Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Stockowy kabelek rzeczywiście jest dobrej jakości. Jeśli chciałbyś zakupić jakiś krótszy, to celowałbym w miedź, ewentualnie hybrydę miedź/srebro. Samo srebro chyba nie do końca sprawdziłoby się w tym przypadku.

Zamówiłem z ebaya na próbę krótki kabelek przewidziany do meze. Nic specjalnego, ofc ale będę wiedział czy warto pakować się w coś droższego. Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stockowy kabelek rzeczywiście jest dobrej jakości. Jeśli chciałbyś zakupić jakiś krótszy, to celowałbym w miedź, ewentualnie hybrydę miedź/srebro. Samo srebro chyba nie do końca sprawdziłoby się w tym przypadku.

Zamówiłem z ebaya na próbę krótki kabelek przewidziany do meze. Nic specjalnego, ofc ale będę wiedział czy warto pakować się w coś droższego.

 

Daj potem znać jak wrażenia :) Gdzieś już pisałem, że z hybrydą Jimmiego (linka/miedź), tonacja względem kabla stockowego przesuwa się delikatnie w ciemniejszym kierunku. Zyskuje natomiast scena, zwłaszcza na głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy D7200 również ma ochotę dorwać projektanta pałąka i skopać mu co nieco?

Dźwiękowo jest bez zastrzeżeń, ale u mnie siedzą na samym czubku głowy i cisną tam niemiłosiernie.

Ma ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy D7200 również ma ochotę dorwać projektanta pałąka i skopać mu co nieco?

Dźwiękowo jest bez zastrzeżeń, ale u mnie siedzą na samym czubku głowy i cisną tam niemiłosiernie.

Ma ktoś podobnie?

Rozszerz pałąk prawie na maksa. Ja mam na 7/8 a nie mam dużej głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten pałąk nie jest czasem z blachy sprężystej w środku? Jak tak, to można go podoginać, na środku powinno być mocne zagięcie, potem w miarę płasko aż do mechanizmu regulującego.

Coś podobnego jak na foto poniżej (patrz na wewnętrzną część pałąka)

sluchawki_profesjonalne_10578.jpg

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk nie jest płaski, ale półokrągły i do tego pikowany.

U mnie jest ten problem dodatkowo, że kiedyś jako malec miałem ten kawałek głowy dziurawy (no cóż zdarza się ;-) i nie, nie upadłem na głowę) i teraz jest on dość wrażliwy na bodźce. Niektóre słuchawki mnie wręcz torturują np. rzeczone Denony, lub trochę Q701. Niektóre za to są superwygodne np.K550, duże Sennki, Hifimany czy Beyery.

Kurde, jak już znalazłem coś co brzmi tak jak ma brzmieć to musi się coś przyplątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kombinował. Jak się nie uda będą pierwszymi D7200 w komisie. Chyba bym się popłakał gdyby się okazało, że muszę sprzedać.

A propos kabli - ktoś się zastanawiał. Mam teraz na stanie trzy: jeden z ebaya (podobno miedź, choć nie dałbym nic sobie uciąć za to, a nie chce mi się ściągać oplotu), jeden smoczy ogon (hybryda) i stockowy. Okazuje się, że IMO stock gra najlepiej (mimo, że długi i twardy) - cokolwiek tam wsadzają do tych kabli to robią dobrą robotę.

Edytowane przez angstrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kombinował. Jak się nie uda będą pierwszymi D7200 w komisie. Chyba bym się popłakał gdyby się okazało, że muszę sprzedać.

A propos kabli - ktoś się zastanawiał. Mam teraz na stanie trzy: jeden z ebaya (podobno miedź, choć nie dałbym nic sobie uciąć za to, a nie chce mi się ściągać oplotu), jeden smoczy ogon (hybryda) i stockowy. Okazuje się, że IMO stock gra najlepiej (mimo, że długi i twardy) - cokolwiek tam wsadzają do tych kabli to robią dobrą robotę.

a jak sie ma hybryda JD do stocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jak sie ma hybryda JD do stocka?

 

 

Różnica jest niewielka. Stock gra trochę szerzej i ma nieco więcej powietrza. Poza tym drobne różnice w średnicy. Ot tyle przynajmniej ja słyszę.

 

Nie ma co płakać,zawsze są tańsze TH610 pod ręką na zastępstwo...he,he.

TH610 grają podobnie - interesujące, zaraz się im poprzyglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez. Choć nie słuchałem na X5, a na DX90. Jutro może będę miał więcej czasu na odsłuch to podepnę je pod X5 i może jakiś amp do tego to dam znać. Generalnie to niby mają te 32 om, ale dopiero jak zapnę do iCana to dostają skrzydeł.

 

TH610 będą pewnie wygodniejsze, ale czy zagrają tak dobrze? Szkoda, że już po promocji MP3Store - były w bardzo dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez. Choć nie słuchałem na X5, a na DX90. Jutro może będę miał więcej czasu na odsłuch to podepnę je pod X5 i może jakiś amp do tego to dam znać. Generalnie to niby mają te 32 om, ale dopiero jak zapnę do iCana to dostają skrzydeł.

 

TH610 będą pewnie wygodniejsze, ale czy zagrają tak dobrze? Szkoda, że już po promocji MP3Store - były w bardzo dobrej cenie.

TH610 trochę słuchałem, parę miesięcy temu. Podobało mi się ich granie, ale nie oszołomiły mnie tak jak D7200 :)

 

To daj potem znać jak wrażenia z X5III+AMP+Hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ryke i jego syna th 610 oszolomily baaardzo, blogera ze stereo i kolorowo tez az "kupil" egz. dla siebie. Ciekawe jak wypadna tam 7200 jezeli kiedykolwiek tam dotra na testy po taaakich recenzjach fostexa. Caly czas czekam, az ktos z forum poslucha jednych i drugich i wskaze dokladnie roznice. Sam tez postaram sie sciagnac egz. testowy fostexa 610, ciekawe czy tez mnie oszolomia jak naszych blogerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze mi th610 korespondencyjnie bardziej podeszly niz d7200.

Denony wprawdzie byly nie wygrzane... ale moze uda sie ich na dniach jeszcze raz posluchac zeby lepiej porownac.

 

th610 maja ciekawa barwe i przestrzen. nadal troche Vka i troche dla mnie zbyt jasna gora... ale z pamieci to lepsze sluchawki niz x00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, jeśli mam wybrać jedne z nich to wybieram Denony, jednak bardziej wpisują się w moje gusta. A z racji tego, że szykuje mi się niebawem nowy audio-wydatek, no to Sowy poleciały do komisu ;)

 

Będzie AKacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w paru podpunktach napisać co nieco o 7200 ? Oczywiście o dźwięku, ale i wygodzie, skojarzeniach z innymi modelami słuchawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności