Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, docentore napisał:

@dweet - Tony mieszka koło Lisbony, nie wiem jaką cenę by Ci dał, ja mam z nim ustaloną na €125 z wysyłką ex do PL. Mogę dać namiar.


W Cascais, najbogatszej dzielnicy centralnej Portugalii. Dobry biznes te IEMy :P
Napisałem, zobaczymy, co da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak, Akros się bardzo pozytywnie wypowiadał o nich.



A propos tego pana. Jest to mało znany (a szkoda, bo ma świetne ucho) recenzent, który niedawno wypuścił swoje własne doki 1DD+2BA, taki collab z Xinhs (tymi od kabli). Kupiłem w ciemno, bo lubię chłopa i gadałem z nim kilkukrotnie. On między innymi był tym człekiem, który zapoczątkował projekt pt. Olina, on rozeberał Mele i wrzucił znalezione na alibabie drivery, które wyglądały tak samo jak te z Tanchjim Oxygen. Zestroił z pomocą Mike Bruce'a aka redeyes, dopiero później projekt przejął HBB i puścił w ruch.

Enyłej, te doki Akros'a. Dostałem je 2 tygodnie temu i do dziś nie mogę wyjść z podziwu. Koledzy [mention=81219]SeagaL[/mention] oraz [mention=80056]Nazar70[/mention] potwierdzą, że to jest petarda jeśli chodzi o wykonanie, strojenie/dźwięk i cenę - Erasmus kosztuje €125, jest wysyłany z Portugalii (tam Akros mieszka). Akros osobiście testuje i mierzy każdą parę, żeby nie było żadnych baboli. Polecam tego allegrowicza.
Grają bardzo luźno, nie męcząco, ale nie oznacza to nudy. Prze-przepiękna średnica, spokojna góra i fajny bas.
(moje zdjęcie nie oddaje w pełni piękna i jakości ich wykonania)
 
Potwierdzam, pozycja jak najbardziej warta uwagi. Czysta, piękna i duża średnica, subbasu delikatnie, wyważony i precyzyjny. Góra łagodna jak baranek. Ogólnie to relaksujące, równe i bardzo przyjemne granie, na pewno grają dużo drożej niż kosztują. Do tego scena jest bardzo fajnie kreowana. A Antonio super człowiek, trzeba go wspierać w tym co robi. Mają przełącznik strojenia, można modyfikować dół i górę. Do średnicy nie ma, bo jest tak piękna, że najzwyczajniej nie trzeba przy niej nic kombinować.

Kabel jest porządny, w oplocie nylonowym, bardzo wygodny i giętki.

Antonio pracuje jeszcze nad jakimś modelem 1DD. Damy Wam znać jak będą gotowe.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalk


Potwierdzam, to co mówił @docentore i @Nazar70, pozycja jak najbardziej warta uwagi. Czysta, piękna i duża średnica, subbasu delikatnie, wyważony i precyzyjny. Góra łagodna jak baranek. Ogólnie to relaksujące, równe i bardzo przyjemne granie, na pewno grają dużo drożej niż kosztują. Do tego scena jest bardzo fajnie kreowana. A Antonio super człowiek, trzeba go wspierać w tym co robi. Mają przełącznik strojenia, można modyfikować dół i górę. Do średnicy nie ma, bo jest tak piękna, że najzwyczajniej nie trzeba przy niej nic kombinować.

 

Kabel jest porządny, w oplocie nylonowym, bardzo wygodny i giętki. Słuchawki wykonane świetnie, super akryl z ładnym faceplate. Wszystko gładkie i świecące, wysoki poziom. Do tego są bardzo wygodne, wpadają w ucho i trzymają się jak przyklejone.

 

Antonio pracuje jeszcze nad jakimś modelem 1DD. Damy Wam znać jak będą gotowe.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SeagaL napisał:

Potwierdzam, to co mówił @docentore i @Nazar70, pozycja jak najbardziej warta uwagi. Czysta, piękna i duża średnica, subbasu delikatnie, wyważony i precyzyjny. Góra łagodna jak baranek. Ogólnie to relaksujące, równe i bardzo przyjemne granie, na pewno grają dużo drożej niż kosztują. Do tego scena jest bardzo fajnie kreowana. A Antonio super człowiek, trzeba go wspierać w tym co robi. Mają przełącznik strojenia, można modyfikować dół i górę. Do średnicy nie ma, bo jest tak piękna, że najzwyczajniej nie trzeba przy niej nic kombinować.

 

Kabel jest porządny, w oplocie nylonowym, bardzo wygodny i giętki. Słuchawki wykonane świetnie, super akryl z ładnym faceplate. Wszystko gładkie i świecące, wysoki poziom. Do tego są bardzo wygodne, wpadają w ucho i trzymają się jak przyklejone.

 

Antonio pracuje jeszcze nad jakimś modelem 1DD. Damy Wam znać jak będą gotowe.

Napisał że jakościowo grają jak 200$ a kosztują 60$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, docentore napisał:

?

Na tym filmiku co go oglądałem co ktoś tutaj wrzucił tego Arosa czy Atosa, Powiedział tam jak te słuchawki grają że bass jest dynamiczny,szybki, góra w sam raz. Takie chyba ciepłograjki, i że wykonanie i dźwięk na poziomie iemów co mogą konkurować ze słuchawkami za 200$ a kosztują 60$

18 minut temu, marco-polo napisał:

Na tym filmiku co go oglądałem co ktoś tutaj wrzucił tego Arosa czy Atosa, Powiedział tam jak te słuchawki grają że bass jest dynamiczny,szybki, góra w sam raz. Takie chyba ciepłograjki, i że wykonanie i dźwięk na poziomie iemów co mogą konkurować ze słuchawkami za 200$ a kosztują 60$

https://www.youtube.com/channel/UC9wCO89mQNW2WFeWLT5_68A/videos

W dniu 31.08.2022 o 13:39, pylaczynski napisał:

 

Jestem zainteresowany, Xinhs robi moje ulubione przewody. A właśnie - jaki przewód do nich otrzymujemy? XInhsa jakiś fajniejszy? Czy to prawda, że one mają jakieś switche do korekcji strojenia? Tak zrozumiałem z recenzji na mobileaudiophile, ale tam jest to napisane po azjatycko-angielsku, więc nie jestem pewien :)

 

Chyba chodziło że końcówki są wymienne. Sam kabel z końcówkami to cenowo przerasta więc dla samego kabla z końcówkami wymiennymi się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marco-polo napisał:

Na tym filmiku co go oglądałem co ktoś tutaj wrzucił tego Arosa czy Atosa, Powiedział tam jak te słuchawki grają że bass jest dynamiczny,szybki, góra w sam raz. Takie chyba ciepłograjki, i że wykonanie i dźwięk na poziomie iemów co mogą konkurować ze słuchawkami za 200$ a kosztują 60$

https://www.youtube.com/channel/UC9wCO89mQNW2WFeWLT5_68A/videos

 

Chyba chodziło że końcówki są wymienne. Sam kabel z końcówkami to cenowo przerasta więc dla samego kabla z końcówkami wymiennymi się opłaca.

Dokładnie tak jak pisze @MrSheep, rozmawiamy o słuchawkach, które sam wypuścił Akros (nie Atos) - Erasmus.

Nie kosztują 60$, ale €125, więc dlatego jestem skołowany o których słuchawkach piszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, docentore napisał:

Dokładnie tak jak pisze @MrSheep, rozmawiamy o słuchawkach, które sam wypuścił Akros (nie Atos) - Erasmus.

Nie kosztują 60$, ale €125, więc dlatego jestem skołowany o których słuchawkach piszesz :)

To ten Pan?

https://www.youtube.com/channel/UC9wCO89mQNW2WFeWLT5_68A/featured

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 21:56, marco-polo napisał:

Napisał że jakościowo grają jak 200$ a kosztują 60$

 

A niby jak grają słuchawki za 200$ a jak za 60$? I może jeszcze po dźwięku da się odróżnić ile kosztują? :)

Mają fantazje ci recenzenci, ale sprzedawanie co miesiąc nowych modeli które nie są nikomu do niczego potrzebne trzeba jakoś napędzić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

A niby jak grają słuchawki za 200$ a jak za 60$? I może jeszcze po dźwięku da się odróżnić ile kosztują? :)

Mają fantazje ci recenzenci, ale sprzedawanie co miesiąc nowych modeli które nie są nikomu do niczego potrzebne trzeba jakoś napędzić...

Ale nikt niczego takiego nie napisał, w tym rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno + Pojedynczy dynamik = ❤️

 

To było coś na zasadzie "A masz, posłuchaj sobie." Potem wrzuciłem je do innej szuflady, zapomniałem totalnie i żałuję, bo kurna... Fajne są. Wiadomo, pojedynczy dynamik - przynajmniej dobrze zestrojony - ma w sobie to "coś" i to jeden z powodów dla którego wciąż trzymam Beyery Xelento. Nie da Ci tego multi-ba, nie da Ci tego hybryda, co może dać Ci moc dynamika :D 

image.jpeg

Najbardziej jara mnie w nich wykonanie. Od samego drewna, przez sposób w jaki zostało one obrobione, po wrażenie z dotykania ich. Kopułki są mistrzowsko obrobione i nie jestem pewien, czy woskowane, czy olejowane, ale na pewno nie lakierowane. Więc faktura idealnie gładkiego drewna pod palcami, które nie jest szorstkie i chropowate to jest to, co fani drewna w słuchawkach lubią najbardziej :D Do tego widać naturalne usłojenie drewna, jego fakturę... no obłęd. Do tego miedziany kabelek z zestawu i absolutnie genialne, sztywne etui dają komplet niemal idealny. Balans im w sumie nie jest potrzebny, bo dużo prądu nie wymagają.

image.jpeg

Dźwiękowo zaskakują i IMO tylko pozytywnie. Tak organicznego, naturalnego brzmienia nie spotyka się zbyt często, a ja właśnie jego jestem fanem. Bas jest... chciałbym powiedzieć, że idealny. Gdzie trzeba, to jest masa i ciężar, jest wypełnienie i moc. Gdzie trzeba, jest szybkość i precyzja z solidnym impaktem oraz dynamiką, która mnie mega satysfakcjonuje. To samo można powiedzieć o średnicy, która jedynie w wyższej części mam wrażenie jest trochę uspokojona. Ta organiczność, zwłaszcza w męskich wokalach, robi robotę. BWD8 nie grają mocno bezpośrednio, w kobiecych wokalach czuć nawet lekkie odsunięcie w tył, więc jak ktoś nie lubi grania w twarz to będzie zadowolony z takiej prezentacji. Z kolei góra jest, o dziwo, przyciemniona i to dość wyraźnie. Na wielu utworach czuć, że wysokie tony są wypchnięte do tyłu. Obecne, ale ilościowo jest ich mniej, choć nie jest to spapranie na poziomie totalnej kastracji przez ich całkowite zgaszenie. Nie są one też jakoś spektakularnie rozciągnięte. Mimo to, choć nie ma tu uczucia mocnego napowietrzenia, separacja jest na zaskakująco wysokim poziomie podobnie jak szczegółowość. Scena nie należy co prawda do ogromnych, ale jest i dobra separacja kanałów, i niezłe rozciągnięcie na boki w sensie rozłożenia dźwięków na boki. Parę razy zaskoczyła mnie też głębia sceny i to, jak wyraźnie oddzielone były od siebie poszczególne plany. 
image.jpeg
Generalnie mega przyjemne, przepiękne słuchawki o dość nietuzinkowym strojeniu stawiającym na maksymalną przyjemność ze słuchania muzyki i naturalność brzmienia. Gdyby było ciut więcej góry, wcale bym się nie obraził, ale bas i średnica są tak wyśmienite, że często w ogóle nie zwracałem uwagi na to, że są przyciemnione :) Oczywiście drewno ma wpływ na brzmienie i są między nimi różnice, aczkolwiek moje preferencje lekko przechylają się w kierunku tych z Padauku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno + Pojedynczy dynamik =
 
To było coś na zasadzie "A masz, posłuchaj sobie." Potem wrzuciłem je do innej szuflady, zapomniałem totalnie i żałuję, bo kurna... Fajne są. Wiadomo, pojedynczy dynamik - przynajmniej dobrze zestrojony - ma w sobie to "coś" i to jeden z powodów dla którego wciąż trzymam Beyery Xelento. Nie da Ci tego multi-ba, nie da Ci tego hybryda, co może dać Ci moc dynamika  
image.thumb.jpeg.5bc2576819b435e4cdfeac8e6be2ada1.jpeg
Najbardziej jara mnie w nich wykonanie. Od samego drewna, przez sposób w jaki zostało one obrobione, po wrażenie z dotykania ich. Kopułki są mistrzowsko obrobione i nie jestem pewien, czy woskowane, czy olejowane, ale na pewno nie lakierowane. Więc faktura idealnie gładkiego drewna pod palcami, które nie jest szorstkie i chropowate to jest to, co fani drewna w słuchawkach lubią najbardziej  Do tego widać naturalne usłojenie drewna, jego fakturę... no obłęd. Do tego miedziany kabelek z zestawu i absolutnie genialne, sztywne etui dają komplet niemal idealny. Balans im w sumie nie jest potrzebny, bo dużo prądu nie wymagają.
image.thumb.jpeg.23f3645c9e8a6a33d0aeae59339a82b9.jpeg
Dźwiękowo zaskakują i IMO tylko pozytywnie. Tak organicznego, naturalnego brzmienia nie spotyka się zbyt często, a ja właśnie jego jestem fanem. Bas jest... chciałbym powiedzieć, że idealny. Gdzie trzeba, to jest masa i ciężar, jest wypełnienie i moc. Gdzie trzeba, jest szybkość i precyzja z solidnym impaktem oraz dynamiką, która mnie mega satysfakcjonuje. To samo można powiedzieć o średnicy, która jedynie w wyższej części mam wrażenie jest trochę uspokojona. Ta organiczność, zwłaszcza w męskich wokalach, robi robotę. BWD8 nie grają mocno bezpośrednio, w kobiecych wokalach czuć nawet lekkie odsunięcie w tył, więc jak ktoś nie lubi grania w twarz to będzie zadowolony z takiej prezentacji. Z kolei góra jest, o dziwo, przyciemniona i to dość wyraźnie. Na wielu utworach czuć, że wysokie tony są wypchnięte do tyłu. Obecne, ale ilościowo jest ich mniej, choć nie jest to spapranie na poziomie totalnej kastracji przez ich całkowite zgaszenie. Nie są one też jakoś spektakularnie rozciągnięte. Mimo to, choć nie ma tu uczucia mocnego napowietrzenia, separacja jest na zaskakująco wysokim poziomie podobnie jak szczegółowość. Scena nie należy co prawda do ogromnych, ale jest i dobra separacja kanałów, i niezłe rozciągnięcie na boki w sensie rozłożenia dźwięków na boki. Parę razy zaskoczyła mnie też głębia sceny i to, jak wyraźnie oddzielone były od siebie poszczególne plany. 
image.thumb.jpeg.b43b3de9d819ea57d49518f8d4e7b884.jpeg
Generalnie mega przyjemne, przepiękne słuchawki o dość nietuzinkowym strojeniu stawiającym na maksymalną przyjemność ze słuchania muzyki i naturalność brzmienia. Gdyby było ciut więcej góry, wcale bym się nie obraził, ale bas i średnica są tak wyśmienite, że często w ogóle nie zwracałem uwagi na to, że są przyciemnione  Oczywiście drewno ma wpływ na brzmienie i są między nimi różnice, aczkolwiek moje preferencje lekko przechylają się w kierunku tych z Padauku
Co to są za modele?
Podaj proszę nazwy i jakieś linki gdzie można je kupić.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SeagaL napisał:

Co to są za modele?
Podaj proszę nazwy i jakieś linki gdzie można je kupić.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SeagaL napisał:

Co to są za modele?
Podaj proszę nazwy i jakieś linki gdzie można je kupić.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

 

Dziwna zasada tutaj ostatnio panuje, że wrzucamy zdjęcia sprzętu bez opisu albo same opisy bez najmniejszej wzmianki o modelu. Jaki jest tego cel? Żeby reszta sobie googlała? Dopytywała? Ciężko jest rozpoznać po jednej fotce każde z miliona chińskich doków. To samo w Muzycznych Zakupach.

Piszcie proszę przynajmniej nazwy modeli, bo przeglądane wątku robi się męczące ;)

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dweet napisał:

 

Dziwna zasada tutaj ostatnio panuje, że wrzucamy zdjęcia sprzętu bez opisu albo same opisy bez najmniejszej wzmianki o modelu. Jaki jest tego cel? Żeby reszta sobie googlała? Dopytywała? Ciężko jest rozpoznać po jednej fotce każde z miliona chińskich doków. To samo w Muzycznych Zakupach.

Piszcie proszę przynajmniej nazwy modeli, bo przeglądane wątku robi się męczące ;)

 

Mogą zrobić chociaż widoczność modelu do poznaki.

Zrobiony kabelek z chin jakieś jacki też z chin i dźwięk jak zawsze zmienił się na lepsze. Nie czuję jak długi kabelek jak wąż wija mi się po nogach ani że jakiś domownik nie potknie się i nie zabiję o kabel od X3.

 

IMG_20220903_115251.jpg

Jacki różne kolory dla odróżnienia lewa i prawa słuchawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dweet napisał:

Dziwna zasada tutaj ostatnio panuje, że wrzucamy zdjęcia sprzętu bez opisu albo same opisy bez najmniejszej wzmianki o modelu. Jaki jest tego cel?

ładna mi ostatnio. Raczej po to by można było jakiś snobizm podbudować  i prestiż wiedzy tajemnej bo ktoś się zapyta. Ew. samotność doskwiera. 

6 godzin temu, marco-polo napisał:

Mogą zrobić chociaż widoczność modelu do poznaki.

 

i wyszukiwarka dalej nic nie znajdzie. Zresztą zrobiło się z tego forum coś na wzór pejsbooka przez takie tematy z wszystkim. Np. takie Blony swojego tematu nie mają co jest przynajmniej nieporozumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał:

ładna mi ostatnio. Raczej po to by można było jakiś snobizm podbudować  i prestiż wiedzy tajemnej bo ktoś się zapyta. Ew. samotność doskwiera. 

 

i wyszukiwarka dalej nic nie znajdzie. Zresztą zrobiło się z tego forum coś na wzór pejsbooka przez takie tematy z wszystkim. Np. takie Blony swojego tematu nie mają co jest przynajmniej nieporozumieniem. 

No takie ciekawe zakupy jakby popatrzeć z wystawy i produkt kupiony w koszyku i zapłacone. Tyle ludzi kupiło wiele tych samych  słuchawek czy iemów a jest nas tutaj nie mało to powinny jakieś powstać ciekawe lub zbiór z miesiąca co kupione i jakieś modele porównania czy coś w tym stylu. Na jakimś zagranicznym hifi to ludzie wrzucają co kupują i opisują jak wyżej podałem link do 7hz Zero za 20$

11 godzin temu, dweet napisał:

 

Dziwna zasada tutaj ostatnio panuje, że wrzucamy zdjęcia sprzętu bez opisu albo same opisy bez najmniejszej wzmianki o modelu. Jaki jest tego cel? Żeby reszta sobie googlała? Dopytywała? Ciężko jest rozpoznać po jednej fotce każde z miliona chińskich doków. To samo w Muzycznych Zakupach.

Piszcie proszę przynajmniej nazwy modeli, bo przeglądane wątku robi się męczące ;)

 

https://www.phoniciem.com/ masz linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, sorry! No nie bijcie :D To są Phonic BWD8, ale zastąpiły je chyba teraz BWD 9.2. Te jaśniejsze to Taiwan Acacia a te ciemniejsze, bardziej czerwone, to African Padauk. 

 

Nie wiem, jak mi to umknęło, że nie wrzuciłem nazwy modeli xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności