku do jakości wykonania i dźwięku bardzo niewielka. Mają LDAC czego dużo droższe nie mają. Grają dużo lepiej niż kosztują. Za niecałe 190 pln, raczej konkurencji nie mają w swoim segmencie cenowym. Wykonanie też znacznie lepsze niż inne w cenie porównywalnej. Dźwiękowo przyjemne, ale mam od kilku godzin a słucham od 40 minut. I posłucham końca dnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2021 o 09:43, x X x napisał:

Kumpel rozgląda się za TWSami, do 150 PLN +/- z dobrym wyciszaniem - więc sądzę, że bez ANC się nie obejdzie. Osobiście proponowałem mu Panasonic S500W ale w tej cenie ciężko dostać (mi się udało wylicytować i jestem z nich bardziej zadowolony niż z S300W, są po prostu lepsze, trochę inaczej zestrojone - równiejsze). Może coś zaproponujecie? Koleś słucha raczej gitarowej muzyki.

 

Up, ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 10:41, Inszy napisał:

Od kilku dni mam Geekfly GF8s, chyba najbardziej napakowane przetwornikami TWS.

Na dole dynamik, w środku armatura i na górze dwa piezo.

 

Bałem się trochę chińskiego strojenia, zwłaszcza na górze, bo tam w tańszych dokach zupełnie nie ogarniają strojenia piezo.

No więc nie - znacznie bardziej kojarzy mi się to strojenie z Shanlingiem niż jakimś KZ czy TRN. Gładko, przestrzennie jak na TWS, dużo detalu, ale nie męczy. Lekko podkreślony bas (szybki, nie wlewa się na średnicę) oraz wokale. Góra wyraźna i przejrzysta, ale się nie narzuca. Bardzo uniwersalne brzmienie i na razie z żadną muzyką nie miałem problemu.

 

Mam go za to ze sterowaniem - panel dotykowy na lewej słuchawce nie działa. Prawa strona jest ok, więc pauzować czy przerzucić utwór na następny można, ale już by ściszyć czy wrócić do poprzedniego trzeba sięgnąć po telefon.

 

I ogólnie na tym możnaby skończyć - rewelacyjne brzmieniowo, ale nie polecam, bo QC słabe (stare GF8 w ogóle mi nie grały po lewej stronie).

Jednak... Zamiast do sklepu napisałem do producenta. Szybka odpowiedź, przeprosiny i szczera informacja, że w pierwszym rzucie mieli wadliwe około 10% egzemplarzy. Ponoć problem rozwiązany, a ja mam czekać na w pełni sprawny egzemplarz (a spytałem tylko, czy można ożywić dotyk przez reset). Nawet adresu nie podawałem, bo od razu zwrócili się do Penona o weryfikację klienta.

 

Taką obsługę, to ja lubię.

 

IMG_20210318_101406.thumb.jpg.6ead6ed976bef8f706d080cf260b9ce0.jpg

Jakieś porównanie z LZ A6 mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, x X x napisał:

A coś z normalniejszym, nie kombinowanym sterowaniem? :P I z ANC? Nie musi to być demon jakości dźwięku, ważniejsze aby dobrze wyciszały.

W tej cenie nie znajdzie "normalnego" anc (nie jakiegoś chińskiego wynalazku wycinającego pół pasma). T1 lite grają okay, pasywnie tłumią dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geekbuying.com Mifo O5 Pro czyli armatury za 223 pln z niemieckiego magazynu. ANC działa przyzwoicie, dźwiękowo też bardzo przyzwoicie. Mam i uważam je za bardzo dobre TWSy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/03/shure-aonic-50-wireless-suchawki.html?m=1

Do poczytania. Dużo fotek.

Tylko iPhone XR jako odtwarzacz... Słuchawki z aptX, aptX HD i LDAC a odsłuch na AAC ?

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lord Rayden napisał:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/03/shure-aonic-50-wireless-suchawki.html?m=1

Do poczytania. Dużo fotek.

Tylko iPhone XR jako odtwarzacz... Słuchawki z aptX, aptX HD i LDAC a odsłuch na AAC ?

 


Recenzji zamieszczonych w tym serwisie nie traktowałbym poważnie. Nawet słabe dźwiękowo sprzęty są opisywane w tak kwiecisty sposób, że ciężko wywnioskować konkrety. Brzmienie zamulone i słabe technicznie jest brzmieniem łagodnym / kojącym / harmonijnym bla bla bla. Nie znam tych Shure, ale osobiście wrażeń dźwiękowych z ich odsłuchu szukałbym gdzie indziej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka piłka. Chcę się przesiąść z ATH M40x na ATH M50xBT ale za dużo czytam chyba..

M40x mam podłączone pod Fiio e10 i zestaw ten spełnia moje wymagania dźwiękowe w 100% Tylko ten nieszczęsny kabel.. 

Do M50xBT będzie potrzebny jakiś dodatkowy "DAC USB" czy coś w tym stylu, czy po prostu wystarczy jak połączę się z BT laptopa czy tam telewizora i będzie to hulało? I druga sprawa, jak z opóźnieniem dźwięku? Występuje? Słuchawki mają mi służyć do wszystkiego.. Czyt od muzyki, czasem jakaś gierka, film itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Jaro54 said:

Geekbuying.com Mifo O5 Pro czyli armatury za 223 pln z niemieckiego magazynu. ANC działa przyzwoicie, dźwiękowo też bardzo przyzwoicie. Mam i uważam je za bardzo dobre TWSy 

One mają ANC? Nigdzie w specyfikacji i recenzjach nie znalazłem o tym informacji...

16 hours ago, Lord Rayden said:

Tylko iPhone XR jako odtwarzacz... Słuchawki z aptX, aptX HD i LDAC a odsłuch na AAC ?

W sumie racja ale AAC o ile mi wiadomo nie jest gorsze od zwykłego aptX i w iPhone'ach jest zrobione bardzo dobrze. Fakt aptxHD i LDAC to inna bajka.

Nie znam się na dźwięku, mam tylko trochę takiego zacięcia technicznego ale mam wrażenie, że ludzie przeceniają wpływ kodeków na dźwięk. I wnioskuję to też po recenzjach Scarbira i paru innych.

Z paru artykułów też się dowiedziałem, że jakość AAC i SBC bardzo zależy od implementacji w słuchawkach i urządzeniu. Szczególnie SBC jest taki bardzo elastyczny, jest nawet takie cudo jak SBC XQ. Na przykład też galaxy buds mają bardzo nisko ustawiony bitpool na SBC przez co na tym kodeku brzmią tragicznie i jest to informacja powtarzająca się w internecie w wielu miejscach gdzie ludzi narzekają na słabą jakość dźwięku na win10 po podłączeniu z laptopem.

 

Ja mogę się wypowiedzieć tylko o Fiil T1 Pro, one grają bardzo podobnie na AAC i SBC. Na lapku mam też linuksa, on wspiera wszystkie kodeki, nie jest ograniczony pod tym względem jak win10. Testowałem sobie AAC i SBC XQ. Nie słyszę różnicy między telefonem (OnePlus 5, wspiera AAC) a lapkiem ale to może być mój słuch i fakt, że nie odsłuchiwałem w bezstratnej a raczej spotify/Tidal, które same w sobie mają kompresję stratną więc w sumie nie mogę się wypowiadać jednoznacznie. Potestuję flaczki :P

 

PS. Jakby ktoś używał mojej przetłumaczonej apki to planuję w wolnej chwili ją zaktualizować, trochę poprawić tłumaczenie, parę fraz zmienię, żeby były jak w globalnej, no i wyszła nowa wersja z jakimiś ******łami. Sam jej używam i muszę powiedzieć, że się przydaje, bo chińskich komunikatów chyba nigdy nie skojarzę. Szczególnie wyłączanie ANC/ambient mode czy stan baterii w tym pudełka. Ostatnio zaczęła mi gadać, prawdopodobnie o kończącej się baterii i nie rozumiałem nic :P No i Wesołych Świąt :)

Edytowane przez dominj97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają bierną i możesz włączyć nasłuch by słyszeć otoczenie. Tłumią bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 10:41, Inszy napisał:

Od kilku dni mam Geekfly GF8s, chyba najbardziej napakowane przetwornikami TWS.

Na dole dynamik, w środku armatura i na górze dwa piezo.

 

Bałem się trochę chińskiego strojenia, zwłaszcza na górze, bo tam w tańszych dokach zupełnie nie ogarniają strojenia piezo.

No więc nie - znacznie bardziej kojarzy mi się to strojenie z Shanlingiem niż jakimś KZ czy TRN. Gładko, przestrzennie jak na TWS, dużo detalu, ale nie męczy. Lekko podkreślony bas (szybki, nie wlewa się na średnicę) oraz wokale. Góra wyraźna i przejrzysta, ale się nie narzuca. Bardzo uniwersalne brzmienie i na razie z żadną muzyką nie miałem problemu.

 

Mam go za to ze sterowaniem - panel dotykowy na lewej słuchawce nie działa. Prawa strona jest ok, więc pauzować czy przerzucić utwór na następny można, ale już by ściszyć czy wrócić do poprzedniego trzeba sięgnąć po telefon.

 

I ogólnie na tym możnaby skończyć - rewelacyjne brzmieniowo, ale nie polecam, bo QC słabe (stare GF8 w ogóle mi nie grały po lewej stronie).

Jednak... Zamiast do sklepu napisałem do producenta. Szybka odpowiedź, przeprosiny i szczera informacja, że w pierwszym rzucie mieli wadliwe około 10% egzemplarzy. Ponoć problem rozwiązany, a ja mam czekać na w pełni sprawny egzemplarz (a spytałem tylko, czy można ożywić dotyk przez reset). Nawet adresu nie podawałem, bo od razu zwrócili się do Penona o weryfikację klienta.

 

Taką obsługę, to ja lubię.

 

IMG_20210318_101406.thumb.jpg.6ead6ed976bef8f706d080cf260b9ce0.jpg

Przypominam się o porównanie z LZ A6 mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 Mini puściłem jakiś czas temu, więc bezpośrednio nie porównam, ale z pamięci, to GF8s są zdecydowanie gładsze, mniej bezpośrednie, ale bardziej spójne (i ciągle dynamiczne oraz detaliczne), bo w LZ zdecydowanie brakuje armatury na średnicy w porównaniu z pełnym A6.

Geekfly to strojenie w stronę audiofilskiego grania, raczej U niż V, a LZ mocniej stawia na skraje pasma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz.

Ja wolę Geekfly od LZ, ale jestem pewien, że dla niektórych będą zbyt "maślane" w graniu.

Jak chcesz podobne granie do A6 Mini, to bardziej TWS od KZ.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności