Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@konrad_a gratuluję zakupu i dziękuję za podzielenie sie spostrzeżeniami na temat nabytej Susvary🙂👍 Wspomnianymi kablami zaskoczyłeś mnie. Jak bedzie okazja się spotkać, z ogromną przyjemnością posłucham na nich muzyki. 

 

@RadekBe zestaw prezentuje się znakomicie🙂👍 Przyznaję, że wybór nie będzie prosty, bo zarówno z jednego, jak i drugiego wzmacniacza Susvara gra znakomicie, o czym pisaliśmy w PM. 

 

59 minut temu, RadekBe napisał(a):

Nieee... ja z tych nudnych słuchawkowców co chcą mieć wszystkiego po 1 sztuce.

 

Mamy 'prawie' podobnie... u mnie też pojedyńcze sztuki😉

 

Do zobaczenia jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

@RadekBe zestaw prezentuje się znakomicie🙂👍 Przyznaję, że wybór nie będzie prosty, bo zarówno z jednego, jak i drugiego wzmacniacza Susvara gra znakomicie, o czym pisaliśmy w PM. 


Nikt nie powiedział, że wybór padnie ostatecznie na jeden z nich. Choć przyznam, że Enleum robi wrażenie naprawdę konkretnym pazurem, Envy jest przy nim wygładzony, ugrzeczniony, choć nie pozbawiony energii. Chyba muszę posiedzieć z każdym z tydzień by przekonać się jak odbieram je w dłuższym terminie z Susvarą ;). Jest jeszcze Bliss, itd.

 

Oraz wspomniany przez kolegę @Luke022 CFA3 :)

 

26 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

Mamy 'prawie' podobnie... u mnie też pojedyńcze sztuki😉

 

Dobre sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luke022 napisał(a):

I wchodzi tam CFA3 cały na biało i zamiata te wszystkie Lelum polelum za 30 koła pod szafe😂

A ktoś go ma? Bo ja widzę, że jest pre-order... a cena nie podana 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, saudio napisał(a):

Taki świetny ten CFA, że kupują do niego pre lampowe, bo bez tego się nie da słuchać, dziwne to head-fi. Ale pewnie jak już będzie produkowany seryjnie, a nie diy to może warto się zainteresować.

Dużo było max out diy w sprzedaży i bardzo kusiły. Jednak właśnie ta rzekoma sygnatura zniechęciła. Ciekawe czy produkcyjny będzie inny, a w sumie prawie 2x droższy będzie niż od Dukeia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kajetanjazz napisał(a):

Dużo było max out diy w sprzedaży i bardzo kusiły. Jednak właśnie ta rzekoma sygnatura zniechęciła. Ciekawe czy produkcyjny będzie inny, a w sumie prawie 2x droższy będzie niż od Dukeia

No już lepiej kupić "Polewę" pewnie podobna sygnatura, a taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi Kabel z wtykami jack 3.5mm mono będzie działał z HiFiMANami. Sam takie dla siebie robiłem :) Oczywiście warunek + na tip czyli czubku, a minus na sleeve czyli największej powierzchni stykowej wtyku.

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, x86 napisał(a):

@LuQi Kabel z wtykami jack 3.5mm mono będzie działał z HiFiMANami. Sam takie dla siebie robiłem :) Oczywiście warunek + na tip czyli czubku, a minus na sleeve czyli największej powierzchni stykowej wtyku.


Elegancko, a te dostępne komercyjnie, nie hand made zdarzają się inaczej lutowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 20:46, saudio napisał(a):

No już lepiej kupić "Polewę" pewnie podobna sygnatura, a taniej.

Ty tak na poważnie? Akurat jestem posiadaczem Dynahi, który ma wiele wspólnego z CFA3 (niemniej tego drugiego nie słuchałem) i w tym samym czasie miałem A90. Szczerze powiem to te dwa urządzenia dzieliła przepaść. Nawet nie było, co porównywać. Różnica o kilka klas.

 

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LuQi napisał(a):

Elegancko, a te dostępne komercyjnie, nie hand made zdarzają się inaczej lutowane? 

Przy mono jeszcze się nie spotkałem lub nie pamiętam ;) Przy stereo bardzo rzadko, przykład Avantone.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cain1916 napisał(a):

Ty tak na poważnie? Akurat jestem posiadaczem Dynahi, który ma wiele wspólnego z CFA3 (niemniej tego drugiego nie słuchałem) i w tym samym czasie miałem A90. Szczerze powiem to te dwa urządzenia dzieliła przepaść. Nawet nie było, co porównywać. Różnica o kilka klas.

 

Akurat Dynahi ma chyba inną sygnaturę z tego co pamiętam, a chodziło mi o to co robią na head-fi spora liczba ludzi dokupuje lampowe pre do CFA, pytanie po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2023 o 06:57, zyglarz napisał(a):

Witam wszystkich miłośników Hifiman

 

Od wczoraj jestem właścicielem modelu HE-R9 i mam pytanie jak tą "bestie" napędzić. W domu mam jedynie dac Creative E5 i AIM SC808.  O ile nie ma oczywiście problemów z poziomem głośności, ponieważ ich skuteczność jest całkiem wysoka , tak czuję , że nie grają one tak jak powinny. 

Możliwe, że to kwestia wygrzania choć nie jestem przekonany by wprowadziło to znaczące zmiany. Sprzedający mi napisał , że jego druga sztuka , która używa na codzien wygrzewał około 200h i używa z Ifi Gryphon. 

 

Zatem moje pytanie czy faktycznie do tych słuchawek potrzeba coś tak mocnego jak Ifi Gryphon by zagrały odpowiednio? 

Z kilku recenzji zagranicznych wyczytałem, że słuchawki dobrze skalują się ze sprzętem. U mnie grają trochę jak przez okno niestety.

Również od kilku dni mam ten model i mnie nie zachwycił. Przede wszystkim słuchawki są bardzo lekkie, jakość wykonania stoi na bardzo przeciętnym poziomie i tyczy się to także padów oraz kabla. Nie wiem co masz na myśli pisząc, że nie grają tak jak powinny, ale wg mnie średnica jest zbyt mocno odchudzona, przełom średnich i wysokich potrafi denerwować i brakuje subbasu, którego chciałbym więcej kosztem midbasu. Na plus zaliczam sporą scenę oraz wygodę. W sieci jest trochę informacji o modyfikacjach tych słuchawek, ale ja sobie odpuszczam, bo mam już słuchawki zamknięte, których brzmienie bardziej mi się podoba.

 

Moje HE-R9 przegrane mają ponad 100 godzin, a napędzałem je ze stacjonarnych wzmacniaczy o mocy ponad 1 W oraz słabszych dongli i nie słyszałem większych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy nie przestaną mnie zadziwiać, z ciekawości kupiłem na ali HE400se w wersji V1 bo wyszły za 289zł i przyszły, z kablem tym lepszym i... z padami od sundary, czyli z PaliPad które same w sobie koszują 49$ haha

 

spacer.png

Edytowane przez komeko
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była promka plus kupon obniżający o kilka procent i tyle wyszło. Nie mam porównania do innej wersji, ale jak widzę ile jest cichych zmian (jak np pady albo impedancja sterowników, mój ma 23 ohm), to te wszystkie porównania mają małą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 18:22, komeko napisał(a):

z ciekawości kupiłem na ali HE400se w wersji V1

One mają jednostronne, czy dwustronne magnesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności