Skocz do zawartości

Astell&Kern T8iE by Beyerdynamic


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

A ja cały czas nie wiem, dla kogo przeznaczone są te słuchawki, bo z tego co przeczytałem to ani to monitory, ani do końca muzykalne. Do jakich innych słuchawek można je porównać ?

Do shure 846. Słabsza kontrola basu przy sealu w AK. Fajniejsza za to góra. Nawet na białych filtrach shury nie maja tak rozciągniętej góry. Ale jak pisze Wojtek warto samemu posłuchać. Bo dla niektórych westony 4x to neutralne granie a wtedy opisywane iemy mogę być nawet zaklasyfikowane do jasnych i natarczywych.

Z zx2 na gumkach było perfekcyjnie. W trybie półotwarta konstrukcja.

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Na Dzień Dziecka sprawiłem sobie kabel do mojego filtra IsoTek GII Sigmas. Kabel jest 3 razy droższy od mojego poprzedniego Enerra Black Pearl Hybrid (2m) i z basem zrobił właśnie coś takiego, jak po przejściu z AK240 na AK380. Zupełnie inne firmy, zupełnie inne kraje, zupełnie inne konstrukcyjnie kable, a efekt "pozornego" odchudzenia basu identyczny (a chodzi nie tyle o odchudzenie, tylko o "oczyszczenie").

Wspolczuje... skoro zrobil to samo czyli spartolil nie owijajmy w bawelne. Po prostu kolejna kasa wyrzucona w bloto jak dla mnie. Acz pewnie po prostu tego oczekiwales widzac kabel wiec wrazenia odsluchowe juz sobie dopowiedziales. Niemniej gratuluje jesli sie sprawdzil i jestes zadowolony, a osobiscie wspolczuje.

Ale Twoja sprawa - mnie to nie za bardzo interesuje wiec nie wiem po co tutaj offtop robic.

Jesli moge to mam tylko jedna prosbe - skoro juz tak moim zdaniem w bloto wyrzucasz pieniadze to bylbym rad gdybys to robil w polskie produkty. Przynajmniej pomozesz naszej gospodarce :)

 

A wracajac do tematu - wczoraj pare godzin testu juz wygrzanych T8iE. Wnioskow pare:

- potrzebuja wygrzania - mulenie dolem nieco sie uspokaja, schodzi troche nieznosne echo subwoofera latajacego po niewygluszonym pokoju. Zroznicowanie dzieki temu na plus - nie jest ten bas juz tak przykryty midbasem.

- niestety nadal sa to sluchawki basowe, z podkreslonym miekkim midbasem, nadal troche ciagnacym sie subwooferowo, poglosowo wskazujac jednak na pewne braki w kontroli. Moje xba-h3 tez maja dynamiczny wooferek wiec to nie tak ze sie przyzwyczailem do armaturowej prezentacji tego pasma.

- nadal waskie granie, z mala ioscia powietrza. Separacja jak na wielkosc sceny jest ok, ale przy szybszej i giesciejszej muzyce jednak troche kuleje. Szczegolowosc przez przesuniecie calego pasma w dol rowniez. Wibracje strun, szuranie po strunach - nie ma tego efektu. Ba nawet w lepiej zrealizowanych kawalkach, gdzie gora nie sypie i nie lata wszedzie, to delikatne talerze potrafily zniknac ze sceny :(

- nie zgrywaja sie z ak jr - na nim ciagle mula

- lubie taka sygnature, przyciemniona, muzykalna, ze schowana gora, zupelnie nie meczaca. Po sluchaniu w nich powrot do innych sluchawek to chwilowy szok jasnosci i obecnosci gory... ale mija po minucie i docenia sie lekkosc, precyzje grania

- bo co by nie mowic ta sygnatura nie jest ani naturalna ani neutralna. Pogrubione, nieco ociezale instrumenty, pogrubione wokale, schowane pazurki wyzszej srednicy i blask gory. Jak mowie ja tam to nawet lubie... ale przez to jakosc kuleje. Nic z czym porownywalem tak ciemno nie gralo... xba-h3, dt990 600ohm, he500, fostex pm0.5n, moja stacjonarka, ba nawet lcd2 - wszystie graja zdecydowanie rowniej. Instrumenty z wieksza iloscia zycia, swobody, naturalniejsze. Cale pasmo neutralniejsze.

- takze bardzo specyficzny produkt. Mily, relaksujacy, lagodny, wciaga w muzyke... ale przez to z opisanymi wyzej niedociagnieciami. Mi one sie podobaja, ale zdecydowanie spodziewalem sie wiecej...

- teraz patrzac an cene - spodziewalem sie znacznie wiecej. Ja zdecydowanie nie zaplacilbym za nie nawet polowe tej ceny. W tej klasie oczekuje czegos wiecej. Poza milym odsluchem tez obiektywnej jakosci. Tutaj jako konkurentow widze eph100, shure 535, ue900, w4. I wyzej produktu AK/Beyer nie cenie. Z tej stawki co wymienilem oczywiscie poziom tez jest rozny - ale zeby dokladnie spozycjonowac T8 musialbym miec juz bezposredni odsluch porownawczy...

- @up - moje wrazenia opisuje przy pelnym zlapaniu seala. Nie przy luzach pomiedzy tipsem a kanalem. Przy takim ulzoeniu kazdy ruch powoduje modulacje brzmienia, sluchawki mi przynajmniej wypadja. Calosc sie odchudza, rozjasnia, torche otwiera - ale zdecydowanie wtedy brakuje wypelnienia. Jak to zwykle jak zle wlozymy sluchawki.

Nie mniej nadal twierdze ze specyficzna konstrukcja moze powodowac zroznicowany odbior. Wczoraj sprawdzalem wszystkie tipsy z zestawu - jeszcze poza comply.

 

Niedlugo testy na zbalansowanym kablu... zobaczymy jak to wplywa.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Klient był u jednego z dealerów i testował T8 z Cowon P1. Kupił. Podobało mu się.

Dealer Hi-FI również ocenił brzmienie na bardzo dobre.

Oczywiście cena wysoka, ale to już inna kwestia. Albo kogoś stać albo nie.

 

Może warto podłączyć również do takiego źródła. Chociaż możecie dojść do innych wniosków. No, ale każdy oczekuje innego od życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to brzmienie moze sie podobac i temu nie przecze. Ba, sam lubie taka sygnature.

Ale technicznie dla mnie to nie jest ten poziom jaki sugerowalaby cena - co opisalem szerzej wyzej. Wystarczy posluchac co ma konkurencja do zaoferowania. Ale to wymaga czasu i wysilku. Jeden go nie ma i zaplaci wiecej aby oszczedzic sobie zachodu, a drugi pochodzi i uda mu sie znalezc sluchawki co mu sie rownie spodobaja i nie odstajace jakosciowo w budzecie do 2-3k pln. Dla mnie naturalna konurencje wymienilem. Jakby temu klientowi dac bez metek te sluchawki to niebylbym pewien ze by dokonal tego samego wyboru.

 

Niebawem do porownan do recenzji dolacza XBA-A3, LE3 i LEA (pankracy to przez Ciebie :PPP ) - niestety w wersji uniwersal. Niestety nie udalo mi sie znalezc 535, um30pro czy ue900. Jak macie zapraszam do podeslania do porownania AB :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie800 zdecydowanie mniej ciekawe. se846 jeżeli ktoś szuka więcej góry i dynamicznego basu tez mogą być wrażeniowo "słabsze". P1 średnim wyborem według mnie może być ale każdy lubi coś innego.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient był u jednego z dealerów i testował T8 z Cowon P1. Kupił. Podobało mu się.

Dealer Hi-FI również ocenił brzmienie na bardzo dobre.

Oczywiście cena wysoka, ale to już inna kwestia. Albo kogoś stać albo nie.

 

Może warto podłączyć również do takiego źródła. Chociaż możecie dojść do innych wniosków. No, ale każdy oczekuje innego od życia.

 

To ze dealerowi sie podobaly to mnie nie dziwi - tez by mi sie podobala marza :) A co do stac czy nie stac, to bardzo glupie kryterium - na poziomie zlotego lancucha na szyi. Mnie np. stac na te sluchawki ale i tak ich nie kupie bo stosunek ceny do mozliwosci produktow AK jest bardzo kiepski

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac P1 tez w teorii uwazam ze to sredni wybor do T8iE.

Pankracy - to Ty miales wiecej gory w T8 niz se846???

 

Co do stac nei bede komentowal - bo co sadze o sprzedazy ziemniakow w cenie 100pln za kilogram pisalem nie raz. Czy kogos stac czy nie to glupota kupic skoro takie same obok sa wielokrotnie tansze...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez akurat P1 i T8 nie koniecznie bym obstawiał, ale nie słyszałem. No cóż klientowi się spodobało.

 

A to że dealerowi się podobały, to akurat cena, czy marża nie ma tu nic do rzeczy. Tym bardziej, że rozmowa była prywatna.

Prywatnie nie lubi pieniedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac P1 tez w teorii uwazam ze to sredni wybor do T8iE.

Pankracy - to Ty miales wiecej gory w T8 niz se846???

 

 

Tak więcej w t8 niż se846 na niebieskim filtrze. Biały był podobny w ilości ale lepiej rozciagnieta góra w bayerach.

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zdecydowanie one musza byc czule na aplikacje :/

alebo tradycyjnie zawodnosc pamieci ludzkiej - bo 846 sluchalem ladna chwile temu... nei spamietalem ich jako tak przyciemnionych na gorze... acz pamietam ze z tych ciemniejszych, dociazonych z lagodna gora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

846 bardzo się zmieniają w zależności od filtrów, z tego co pamiętam to właśnie na wysokich tonach najbardziej dawało się to odczuć. Ja je zapamiętałem jako takie lepsze 535 z dobrymi wysokimi dlatego opinia pankracego też mnie zaskakuje ale tutaj wracając do punktu wyjścia może ona wynikać z błędu w zakresie aplikacji T8, bo tak jak sam napisałeś one grają wysokimi jak są na wpół włożone.

Ja bym spróbował do tych T8 zamontować tipsy z jaysa na tulejkę T200 one są grube i dobrze siedzą w uszach może w ten sposób będą siedziały jak powinny.

 

Co do zestawu P1 + T8 to też jestem na nie, to nie może zagrać, do T8 potrzeba jasnego i chudego grajka a nie Cowona P1. Ale tak to jest że każdy lubi co innego, wczoraj klient mi wciskał że mulące AKG Y55 są bardziej naturalne i neutralne niż Takstary Pro80.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, dzięki uprzejmości łódzkiego sklepu MP3store (dziękuję Wojtku!), przez trzy dni miałem okazję posłuchać T8iE. Wprawdzie nie były to pełne trzy dni, ale były :P

Pierwszym wrażeniem było WIELKIE WOW! WOW mam na myśli fakt, jak świetnie te słuchawki wchodziły i leżały w moich uszach - i to również podczas chodzenia, czy biegania (lepiej, niż moje AKR03 RoXanne, z którymi mam zawsze problemy z odpowiednim umieszczeniem w uszach). Nie musiałem nic kombinować z innymi tipsami, bo te, które były założone, były optymalne dla moich, pełnych miodku, narządów słuchu :D

Słuchałem w połączeniu zbalansowanym z AK380, jak również, jak radził wypróbowanie Wojtek, w połączeniu ze smartfonem. W moim przypadku od Dnia Matki ;) tym smartfonem jest wyśmiewany za grzanie się HTC One M9 (zobaczymy, czy zimą będzie to taka wada :P ).

Połączenie zbalansowane z AK380 wypadło naprawdę świetnie! Nie spodziewałem się wręcz, że będzie aż tak dobrze! Pierwszym wrażeniem było subwooferowe brzmienie basu na tle nieraz żylastych pod tym względem moich AKR03 RoXanne (w połączeniu z AK380), które jednak, już po kilku minutach odsłuchu, przestało przeszkadzać, gdyż uszy najprawdopodobniej najzwyczajniej w świecie przyzwyczaiły się do takiej prezentacji dołu pasma :)

Drugą moją obserwacją na tle moich słuchawek był fakt, że brzmienie jest gładkie i bardzo przyjemnie się T8iE słucha. Bez bezpośredniego porównania z moimi słuchawkami, mógłbym z T8iE żyć do tzw. usranej śmierci ;)

Jednak odnosząc brzmienie do AKR03 RoXanne zaobserwowałem następujące rzeczy. Brzmienie T8iE jest mniej rozdzielcze, wokale są jakby "zamknięte" i oddalone (choć są gładsze i bardziej "ciągłe", niż w przypadku AKR03 RoXanne). Poza tym w tym brzmieniu jest mniej powietrza, niż w przypadku AKR03 RoXanne. Gorzej różnicowane są również w T8iE wysokie tony. Blachy, przeszkadzajki, czy brzmienie strun gitar, w stosunku do AKR03 RoXanne, moim zdaniem, ucinane są za szybko (za krótko wybrzmiewają) i są mało "kolorowe".

Tak, czy inaczej, słuchawki T8iE naprawdę mi się spodobały i gorąco polecam wszystkim ich wypróbowanie, bo nawet w połączeniu ze smartfonem HTC One M9 (choć brzmienie staje się trochę zbyt "klaustrofobiczne" i za mało "namacalne" w stosunku do AK380 przez jeszcze bardziej "nieobecne" wokale) dźwięk jest niezły.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek na pewno jest przyjemny i mily. Zdecydowanie zgadzam sie ze brakuje im rozdzielczosci i smaczkow w wysokich i wyzszych srednich. Przez to tez szczegolowosci. W tych aspektach nie jest to zupelnie poziom jaki mozna oczekiwac w tej polce. Rowniez holografia, przez dosc ciasne granie w parze z masywnoscia instrumentow IMO pozostawia troche do zyczenia. Niemniej najlepiej poki co to gra wlasnie w balansie z ak380.

Przyjemnosci nie wyceniam - to kwestia subiektywna.

Niestety nie mialem mozliwosci porownac leb w leb ale z pamieci i notatek to AKR03 zrobily na mnie lepsze wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Widzę, że słuchawki robią wrażenie pomimo niektórych niuansów.

 

Ale zauważyłem również, że porównujecie je do słuchawek , które z reguły maja kilka przetworników na stronę. Z tego można wywnioskować, że producent odwalił całkiem niezłą robotę - wykorzystując tylko jeden przetwornik.

 

Ostatecznie chyba ta przyjemność słuchania ma najistotniejsze znaczenie.

No i słuchaweczki sa raczej malutkie, a nie buły jak inne sluchawki AK zrobione w kooperacji z JH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - mnie nie interesuje ile dal przetwornikow. Producent ma w danym budzecie zrobic jak najlepszy produkt - on ma inzynierow aby martiwli sie o implementacje.

Wiec nie widze problemu z porownaniem do wieloprzetwornikowcow. Testuje od strony uzytkownika / konsumenta. To jak mowic o wyzszosci silnika wolnossacego od doladowanego w samochodzie sportowym i zabraniac ich porownania. Tak Ferrari da wolnego ssaka, McLaren wsadzi dwie turbiny. A uzytkownik wsiada, jezdzi i bierze co mu pasuje. I nie ma mowy aby nie porownywac tych samochodow ze wzgledu na roznice konstrukcyjne silnika. Segment ten sam, przeznaczenie tez wiec to naturalna konkurencja.

 

Z ta przyjemnoscia ze sluchania to racja - tylko jesli przyjemnosc mam taka sama i dodatkowo duzo lepsze technicznie granie na produkcie tanszym to znaczy ze cos tu sie nie zgadza. Mi sie nie zgadza cos do czego tez i Ty pijesz - poszli w dynamika, w jeden przetwornik, zapewne tansza to konstrukcja, a cene placi sie za marke znow. Dla mnie sa tego efekty :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby konkrety jakieś. Narazie tylko preferencje opisujesz. Co taniej i lepiej gra? I co okreslasz mianem lepiej. Pytam bez grama złośliwości.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety i beda w recenzji i byly juz w watku, np.:

http://forum.mp3store.pl/topic/132574-astell-kern-t8ie-by-beyerdynamic/page-6#entry1255811

 

Abstrahujac od preferecnji i barwy (acz ta dla mnie w T8iE nie jest ani naturalna ani neutralna) to pod wzgledem rozdzielczosci, kontroli, czystosci (poglosowosc czy nieanturalnie wydluzone wybrzmienie umniejszajace dalej wskazane aspekty) , holografi, zdolnosci do separacji instrumentow, szczegolowosci lepiej graja:

- z bezposrednich porownan xba-a3 oraz CA ei.3,

- z notatek i punktow odniesienia np. um30pro, AKR03, se846.

 

Do konca tygodnia mam zamiar zakonczyc testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z5 niestety nie slyszalem. A3 zrobily na mnie bardzo dobre wrazenie - az je musialem kupic, mimo ze uzywam obecnie ich tylko do biegania z iP. Ciesza mnie Twoje slowa bo nie bede musial tak szukac Z5 ;)

 

Ostatnio mam duze watpliwosci odnosnie dokow, ktore wydaje mi sie ze duzo wieksze kontrowersje wzbudzaja przy dyskusjach.

Pamietam jak xba-h3/a3 byly uznawane za mulaste, przeslodzone, midbasowe potworki. Porownuje je z T8, CA ei.3, akr'ami, produktami ktore ida w strone brzmienia audiofilskiego, nie monitorowego - i kurcze przy nich soniaki to jasne zwiewne sluchaweczki :) oczywiscie przy audeo, rockit r50, um30/20/10 , LE3 to juz masywniejsze, tlustsze granie.

Duzo oczywiscie zalezy od preferencji, ale coraz czesciej wydaje mi sie ze od naszej anatomii. Glebokosc aplikacji, idealny seal, uzyte tipsy - to bardzo wplywa. W nausznych mniej niuansow zmieniajacych brzmienie.

 

Wracajac do T8iE to bawilem sie spoto tipsami, aplikacja. I kurcze jak nie zlapie odpowiedniego seala to brakuej mi wypelneinia. Graja jak pchelki... jasno, szaro, bez zejscia, szeleszczaco. A jak zlapie seala to jak mowie brzmia funowo, lagodnie, bardzo muzykalnie i relaksacyjnie. Ale ni cholery nie moge sie pozbyc przymulania midbasem i gestosci scenicznej co negatywnie wplywa na wymienione aspekty. Kurcze... nie w tej cenie... nie w tym segmencie. To nie wypada :/ Ei.3 graja jeszcze bardziej gladko, naturalnie, relaksujaco, na samej gorze nawet sie wydaje ze i ciemniej... a udalo sie to zrobic bez takich jakosciowych kompromisow! Tylko mistrzami rozdzielczosci one tez nie sa. Ale kontrola i spojnosc poszczegolnych pasm, holografia, separacja i szczegolowosc, spokoj i lad sceniczny - kopia dupe AK jak chca.

 

Zaraz bedzie ze hajtuje bo to AK... no wlasnie... tylko to moj ukochany Beyer. A brzmi to jakby beyer sprzedal produkt do dystrybutora AK za 100E, a AK przybilo znaczek i zazadalo 1000E :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności