Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś posłuchałem trochę Shure Aion 50. Całkiem przyzwoite nauszne. Lżejsze od Pand, muszle dociskają do głowy (trochę można poczuć) pałąk wygodny, może mógłby być troszkę dłuższy. Wygląd ok (nawet bardzo ok). Na prawej muszli sporo przycisków. Power, Volume, włączanie ANC.

Jest apka do obsługi (ma EQ). Łatwo je sparować z telefonem. Słuchałem z Tidala po LDAC. Granie (egzemplarz prosto z pudełka) takie bardziej (jak dla mnie ) flat. I na razie (bez wygrzania) dość techniczne i dokładne. Może czasem pojawiała się "cyfra" na górze. Brak suchości jaką słychać niekiedy w Tesli. 

 

Nie bardzo mogłem dogadać się z ANC. Są pozycje MAX i NORMAL. Nie wiem czy wygłuszała elektronika czy słuchawki. U Marcina w firmie było cicho. 

 

Nie ma raczej dostosowania charakterystyki grania do słuchu jak w Aventho Wireless.

 

Ogólnie polecałbym zapoznanie się z nimi. Mogą być dobrą alternatywą dla wskakujących na rynek drogich modeli bez kompletu kodeków (albo wymuszających stosowanie telefonu tej samej firmy). Lekkie, wygląd klasyczny, nie takie plasticzaki jak Sony. Oczywiście nie są tak "dyskretne" jak Aventho Wireless ale coś za coś - tłumienie lepsze i konstrukcja mocniejsza.

 

Wielkie dzięki dla @kuropa za umożliwienie odsłuchu !

 

20210302_104518.jpg

20210302_104516.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 19:54, Crystal napisał:

Co zrobiłeś?

W sumie... Nic :P Zainstalowałem tą apkę do obsługi w wersji forumowej przetłumaczonej częściowo i tyle, pewnego dnia odpaliłem idąc rano do pracy a tu nawijanie po angielsku zamiast po chińsku :P Szczegół ale jednak miło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W sumie... Nic Zainstalowałem tą apkę do obsługi w wersji forumowej przetłumaczonej częściowo i tyle, pewnego dnia odpaliłem idąc rano do pracy a tu nawijanie po angielsku zamiast po chińsku Szczegół ale jednak miło  
Cud się chyba jakiś wydarzył

U mnie nadal Lang Jang Diljetsi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kurop napisał:

Cud się chyba jakiś wydarzył

U mnie nadal Lang Jang Diljetsi

Może jakaś aktualizacja firmware była ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kurop napisał:
5 godzin temu, Lord Rayden napisał:
Może jakaś aktualizacja firmware była ?

No niestety nie znajduje nowszej wersji

Cholernie zagadkowa sprawa zatem... Pamiętam swoje miałeś wcześniej, nie wiem czy to ma znaczenie że moje są wyprodukowane później...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rayfe napisał:

Cholernie zagadkowa sprawa zatem... Pamiętam swoje miałeś wcześniej, nie wiem czy to ma znaczenie że moje są wyprodukowane później...

 

Może Twoja pani bardziej rozgarnięta i nauczyła się szybciej od naszych? U mnie też po chińsku, ale tych paru komend to już się w zasadzie nauczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/8/2021 at 3:19 PM, rayfe said:

O tym tez czytałem, że Fiil T1 lite mimo SBC grają świetnie w porównaniu z innymi TWS obsługującymi wyższe kodeki. Zresztą, nie oszukujmy się cena determinuje wiele aspektów ale nie spodziewałem się ze za 130zł słuchawki będą miały wszystko i spełniają moje oczekiwania ;) Niemniej jednak ciekawe jakby wpłynęło na brzmienie gdyby działały z lepszymi kodekami ale idąc na głosem pragnienia wyższej technologii kupiłbym pewnie moduły np. TRN BT20S PRO :) 

Trochę odkopuję ale próbowałeś AAC? 

Kupiłem właśnie Fiil T1 Pro, wyszło mi 222,50zł z

z Chin. Mam obecnie tanie Haylou Gt1 Plus, liczę na solidny upgrade. Obecne niestety łatwo wypadają z ucha, przy wyłączonej muzyce słyszę popiskiwanie elektroniki. Grają znośnie a nawet nieźle jak za swoją cenę. Wspierają swoją drogą aptx więc są żywym dowodem na to, że kodeki to nie wszystko ;) Z resztą to, że coś wspiera aptx czy aptx hd znaczy tylko tyle, że ma chipset qualcomma, niekoniecznie innych producentów są gorsze.

Edytowane przez dominj97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania

https://www.gsmmaniak.pl/1207232/test-philips-tat5505/#pid=wd

W dniu 7.03.2021 o 11:39, outsider94 napisał:

Czy kodeki aptx to dla was obecnie konieczność ? Bo zastanawiam się nad Anker Soundcore liberty 2 pro które są za 450-500 zł mają dobre opinie ale nie mają właśnie aptx i trochę mnie to gryzie. Opłaca się dawać tyle kasy za słuchawki bez tego kodeku ? 

Ja bym nie dał ale jest tu sporo osób, które mają inne zdanie. Dla mnie, brak kodeka aptX a jeszcze aptX HD w drogich TWSach to wyciąganie kasy z ludzi.

aptX HD ma nieźle grający dongel  Hagibis X2 ma aptX HD a jest malutki to czemu nie da się w TWS ? Jasne,że na SQ składa się sporo rzeczy. Ale czy mamy cofać się do empetrójek skoro zachwycamy się FLAC HiRes ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kurop napisał:

Tylko że ten dongiel mimo iż mały to jednak jest kilka razy większy niż przestrzeń wewnątrz, słuchawki która musi jeszcze zawierać driver/drivery
 

No ale w takim UTWS3 jest dużo miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Do poczytania

https://www.gsmmaniak.pl/1207232/test-philips-tat5505/#pid=wd

Ja bym nie dał ale jest tu sporo osób, które mają inne zdanie. Dla mnie, brak kodeka aptX a jeszcze aptX HD w drogich TWSach to wyciąganie kasy z ludzi.

aptX HD ma nieźle grający dongel  Hagibis X2 ma aptX HD a jest malutki to czemu nie da się w TWS ? Jasne,że na SQ składa się sporo rzeczy. Ale czy mamy cofać się do empetrójek skoro zachwycamy się FLAC HiRes ?

 

HD moim zdaniem nie mają po 1sze z powodów wydajnościowych, pobór prądu jest za duży, żeby to się spinało, bo - po drugie - jednocześnie HD wymaga wzmocnienia sygnału - i tu akurat wcale jakbym się nie zdziwił, że barierą jest za wysoki poziom promieniowania takich TWSów.

Ale Lord, puszczasz Flacka na AptXHD a on przecież zostaje dowscalowany i przekodowany na gorszy kodek aptX :D

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko aptX HD przepuści 2x więcej informacji niż aptX @blueme. A co do ilości promieniowania to telefon przy uchu kilka razy więcej emituje niż BT od v4. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał:

Tylko aptX HD przepuści 2x więcej informacji niż aptX @blueme. A co do ilości promieniowania to telefon przy uchu kilka razy więcej emituje niż BT od v4. 

 

wiele czynników tu wchodzi w grę, na pewno prądożerność wysokich kodeków jest decydująca w przypadku TWSów w których wszystko jest miniaturowe i upchane i ma słabej mocy bateryjkę. A co do promieniowania to zauważ, że smartfon jest tak skonstruowany, że promieniuje bardziej na zewnątrz niż w głowę, a TWSy promieniują w głowę bo lewa słuchawka łączy się z prawą radiowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natężenie pola maleje z kwadratem odległości. Żeby dogadać się z drugą sluchawką sluchawka musi promieniować na odległość między uszami.
Telefon gada z BTSem położonym setki metrów albo kilometry od siebie.
Jeśli próbujesz porównywać natężenie tych pól to oznacza że na lekcjach fizyki w podstawówce grałeś w okręty default_biggrin.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich adapterach jak UTWS3 powinno już być aptX HD. Miejsca na baterię i wzmacniacz dużo. Zresztą Trójki mają wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Te ML850 kupiłem pod choinkę Szwagrowi. W tej cenie warte grzechu, słuchałem równolegle do HD350 i HD450 z Sennheisera to Takstary jakoś mi bardziej pasowały. Są też sensownie zrobione i wygodne. Granie oczywiście V jak wszystkie w tej cenie ale nie są zmulone totalne. Mają bardzo mały lag, fajnie działają z TV. Z minusów gadają po chińsku ale da się to zmienić wg instrukcji w pudełku

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka, dziś jeszcze można zamówić Earfun Free Pro w wersji z strojeniem przez dość znanego gościa z recenzji głośników BT. Możliwe, że to rebrand Fill T1 Pro z nieco lepiej dopasowanym DSP, by trochę uspokoić wysokie. 

THE OLUV TUNED EDITION EarFun Free Pro (myearfun.com)

https://youtu.be/GO_05ozxtP0?t=414

Z ciekawości zamówiłem, 1more stylish  mam już dość długo.  Przydałby mi się powiew świeżości w oczekiwaniu na coś lepszego niż Fiio UTWS 3 do moich FLC8.

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Damix napisał:

Mała ciekawostka, dziś jeszcze można zamówić Earfun Free Pro w wersji z strojeniem przez dość znanego gościa z recenzji głośników BT. Możliwe, że to rebrand Fill T1 Pro z nieco lepiej dopasowanym DSP, by trochę uspokoić wysokie. 

THE OLUV TUNED EDITION EarFun Free Pro (myearfun.com)

https://youtu.be/GO_05ozxtP0?t=414

Z ciekawości zamówiłem, 1more stylish  mam już dość długo.  Przydałby mi się powiew świeżości w oczekiwaniu na coś lepszego niż Fiio UTWS 3 do moich FLC8.

Daj znać jak dojdą. Mam seryjną wersję earfunów i jedyne, co by się tam przydało to nie uspokojenie góry, tylko basu. Jest go baaardzo dużo. Poza tym bardzo dobre słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Damix napisał:

Mała ciekawostka, dziś jeszcze można zamówić Earfun Free Pro w wersji z strojeniem przez dość znanego gościa z recenzji głośników BT. Możliwe, że to rebrand Fill T1 Pro z nieco lepiej dopasowanym DSP, by trochę uspokoić wysokie. 

THE OLUV TUNED EDITION EarFun Free Pro (myearfun.com)

https://youtu.be/GO_05ozxtP0?t=414

Z ciekawości zamówiłem, 1more stylish  mam już dość długo.  Przydałby mi się powiew świeżości w oczekiwaniu na coś lepszego niż Fiio UTWS 3 do moich FLC8.

Facet konfabuluje, nie są to najmniejsze na świecie słuchawki TWS z ANC. Z tego co widzę są większe od Mifo O5 Pro, a one też mają ANC i całkiem dobre. Jeśli reszta też jest tak "prawdziwa" to nie ryzykowałbym ich zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, P1gu napisał:

Daj znać jak dojdą. Mam seryjną wersję earfunów i jedyne, co by się tam przydało to nie uspokojenie góry, tylko basu. Jest go baaardzo dużo. Poza tym bardzo dobre słuchawki.

Właśnie udostępnił wykres FR z earfun free pro + wersja z jego korektą + Fill T1x. Z tego co widać to basu sporo ubyło + góra nieco inaczej wygląda. Wrażeniami dopiero będę mógł się podzielić po 10 kwietnia, bo załapałem się dopiero na 2 rzut, a druga kwestia, że przed kwietniem nie zejdę na ląd :D.

Fill-Earfun.png

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności