Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, atr3yu napisał(a):

Takie szybkie pytanie, słuchawki Penon z której strony kupować

penonaudio.com czy penon-official.com i czemu są dwie?

Penonaudio.com, to ogólny sklep Penona z różnymi markami, natomiast penon-official.com, to wydzielona część, w której są tylko i wyłącznie produkty sygnowane marką Penon.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, atr3yu napisał(a):

Takie szybkie pytanie, słuchawki Penon z której strony kupować

penonaudio.com czy penon-official.com i czemu są dwie?

W ramach ciekawostki - moje H40 kupiłem przez AliExpress bez dodatkowych kuponów.

image.thumb.jpeg.7d1d63e78a26c5233089be44dc72983d.jpeg

Przy odbiorze przesyłki na PP zapłaciłem 70 zł, co daje za całość około 185$. 

10$ mniej niż na https://penonaudio.com/isn-audio-h40.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dan821 napisał(a):

Kupiłem przez https://penonaudio.com/. Bez VAT i cła. 

Ale opłatę pocztową już chyba tak ?   Coś ~ 8,50 zł. W zeszłym roku zamawiałem tipsy JVC Spiral Dot i płaciłem parę złotych listonoszowi.

Moje H40 wraz z innymi IEMami wkrótce wylądują w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, x86 napisał(a):

Ale opłatę pocztową już chyba tak ?   Coś ~ 8,50 zł. W zeszłym roku zamawiałem tipsy JVC Spiral Dot i płaciłem parę złotych listonoszowi.

Moje H40 wraz z innymi IEMami wkrótce wylądują w komisie.

 

Paru złotych kurierowi pożałowałam, cholera... ;) Ale gwoli ścisłości w temacie opłat to żeby było bez cła i vat to Penon dolicza opłatę 10 USD (zwą to tax inclusive shipping method). Czyli jednak nie aż tak kolorowo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prezeho napisał(a):

Wygląda podobnie jak wtyki TRN z kabla do FH3 co mam i one nie pasują do S12Pro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dan821 napisał(a):

Ale gwoli ścisłości w temacie opłat to żeby było bez cła i vat to Penon dolicza opłatę 10 USD (zwą to tax inclusive shipping method).

To wiele wyjaśnia ;) 

2 godziny temu, Dan821 napisał(a):

Czyli jednak nie aż tak kolorowo :).

Spoko opcja dla droższych przedmiotów. Pytanie tylko czy uczciwie opłacają od całej wartości czy lecą na patencie IOSS czyli do wartości 150 EUR. Korzystając z okazji NIE POLECAM zamawiania od kombinatorów ze sklepu Giztop .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać rabat kontaktując się z jakimś azjatyckim sklepem typu Hifigo, Linsoul, Shenzhenaudio itd.? Ma ktoś jakieś doświadczenia? 

Poluję na Moondrop Variations, ale mogłyby być tańsze;)

 

Pytanie czy są w sposób niemal identyczny jak Variations brzmiące IEM...? internet sugeruje Mangird Top (w podobnej cenie niestety), widzę, że jakiś tajemniczy Project Red Crinacle jest podobnie zestrojony, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 11:09, Dan821 napisał(a):

Czy można uzyskać rabat kontaktując się z jakimś azjatyckim sklepem typu Hifigo, Linsoul, Shenzhenaudio itd.? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

Wszędzie można uzyskać rabat. Wszystko zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych.

Linsoul możesz sobie od razu odpuścić, to słynni oszuści - pisaliśmy o tym tutaj kilkakrotnie, a head-fi też grzmi o nich.

 

W razie czegoś na Amazon masz jeszcze niezłą cenę (to już z VAT oczywiście, nic nie dopłacasz przy odbiorze). Wysyłka z ShenzhenAudio, wysyłają kurierem (przeważnie FedEx), więc w ciągu tygodnia powinieneś mieć. Masz taniej + gwarancja, polityka zwrotów i bezpieczeństwo zakupu.

https://www.amazon.pl/Moondrop-sluchawki-technologia-Tri』Monitor-wymiennym/dp/B0BVB4CXTN

 

Cenę w HiFiGO i w ShenzhenAudio masz taką:

520$ = ok. 2288 zł + VAT = 2814,24 zł

Amazon - 2498,99 zł

Czyli wychodzi Ci ok. 315,25 zł taniej.

 

I tym sposobem zostaje Ci ponad 3 stówy w kieszeni. Pomyśl sobie, że właśnie dostałeś ode mnie kupon w wysokości 72$. Może być? ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SeagaL napisał(a):

 

Wszędzie można uzyskać rabat. Wszystko zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych.

Linsoul możesz sobie od razu odpuścić, to słynni oszuści - pisaliśmy o tym tutaj kilkakrotnie, a head-fi też grzmi o nich.

 

W razie czegoś na Amazon masz jeszcze niezłą cenę (to już z VAT oczywiście, nic nie dopłacasz przy odbiorze). Wysyłka z ShenzhenAudio, wysyłają kurierem (przeważnie FedEx), więc w ciągu tygodnia powinieneś mieć. Masz taniej + gwarancja, polityka zwrotów i bezpieczeństwo zakupu.

https://www.amazon.pl/Moondrop-sluchawki-technologia-Tri』Monitor-wymiennym/dp/B0BVB4CXTN

 

Cenę w HiFiGO i w ShenzhenAudio masz taką:

520$ = ok. 2288 zł + VAT = 2814,24 zł

Amazon - 2498,99 zł

Czyli wychodzi Ci ok. 315,25 zł taniej.

 

I tym sposobem zostaje Ci ponad 3 stówy w kieszeni. Pomyśl sobie, że właśnie dostałeś ode mnie kupon w wysokości 72$. Może być? ;)

 

Kupon spoko, dziękuję ;). Biorąc pod uwagę, że hifigo ma też opcję tzw. "dostawy bez waty" to jakby taki kupon 72 usd uzyskać od 520 usd to byłby niezły/odpowiedni deal :). Bo tak na serio to myślę, że biorąc pod uwagę ile jest premier IEM obecnie to zaraz będzie jakiś tańszy odpowiednik i sporo ponad 2 tysiące zł to mam opór, żeby za nie obecnie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 20:59, Blizniak napisał(a):

Korea nie Chiny, ale Ucotech RE-2 zapowiadają się na najnowszy flavor of the month. Na canjamie ludzie zaczęli kupować po przesłuchaniu aż się wyprzedały. Nawet demo na stoisku poszło XD

Ucotech RE-2 Dynamic Universal IEM | Bloom Audio

20230226_140454.jpg

 

Bawię się nimi już od pewnego czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 09:03, side napisał(a):

To napisz, proszę, jak grają.

 

Grają naprawdę dobrze. To trochę takie strojenie na DF, ale bardziej w kierunku serii XR Etymotika. Bardzo klarowne i czyste brzmienie z wysuniętymi wokalami i wyższą średnicą. Ogromną zaletą jest to, że;

- wokale i wyższe instrumenty są żywe i energiczne, ale gładkie i słucha się ich przyjemnie;

- bas nie jest specjalnie podbity (co nieco zależy od tipsów), ale uderzenia się wyraźne i dosadne (w takim progu w ogóle mi go nie brakowało);

- w porównaniu do etymotików, scena ma lepszą głębię. Holografia jest dobra, RE-2 nie tylko nie wpychają się z dźwiękiem w twarz, ale grają całkiem przestrzenie.

 

Stockowe tipsy są lepsze niż w RE-1/RE-1 Pro, ale sam korzystam zazwyczaj ze SpinFitów (CP-100, CP-100+, W1 w zależności od nastroju).

 

re2 1.jpg

 

Na plus jakość wykonania metalowe obudowy o ładnie odrobionej, matowej powierzchni. Fajne jest również wyprowadzenie tulejki pod kątem, co ułatwia aplikację, oraz 4-żyłowy kabelek SPC. Ogólnie, bardzo fajna opcja za ok. 100 USD.

 

BTW. Ucotech rozmawiał z trzema polskimi dealerami i wkrótce ma pojawić się w sprzedaży na naszym rynku.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jak w T2, miałem z nimi problem kiedyś żeby dobry fit złapać.
Miales może T2 kiedyś żeby porównać kształt/fit w uchu?
Bo samo strojenie wygląda bardzo ładnie..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FranticPhil napisał(a):

Obudowa jak w T2, miałem z nimi problem kiedyś żeby dobry fit złapać.
Miales może T2 kiedyś żeby porównać kształt/fit w uchu?
Bo samo strojenie wygląda bardzo ładnie..

 

Tulejka jest nieco przekrzywiona względem modeli Tin HiFi i o dziwo robi to sporą różnicę. W parze ze SpinFitami zaskakująco łatwo o dobry seal. Oczywiście izolacja nie jest aż tak mocna jak w Etach, ale to może być także plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, chciałem się trochę wyżalić i wyrzucić to z siebie ;D

A więc dałem się złapać na hype letshuoer s12 i kupiłem wersję pro za 800 zł jakiś miesiąc temu bo niestety nie było tańszych używek czytając tutaj jakoś od sierpnia z kilkanaście stron głównie o tych słuchawkach jakie to one nie są ******ste muzykalne top 3 benchmark do 1500 zł(wiadomo że to osobista opinia tylko kogoś była, ale jednak) itp itd, pograły z 50h dowiadując się tutaj, że nie będzie już lepiej noi się bardzo zawiodłem ponieważ jestem od ponad 2 lat posiadaczem dunu Falcon c i do takiego gatunku muzycznego jak EDM brakowało mi bardzo tego basu z Falconów tego wibrującego szczególnie kiedy trzeba czego nie uświadczy się w s 12 ogólnie bassowo Falcony biją na łeb S12, wokal szczególnie żeński ma więcej emocji w Falconach, skrzypce pianino i trąbki też o wiele więcej energii i jebnięcia, więc muzykalnie i funowo Falcony biją na łeb te S12. 

Chciałem jakiegoś odświeżenia i pierwszy raz słyszałem o takim przetworniku w dokanałówach więc sprawdziłem, ale to mi dało do słyszenia jakie te dunu Falcon c jednak są ******ste i ich nie doceniłem. To tyle 😁 sorki za bardzo amatorskie porównanie bez szczegółów, ale nie potrafię tak dokładnie opisywać dźwięków jak np. Methuselah lub Spawn, ale może komuś pomoże w doborze słuchawek muzykalnych do 1000 zł bo nie wiem czemu są polecane te s12 skoro jest takie cudo jak Falcon C 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marciolo napisał(a):

Siemka, chciałem się trochę wyżalić i wyrzucić to z siebie ;D

A więc dałem się złapać na hype letshuoer s12 i kupiłem wersję pro za 800 zł jakiś miesiąc temu bo niestety nie było tańszych używek czytając tutaj jakoś od sierpnia z kilkanaście stron głównie o tych słuchawkach jakie to one nie są ******ste muzykalne top 3 benchmark do 1500 zł(wiadomo że to osobista opinia tylko kogoś była, ale jednak) itp itd, pograły z 50h dowiadując się tutaj, że nie będzie już lepiej noi się bardzo zawiodłem ponieważ jestem od ponad 2 lat posiadaczem dunu Falcon c i do takiego gatunku muzycznego jak EDM brakowało mi bardzo tego basu z Falconów tego wibrującego szczególnie kiedy trzeba czego nie uświadczy się w s 12 ogólnie bassowo Falcony biją na łeb S12, wokal szczególnie żeński ma więcej emocji w Falconach, skrzypce pianino i trąbki też o wiele więcej energii i jebnięcia, więc muzykalnie i funowo Falcony biją na łeb te S12. 

Chciałem jakiegoś odświeżenia i pierwszy raz słyszałem o takim przetworniku w dokanałówach więc sprawdziłem, ale to mi dało do słyszenia jakie te dunu Falcon c jednak są ******ste i ich nie doceniłem. To tyle 😁 sorki za bardzo amatorskie porównanie bez szczegółów, ale nie potrafię tak dokładnie opisywać dźwięków jak np. Methuselah lub Spawn, ale może komuś pomoże w doborze słuchawek muzykalnych do 1000 zł bo nie wiem czemu są polecane te s12 skoro jest takie cudo jak Falcon C 👌

 

BLON BL-03 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobry bas? Mogą być TWSy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marciolo napisał(a):

Siemka, chciałem się trochę wyżalić i wyrzucić to z siebie ;D

A więc dałem się złapać na hype letshuoer s12 i kupiłem wersję pro za 800 zł jakiś miesiąc temu bo niestety nie było tańszych używek czytając tutaj jakoś od sierpnia z kilkanaście stron głównie o tych słuchawkach jakie to one nie są ******ste muzykalne top 3 benchmark do 1500 zł(wiadomo że to osobista opinia tylko kogoś była, ale jednak) itp itd, pograły z 50h dowiadując się tutaj, że nie będzie już lepiej noi się bardzo zawiodłem ponieważ jestem od ponad 2 lat posiadaczem dunu Falcon c i do takiego gatunku muzycznego jak EDM brakowało mi bardzo tego basu z Falconów tego wibrującego szczególnie kiedy trzeba czego nie uświadczy się w s 12 ogólnie bassowo Falcony biją na łeb S12, wokal szczególnie żeński ma więcej emocji w Falconach, skrzypce pianino i trąbki też o wiele więcej energii i jebnięcia, więc muzykalnie i funowo Falcony biją na łeb te S12. 

Chciałem jakiegoś odświeżenia i pierwszy raz słyszałem o takim przetworniku w dokanałówach więc sprawdziłem, ale to mi dało do słyszenia jakie te dunu Falcon c jednak są ******ste i ich nie doceniłem. To tyle 😁 sorki za bardzo amatorskie porównanie bez szczegółów, ale nie potrafię tak dokładnie opisywać dźwięków jak np. Methuselah lub Spawn, ale może komuś pomoże w doborze słuchawek muzykalnych do 1000 zł bo nie wiem czemu są polecane te s12 skoro jest takie cudo jak Falcon C 👌

Siemka,

De gustibus non est disputandum, o gustach się nie dyskutuje. Jeden woli czekoladę, inny jak mu nogi śmierdzą.
Po prostu Falcony bardziej Ci podpasowały tuningiem, thats all. Obiektywnie rzecz biorąc, S12 są lepszymi słuchawkami, ale z zupełnie inne strojenie.
Natomiast S12 świetnie ragują na EQ, może podbij bas

Nie przepraszaj za 'amatorskie porównanie', ale popracuj nad składnią i interpukncją, a w szczególności używaniem akapitów, z wielkim bólem przebrnąłem przez Twój post.

PS. Kup Blony jak kolega @ryankgb sugeruje, tanie i zajezusisty bas.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jak narazie przy Falconach bo skoro jednak dają mi tyle frajdy to po co zmieniać, dałem im nowe życie zmieniłem kabelek i tipsy😁

 

Będę miał w planach pójść półkę wyżej i celować w słuchawki za około 2k i miałem na celowniku dunu vulkan lub EST112, czekałem na porównanie między nimi od Methuselah, ale się nie doczekałem ;/

 

Co do s12 to może nie zgrały sie z odtwarzaczem? Posiadam dx160 i używam balansu 4,4

Edytowane przez Marciolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj EQ, jak wspomniał wyżej @docentore, planarne S12 bardzo dobrze reagują na korektor. Dół można podbić, ale wciąż będzie zwinny i fajnie odda syntetyczny dół w gatunkach elektronicznych. Swoją drogą Falcon C to też bardzo dobre słuchawki, o jakiś wyraźny progres w Twoich gatunkach będzie ciężko, także uważałbym na zakupy w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności