Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nowe DAPy serii AK (300, 320,380,240) są widoczne w systemie Windows tylko jako urządzenia multimedialne w Eksploratorze Windows ? Nie są zaś widoczne (jak AK120 i AK100) jako karty pamięci (dyski twarde) ? Jednym słowem widać je jak telefon z Androidem (zupełnie osobno).

Nie da się coś w tym względzie "przestawić" w menu odtwarzacza ? Skutek jest taki,że Total Commander i programy typu MP3Tag nie mogą nic zapisać na AK,

 

A może jest program, który na AK zapisze w plikach okładki ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się coś w tym względzie "przestawić" w menu odtwarzacza ? Skutek jest taki,że Total Commander i programy typu MP3Tag nie mogą nic zapisać na AK,

 

A może jest program, który na AK zapisze w plikach okładki ?

 

Nie idź tą drogą. USB w kałachu jest wolne, takie operacje na plikach (zapisanie okładek w tagach) to odczyt i zapis plik po pliku. Próbowałem i dałem spokój po jednym albumie. Kałach o mało co się nie zagotował, oczywiście responsywność -10 i zapomnij o jednoczesnym słuchaniu muzyki.

Takie operacje tylko na kompie.

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale udało Ci się Adamie to zrobić ? Bo u mnie programy nie chcą wcale nic zapisać na 300.

 

AK300 wyświetla okładki tylko zaszyte w plikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, trzeba okładkę wrzucić do tag-a.

 

Używam EZ CD Audio Converter : https://www.poikosoft.com/audio-converter

 

Nie rozumiem jednak dlaczego uparłeś się żeby to robić bezpośrednio na grajku. 10x szybciej zgrać pliki (chyba,że masz je już na kompie to wtedy 100x szybciej :) ) z powrotem na komputer i zrobić to o czym piszesz praktycznie w oka mgnieniu np. mp3Tag-iem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy system dobry byle wydajny. Ja mam oddzielnie na kompie rzeczy, ktore sa juz na grajku i oddzielnie, ktore maja tam wylądować, taka delta. Mp3Tag daje rade a do wrzucania do folderow Tags2Folders. Taguje zanim przerzuce do glownego foldera na kompie. Album otagowac i przerzucic to wysilek rzedu 2min. Gorzej jak sie nazbierało z 20 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA AK300 (320,380) przydała by się możliwość streamu ze smartfona... Słuchanie muzy z Bandcamp czy SoundCloud. Skoro nie ma własnych apek. A może jest taka mozliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon widzi biblioteki AK300. 300tka nie widzi telefonu. AK Connect.

 

Dziś odkryłem fajną synergię 300tki z RHA MA750.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chcę streamować z telefonu na AK300. Dokładnie. AK Connect apka w tym chyba nie pomoże.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i ja okazję posłuchać AK300. Po przesiadce bezpośrednio z Pioneera XDP-100R zdziwiłem się, że PM-2 potrafią zagrać na tyle ciemno (skojarzyły mi się w pierwszej chwili z AQ NH). Po kilkunastu minutach wrażenie to zniknęło. Nie mniej jednak, AK w stosunku do Pionka to najprościej mówiąc przejście na ciemniejszą, bardziej muzykalną stronę mocy. Pioneer moim zdaniem jest bardziej rozdzielczy, z wyraźniej podkreśloną górą, jednak z mniej wyeksponowanym w stosunku do AK basem. Ta ostatnia cecha rzucała mi się w uszy najbardziej podczas odsłuchu (nie wiem ile godzin na liczniku miał testowany AK). Nie mniej jednak, zarówno i w jednym i w drugim przypadku dolne rejestry zachowują dobrą jakość i kontrolę. Separacja instrumentów lepsza IMO w Pioneerze. Pioneer to również brzmienie równiejsze, bardziej techniczne, można powiedzieć, że w porównaniu do AK nawet analityczne. Mocy jest więcej w AK300, ale natomiast Pionek zagra nieco głośniej (wyższy gain, choć niewiele). Jeśli chodzi o scenę, to z XDP-100R Oppo zagrały mi szerzej.

 

Responsywność systemu po stronie Pioneera, nie ma mowy o jakimkolwiek przycięciu. AK musiał chwilę "pomyśleć", zanim wczytał okładki albumów podczas przewijania (wrzuconą miał prawie pełną kartę 200 gb). Jednak do pracy Astella nie można mieć zastrzeżeń. Warto natomiast zauważyć, że testowany egzemplarz po dwóch godzinach użytkowania był mocno ciepły.

 

Jakość wykonania w obu przypadkach to pierwsza klasa. AK300 bardzo dobrze leży w dłoni. Trochę drażnił mnie potencjometr w pozycji horyzontalnej. Takie usytuowanie w pewnym stopniu utrudnia użytkowanie dapa kiedy np. leży na biurku bądź na kanapie. Na duży plus zasługuje natomiast gniazdo słuchawkowe w AK, które w porównaniu z tym z Pioneera jest po prostu lepsze - wtyk wchodzi stabilniej i trzyma się pewniej. Ogólnie pod względem designu urządzenia i jego wielkości, bardziej do gustu przypadł mi AK. Jest od XDP-100R zgrabniejszy.

 

Ekran - lepszy w Pioneerze, choć umówmy się, dla sprzętów tego typu nie jest to aż tak istotna cecha.

 

Bateria - Po nieco ponad dwóch godzinach odsłuchu AK zeszło 26% akumulatora (Flac, DSD, ekran włączany tylko w celu zmiany utworu). Można zatem estymować, że wytrzyma te 8h grania. Tutaj zatem Pioneer też nieco z przodu.

 

Z pozostałych cech, gniazdo BAL na korzyść AK, natomiast na korzyść Pioneera dwa sloty na kartę pamięci i szeroko pojęte zalety płynące z Androida.

 

Zaznaczam, że to tylko moja opinia oparta na stosunkowo krótkim odsłuchu z wykorzystaniem jednej pary słuchawek. Podejrzewam, że np. z AKG K702 lepiej zagra AK, który mimo wszystko zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

 

Ma on w sobie coś takiego, że chciałoby się go mieć :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzenie PM2 przez AK300 jest dobre ? Jak pamiętam były one jaśniejsze od PM3 więc z 300 powinny sie zgadzac idealnie.

 

Skoro PM2 słuchasz z jasnym Pionkiem to nie ma się co dziwić , że "Ciemność widzisz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz bardziej ciągnie mnie w stronę jasności :)

 

Jeśli chodzi o PM-2, moim zdaniem poziom napędzenia i wysterowania w przypadku AK300 jest dobry. Wydaje mi się, że nawet dodatkowy amp nie byłby tutaj potrzebny. Nie mniej jednak, na chwilę obecną to nie do końca moja sygnatura. Choć nie przeczę, taka odmiana była całkiem przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności