Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Musze przyznać, że większość  "hajpów" to po jakimś czasie można o kant pewnej części ciała potłuc. Simgoty są - póki co - wyjątkiem. Z dnia na dzień - tak jak @Mr Krzychoo - czuję się coraz bardziej oczarowany. 

Edytowane przez Nazar70
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Nazar70 napisał(a):

Musze przyznać, że większość  "hajpów" to po jakimś czasie można o kant pewnej części ciała potłuc. Simgoty są - póki co - wyjątkiem. Z dnia na dzień - tak jak @Mr Krzychoo - czuję się coraz bardziej oczarowany. 

Raz na rok lub 2 zdarza się prawdziwie usprawiedliwiony haj, EA500 to chyba jeden z takich. Podobno producent się przyznał, że udało im się nabyć przetwornik w niskiej cenie, który normalnie trafia do słuchawek >200$.

Simgot szykuje też dodatek, jak mówi plotka - dodatkowe dysze z filtrami akustycznymi dla fanów grzebania, czyli mnie. Wymienne dysze były jednym z powodów zakupu przeze mnie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał(a):

Wymienne dysze były jednym z powodów zakupu przeze mnie

To powinno być znacznie częściej stosowane. Nie dość że pozwala zachować higienę to jeszcze samemu stosować swoje filtry samoróbki a co dopiero jeśli były by dostępne gotowe.

Ale kusicie tymi dokami jednak mój zapał niczym ucho zimą studzi ich w pełni metalowa obudowa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Birken napisał(a):

To powinno być znacznie częściej stosowane. Nie dość że pozwala zachować higienę to jeszcze samemu stosować swoje filtry samoróbki a co dopiero jeśli były by dostępne gotowe.

Ale kusicie tymi dokami jednak mój zapał niczym ucho zimą studzi ich w pełni metalowa obudowa. 

 

Oj tam, dziś rano jak szedłem do pracy było jakieś -5 stopni i żadnego dyskomfortu nie czułem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mr Krzychoo napisał(a):

dziś rano

 

Dyskomfort #1

 

4 minuty temu, Mr Krzychoo napisał(a):

jak szedłem do pracy

 

Dyskomfort #2

 

4 minuty temu, Mr Krzychoo napisał(a):

było jakieś -5 stopni

 

Dyskomfort #3

 

A serio - metalowa konstrukcja to IMHO mniej kwestia temperatury (wystarczy przed włożeniem do ucha potrzymać przez chwilę w dłoni), co wypadania przy gwałtowniejszych ruchach głowy.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał(a):

Raz na rok lub 2 zdarza się prawdziwie usprawiedliwiony haj, EA500 to chyba jeden z takich. Podobno producent się przyznał, że udało im się nabyć przetwornik w niskiej cenie, który normalnie trafia do słuchawek >200$.

Simgot szykuje też dodatek, jak mówi plotka - dodatkowe dysze z filtrami akustycznymi dla fanów grzebania, czyli mnie. Wymienne dysze były jednym z powodów zakupu przeze mnie :)

Gdzieś czytałem (chyba head-fi), że pasują do nich filtry m.in. od rha, fiio

 

edit:

F8CE5DD9-2D7E-493A-A173-6CCACEAFB08F.jpeg

Edytowane przez marcelmtbmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcelmtbmx napisał(a):

Gdzieś czytałem (chyba head-fi), że pasują do nich filtry m.in. od rha, fiio

 

edit:

F8CE5DD9-2D7E-493A-A173-6CCACEAFB08F.jpeg

W zestawie są chyba 2 komplety filtrów, w tym tzw. czerwony, który nie ma żadnego założonego, dźwięk nie ma nic na przeszkodzie.
Mam trochę naklejanych filtrów różnej gęstości, idzie też do mnie podróbka couplera 711, będą pomiary xD

 

1 minutę temu, linecur napisał(a):

i który sklep w tej chwili ofieruje "best price" na EA500? Linsoul +- 68$?

Pamiętaj o braku wsparcia w razie kłopotów ze słuchawką, kupiłbym gdzie indziej, nawet jeśli miałoby to kosztować 5$ ekstra (ja kupiłem w hifigo).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Moglibyście opisać krótko, jak to gra? Bliżej neutralności, V, etc.?

Jasno, dużo powietrze itp. Ale przy tym bas mimo, że nie za mocny to energiczny, wyraźny i punktowy. Fajne wokale. Jak dla mnie nie jest męczący mimo, że jestem raczej wrażliwy na górę pasma. Powiedziałbym neutralny jasny ale mi się to negatywnie kojarzy a EA500 mi się podobają. :) 

 

Jak założyłem pierwszy raz to pomyślałem, że po 15 min będę miał dość sopranów a po godzinie dalej mi się podobało. Ale wiadomo, że to zależy od nastroju i muzyki. Godziny metalu pewnie bym nie wytrzymał ale testowanie nowej zabawki różnymi gatunkami było bardzo przyjemne. Dla mnie detaliczny ale bez przesady. 

 

Warto wiedzieć że oprócz zachwytów, są ludzie którzy narzekają, że góra za ostra. Dla mnie na granicy. Trochę ludzi narzeka, że wręcz przeciwnie i że jest za mało detaliczny. No nie dogodzisz.

 

No na koniec, to powiedziałbym że grają jasno ale wokale są raczej ciepłe. Ale nie wiem czy to ma sens  :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SebastianTT napisał(a):

Trochę ludzi narzeka, że wręcz przeciwnie i że jest za mało detaliczny. No nie dogodzisz.

 

Ja, własnie żeby nie narzekać, tak jak wcześniej pisałem wrzuciłem fitlry od Tanyi i mam spokój - to sa jasno grające doki, niesmowicie techniczne, jak na swój przedział cenowy. Naprawdę trudno się czepiać - o ile ma się świadomość, że nie są to słuchawki dla wielbicieli mocnego dociążenia i ciemnego (nie mylić z czystym) tła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akuratnie słucham sobie na nich Slipknot, Panterę, Machine Head i nie narzekam. Tam gdzie mają dociążyć dół dociążają, walnięcie w stopę jest, gdzie ma być gitara basowa to jest. Detale, separacja i technikalia z naddatkiem rekompensują mi ten potencjalny (niezauważalny dla mnie) brak dołu. Pół życia zastanawiałem się, po jaką cholerę w Slipknocie jest 9 chłopa, skoro ich nie słychać co robią, teraz już wiem ;)

Właśnie leci Bartosz Chajdecki "Mistrz" a w drodze do domu Rage Against the Machine. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nazar70 napisał(a):

Ja, własnie żeby nie narzekać, tak jak wcześniej pisałem wrzuciłem fitlry od Tanyi i mam spokój - to sa jasno grające doki, niesmowicie techniczne, jak na swój przedział cenowy. Naprawdę trudno się czepiać - o ile ma się świadomość, że nie są to słuchawki dla wielbicieli mocnego dociążenia i ciemnego (nie mylić z czystym) tła.

 

23 godziny temu, SebastianTT napisał(a):

Jasno, dużo powietrze itp. Ale przy tym bas mimo, że nie za mocny to energiczny, wyraźny i punktowy. Fajne wokale. Jak dla mnie nie jest męczący mimo, że jestem raczej wrażliwy na górę pasma. Powiedziałbym neutralny jasny ale mi się to negatywnie kojarzy a EA500 mi się podobają. :) 

 

Jak założyłem pierwszy raz to pomyślałem, że po 15 min będę miał dość sopranów a po godzinie dalej mi się podobało. Ale wiadomo, że to zależy od nastroju i muzyki. Godziny metalu pewnie bym nie wytrzymał ale testowanie nowej zabawki różnymi gatunkami było bardzo przyjemne. Dla mnie detaliczny ale bez przesady. 

 

Warto wiedzieć że oprócz zachwytów, są ludzie którzy narzekają, że góra za ostra. Dla mnie na granicy. Trochę ludzi narzeka, że wręcz przeciwnie i że jest za mało detaliczny. No nie dogodzisz.

 

No na koniec, to powiedziałbym że grają jasno ale wokale są raczej ciepłe. Ale nie wiem czy to ma sens  :) 

Właśnie chciałem zaproponować pobawienie się filtrami, imho to jest zestaw kilku filtrów (polecam kilka różnych filtrów pomiędzy 200 a 500), który powinien być w posiadaniu każdego fana chińskiego 'new week - new hype'.
Filtry Tanchjim z O2 i Tanyi to wartość ok 400-450.

Świetnie ujarzmiają niektóre fajne doki strojone trochę, hmmm, po azjatycku.

 

 

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni słucham Symphonium Meteor, które udało mi się kupić za połowę ceny na eBay, które były używane przez kilka godzin.

Szczerze mówiąc, to nie słyszałem nic lepszego do 1k dol. Z dapa one grają nawet fajniej niż Monarch Mk2 jak dla mnie (sytuacja się zmienia jak podłącze Monarch do Dethonray pegasus gold).

Ciepły, masywny dźwięk, bardzo duża scena, zrelaksowane midy, super rozciągnięte treble. Praktycznie ideał. Jak dla mnie lepsze i bardziej kompleksowe niż Dunu SA6 Ultra. Fakt że je wyłapałem za 300e, sprawia że to chyba najlepszy zakup w moim życiu jeśli chodzi o audio (w sensie stosunku jakości do ceny.) 

To jest end game iem, niczego im nie brakuje wg mnie. A do tego są super funowe i nigdy nie męczące. Można słuchać 12h non stop. Jak dla mnie jako cały pakiet, to iemy idealne.

Jedyna wada to, że nie mają wentylacji, a ja nie znoszę gąbek i z czasem buduje się lekkie ciśnienie w uchu, ale to po 2-3h i nie jest to nic, co przeszkadza.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w Simgotach EA500 góra po kilkudziesięciu godzinach grania brzmi bardziej naturalnie.

Za podpowiedzią @Nazar70

próbowałem filtrów od Tanya na czerwonych filtrach, ale coś nie do końca mi pasowało. Góra się za mocno wygładziła, ale też wokale były dla mnie trochę przyblokowane i uszło powietrze.

Przekleiłem filtry Tanchjim na czarne filtry i z Azla Crystal bardziej mi pasuje. 

Świetna sprawa z filtrami i dużo zabawy.

Zaklejanie otworu wentylacyjnego przy dyszy mi nie pasuje, bo czuję budujące się ciśnienie i przy końcu aplikacji mam delikatny driver flex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarzyna napisał(a):

Mam wrażenie, że w Simgotach EA500 góra po kilkudziesięciu godzinach grania brzmi bardziej naturalnie.

Za podpowiedzią @Nazar70

próbowałem filtrów od Tanya na czerwonych filtrach, ale coś nie do końca mi pasowało. 

Akurat tylko takimi filterkami dysponuję 😉 Ale póki co, efekt mi wystarcza. Jak wspomniał @docentore, są filtry o różnych gęstościach, więc można fajnie się bawić. Ale spróbuję, jak Ty - z czarnymi dyszami i dam znać, jak odbieram zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu porónaniach z Monarch 2, przy różnych utworach oraz używając tone generator oficjalnie stwierdzam, że Meteor mają lapszy balans tonalny niż Monarch 2 i u12t i zdecydowanie lepszy niż Mest 1 i 2. Tutaj nic nie kłuje, nie ma absolutnie żadnych przeszkadzajek, zachowując jednocześnie mnóstwo detalu i bas schodzący poniżej 18Hz!

Zajęło mi to parę godzin, bo jestem freakiem jeśli chodzi o równość tonalną i Meteor są świetne.

Jeśli chodzi o technikala, to mają lepszą scenę niż Sundary i detal w okolicach 95% Monarchów, co jest moim zdaniem wielkim osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że Monarch 2 są bardziej detaliczne w midach niż u12t (odrobinę ale zawsze).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rigatio Czy Dunu SA6 Ultra miałeś u siebie na dłużej ? Czy mógłbym prosić o opis w szczegółach w jakiej konfiguracji meteory grają Tobie najlepiej ? (filtry, tipsy, źródło, ustawienia, kabel itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, x86 said:

@Rigatio Czy Dunu SA6 Ultra miałeś u siebie na dłużej ? Czy mógłbym prosić o opis w szczegółach w jakiej konfiguracji meteory grają Tobie najlepiej ? (filtry, tipsy, źródło, ustawienia, kabel itd.)

Miałem je przez ok tydzień. To miały być moje docelowe iemy ale po porównaniach z Monarch 2, sprzedałem je. Monarch miały lepsze treble i były gladsze ( je wspominając basu, który w sa6 Ultra był wyraźne słabszy).

Meteory są kompletne w porównaniu z sa6 Ultra, mają świetny bas, mniej agresywne midy i jeszcze lepiej rozciągnięte treble.

Sa6 Ultra sprawdzałem ze wszystkimi tipsami, które miałem pod ręką -spin fits, spin fits w1,  Moondrop spring tips, final type e, gumki od Hook x, od Xelento itd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rigatio napisał(a):

Od 2 dni słucham Symphonium Meteor, które udało mi się kupić za połowę ceny na eBay, które były używane przez kilka godzin.

Szczerze mówiąc, to nie słyszałem nic lepszego do 1k dol. Z dapa one grają nawet fajniej niż Monarch Mk2 jak dla mnie (sytuacja się zmienia jak podłącze Monarch do Dethonray pegasus gold).

Ciepły, masywny dźwięk, bardzo duża scena, zrelaksowane midy, super rozciągnięte treble. Praktycznie ideał. Jak dla mnie lepsze i bardziej kompleksowe niż Dunu SA6 Ultra. Fakt że je wyłapałem za 300e, sprawia że to chyba najlepszy zakup w moim życiu jeśli chodzi o audio (w sensie stosunku jakości do ceny.) 

To jest end game iem, niczego im nie brakuje wg mnie. A do tego są super funowe i nigdy nie męczące. Można słuchać 12h non stop. Jak dla mnie jako cały pakiet, to iemy idealne.

Jedyna wada to, że nie mają wentylacji, a ja nie znoszę gąbek i z czasem buduje się lekkie ciśnienie w uchu, ale to po 2-3h i nie jest to nic, co przeszkadza.

Gratuluje zakupu za tą cenę, tym bardziej, ze tak się spodobały. Sam o nich myśle od jakiegoś czasu. Szkoda, ze nie ma dystrybucji w UE. Nie brakuje dynamiki na basie?  Tu też armatura na basie, jak się ma do takiego z dynamika? Mam pytanie czy soprany nie są za ciemne, wiele osób wspomina super rozciągnięcie na górze ale na wykresie trochę dołek w niskim/średnim sopranie, jak to się ma w praktyce? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie tych Simgotów do Blessing 2? Wiem, że pewnie nie ta półka, ale od dłuższego czasu szukam jakiejś inaczej brzmiącej odskoczni i najlepiej nie drogiej, a równocześnie żebym nie miał poczucia że to różnica kilku klas i tego nie da się słuchać. Po wykresie widzę, że mocna V-ką. Jak z rozdzielczością i sceną w porównaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rigatio napisał(a):

Sa6 Ultra sprawdzałem...

Dzięki ale chodziło mi o finalną konfigurację Meteorów. Z czym grają Tobie najlepiej (tipsy, źródło, kabel itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, x86 said:

Dzięki ale chodziło mi o finalną konfigurację Meteorów. Z czym grają Tobie najlepiej (tipsy, źródło, kabel itd.)

Własnie one dlatego są świetne, bo ze wszystkiego grają podobnie i tak samo dobrze. Gumki dałem spin fit cp100, ale jak sprawdzałem inne, to nie było różnic w dźwięku, nawet gąbki grają podobnie, więc wybrałem po prostu te, które są wygodne dla mnie. Kabel mam stockowy i nie przeszło mi nawet przez myśl, żeby coś zmieniać.

5 hours ago, marcelmtbmx said:

Gratuluje zakupu za tą cenę, tym bardziej, ze tak się spodobały. Sam o nich myśle od jakiegoś czasu. Szkoda, ze nie ma dystrybucji w UE. Nie brakuje dynamiki na basie?  Tu też armatura na basie, jak się ma do takiego z dynamika? Mam pytanie czy soprany nie są za ciemne, wiele osób wspomina super rozciągnięcie na górze ale na wykresie trochę dołek w niskim/średnim sopranie, jak to się ma w praktyce? 

Mi niczego nie brakuje, są nawet bardziej dynamiczne niż Monarch trochę. Bas jest świetny, nie schodzi może aż tak nisko jak dynamik ale jest go tak dużo i w takiej jakości, że satysfakcja jest pełna. Cały czas pulsuje, jest rytm, świetna prezentacja stopy perkusyjnej i gitar basowych.

Soprany są pełne, linearnie rozciągnięte do 15k, wszystko widać jak na dłoni ale delikatnie i gładko. Dzwięk jest odrobinę ciemniejszy niż w harmanowych słuchawkach ale nic nie jest pod kocem, jest czysto, wyraźnie i bardzo linearnie, z wyraźnym podbiciem dołu.

Wokale są oddalone trochę, nie grają na twarz ale są wyraźne i klarowne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesują Meteory to w Europie ma je sklep Elise Audio (sklep w UK, także VAT i cło niestety może być doliczony):

 

https://eliseaudio.com/products/symphonium-meteor?_pos=1&_sid=7ec227a7d&_ss=r&variant=43615924420826

 

Standardowo egzemplarzy z drugiej ręki polecam szukać przy pomocy strony HiFiShark (wpisujemy produkt, który nas interesuje, ustawiamy filtr „Europe” i liczymy na dobre oferty :)https://www.hifishark.com

Edytowane przez MrSheep
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrSheep napisał(a):

Jeżeli kogoś interesują Meteory to w Europie ma je sklep Elise Audio (sklep w UK, także VAT i cło niestety może być doliczony):

 

https://eliseaudio.com/products/symphonium-meteor?_pos=1&_sid=7ec227a7d&_ss=r&variant=43615924420826

 

Standardowo egzemplarzy z drugiej ręki polecam szukać przy pomocy strony HiFiShark (wpisujemy produkt, który nas interesuje, ustawiamy filtr „Europe” i liczymy na dobre oferty :)https://www.hifishark.com

 

UK czy Chiny to teraz zarówno cło jak i czas oczekiwania jedno i to samo :(Przynajmniej z tych lepszych chińskich sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności