Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2021 o 21:21, gregin napisał:

Czy do słuchawek Dali IO dało by się dopasować i zamontować jakieś pady welurowe?

Nie, mam dali io4, jakaś firma za granicą robi takie mody do różnych słuchawek na drukarce 3d, ale efekt jest mizerny, dźwięk ucieka przez tą wydmuszkę plastiku i całkowicie zabiera bas i detale. To musiałby być jakiś autorski projekt Dali, a takie koncerny rzadko eksperymentują i słuchają głosu ludu.

Edytowane przez Bodziokrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pysiaDK napisał:

Czy miał ktoś może do czynienia z Edifierami X5? Są w promocji na x-komie, a poszukuję jakichś TWSów. Nieszczególnie zależy mi, żeby jakoś tam fajnie brzmiały, bo ich cel będzie jeden - MS Teams.

 

Mam teraz KZ Z1, ale po pierwsze - trzymają za krótko, żeby miało to jakikolwiek sens, po drugie - łapią straszne zakłócenia, straaaasznie szumią i generalnie o ile w muzyce jakoś aż tak to nie przykuwa mojej uwagi, tak przy rozmowach przy każdym słowie rozmówcy słychać straszne zakłócenia. Jeśli chodzi o moje poszukiwania - chcę, żeby odtwarzany dźwięk nie miał aż takich zakłóceń, jak na Z1 (nie wiem czy to kwestia braku aptX? kompletnie nie znam się na TWSach), fajnie by było, jakby mimo wszystko mniej szumiały, a do tego, żeby miały w miarę sensowny wbudowany mikrofon. Czy wie ktoś może czy wspomniane Edifiery X5 spełnią te wymagania?

 

A tak odchodząc od Edifierów, czy kwestia pracy na klawiaturze i myszce bezprzewodowej po bluetooth ma wpływ na zakłócenia dźwięku na TWSach? Czy to może być powód gorszej jakości odtwarzanego dźwięku? Co ciekawe, kiedy wcześniej używałam Z1 z LG V30 nie było takich problemów, z kolei teraz z Samsungiem S20FE i z PC łapie mi takie zakłócenia, że czasem ciężko zrozumieć rozmówcę.

W kwestii tanich TWS właśnie polecono mi Fiil T1 Lite, zaraz zamawiam z ali za ok. 130zł. Edki wolałbym x3, za 80żł można obecnie kupić z wysyłką z Polski. Poczytaj https://www.scarbir.com/truewireless bo wydaje się że gość pisze z sensem :) A Z1 sam miałem kupować, dobrze że się wstrzymałem chociaż już nie pamiętam czemu... Świetnie się sprawdzał moduł TRN BT20S ale jeden zaczął przedwczoraj przerywać a teraz nie mam czasu na naprawianie więc kupię T1 Lite na próbę... Niestety do słuchania muzyki znacznie lepiej wypada kabel po balansie (no chyba że idę do pracy to wygoda bt a i tak jakoś tam sobie brzęczy), nawet ze słabymi słuchawkami jak CCA C16 z kablem ISN8 czy Fiio FH5 z 2.5C(ten brzmi super jak się trafi używkę za 150zł) oraz 2.5D efekty są fajne przy BTR5 :) 

 

Bluetooth działa na 2.4GHz podobnie jak wifi (chyba że masz wifi na 5GHz), zawsze jak się gimnastykuję z bt w uszach a z telefonu gram YT po wifi to rwie mi za każdym razem ale raz bardziej raz mniej, nawet jak słucham z powerampa a mam włączone wifi to rwie, nie lubią się i tyle (z tym że mam stary HTC10 z bt 4.2)... Jeżeli korzystasz z więcej niż jednego urządzenia bt w jednej chwili to istnieje prawdopodobieństwo że sygnał będzie odbierany gorzej, zwłaszcza gdy np. komputer korzysta z myszy i klawiatury a dodatkowo nadaje dźwięk ale nie wiem czy główny objaw to będą przerywania jak przy wifi i bt czy po prostu gorsza jakość (urządzenia niekiedy mają ustawienia auto i jak spada im transfer mogą obniżyć jakość połączenia kosztem stabilności)...

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rayfe napisał:

W kwestii tanich TWS właśnie polecono mi Fiil T1 Lite, zaraz zamawiam z ali za ok. 130zł. Edki wolałbym x3, za 80żł można obecnie kupić z wysyłką z Polski. Poczytaj https://www.scarbir.com/truewireless bo wydaje się że gość pisze z sensem :) A Z1 sam miałem kupować, dobrze że się wstrzymałem chociaż już nie pamiętam czemu... Świetnie się sprawdzał moduł TRN BT20S ale jeden zaczął przedwczoraj przerywać a teraz nie mam czasu na naprawianie więc kupię T1 Lite na próbę... Niestety do słuchania muzyki znacznie lepiej wypada kabel po balansie (no chyba że idę do pracy to wygoda bt a i tak jakoś tam sobie brzęczy), nawet ze słabymi słuchawkami jak CCA C16 z kablem ISN8 czy Fiio FH5 z 2.5C(ten brzmi super jak się trafi używkę za 150zł) oraz 2.5D efekty są fajne przy BTR5 :) 

 

Bluetooth działa na 2.4GHz podobnie jak wifi (chyba że masz wifi na 5GHz), zawsze jak się gimnastykuję z bt w uszach a z telefonu gram YT po wifi to rwie mi za każdym razem ale raz bardziej raz mniej, nawet jak słucham z powerampa a mam włączone wifi to rwie, nie lubią się i tyle (z tym że mam stary HTC10 z bt 4.2)... Jeżeli korzystasz z więcej niż jednego urządzenia bt w jednej chwili to istnieje prawdopodobieństwo że sygnał będzie odbierany gorzej, zwłaszcza gdy np. komputer korzysta z myszy i klawiatury a dodatkowo nadaje dźwięk ale nie wiem czy główny objaw to będą przerywania jak przy wifi i bt czy po prostu gorsza jakość (urządzenia niekiedy mają ustawienia auto i jak spada im transfer mogą obniżyć jakość połączenia kosztem stabilności)...

Właśnie na jakości muzyki w zasadzie wcale mi nie zależy, bo te TWSy będą wykorzystywane wyłącznie do pracy - do słuchania muzyki mam trochę innych gratów. Tutaj chodzi mi wyłącznie o to, żeby podczas rozmów na MS Teams zarówno odbiorca dobrze mnie słyszał, jak i żebym ja dobrze słyszała moich rozmówców ;) Dlatego też priorytetem jest nie brzmienie w kontekście muzyki, a sama jakość dźwięku przy rozmowach, a do tego w miarę sensowny mikrofon i przynajmniej kilka godzin na baterii (więcej niż 2h w KZ Z1).

 

Nie wiem czy dobrze to opisałam, ale właśnie nie mam problemu ze zrywaniem sygnału. Wręcz przeciwnie, słuchawki są bardzo stabilne pod tym względem, a problemem jest to, że po prostu odtwarzany dźwięk potrafi być strasznie zniekształcony. Przy czym, co dziwne, podczas odtwarzania muzyki problem jest znacznie mniejszy, niż podczas rozmów. Prawdę mówiąc podczas rozmawiania KZ Z1 są dla mnie nieużytkowe, bo o ile rozmówca słyszy mnie dobrze (znaczy mikrofon jest pewnie całkiem ok), tak ja słyszę rozmówcę fatalnie - artefakty potrafią na tyle zniekształcać głos, że bywają problemy ze zrozumieniem tego, co ktoś mówi. A już nie daj Bóg, żeby mówiło kilka osób na raz, wtedy zrozumienie kogokolwiek graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pysiaDK napisał:

Właśnie na jakości muzyki w zasadzie wcale mi nie zależy, bo te TWSy będą wykorzystywane wyłącznie do pracy - do słuchania muzyki mam trochę innych gratów. Tutaj chodzi mi wyłącznie o to, żeby podczas rozmów na MS Teams zarówno odbiorca dobrze mnie słyszał, jak i żebym ja dobrze słyszała moich rozmówców ;) Dlatego też priorytetem jest nie brzmienie w kontekście muzyki, a sama jakość dźwięku przy rozmowach, a do tego w miarę sensowny mikrofon i przynajmniej kilka godzin na baterii (więcej niż 2h w KZ Z1).

 

Nie wiem czy dobrze to opisałam, ale właśnie nie mam problemu ze zrywaniem sygnału. Wręcz przeciwnie, słuchawki są bardzo stabilne pod tym względem, a problemem jest to, że po prostu odtwarzany dźwięk potrafi być strasznie zniekształcony. Przy czym, co dziwne, podczas odtwarzania muzyki problem jest znacznie mniejszy, niż podczas rozmów. Prawdę mówiąc podczas rozmawiania KZ Z1 są dla mnie nieużytkowe, bo o ile rozmówca słyszy mnie dobrze (znaczy mikrofon jest pewnie całkiem ok), tak ja słyszę rozmówcę fatalnie - artefakty potrafią na tyle zniekształcać głos, że bywają problemy ze zrozumieniem tego, co ktoś mówi. A już nie daj Bóg, żeby mówiło kilka osób na raz, wtedy zrozumienie kogokolwiek graniczy z cudem.

Ja mam problemy jak połączyłem moduły TRN z windowsem przez BT... Jako headset i działający mikrofon jakość masakra, podobno poprawa następuje jak wyłączy się mikrofon we właściwościach bt ale jaka z tego korzyść... Edifier X3 są tanie i niby dobre do takich rozmów a bateria daje radę, można teraz wyrwać za 80zł z Polski jak przeglądasz pepper.pl (wiem bywały taniej ale to też ok cena). Zawsze to na plus że jak nie podejdzie to u nas łatwo sprzedać na forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 19:49, Najner napisał:

Nie znam meze, więc nie porównam. Dół jest mocny, sprężysty, zaznaczony, subbas mruczy ochoczo. Dodaje mocy wokalom męskim. W niektórych kawałkach w elektronice jest go za dużo (w takich, które mają mastering mocno nastawiony na dół), w muzyce opartej na instrumentach żywych nigdy mi nie przeszkadzał. Scena jest szeroka i głęboka. Słuchawki mimo braku LDAC są wg mnie wystarczająco szczegółowe w użytkowaniu mobilnym albo przy odsłuchu relaksacyjnym - szczerze mówiąc, to wg mnie nie ma ogromnej różnicy pomiędzy mocno stratnym APTX a kablem (testowane na Lotoo Paw S1) - wygoda BT rekompensuje małe straty w dynamice i rozdzielczości. Dla mnie, co ważne - słuchawki są wygodne, dobrze wykonane, mają rozdzielcze i naturalne soprany (wg mnie dużo słuchawek BT, np. Sony z LDAC cierpi na cyfrową górę). Sennheiser ma też świetną aplikację z bardzo dobrym equalizerem. W tym wątku ktoś kiedyś pisał, że odejmuje sobie jeden db na basie, dodaje 1db na soprnach i ma wtedy równiejsze i bardziej audiofilskie granie. 

Edit: nie wybrzmiało to w moim wpisie (jak sobie teraz go czytam :D ) - Momentum 3 (bez zmian w EQ) grają wg mnie Vką z wycofaną średnicą, do wokalnych popisów nie będą najlepszym wyborem. Mi elektronikę oraz metal grają z odpowiednim dociążeniem i "funem", ale na pewno nie jest to audiofilskie, równe, rozdzielcze granie.

Ja pisałem. Odjąłem -2B i +1T. Przyjemniejsze granie.

Dla mnie M3 do elektroniki to najlepsze wirelessy na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłby ktoś może słuchawki z dźwiękiem podobnym do kz z1? Granie idealnie podchodzi pod moje gusta, ten mocny bas, średnica, góry nie kłujące w uszy czy też scena, tylko jakość połączenia jest bardzo słaba. Non stop przerywają lub są jakieś zniekształcenia. No i czas grania też mógłby być dłuższy. Chciałbym na nie wydać około 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że warto kupić jako następcę Z1? Trochę się boję tego dużego podobieństwa z kz. Podobno mają ten sam moduł bt i wciąż jakieś problemy mogą wystąpić. No i bateria tylko ciut lepsza, bo 2.5h vs 2h w kz z1.
A gdybym rozszerzył budżet do 300? Bardzo mi zależy na podobnym dźwięku. Nie jestem żadnym specem i nie wiem co takiego jest w tych kz, ale oprócz nich mam na kablu Blony BL03 i Hifi walkery a7 no i Z1 o wiele bardziej mi podchodzą dźwiękowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak miałem je na kilka dni do zabawy to nie sprawiały żadnych problemów ale moje z1 poza szumem też ich nie sprawiają.

Możesz kupić sobie też tanie i świetnie grające fiil T1 lite lub inną wersję. Mają nowszy bluetooth. Zasięg jest ewidentnie lepszy. Ogarnia mi niemal całe dwupoziomowe mieszkanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Fiil T1 XS.
I na KZ Z1 Pro. I Edifier TWS1 Pro. I Moondrop Sparks...

 

A tak poza tym:

Bboooll BO-T6 1BA - całkiem fajne, z podbitym, ale nieprzesadzonym basem i trochę ocieplonym graniem. Średnia i góra obsługiwane przez armaturę, więc jest wyraziście i szybko, ale nie w chińskim stylu, bo darcia mordy nie ma. Wyjście na 2-3 godzinny spacer nie wywołuje u mnie żadnego dyskomfortu ani pod względem strojenia, ani ergonomicznie. Spora dynamika i nie szumią. Właściwie ciężko mi się do czegoś doczepić pod względem brzmienia. Nie są wybitne, ale bardzo solidne i w sumie radzą sobie z każdą muzyką. Jedyna wada, to taki sobie zasięg - pięć metrów, dwie ściany i już zaczyna przerywać.

Nie dawać dziewczynie w etui, bo będzie myślała, że się chcecie zaręczyć.

 

Mifo O5 (wersja zwykła, na dynamiku) - pierwsze wrażenie było bardzo słabe, takie średnicowe popłuczyny z okrojonymi skrajami, ale wynika to z winy producenta. Ktoś tam w Mifo siedział i wymyślił, że będzie fajnie dorzucić do zestawu tipsy robione z kału, żeby zagrały jak g... Zmiana na SpinFity z miejsca zmienia ich brzmienia na przyjemne, rozrywkowe i poukładane, z dobrze zarysowanym basem i obecną, choć nieco złagodzoną górą. Trochę szumią, więc do nocnych odsłuchów się nie nadają, ale na wyjście są spoko.

Tylko szkoda, że znów ktoś usiadł, pomyślał i stwierdził, że trzeba zrobić sterowanie za pomocą malutkich wciskanych guziczków, żeby nie dało się go używać w rękawiczkach, a bez nich było upierdliwe.

 

Sabbat E12 Ultra - ponownie V, a więc tak jak być powinno w wyjściowych TWS, ale z zaskakująco bliską i czytelną średnicą (głównie wokalami). Na górze trochę suchotniki, przez co są mniej uniwersalne niż Babole i Mifo, za to najlepiej się wpisują w muzykę radiową - jakieś rapsy i pop, to ich żywioł. Nie są demonami szczegółowości, ale za to grają szeroko i z zarysowaną głębią. Znów zmieniłem nakładki na SpinFity, ale to ze względów ergonomicznych, bo długa tulejka z przesadnie miękkim silikonem na tipsach nie pozwalała mi złapać seala na dłuższą chwilę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chico99 napisał:

To świadomy zakup po Z1? Co wnosi wersja Pro?

Z1 nie miałem - nie interesują mnie słuchawki, które nie są w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu byle spaceru.

Pro wziąłem jako ostatnią szansę dla KZ. Jak będą do bani, jak prawie wszystkie modele jakie robią, to więcej mojej kasy nie zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

Nie było o tym informacji, opinii i recenzji też brak. Ale jeśli będą krótko trzymały, to od razu będą na wylocie, nawet jeśli grają jak złoto.

 

Według informacji na stronie Linsoul wersja Pro też ma czas pracy na baterii 2h..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A producent nie podaje nic, więc pytanie czy po prostu się tym nie chwali, czy Linsoul przekleił zachowawczo specyfikację ze zwykłej wersji?

W sumie bez różnicy, bo wyjdzie w praniu :) Jakby co, chętni na Z1 Pro mogą się zgłaszać ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy według tego co podaje KZ w materiałach prasowych i moich obliczeń to:

Z1 - bateria w pojedynczej słuchawce ma 30 mA, a słuchawki zużywają 8 mA/h. Czyli wychodzi teoretycznie 3 godziny i 45 minut;

Z1 Pro - bateria w pojedynczej słuchawce ma 28 mA, a słuchawki zużywają 5 mA/h. Czyli wychodzi teoretycznie 5 godzin i 36 minut.

 

Jeśli Z1 Pro rzeczywiście tyle trzymają to spoko. Jednak nie jestem do końca przekonany, bo Z1 do ledwo trzech godzin dobijają tylko na cicho słuchanych podcastach (a i to często się nie udaje). 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności