Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Najner napisał(a):

Spróbuj EQ, jak wspomniał wyżej @docentore, planarne S12 bardzo dobrze reagują na korektor. Dół można podbić, ale wciąż będzie zwinny i fajnie odda syntetyczny dół w gatunkach elektronicznych. Swoją drogą Falcon C to też bardzo dobre słuchawki, o jakiś wyraźny progres w Twoich gatunkach będzie ciężko, także uważałbym na zakupy w ciemno.

Podbijałem już bass w ibasso na nich i jest mocniejsze uderzenie basu, ten bas jest agresywny i mocny, ale nie ma tego wibrującego bassu, gdy w jakimś utworze na Falconach jest wibrowanie bassu, że tak fajnie trzęsie w uszach to w s12 słyszę to jak jakby jakiś przester 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 08:09, Dan821 napisał(a):

 

Kupon spoko, dziękuję ;). Biorąc pod uwagę, że hifigo ma też opcję tzw. "dostawy bez waty" to jakby taki kupon 72 usd uzyskać od 520 usd to byłby niezły/odpowiedni deal :). Bo tak na serio to myślę, że biorąc pod uwagę ile jest premier IEM obecnie to zaraz będzie jakiś tańszy odpowiednik i sporo ponad 2 tysiące zł to mam opór, żeby za nie obecnie zapłacić.

 

Masz rację, zapomniałem całkiem o opcji Tax Included w HiFiGO. Fakt, czyli na ten moment najbardziej opłacalny jest właśnie ten sklep biorąc pod uwagę cenę wyjściową.

 

Jeśli masz opory kwotowe co do tej pozycji to ja Ci jeszcze powiem o czymś ważniejszym, żeby Cię przestrzec przed Moondrop Variations. Wcześniej pytałeś czy są jakieś podobnie zestrojone IEM. Nie ma na szczęście. Tak źle zestrojonej średnicy nie słyszałem w żadnych IEM (krzykliwa, atakująca, męcząca - 30 minut i masz dosyć). Chociaż bas mają jeden z najlepszych jakościowo jaki słyszałem, to zdecydowanie ciekawsze i dużo bezpieczniejsze strojenie mają Moondrop Blessing 2.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marciolo napisał(a):

Podbijałem już bass w ibasso na nich i jest mocniejsze uderzenie basu, ten bas jest agresywny i mocny, ale nie ma tego wibrującego bassu, gdy w jakimś utworze na Falconach jest wibrowanie bassu, że tak fajnie trzęsie w uszach to w s12 słyszę to jak jakby jakiś przester 

 

Jak ma być wibrujący bas to jeszcze BQEYZ BQ3 polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ryankgb napisał(a):

 

Jak ma być wibrujący bas to jeszcze BQEYZ BQ3 polecam :D

Zauważyłem, że próbujesz polecić mi słuchawki z niższej półki cenowej które oferują chyba tylko bass, oczywiście poza ******stym basem chciałbym też sporo powietrza , dobrą scenę, średnie i wysokie tony bo uważam, że w Falconach one dają też mnóstwo frajdy i tamte słuchawki to raczej byłby glow down, a nie up  muzyczny, nie zrozumcie mnie jak jakiegoś basotłuka który nie słyszy innych pasm i sceny rozłożenia instrumentów itp ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SeagaL napisał(a):

 

Masz rację, zapomniałem całkiem o opcji Tax Included w HiFiGO. Fakt, czyli na ten moment najbardziej opłacalny jest właśnie ten sklep biorąc pod uwagę cenę wyjściową.

 

Jeśli masz opory kwotowe co do tej pozycji to ja Ci jeszcze powiem o czymś ważniejszym, żeby Cię przestrzec przed Moondrop Variations. Wcześniej pytałeś czy są jakieś podobnie zestrojone IEM. Nie ma na szczęście. Tak źle zestrojonej średnicy nie słyszałem w żadnych IEM (krzykliwa, atakująca, męcząca - 30 minut i masz dosyć). Chociaż bas mają jeden z najlepszych jakościowo jaki słyszałem, to zdecydowanie ciekawsze i dużo bezpieczniejsze strojenie mają Moondrop Blessing 2.


Kup lepiej wg opinii podobnie zestrojone Xenns Top i nam powiedz, czy warto :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore @ryankgb Nie no, żadne Blony czy BQEYZ nawet się nie zbliżają jakością basu do Falcon-C. Nie pisząc nawet o pozostałych aspektach brzmienia. Szkoda to w ogóle polecać @Marciolo, bo to wywalanie kasy w błoto.

 

Jeżeli miałbym coś w tym stylu polecić, to warto przesłuchać Lotoo LE-M1 (bardziej referencyjne, studyjne brzmienie, ale można je tipsami i kabelkiem nieco dopasować; Ego Audio Cocktail je trochę upodobni) czy iBasso IT05. Jeżeli możesz dołożyć, to DUNU Vulkan wypadają fajnie jako coś po Falcon-C. Same Falcon Pro grają już zupełnie inaczej niż poprzednicy.

 

Opis ok, zrozumiałem o co chodzi. S12/S12 Pro są bardzo spoko, ale jeżeli lubisz bardziej energiczne brzmienie to raczej trzeba sprawdzić inne opcje.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Beh0lder napisał(a):

Jeżeli w S12 brakuje mu powietrza to w Vulcanach jest w tej kwestii gorzej

 

W bezpośrednim porównaniu, Vulkany grają o wiele swobodniej i z większą sceną. Ciemniejsze tło robi tu dużą robotę. Pomijam fakt, że @Marciolo zależy przede wszystkim na jakości dołu (patrząc na posty do tej pory).

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Beh0lder napisał(a):

Ciemniejsze tło jest, ale midbass zajmuje dużo z tej przestrzeni i moim zdaniem zaburza percepcję przestrzeni. Ale dodam od razu że nie porównywałem ich A/B

 

Jaki midbas zajmujący przestrzeń w Vulkanach? One mają neutralny środkowy i wyższy bas. To doki, które głównie grają subbasem, gdy idzie o dół. Na jakich tipsach ich słuchałeś? Nie pomyliłeś może z Falcon Pro?

 

Generalnie, Letshuoer S12/S12 Pro są świetne technicznie (znam sporo o wiele droższych, a gorszych modeli) i to jedne z najlepszych planarów pod względem stosunku jakości do ceny. Nie ma jednak tak, że spodobają się każdemu. Wszystko zależy od preferencji, a wrzucanie rekomendacji na pałę wiele nie pomoże.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Methuselah napisał(a):

 

Jaki midbas zajmujący przestrzeń w Vulkanach? One mają neutralny środkowy i wyższy bas. To doki, które głównie grają subbasem, gdy idzie o dół. Na jakich tipsach ich słuchałeś? Nie pomyliłeś może z Falcon Pro?

Nie mam FP, mam Vulcany :D słuchałem na Azla Sedna Max. Nie będę już siał zamętu z pamięci, posłucham i porównam bezpośrednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Methuselah napisał(a):

@docentore @ryankgb Nie no, żadne Blony czy BQEYZ nawet się nie zbliżają jakością basu do Falcon-C. Nie pisząc nawet o pozostałych aspektach brzmienia. Szkoda to w ogóle polecać @Marciolo, bo to wywalanie kasy w błoto.

 

Jeżeli miałbym coś w tym stylu polecić, to warto przesłuchać Lotoo LE-M1 (bardziej referencyjne, studyjne brzmienie, ale można je tipsami i kabelkiem nieco dopasować; Ego Audio Cocktail je trochę upodobni) czy iBasso IT05. Jeżeli możesz dołożyć, to DUNU Vulkan wypadają fajnie jako coś po Falcon-C. Same Falcon Pro grają już zupełnie inaczej niż poprzednicy.

 

Opis ok, zrozumiałem o co chodzi. S12/S12 Pro są bardzo spoko, ale jeżeli lubisz bardziej energiczne brzmienie to raczej trzeba sprawdzić inne opcje.

 

 

Stawiam w zakład flaszkę 12sto letniej Irlandki na ślepy test, musiałbyś ogarnąć kilku testujących.

 

FalconC vs BL03 (co prawda lekko stuningowane przeze mnie).

 

Błony niszczą Falcone jeśli chodzi o bas. Wiem, że co miesiąc ktoś mówi tak o słuchawkach za 20$, ale tylko Blony są prawdziwą perełką. Strojone przez tego samego tunera co Tamchjim Oxygen i Shuoer EJ07.

 

Daj znać gdzie i kiedy pijemy tą flaszkę kupiona prz z Ciebie :D

 

PS. BQEYZWRT czy jak się zwą to jest KZ2.0 wg mnie. Nie ta liga co blony. 

Edytowane przez docentore
  • Like 1
  • Thanks 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, docentore napisał(a):

 

 

Stawiam w zakład flaszkę 12sto letniej Irlandki na ślepy test, musiałbyś ogarnąć kilku testujących.

 

FalconC vs BL03 (co prawda lekko stuningowane przeze mnie).

 

Błony niszczą Falcone jeśli chodzi o bas. Wiem, że co miesiąc ktoś mówi tak o słuchawkach za 20$, ale tylko Blony są prawdziwą perełką. Strojone przez tego samego tunera co Tamchjim Oxygen i Shuoer EJ07.

 

Daj znać gdzie i kiedy pijemy tą flaszkę kupiona prz z Ciebie :D

 

PS. BQEYZWRT czy jak się zwą to jest KZ2.0 wg mnie. Nie ta liga co blony. 

 

W zasadzie BL-03 nie tylko są strojone przez tego samego tunera, ale mają ten sam przetwornik, a strojenie jest bardzo zbliżone. Wykres porównawczy poniżej :D Ja odkąd mam BL-03 (od premiery tych słuchawek) zawsze do nich wracam z bananem na twarzy :P

 

BQEYZ ja osobiście bardzo lubię, a BQ3 zapamiętałem jako bardzo energetyczne, mocno basowe, a przy tym przestrzenne słuchawki. Dzięki nim (i KC2) sięgnąłem po moje ulubione Spring 1, a później Spring 2, przy których bawiłem się doskonale :D

 

1_3nC5Jhq3jxyZ53KtheogMg.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał(a):

 

 

Stawiam w zakład flaszkę 12sto letniej Irlandki na ślepy test, musiałbyś ogarnąć kilku testujących.

 

FalconC vs BL03 (co prawda lekko stuningowane przeze mnie).

 

Błony niszczą Falcone jeśli chodzi o bas. Wiem, że co miesiąc ktoś mówi tak o słuchawkach za 20$, ale tylko Blony są prawdziwą perełką. Strojone przez tego samego tunera co Tamchjim Oxygen i Shuoer EJ07.

 

Daj znać gdzie i kiedy pijemy tą flaszkę kupiona prz z Ciebie :D

 

PS. BQEYZWRT czy jak się zwą to jest KZ2.0 wg mnie. Nie ta liga co blony. 

Skoro Blony mają ten sam przetwornik, co doki za ponad tysiaka, to jakość góry w nich też nie powinna od nich raczej odbiegać, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Play napisał(a):

Skoro Blony mają ten sam przetwornik, co doki za ponad tysiaka, to jakość góry w nich też nie powinna od nich raczej odbiegać, tak?

 

Jakość czy ilość wysokich? :D

Różne obudowy i stąd delikatne różnice w finalnym brzmieniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, docentore napisał(a):

 

Stawiam w zakład flaszkę 12sto letniej Irlandki na ślepy test, musiałbyś ogarnąć kilku testujących.

 

FalconC vs BL03 (co prawda lekko stuningowane przeze mnie).

Nie przepadam za Blonami przez bułowaty bas i na dłuższą metę męczącą wyższą średnicę, nie przekonują mnie FalconyC ze względu na szklistą górę. Ale rozpoznać je w teście? Gdzie mam się zgłosić po flaszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 10:55, Inszy napisał(a):

Nie przepadam za Blonami przez bułowaty bas i na dłuższą metę męczącą wyższą średnicę, nie przekonują mnie FalconyC ze względu na szklistą górę. Ale rozpoznać je w teście? Gdzie mam się zgłosić po flaszkę?

Rozpoznac bez peoblemu rozpoznasz.

Zakład jest o to które słuchawki mają lepszy bas. Choć po namyśle ślepy test odpada ze względu na cholerny fit BL03, dla mnie jest ok ale wiem, że dużo ludzi ma .

 

*Bułowaty bas - pominales fragment, gdy wspominałem, że moja para jest zmodyfikowana.

Chyba Tobie najmniej muszę tłumaczyć, że jak takie fizyczne mody mogą wpłynąć na dźwięk;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, docentore napisał(a):

*Bułowaty bas - pominales fragment, gdy wspominałem, że moja para jest zmodyfikowana.

Chyba Tobie najmniej muszę tłumaczyć, że jak takie fizyczne mody mogą wpłynąć na dźwięk;)

jakiś link do moda?

Kurde fajne słuchawki ale pozbyłem się w trybie niemal natychmiastowym przez ich budowę bo nawet ziewanie powodowało wypadanie a nie tylko rozszczelnienie 😵 No i tego basu było za dużo ale może ułożyłby się po czasie...

Wizualnie mi się podobały bardzo. Na żywo zrobiły całkiem inne, dużo lepsze wrażenie niż na zdjęciach. 

Wciąż mnie dziwi, że słuchawki mające tak wielu miłośników nie przyczyniły się do zrobienia bestsellerem ich ponoć znacznie lepszego następcy w postaci BL-07.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, docentore napisał(a):

Bułowaty bas - pominales fragment, gdy wspominałem, że moja para jest zmodyfikowana.

Nie pominąłem, tylko nie mogę się odnieść do czegoś, czego nie słyszałem.

A lepszość, to bardzo indywidualna sprawa. Chyba że bas jest zestrojony tak samo.

Ten w Falconach akurat jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birken napisał(a):

jakiś link do moda?

Kurde fajne słuchawki ale pozbyłem się w trybie niemal natychmiastowym przez ich budowę nawet ziewanie powodowało wypadanie a nie tylko rozszczelnienie 😵 No i tego basu było za dużo ale może ułożyłby się po czasie...

Wizualnie mi się podobały bardzo. Na żywo zrobiły człekiem inne dużo lepsze wrażenie niż na zdjęciach. 

Wciąż mnie dziwi, że słuchawki mające tak wielu miłośników nie przyczyniły się do zrobienia bestsellerem ich ponoć znacznie lepszego następcy w postaci BL-07.

Ja też miałem z początku problem dopasowaniem ich do uszu, gdyż wtedy miałem malutko tipsów do testów, ale już sama zmiana kabelka na elastyczniejszy i z lepszymi odcinkami pamięciowymi dała poprawę. Potem trafiłem na patent z wywijaniem na drugą stronę star tipsów od KZ i to był strzał w dziesiątkę, choć obecnie korzystam głównie ze SpinFit CP-240. Tak czy inaczej nawet doliczając kabelek i tipsy od KZ to całość wyniesie jakieś 35$, a gra to naprawdę fajnie i to po dziś dzień.

 

Odnośnie BL-07 to ich nie słuchałem, ale legendzie chyba nie dorównują. Posiłkując się wykresami to mają mniej subbasu, niższy i przesunięty w górę "pinna gain" oraz większe górki w górnej części pasma, a w tym solidny szczyt nieco powyżej 8k. Ja jakbym miał wskazać najlepsze BLON-y to poza BL-03 wybrałbym BL-05S, które zostały trochę pominięte. Część osób mogła je mylić z niedopracowanymi BL-05, części nie odpowiadał dość specyficzny kolor, ale ja je kupiłem i byłem bardzo zadowolony - ergonomia na świetnym poziomie i to z fabrycznym kablem i tipsami, a brzmienie to takie bardziej basowe i rozrywkowe HZSound Heart Mirror.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było i nie dałem znać co i jak z Reecho SG-03S - otóż zostają na dobre, chyba mają w sobie to, czego szukałem. Rozrywkowe, energetyczne granie z mocnym przytupem oraz zadowalającą mnie ilością detali. HEXA, mimo że technicznie lepsza, okazała się taka jakaś płaska, nijaka, blada. Zdały również ważny dla mnie test mrozu, filtry nie zatkały się ani razu gdy używałem ich na zewnątrz. Co w metalowych IEM było nagminne. Pomimo sporej wielkości są bardzo wygodne ze względu na anatomiczny kształt, z tipsami Spring mam dobry seal. Zostajemy ze sobą na dłużej. 

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Reecho mam wyjątkowego pecha, bo oryginalne SG-03 były dla mnie niemożliwe do dopasowania, a próbowałem masy tipsów. Nawet BLON-y BL-03 ze standardowymi tipsami i kablem były wygodniejsze. Twój post przypomniał mi o modelu SG-01, który też posiadam, ale prawie go nie używałem, bo też nie mogłem złapać pewnego seala, aż do tej chwili. Nie testowałem ich z tipsami BGVP A07, które ostatnio sparowałem z Akros Erasmus i to jest strzał w dziesiątkę! Ta para pięknie się zgrała zarówno w kwestii komfortu jak i dźwięku - normalnie jestem w szoku jak dobrze teraz brzmią SG-01 zgrabnie łącząc sporą dawkę frajdy z odrobiną chłodu. Aż po głowie mi zaczęły chodzić SG-01 OVA, bo kolor mają kapitalny, ale trochę się obawiam mniejszej ilości basu...

01004638.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hustler napisał(a):

Ja do Reecho mam wyjątkowego pecha, bo oryginalne SG-03 były dla mnie niemożliwe do dopasowania, a próbowałem masy tipsów. Nawet BLON-y BL-03 ze standardowymi tipsami i kablem były wygodniejsze. Twój post przypomniał mi o modelu SG-01, który też posiadam, ale prawie go nie używałem, bo też nie mogłem złapać pewnego seala, aż do tej chwili. Nie testowałem ich z tipsami BGVP A07, które ostatnio sparowałem z Akros Erasmus i to jest strzał w dziesiątkę! Ta para pięknie się zgrała zarówno w kwestii komfortu jak i dźwięku - normalnie jestem w szoku jak dobrze teraz brzmią SG-01 zgrabnie łącząc sporą dawkę frajdy z odrobiną chłodu. Aż po głowie mi zaczęły chodzić SG-01 OVA, bo kolor mają kapitalny, ale trochę się obawiam mniejszej ilości basu...

01004638.jpg


Akros z tego co pamiętam, to w przypadku posiadania SG-01 odradzał kupowanie OVA. Niewielkie zmiany dźwięku, no chyba że estetykę chodzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie udało znabyć SG03s. Zamówilem na ali w styczniu, długi czas nie były wysyłane, potem anulowanie terminu, potem pytanie, czy czekam, bo są opóźnione. A w końcu w tym tygodniu ponowne anulowanie i natychmiastowy zwrot kasy. Cóż było robić? Zamówiłem Simgot EA500 w promołszyn 😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności