Skocz do zawartości

iFi audio Pro iDSD


calluna

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, vonBaron napisał:

To jego prywatny sprzęt?

Jeżeli tak to można tylko zazdrościć...

Widać że jest też fanem mocnego grania :)

Ogólnie cała recenzja jest bardzo dobra z małym minusem jako że USB gra najlepiej co IMO jest nieprawdą.

 

Jakbyś nie zauważył to tam są tylko same "bardzo dobre" recenzje;)

Czy sprzęt recenzenta jest jego prywatny, jak kupiony na fakturę, bo reklamy jakoś trzeba rozliczać, to już chyba nie:)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów to

BP - najbardziej łagodny ale taż najmniej szczegółowy, z wąską sceną i rozmytą holografią.

BP+ - mój ulubiony, bardziej szczegółowy od BP, sporo więcej powietrza, lepsza scena i holografia.

GTO - wydaje się mieć najlepszą scenę ale rozmywa trochę źródła i dodaję takiej dziwnej cyfrowej poświaty.

Reszty trybów za mało słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

To moje początki jeśli chodzi o tematykę high-end audio oraz jednocześnie nie mam możliwości odsłuchania sprzętu na miejscu. Obecnie posiadam Sennheiser Momentum M2 oebt.

Zamierzałem kupić słuchawki Sennheiser HD800s oraz ifi iDSD Pro, ale również rozważam HDV820 oraz Burson Conductor 3X. HD800s + ifi iDSD Pro / HDV820 mogę dostać w fajnej cenie.
Zależy mi na neutralnym brzmieniu, szerokiej/głębokiej scenie i dobrej separacji. Z wyjątkami słucham prawie każdego gatunku muzyki, a dodatkowo słuchawki byłyby używane do gier.

Dużym plusem ifi jest mnoga ilość funkcji. HDV820 prawdopodobnie jest bardzo dobrze spasowane (ale jest łyse). O Bursonie wiem najmniej.
 

Z tego wątku wyczytałem, że Burson C3 jeśli chodzi o scenę wypada lepiej, ale jednocześnie ifi iDSD Pro nie było porównywane na kablu zbalansowanym, jednocześnie C3X również ma złącze zbalansowane. Jakie są Wasze opinie o powyższych zestawach? Co byście poradzili/odradzili :)?

Z góry dziękuję!

Edytowane przez experty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał:

No to raczej Pro IDSD odpada.

 

To może jednak Burson C3X? Zawsze to trochę więcej funkcjonalności (bluetooth oraz mniej ważny mic in) niż HDV820.

 

Poszerzyłem jeszcze temat i w sumie Mytek Brooklyn Bridge jest podobny cenowo i jest znowu delikatnie odwrotnością Bursona.

 

Jednak szkoda, że nie mogę tego wszystkiego odsłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jot R napisał:

W combo za 12 koła trzeba dokupować wzmacniacz... Nie wiem kto bardziej zwariował, producenci czy "audiofile".

A znasz jakieś combo, które daje topowe możliwości zarówno jako DAC jak i wzmacniacz słuchawkowy? Ja nie znam. Natomiast w tej kwocie spokojnie się złoży cały system, który przebije dowolne combo w takim budżecie. Kto zwariował? Nikt. Dopłata za kompaktowość, na której jednym zależy, a innym nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jot R napisał:

<offtop>

W tym właśnie rzecz, że za tą kwotę można by już oczekiwać topowych możliwości DAC/Amp. Może mam (póki co ;)) inny punkt odniesienia, ale dla mnie dwanaście tysięcy złotych to kupa hajsu.

</offtop>

 

 

Jak ostatnio sprawdzałem to topowy zestaw dac/amp kosztował 130 tys dolarów.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, majkel napisał:

Kto zwariował? Nikt. Dopłata za kompaktowość, na której jednym zależy, a innym nie.

W tym właśnie "problem", że z założenia chciałem kupić coś kompaktowego, aby był to sprzęt stacjonarno-mobilny i stąd takie pomysły jak powyżej do sparowania z HD800S.

A jak mobilny to z łatwym dostarczeniem źródła w razie potrzeby np. z telefonu lub WIFI. Tak to sprzęt stałby podpięty do stacjonarki po USB.

 

Jednocześnie dostałem fajne oferty na iDSD lub HDV820 + HD800S (średnio -2k względem osobnego zakupu patrząc na ceny w różnych sklepach).

W recenzjach, a w szczególności na YT, wszystkie te sprzęty są zachwalane... i po tych recenzjach już prawie iDSD kupiłem, ale po przewertowaniu różnych forum zacząłem mieć wątpliwości.

 

Sam nie wiem czy zakładać może osobny wątek (nie chcę offtopować), ale tak na szybko to jaki system byłby "idealny" pod HD800S?

Dla przypomnienia: zależy mi na neutralnym brzmieniu, szerokiej/głębokiej scenie oraz separacji. Prawie każdy rodzaj muzyki + od czasu do czasu gry na pc. Możliwe, że jeśli czas pozwoli to pobawię się do tego w FL Studio.

Czy może uznać, że nie można mieć wszystkiego i wziąć sobie takiego Bursona CX3 ewentualnie tańszą wersję Performance jak i tak u mnie skok jakościowy będzie ogromny, a to moje początki z high-end audio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Karmazynowy said:

HD800 z Bursonem 3? Jakoś mi się to nie skleja. C3 to jest dobry do Audeze, Ether Flow itd.

 

Też bym zaryzykował, że idsd pro w tym przypadku mimo wszystko może lepiej zagrać. HD800 to dość specyficzne słuchawki a w ifi idsd pro możesz jeszcze pobawić się z różnymi ustawieniami. Ale, ale - zawsze wpierw odsłuch. Zwłaszcza w przypadku HD800. To trochę model kochaj/nienawidź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800S, w przeciwieństwie do "bezesów", grają tak, że ja nie wiem, jak można nie trafić z synergią? Czarny bliźniak w porównaniu do pierwowzoru jest na tyle skutecznie umuzykalniony (czytaj: zepsuty), że sygnatura systemu, a po części też jego absolutna jakość, tracą na znaczeniu. Aby amplitudy starczyło i jazda. Wyczynowego dźwięku z HD800s i tak nigdy nie będzie. Od tego są/były HD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

@experty Ty słuchałeś już któregoś z wymienionych sprzętów z tymi HD800s włącznie? 

 

Wiem, że to bardzo nierozsądne ale nie. W moim mieście jak kilka miesięcy temu sprawdzałem temat to nic nie było, ale jednocześnie wtedy nie planowałem zakupu - bardziej budowała się chęć zakupu bo odczuwałem spore braki w obecnych słuchawkach (Momentum m2 oebt) chociaż jak na przenośne/bezprzewodowe są w porządku.

Niestety wyborów dokonałem po "meta" analizie różnych zakamarków internetu i zawsze to co mówiono/pisano o HD800s trafiało w to co chcę osiągnąć. Sprawdzając różne słuchawki znajomych, ale z niższej półki zawsze pasowały mi Sennheizery/AKG.

 

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

HD800 z Bursonem 3? Jakoś mi się to nie skleja. C3 to jest dobry do Audeze, Ether Flow itd.

 

Jakiś kolega w Bursonowym wątku bardzo zachwalał takie połączenie (jeśli pamiętam to jakiś starszy model Bursona + HD800) wskazując na cechy, na których mi zależy.

 

41 minut temu, vonBaron napisał:

Trzeba też pamiętać że w Pro IDSD są lampy które dobrze robią sennką. 


Właśnie to też mnie przekonywało, bo zawsze można trochę pomieszać..

 

Oczywiście rozsądek jak i Wy podpowiadacie aby poczekać na możliwość odsłuchu. W sumie taki sprzęt można zawsze odesłać (nie lubię takich sytuacji ale można uprzedzić sprzedawcę, że chce go przetestować).
Jednocześnie byłbym gotowy ponieść stratę na odsprzedaży gdyby po pewnym czasie zakup okazał się nieudany.

 

24 minuty temu, majkel napisał:

HD800S, w przeciwieństwie do "bezesów", grają tak, że ja nie wiem, jak można nie trafić z synergią?

 

Właśnie uznałem, że HD800S będą bezpieczniejszą drogą względem S jak na początek i jednocześnie mam nadzieję koniec drogi bo nie chcę gonić za króliczkiem ;) tylko kupić coś na lata. Wcześniej byłem o krok od zakupu używanych HD800 razem z HDVD800.

 

Mały update:
Mam możliwość przetestowania iDSD / HDV820 + HD800s z możliwością ich odesłania i chyba będzie to najlepsza droga na ten moment.

Jednocześnie z innego sklepu mogę sprawdzić u siebie Erzetich Phobos + Burson C3X.

Edytowane przez experty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Słuchawki 6.3mm i SE 3.5mm, Jack przy 0.55V / 2.1V / 5V, Słuchawki BAL 2,5 mm Jack przy 1.13V / 4.6V / 10V

 

Czy dobrze rozumiem, że zbalansowane wyjście w iFi iDSD jest mocniejsze i HD800s będą na nim głośniejsze niż na 6.3 czy 3.5? Niestety dostałem "odwrotną" przejściówkę niż zamawiałem.

Na razie testuję ale pierwsze wrażenia są takie, że iFi brzmi lepiej od HDV820 ale brakuje trochę mocy - może właśnie przejściówka zrobiłaby robotę.

Edytowane przez experty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, experty said:

 

Czy dobrze rozumiem, że zbalansowane wyjście w iFi iDSD jest mocniejsze i HD800s będą na nim głośniejsze niż na 6.3 czy 3.5? Niestety dostałem "odwrotną" przejściówkę niż zamawiałem.

Na razie testuję ale pierwsze wrażenia są takie, że iFi brzmi lepiej od HDV820 ale brakuje trochę mocy - może właśnie przejściówka zrobiłaby robotę.

 

Tak, po balanced jest większa moc. I gra ZDECYDOWANIE lepiej po balanced. Różnica jest kolosalna. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności