Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Hustler napisał(a):

@BearPL @side Te GoldPlanar GL2000 wydają się być ciekawe. Słuchaliście może Takstar HF580 i to najlepiej modowane albo chociaż z padami od Sendy Audio AIVA/Sivga P-II?

:) Lepszych słuchawek póki co nie słyszałem. Niestety było to na torze zupełnie topowym.  Na moim tak z 80% tego jest max. 
Takstary HF580 @Perul modował o ile dobrze kojarzę, więc na pewno wie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał(a):

są jak imadło.

Nie spotkałem się z recenzjami, które na prawdę były trafione. Ok co z tego że słuchawki mają dobre drivery i są dobrze wysterowane, jeżeli czuję się niekomfortowość.

Weź sprawę w swoje ręce (dosłownie) i je rozegnij, po co się miesiącami męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał(a):

Weź sprawę w swoje ręce (dosłownie) i je rozegnij, po co się miesiącami męczyć.

Nie muszę bo pewnie drivery przerzuciłem do innej budy.

Mam Fostexy T50RP MK3 i te są w porządku.

Dużo słuchawek prze-żonglowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BearPL napisał(a):

:) Lepszych słuchawek póki co nie słyszałem. Niestety było to na torze zupełnie topowym.  Na moim tak z 80% tego jest max. 
Takstary HF580 @Perul modował o ile dobrze kojarzę, więc na pewno wie :) 

Ja toru mam dla mnie wystarczający, ale topowym bym go nie nazwał.

 

Pytanie czy kolega @Perul słuchał też GL2000, bo mi chodzi o porównanie tych modeli. Takstary wyleczyły mnie z kolejnych zakupów, a nawet doprowadziły do sprzedaży dwóch modeli słuchawek wokółusznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Brak czasu by wertować te strony od kiedy mnie tu nie było . Niestety wszystko wskazuje że wczoraj po małej zakrapianej imprezce w plenerze zgubiłem jedną ( lewą ) słuchawkę ze kompletu Raptgo Hook X :((((. Nie  muszę tłumaczyć jak się dzisiaj czuję 😣. Mamy pytanie . Co jest obecnie na topie w średnim przedziale cenowym w iemach planarnych ? Zależy mi na podobnej sygnaturze grania co Hook.

Oczywiście jeśli ktoś ma jakimś cudem lewą słuchawkę do tego modelu  to proszę o kontakt.

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hustler napisał(a):

Ja toru mam dla mnie wystarczający, ale topowym bym go nie nazwał.

 

Pytanie czy kolega @Perul słuchał też GL2000, bo mi chodzi o porównanie tych modeli. Takstary wyleczyły mnie z kolejnych zakupów, a nawet doprowadziły do sprzedaży dwóch modeli słuchawek wokółusznych.

 

Recenzję oddającą prawdziwe brzmienie GL2000 jak również z jakim sprzętem warto ich używać masz tutaj - http://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=posts&tag=60:sluchawki 

Opis wersji zmodowanej przez Perula masz w mojej stopce. W skrócie - wersja fabryczna - producent zaleca 2W a słuchawki mają 60 Ohm, więc realnie minimalny wzmacniacz, to ok 4W/32 Ohm ale w praktyce to tak bliżej 10W by się przydało. Jak jest za mało mocy, nawet jak jest bardzo drogi wzmak, to one grają za ostro, lekko sybilują i nie mają odpowiedniej dynamiki. Wziąłem je na meeta w kwietniu i słuchałem na jakimś wzmacniaczu T+A za grube hajse i to po prostu nie grało. Mod Perula ułatwia ich wysterowanie, ale dalej 2W na Headonicu/Kombo to jest dla nich za mało, chociaż już ich granie można uznać za poprawne a nawet bardzo dobre jak za tę cenę. Testowałem je po modach jeszcze z audio-gd 27.38(12W), Niimbus US5 PRO (7W /50 Ohm), Gustard H20 (12W), Wells Audio (25 W) no i przez chwilę z topowym torem z jakim miałem do czynienia ze wzmakiem Onkyo M-5890 (>50W - 260W/8Ohm). Wtedy zbierałem szczękę z podłogi :)  Nie będę się rozpisywał za bardzo, bo to nie recenzja. 

 

Taksterów niestety nie słyszałem, więc robienie jakichkolwiek założeń mija się z celem, ale mogę w ciemno obstawić, że Takstary to nie jest zbliżona klasa grania. Wszystko rozbija się o repertuar i preferencje. GL2000 to są słuchawki do muzyki z prawdziwymi instrumentami (akustyczna/klasyczna) i tam pokazują co potrafią z innej muzyce nie ma aż tak dużo informacji do przekazania. Poza tym trzeba ich słuchać bardzo głośno, żeby pokazały co potrafią. Jak ktoś słucha elektronicznej czy rocka, to inne słuchawki mogą mu znacznie lepiej przypasować. Do metalu czy elektronicznej pewnie wolałbym Abyssy niż Gold planary. Do muzyki koncertowej (plus wiele innych przypadków, ale zależnych od rodzaju realizacji) wolę CZ-1. 
 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomek1777 napisał(a):

Witajcie. Brak czasu by wertować te strony od kiedy mnie tu nie było . Niestety wszystko wskazuje że wczoraj po małej zakrapianej imprezce w plenerze zgubiłem jedną ( lewą ) słuchawkę ze kompletu Raptgo Hook X :((((. Nie  muszę tłumaczyć jak się dzisiaj czuję 😣. Mamy pytanie . Co jest obecnie na topie w średnim przedziale cenowym w iemach planarnych ? Zależy mi na podobnej sygnaturze grania co Hook.

Oczywiście jeśli ktoś ma jakimś cudem lewą słuchawkę do tego modelu  to proszę o kontakt.

Nie muszę Wam tłumaczyć jak się obecnie czuję 🤪😻💕. Kolega znalazł

IMG-20230905-WA0001.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hustler napisał(a):

Pytanie czy kolega @Perul słuchał też GL2000, bo mi chodzi o porównanie tych modeli.

Teoretycznie słuchałem i jednych i drugich, ale ani jedne, ani drugie nie były w "stockowej" formie, tylko po modach.

Takstary jednak nie były modowane na "max SQ", tylko na pokazanie efektu 3D (mam na myśli swój egzemplarz z dołożonymi przetwornikami do tego efektu) - to było granie mocno rozrywkowe, z dobrze "kopiącym" basem, ale też lekko ostre w pewnym przedziale wyższej średnicy. Właśnie przez dołożenie tych głośniczków, które nie bardzo chciały się zestroić przy tak dużej odległości od ucha, na ciepło grające.

 

Co do GL-2000, to po modach bardzo wciągające, właśnie w takiej muzyce 

52 minuty temu, BearPL napisał(a):

z prawdziwymi instrumentami (akustyczna/klasyczna) i tam pokazują co potrafią

ale po założeniu skórzanych padów, to jak dla mnie pasowały i do 

53 minuty temu, BearPL napisał(a):

elektronicznej czy rocka,

 

 

7 godzin temu, Hustler napisał(a):

Takstary wyleczyły mnie z kolejnych zakupów

Wcale się nie dziwię, na Twoim miejscu ja bym się skupił na dopieszczeniu ich grania, bo moim zdaniem nie warto dopłacać do GL-2000. To jest ta sama technologia, tylko w GL-2000 trochę większa membrana. Nie wiem jak z jej grubością, ale w GL-2000 na pewno jest dużo mocniej zdampingowana i chyba mocniej naciągnięta na ramkę, przez co uwydatnia detale, ale też bardzo reaguje na moc sprzętu, do którego się podpina te słuchawki.

Mi ostatnio (znaczy już grubo ponad rok ;) ) chodzi po głowie zrobienie zamkniętych słuchawek z przetwornikami od HF580. Nawet już mam odpowiedniego dawcę pałąka i muszli, ale to jest sporo projektowania w 3D i pewnie wezmę się za to dopiero jak najmłodszy się usamodzielni w nauce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Posiadasz takie skarby i napisałeś o nich tak mało? Ba, to Twój pierwszy post?

 

Prosimy o więcej!

Koniecznie podziel się wrażeniami z odsłuchów.

 

Co sprawiło, że się na nie zdecydowałeś mimo ich ograniczonej dostępności?

Testowe przymierzenie jest u nas wręcz niemożliwe, na samą realizację zamówienia też czeka się > 1 miesiąc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, HappyBlack said:

Cześć!
Posiadasz takie skarby i napisałeś o nich tak mało? Ba, to Twój pierwszy post?

 

Prosimy o więcej!

Koniecznie podziel się wrażeniami z odsłuchów.

 

Co sprawiło, że się na nie zdecydowałeś mimo ich ograniczonej dostępności?

Testowe przymierzenie jest u nas wręcz niemożliwe, na samą realizację zamówienia też czeka się > 1 miesiąc..

Mój polski nie jest najlepszy 😌

Szukałem słuchawek z dobrą średnicą.

Pomyślałem, że spróbuję 7th Acoustics Supernova ponieważ słuchawki otrzymały pozytywne recenzje za swoją tonalność.

 

Jedynym minusem tych słuchawek jest brak szczegółowości, ale przy długich sesjach odsłuchowych i spacerach jest to dla mnie plus.

 

Recenzja, z którą w dużej mierze się zgadzam

 

Mam też inne bardzo rzadkie słuchawki Elysian Acoustics X ale teraz wysłałem je do naprawy.

IMG_1339.thumb.jpg.0cb9ce9c5642aec9ccc8d182a996adb9.jpg

 

Przepraszam, używam translatora, mój polski jest kiepski ((.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/12/2023 at 12:33 PM, SteeLMinder said:

Mój polski nie jest najlepszy 😌

Szukałem słuchawek z dobrą średnicą.

Pomyślałem, że spróbuję 7th Acoustics Supernova ponieważ słuchawki otrzymały pozytywne recenzje za swoją tonalność.

 

Jedynym minusem tych słuchawek jest brak szczegółowości, ale przy długich sesjach odsłuchowych i spacerach jest to dla mnie plus.

 

Recenzja, z którą w dużej mierze się zgadzam

 

Mam też inne bardzo rzadkie słuchawki Elysian Acoustics X ale teraz wysłałem je do naprawy.

IMG_1339.thumb.jpg.0cb9ce9c5642aec9ccc8d182a996adb9.jpg

 

Przepraszam, używam translatora, mój polski jest kiepski ((.

Pisz po angielsku, jesteśmy ciekawi!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie o to "perełki" wpadły na testy dzięki uprzejmości @Mayster. Wpadły na testy i... zostaną na dłużej.

Dobrze grające Vką dokanałówki, dużo energii, detaliczność na dobrym poziomie. Wygodne. W zestawie kabel posrebrzany 3.5mm oraz komplet tipsów i etui

 

Mają wymienne tulejki do strojenia - to jest to co porwało moje serce. Możliwości modowania dźwięku i dostrajania wedle swoich możliwości są ogromne, tulejki od słuchawek Simgot także pasują. Dzięki zastosowaniu innej pianki oraz filtrów z Tanchjim zrobiłem takie ciemne doki :) To jedno z kilkunastu strojeń, które mi się udało zrobić w ostatnich dniach.
 

Shabling Sono
Konfiguracja: 2DD + 1BA

Strojenie: bardziej fun, dobra Vka

Dla kogo: jeśli lubisz zacną Vkę i/lub lubisz modować

 

sono.jpg

IMG_20230928_122054.jpg

Edytowane przez docentore
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentoreJak będzie okazja do spotkania, to z przyjemnością na nich posłucham muzyki - zarówno w wersji bez modów, jak i po ich zastosowaniu :)

 

Bardzo się cieszę, że wróciłeś Marcinie i gratuluję zakupu🙂👍🥇

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 12:34, docentore napisał(a):

Takie o to "perełki" wpadły na testy dzięki uprzejmości @Mayster. Wpadły na testy i... zostaną na dłużej.

Dobrze grające Vką dokanałówki, dużo energii, detaliczność na dobrym poziomie. Wygodne. W zestawie kabel posrebrzany 3.5mm oraz komplet tipsów i etui

 

Mają wymienne tulejki do strojenia - to jest to co porwało moje serce. Możliwości modowania dźwięku i dostrajania wedle swoich możliwości są ogromne, tulejki od słuchawek Simgot także pasują. Dzięki zastosowaniu innej pianki oraz filtrów z Tanchjim zrobiłem takie ciemne doki :) To jedno z kilkunastu strojeń, które mi się udało zrobić w ostatnich dniach.
 


Konfiguracja: 2DD + 1BA

Strojenie: bardziej fun, dobra Vka

Dla kogo: jeśli lubisz zacną Vkę i/lub lubisz modować

 

sono.jpg

IMG_20230928_122054.jpg

Prosze o jakie iemy chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, linecur napisał(a):

Prosze o jakie iemy chodzi?

Edytowałem post.

 

3 godziny temu, chico99 napisał(a):

Zgadza się od simgotów, a także od RHA. Zabawa przednia ze zmianą tulejek...

To jest chyba jakiś niepisany standard wśród producentów, z tego co wiem tulejki od Moondrop Kato pasowały do innych doków z podobnym patentem.

 

Co do modowania - jedyny raz, kiedykolwiek coś wygrałem w tych wszystkich Glam.io giveaways to był zestaw tuningowy do EA500, ale za ch0lerę nie pamiętam gdzie go schowałem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, docentore napisał(a):

To jest chyba jakiś niepisany standard wśród producentów

 

I chwała im za to. Bo w moich SONO brakowało tulejek basowych.:(

Dziwne ale bywa... Nie było i już, a opakowanie z oryginalną folią.

Ale dzięki temu poszperałem i znalazłem inne tulejki, pasujące do sono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2023 o 14:09, chico99 napisał(a):

 

I chwała im za to. Bo w moich SONO brakowało tulejek basowych.:(

Dziwne ale bywa... Nie było i już, a opakowanie z oryginalną folią.

Ale dzięki temu poszperałem i znalazłem inne tulejki, pasujące do sono.

Jak masz kawałki różnej gęstości gąbki, np. z pchełek pobaw się w zmianę pianki w środku którejś z pary tulejek, mod jest odwracalny w pełni w 10 sekund, te gąbki są luźno wepchane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Penony 10th z Serialami? Pomyślałem, że dziesiątki mogłyby być bardziej rozrywkowką alternatywą do Yanyin Moonlight, ale są trochę zbyt podobne, żeby trzymać oba, więc zostawiam Moonlighty i jeszcze nad Serialami się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności