Skocz do zawartości

Beyerdynamic T1 v2


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej dostrajać w kierunku swojego gustu. Bo i poprawa względem poprzednika ogólnie jest i to zauważalna. Choć miejscami nie w tym kierunku co sam osobiście chciałem. U Miłosza ostatecznie jak widać pewne patenty działają, dokładnie tak samo jak działały u mnie. Można powiedzieć, że stonował to, z czym inżynierowie BD przedobrzyli na większości torów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój punkt widzenia również jest słuszny i jak najbardziej na miejscu - również moim zdaniem. To taki trochę konflikt interesów, bo flagowiec z jednej strony grający w odpowiedni według wizji projektantów sposób i celowany do konkretnych zadań, ale z drugiej jednak mimo wszystko grający w odstępstwie od normalności i takie nawet M220 PRO są w stanie pokonać T1 obu generacji na równości tonalnej chociażby.

 

Tak swoją drogą jak zmieni się nausznice na T1.2 na te starsze, to robi się z nich mieszanka obu generacji. Wraca średnica wraz z całym przekazem podawanym na twarz, ale i mocniejszym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lovely Cube w wersji dual mono w pracy daje radę, ale z 2A3 jest jednak odlot... Chciałem trochę oszukać i zaprzęgnąć po taniości Espressivo. Ale jednak zbyt odstaje od T1... Nie udało się. Jeżeli lampa to musi być trochę bardziej wyrafinowana w sposobie prezentacji. W sytuacji kiedy jej nie mamy - tranzystor do T1 V2 lepszy.

image.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak bardzo mi się podoba Cayin HA-1A. Z HD800 robił fantastyczną robotę i nie inaczej powinno być z T1.2, o ile wymieni się im stopień wejściowy na coś niskogainowego, a kanałowce np. na Mullardy EL84, które natywnie są bardzo analogowe z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podzielić się z Wami 'moim ustawieniem' T1-ek. Te słuchawki są bardzo czułe na relację przetwornik ucho. W oparciu o schematy Jana Meiera z Meier Audio pokazuję na dolnym schemacie w jakiej pozycji uzyskuje absolutnie najlepsza przestrzeń 3D odbieraną przez moje uszy w tych nausznikach.

 

 

 

 

3,5 mm

tylko w wersji SLIM

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do użytkowników tych słuchawek, czy udało Wam się zapanować nad zbyt rozjaśnioną i szklistą górą w tych słuchawkach? Czy zalecany czas wygrzewania przynosi słyszalne korzyści w tej części pasma? Czy ktoś wprowadzał już modyfikacje, które można znaleźć w sieci i z jakim skutkiem?

Przyznam, że słuchawki wywarły na mnie ogromne wrażenie lecz są zbyt jasne i momentami męczące przez zbyt wyeksponowaną górę.

 

Z jakim sprzętem słuchacie tych słuchawek?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Edytowane przez Name44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Hmmm...ciekawe...Słucham T1 z Aune X1S.....z chęcią bym rozjaśnił te śłuchawki, trochę za ciemne ...ale może być.

Przy T1 rev1 to rev2 dwa razy ciemniej odbieram...

Góra mogłaby być bardziej otwarta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich przez kilka godzin w posiadanym torze domowym ( ten z sygnaturki ) i wszystkie pasma były jak dla mnie idealne. WBA wreszcie rozwinął skrzydła z tymi słuchawkami, naprawdę pokazał wysoką klasę brzmienia, jednak góra...no niestety było zbyt jasno i ostro. Przez moment grało to z ADL Stratos lecz zmiany w tym zakresie nie nastąpiły więc winę swojego DAC'a pomijam. Lampy które posiadam są z tych ciepło grających - Tung-Sol oraz Amperex BB. Dlatego sukam podpowiedzi :-)

 

Pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/t/612796/guide-how-to-properly-dampen-your-beyerdynamic-t1/210#post_12038720

 

Ale przez sopran ostatecznie rozstałem się z nimi. Notoryczny ból głowy i problemy z adaptacją po przerwach za 4k zł nie powinny mieć w moim przypadku racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tych słuchawek, czy udało Wam się zapanować nad zbyt rozjaśnioną i szklistą górą w tych słuchawkach? Czy zalecany czas wygrzewania przynosi słyszalne korzyści w tej części pasma? Czy ktoś wprowadzał już modyfikacje, które można znaleźć w sieci i z jakim skutkiem?

...

Może nie koniecznie w T1 v2, ale w zbliżonych konstrukcją T90 zrobiono taką modyfikację (ja w swoich HP100 również, aczkolwiek innego wygłuszenia użyłem).

Krzyhoo29 mod http://forum.mp3store.pl/topic/124284-beyerdynamic-t90-krzyhoo29-mod/

Majkel mod, polegający na przełożeniu gąbki sprzed przetwornika na tylną ściankę za przetwornikiem.

 

W skrócie chodzi o wyłożenie tylnej ścianki materiałem pochłaniającym odbicia (zwłaszcza wysokie tony), takim jak filc, gąbka, kocyk itp

Zobrazowane przez krzyhoo29 na poniższej fotce

 

gallery_24760_648_335725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ciekawe...Słucham T1 z Aune X1S.....z chęcią bym rozjaśnił te śłuchawki, trochę za ciemne ...ale może być.

Przy T1 rev1 to rev2 dwa razy ciemniej odbieram...

Góra mogłaby być bardziej otwarta...

O proszę. I jak Ci ten Aune podchodzi? On z neutralno-jasnych jest. Zdziwiło mnie, że z T1 go łączysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa nie boli przez wysokie tony tylko przez zniekształcenia. Ja w swoim torze nie narzekam na nic w T1 V2.

 

W wątku : http://forum.mp3store.pl/topic/136224-klub-beyerdynamic-t1-v2/page-2 niebawem podzielę się szerzej wrażeniami z absolutnie synergicznego wzmacniacza dla T1 - Phonitora 2

 

Polecam też taki mod:

900x900px-LL-1cf9f902_123.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ból głowy - tak bym to określił - po kilku godzinach obcowania z naprawdę niesamowitym dźwiękiem. Wspomniane tu T90 oraz T90Jubilee też odpadły ze względu na zbyt jasną górę. Chyba jednak odpuszczę ten model mimo atrakcyjnej ceny w mp3store. W planach nie mam raczej zmiany wzmacniacza, jedynie DAC'a. Najprawdopodoniej Aune S16 zagości na biurku.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

 

Hmmm...ciekawe...Słucham T1 z Aune X1S.....z chęcią bym rozjaśnił te śłuchawki, trochę za ciemne ...ale może być.

Przy T1 rev1 to rev2 dwa razy ciemniej odbieram...

Góra mogłaby być bardziej otwarta...

O proszę. I jak Ci ten Aune podchodzi? On z neutralno-jasnych jest. Zdziwiło mnie, że z T1 go łączysz.

 

No to ciekawe,też słyszałem że Aune X1S gra po jaśniejszej stronie, na to liczyłem jak kupowałem, chciałem,rozjaśnić T1 rev2.

Owszem zagrał mi ciut jaśniej od Essence ST z pc, ale nadal T1 czuję są po lekko ciemnej /neutralnej stronie.

Do jasnych T1 rev1 daaaleko że hej....co dobrze.

Może ja już za stary i słuch mam zepsuty ,nie rozpoznaję jasnych słuchawek...he,he.

X1S fenomenalnie napędza T1 rev2, niska cena a dźwiękowo pierwsza klasa.

W trybie filtra średnicowym( na Opty) jest tak gładko i przyjemnie że Youtube można słuchać z przyjemnością.

Dawno nie słyszałem tak gładko grającego combo, zwłaszcza w tak niskiej cenie. Dobry zakup...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam T1v1 jako jaśniejsze od T1v2, ale v2 ma moim zdaniem tak mocne i zdecydowane rozjaśnienie, że nie wiem w jaki sposób można by je złagodzić do akceptowalnego mnie poziomu. W DT 990/250 wystarczył recabling ale i tak tendencja do lekkiego sybilizowania pozostała. Tylko tendencja. Nie jest to już tak męczące jak na firmowowym kablu, słuchając nie mam obaw że coś mocno zakłuje w uszy. Zjawisko to jest już na akceptowalnym poziomie. Wreszcze płyta Alanis Morrisette: Jagged Little Pill w wersji Acoustic jest ogromną przyjemnościa. Same słuchawki po tym zabiegu tylko zyskały, w każdym aspekcie brzmienia.

 

W T1v2 to na mój słuch, wydaje mi się że aby zminimalizować sykliwość i szklistość brzmienia trzeba by wyciąć sporo fajnego brzmienia z tych słuchawek, na tą chwilę nawet zaczynam powątpiewać w udane mody w tych słuchawkach. Ewentualnie podłączenia ich do bardzo ciepłego i ciemnego systemu. Ale kto wie, może na jakimś meet'cie dane mi będzie posluchać zmodowanych/poprawionych T1v2. Mam nadzieję bo słuchawki warte grzechu i zazdroszczę tym którym zgrały się z systemem. Szczerze :-)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ciekawe że tak odbierasz T2 rev2...

Zapewne masz bardzo wyczulony słuch na górę, nie znosisz żadnych syknięć i przebarwień.

Dla mnie te T1 rev2 z dobrym materiałem w ogóle nie sybilują, lub minimalnie.

Na pewno o wiele gładsze na górze od HD800, gdzie nie umiałem do końca pozbyć się sybilacji..

T1 są jak do rany przyłóż ale nadal z zachowaniem wyjątkowej detaliczności, jak im się to udało?...he,he.

Ja za to odwrotnie , z chęcią rozjaśniłbym cały przekaz o te 10/20%, może kabelek na srebrze pomoże.

Nie chodzi mi o rozjaśnianie góry, ale całego przekazu, dodania więcej światła do całości...

Bo zauważyłem że dla niektórych ,jasne słuchawki to te co mają otwartą górę, podkreśloną...a nie zawsze to oznacza że całościowo słuchawki są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie te T1 rev2 z dobrym materiałem w ogóle nie sybilują, lub minimalnie.

Na pewno o wiele gładsze na górze od HD800, gdzie nie umiałem do końca pozbyć się sybilacji..

 

 

Otóż to.

 

Przy TH900 to góra T1 jest naturalna i gładka jak aksamit, choć wyraźna. Ale są czułe na sygnał i pokazują zniekształcenia lepiej niż wiele innych modeli. Przez nie wyszedłem ze wzmacniacza lampowego Espressivo, bo okazało się że gra jeszcze bardziej brudno niż mi się wydawało. Ba nawet T1 pokazały ułomności Lampizatora. Ale karmione umiarkowanie dobrym DACem, a potem krystalicznie czysty wzmacniacz i pokazują wspaniałą świetlistość, i w żaden sposób nie powinny męczyć. Bas jest do tego niesamowity, precyzja, tonalność, energia, tempo. Są na tyle dobre że przestałem myśleć o innych dynamikach czy orto. I raczej Staxy teraz na osi zainteresowań. Ale też bez pośpiechu bo nie wiem czy zaoferują taki dół jak T1.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności