Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No, OK. Mam duże uszy :P

W sumie to mnie nawet bardziej niż cokolwiek innego ostudziło własnie w zapędach na Meze :D

se kupię ;) to dam posłuchać chociaż :)

meze i rozwód ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przy obecnym kursie wychodzi już 1400 zł za meze, a cena TH-X00 to 400$, czyli 1650 zł - a to nie wina fostexa, że nasze pany doliczają vat i cło

 

zatem mówienie, że meze jest uczciwie wycenione, bez wspomnienia, że fostexy też są uczciwie wycenione, jest... zatajeniem prawdy :)

 

do tego fostex ma tesle i design jak z naszego wieku, a meze jest piękne, ale retro i nauszne... z wielkim pałąkiem

 

 

oczywiście meze też kupię, ale miejta umiar w tym chwaleniu towarów

 

 

BTW: TX-X00 też mocno waliły basem prosto z pudła, ale już po kilkudziesięciu godzinach się uspokoiły, a po 200h to już miód malina

to jakie ty masz uszy że są nauszne??

pisali że większe pady od L2 a te są wokółuszne

wow tesla i samo gra - normalnie kosmiczna technologia

 

 

a coś me-ry-to-ry-cznie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hibi? Jak L2 są wokółuszne ? Widziałeś moje uszy jak byłeś na działce ?

Czy ja jestem Elfem ? Chyba nie :P A w L2 mi się nie mieszczą, w Twoich Focalach też byliśmy zgodni, że po 0,5 cm przydałoby się na górze i na dole ;)

 

Jesteś Elfem. Wysokiego Rodu ! Tylko tacy mają SWSy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ciekawa historia z tą firmą. Jak się okazuje to Meze rebranduje chińskie słuchawki, a Pan z Meze to jedynie projektuje ich wygląd (i to dopiero od ostatniego modelu) i płaci fabryce za naklejenie logo Meze. Ostatni flagowiec przed 99 wyglądał tak samo jak "pierwowzór", miał tylko zmienione drewno w muszlach. Wszystko byłoby spoko, wkońcu Fischer Audio też rebranduje, tyle, że Meze narzucał 500% marżę.

 

Co więcej, na zagranicznych formach audio była jakaś afera, że Meze wynajmuje forumowych agendów do pisania pochwał, tyle, że go odkryto i to tu to tam dostał bana. Ale jaja. :D

 

Polecam w google wpisać "meze esmooth headphones".

 

+ 4 komentarz pod filmem

 

maxresdefault.jpg

 

esmooth_02.jpg

 

Edit:

 

Jeszcze zbiórkę robił na 99...

 

https://www.indiegogo.com/projects/99-classics-quality-wood-headphones#/

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na ich stronie jest napisane, że nie robią swoich przetworników tylko gotowce.

 

Miałem tu nawet zadać pytanie co za potworki chińskie tam siedzą i w jakim modelu można jeszcze je spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że nasi forumowicze zdają sobie sprawę,że mało kto (może jakaś Korea) robi cokolwiek poza Chinami. Dobrze, jeśli projekt powstaje w danym kraju a sprzęt jest tylko wytwarzany w Chinach. Gorzej kiedy zamawiamy po prostu cokolwiek i dajemy swój brand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosz. :)

 

Esmooth Acoustic Technology .Co.Ltd
Add: Xin He District,WanJiang Town,DongGuan City,GuangDong, China
Tel: +86(769) 2217 7188 22181576 ext.811 Fax: +86(769) 2218 1575
Mobile: +86-13717404695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ciekawa historia z tą firmą. Jak się okazuje to Meze rebranduje chińskie słuchawki, a Pan z Meze to jedynie projektuje ich wygląd (i to dopiero od ostatniego modelu) i płaci fabryce za naklejenie logo Meze. Ostatni flagowiec przed 99 wyglądał tak samo jak "pierwowzór", miał tylko zmienione drewno w muszlach. Wszystko byłoby spoko, wkońcu Fischer Audio też rebranduje, tyle, że Meze narzucał 500% marżę.

 

Co więcej, na zagranicznych formach audio była jakaś afera, że Meze wynajmuje forumowych agendów do pisania pochwał, tyle, że go odkryto i to tu to tam dostał bana. Ale jaja. :D

 

Polecam w google wpisać "meze esmooth headphones".

 

+ 4 komentarz pod filmem

 

maxresdefault.jpg

 

esmooth_02.jpg

 

Edit:

 

Jeszcze zbiórkę robił na 99...

 

https://www.indiegogo.com/projects/99-classics-quality-wood-headphones#/

 

rumuńska chińszczyzna :)

 

pan Meze jest designerem, ale do słuchania zatrudnia ludzi :) firma nie wytwarza swoich przetworników, ani niczego raczej nawet nie stroi, jedynie szuka na rynku takich, które najlepiej zagrają w ich konstrukcji

 

według mojego ulubionego rumuńskiego recenzenta - poprzednie modele były takie sobie, ale ostatni gra z dużą klasą

 

no mam chociaż nadzieję że Meze coś projektuje, a nie chinole...

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w 99 mają większy udział, niż samo naklejenie logo na gotową chińską konstrukcje.

 

Nawet na ich stronie jest napisane, że nie robią swoich przetworników tylko gotowce.

Miałem tu nawet zadać pytanie co za potworki chińskie tam siedzą i w jakim modelu można jeszcze je spotkać.

 

Ale oni nie brali gotowych przetworników, żeby zrobić swoje słuchawki, tylko brali gotowe słuchawki z przetwornikiem, podmieniali logo na swoje i walili cenę x5.

 

Podejrzewam, że w 99 zaprojektowali całe słuchawki "po swojemu" i do tego wpakowali gotowy przetwornik.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam żadnego problemu z tym, że tam siedzą chińskie przetworniki, znalazłem to, wydało mi się ciekawe to wkleiłem. :)

 

Jeśli to prawda z tymi początkami firmy Meze, to jednak niesmak jest do takich zagrań. Nie zmienia to faktu, że jak byłem zdecydowany na Fostexy to teraz 99 mi zamieszały w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odpowiadam przynajmniej na część pytań:

http://audioivoodoo.blogspot.com/2016/01/meze-classic-99-recenzja-krytyczna-w.html

 

A co do reszty, to sytuacja wygląda tak:

- poprzednie to były rebrandy, ale zdarzały się też modele tuningowane.

- Classic 99 to poza przetwornikami w całości projekt Meze. A przetworniki dobrali pod gotowy projekt.

 

Nie znam sprawy z innych forów, mnie nikt nie podpłacił. Za słuchawki zapłaciłem pełną cenę i jestem z niej w pełni zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać Wam pytanie, pomijając kwestie dźwiękowe, czy Wam się naprawdę wygląd tych słuchawek podoba, szczególnie wersji ciemnej ze złotymi wstawkami? Bo jeśli tak, to ja już zdecydowanie za stary jestem na obecne mody, trza sobie drewnianą jesionkę szukać :(. Dla mnie to typowe "wieś śpiewa i tańczy". Pandory Hope już mi się wydawały jakieś dziwne, ale sobie myślałem, tak ma być, może chociaż gra, więc niech sobie wygląda jak chce, siedziałem cicho. Ale to tutaj już bije wszelkie rekordy chińskiej odpustowości.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać Wam pytanie, pomijając kwestie dźwiękowe, czy Wam się naprawdę wygląd tych słuchawek podoba, szczególnie wersji ciemnej ze złotymi wstawkami? Bo jeśli tak, to ja już zdecydowanie za stary jestem na obecne mody, trza sobie drewnianą jesionkę szukać :(. Dla mnie to typowe "wieś śpiewa i tańczy" po prostu odpustowa ohyda.

Mnie się podobają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać Wam pytanie, pomijając kwestie dźwiękowe, czy Wam się naprawdę wygląd tych słuchawek podoba, szczególnie wersji ciemnej ze złotymi wstawkami? Bo jeśli tak, to ja już zdecydowanie za stary jestem na obecne mody, trza sobie drewnianą jesionkę szukać :(. Dla mnie to typowe "wieś śpiewa i tańczy" po prostu odpustowa ohyda. Pandory już mi się wydawały jakieś dziwne, ale sobie myślałem, tak ma być, może chociaż gra, więc niech sobie wygląda jak chce, siedziałem cicho. Ale to tutaj już bije wszelkie rekordy chińskiej odpustowości.

Moim zdaniem prezentują się obłędnie. Są naprawdę ładne i zaprojektowane ze smakiem.

Ale ja to dziwny jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolę sobie zadać Wam pytanie, pomijając kwestie dźwiękowe, czy Wam się naprawdę wygląd tych słuchawek podoba, szczególnie wersji ciemnej ze złotymi wstawkami? Bo jeśli tak, to ja już zdecydowanie za stary jestem na obecne mody, trza sobie drewnianą jesionkę szukać :(. Dla mnie to typowe "wieś śpiewa i tańczy" po prostu odpustowa ohyda. Pandory już mi się wydawały jakieś dziwne, ale sobie myślałem, tak ma być, może chociaż gra, więc niech sobie wygląda jak chce, siedziałem cicho. Ale to tutaj już bije wszelkie rekordy chińskiej odpustowości.

Moim zdaniem prezentują się obłędnie. Są naprawdę ładne i zaprojektowane ze smakiem.

Ale ja to dziwny jestem

 

 

 

Albo ja jestem dziwny, czego nie wykluczam. Zawsze są dwie opcje, skoro mamy dokładnie 2 diametralnie odmienne zdania :).

Ładne byłyby gdyby złote wstawki nie były złote. A tak to troche cygańsko wyglądają.

 

To samo pomyślałem, ale nie napisałem głośno. Bo nie chciałem być posądzony o szerzenie czegoś tam do kogoś tam :) Te złote coś, to po prostu psuje cały klimat, jak nie przymierzając, pierd na stołówce.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygladu to sam ksztalt i palak mnie nie przekonuje ale kolorystyka genialna. Czarny palak, ciemne muszle i zlote wstawki swietnie ze soba wspolgraja. Zauwazylem za to ze jak jakikolwiek sprzet ma chocby minimalny zloty akcent to juz wiocha i odpust.... Serio? Cowon plenue d w ktorym ciemno zloty pasek ktory zajmuje 5% odtwarzacza i juz krzycza ze odpustowy. Odpustowy to by byl jakby caly byl zloty, to samo w meze, raptem akcenty gustownie dolozone i do sluchawek w stylu retro wiec gra gitara. Btw ktos zauwazyl ze orfeusze 2 to plyta nagrobna i (o zgrozo!) wysuwane lampki? Przeciez to szczyt bezguscia.... Jak zobaczylem ze ktos to wkleil w watku o najladniejszych sprzetach audio na jednym z pierwszych miejsc to zamknalem przegladarke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się nie podobają i już. I to nie dlatego żebym miał alergię na kolor złoty, akurat w tych słuchawkach nie podoba mi się umiejscowienie złotych wstawek na łączniku pałąka. To tak wyje, że aż żałość bierze. No ale podobno o gustach się nie dyskutuje, więc już milknę. Szczególnie, że wstrzeliwanie się z takimi przemyśleniami w apogeum hype, to bardzo ryzykowne posunięcie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zobaczenia na żywo. Na zdjęciach wyglądają trochę odpustowo, ale w rzeczywistości może być dużo lepiej. Drewno robi swoje. Mojo na przykład też na zdjęciach wygląda badziewnie, a jest całkiem ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zobaczenia na żywo. Na zdjęciach wyglądają trochę odpustowo, ale w rzeczywistości może być dużo lepiej. Drewno robi swoje. Mojo na przykład też na zdjęciach wygląda badziewnie, a jest całkiem ładne.

To pojechałeś z tym mojo, owszem w rzeczywistości to super solidne i super wykonane urządzenie, ale ładne ?

A te słuchaweczki ładnie wyglądają tylko na zdjęciach na głowach niewiast słusznej urody;) w rzeczywistości jeszcze nie miałem okazji ich zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności