Skocz do zawartości

Astell&Kern T8iE by Beyerdynamic


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie. Może the best nie są, ale interesujące na pewno. Dużo basu. Na zwykłym kablu na astelach - tak sobie. Na tym "specjalnym" dużo lepiej i tu jak dla mnie bardzo pozytywnie. Na AK380 i AK240 - ale czy do takich słuchawek kupiłbym "kałacha"?

Nie mam dziś za dużo czasu. Nie podłączałem do wszystkiego. Dwa AK, telefon i clix.

Słuchawki w miarę świeże więc ...do piekarnika :) niech się wypalają :)


Porażka to tipsy wychodzące z ucha. Masz izolacje i dobre granie - znaczy dobrze włożyłeś :), zaczynasz słyszeć otoczenie i słuchawki przestają dobrze brzmieć - możesz zbluzgać faceta co im wybrał takie tipsy.

Wyglądają bajecznie - same słuchawki.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a419bc4dde84065c44b09ccc78d22413.jpg

"Taki klimat mamy"

Na szybko. Bardzo ciekawe dynamiki. Znacznie lepsze brzmieniowo od ex1000. Scena znacznie weższa ale głębsza. Strasznie muzykalne a przy tym nieprzyzwoicie rozdzielcze.

Aethery hmmm tutaj dłuższe odsłuchu potrzebne.
Bas jednak w bayerach bajerancki jest.

Dokldniejszy opis jak się osłucham z nimi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam co ja czytam. Ak wypuściło uniwersalne iemy ? (No to teraz sie zacznie hate na forum.)
Po odsłuchach ak 380 oraz 240ss miałem bardzo mieszane uczucia co do polityki cenowej Astella. Urządzenia poprawne czy rebrandy z astronomicznymi cenami. Ale rynek lubi taki snobizm cenowy wiec nie można mieć firmie tego za złe. W końcu nie jest to instytucja charytatywna a biznes jak każdy inny.
Jestem fanem dynamicznego grania w iemach. Bardzo sobie cenie ten charakter basu. Dodatkowo konstrukcja z jednym drajwerem bardziej do mnie przemawia pod katem spójności dźwięku niż multi armatury czy hybrydy. Nie mowie ze są złe ale często jak w pandorach czy sonym h3/z5 czuć micro dziury w pasmie.
I jak mówi polskie przysłowie "Lepiej raz a dobrze..."
W piątkowy poranek wybrałem się zatem do mp3store uzbrojony w zx2, aethery, oraz ex1000 ( mojego króla dynamicznych iem'ow).
Nie ukrywam ze szedłem pewny swego, przekonany o ponownej wyższości ex1000 nad reszta dynamicznej dousznej braci. Wystarczyło się upewnić ze ak nie dość ze drogi to średni.
Siadam, podpinam bayery pod dapa i o zgrozo. Jest dobrze. Jeden, drugi, trzeci kawalek i nadal dobrze. Zakładam na uszy ex1000 i "zonk". Czy to moje ukochane sony ? Co to za cyfrowa góra miejscami się przebija. Szybkie spojrzenie na eq i już mamy winnego.. Ex1000 bez equalizera istna wiertarka.
Tnie górnymi pasmami po uszach jak szalony. Jeszcze jedna przebieżka prze utwory i zaprzestałem zmiany z ak na sonego. Nie fair bić lezącego.
Na tyle mnie zaskoczyły te iemy ze zabrałem je ze sobą w podroż powrotna.

Po konfrontacji ex1000 z ak t8ie miałem następujące wnioski:
Scena w ex1000 znacznie szersza i ogólnie większa. Ak gra mocno skompresowanym dźwiękiem w szerokości. W utworze "Bubbles" Yosi Horikawa chyba najbardziej odczułem to. Wszystko blisko siebie w głowie. Głębokość może poprzez kontrast do szerokości wydaje mi się jednak znacznie lepsza niż w sonym.
Ak to słuchawka muzykalna z podkolorowanym ( mocniej ) charakterem. Nie napisze ze ciepłe bo góry wcale jej nie brakuje. Góra jest ładnie rozciągnięta i rozdzielcza. Mam wrażenie delikatnego podbicia górnej średnicy/niższej góry. Jak to często ludzie mówią jest ta iskra.
Średni bas i niższa średnica są genialnie wypełnione. Subbas schodzi nisko i potrafi jak to w dynamikach mocno przyłożyć. Detal/textura lepsze niż w sonym.
Chcialem napisać ze jest również sporo powietrza miedzy instrumentami ale po ponownej konfrontacji z ex napisze ze jest. Holografia jest bardzo dobra ale powietrza może miejscami brakować>> wąsko i gęsto przez to się dzieje..
Ex1000 to chudy krzykacz. Bez masy ale "ostry zawodnik".
Ex również lekko są matowe w wyrazie. Ak bardzo muzykalne i wciągające w przekazie. Nasuwa mi się porównanie miedzy low a high gain lub q701 vs audeze Xc.
Wokal blisko i pierwszoplanowy. Podobnie do grania shurowego w mojej ocenie. Fun ale zgoła inny od tego z moe in ear czy yamah eph-100.
Buble czy Lana super miękko a zarazem emocjonalnie.
Nie ma jednak róży bez kolców i tak jest tym razem.
Izolacja pozostawia wiele do życzenia. W autobusie czy tramwaju jest znośnie. Metro już jest nie akceptowalne. Ocenę seal'a utrudnia jeszcze "nowatorski" patent z owalnym kształtem gumek. Dorzućmy do tego specyficzna głębokoś aplikacji słuchawki w uchu i mamy problem.
Mam wrażenie ze one maja lekko wypadać. Sa dzięki temu fenomenalnie wygodne ale słabo izolujące oraz zmienne w charakterze grania. W idealnej aplikacji balans jest nazwijmy to poprawny, może troszkę za dużo basu w zależności o utworu ale ogólnie bardzo przyjemnie i jak już pisałem muzykalnie. Jest to jednak sprzęt przenośny i chodzenie nie mówiąc już o podbiegnięciu czesto miesza szyki z tym sealem. Góry za dużo, bas ucieka. Dociskamy za mocno to basu się wylewa nadto.
Badz tu człowieku mądry i cyzeluj wkładanie tych sluchawek.
Wiatr jednak tak nie denerwuje jak w słuchawkach sonego. Kto ma ex1000 lub h3 wie o czym mowa.
Ah. Czasem słuchawki przez cały swoj wow efekt potrafią lekko zmęczyć. W drodze nie odczułem tego ale w spokojnym odsłuchu często grzebałem przy volume playera.
Spostrzeżenia co obu dynamicznych słuchawek zakończę tym ze Ak to świetna możliwa droga "upgrejdu" dla fanow dynamikow. Kto liczył na xba-z5 ten może go znaleźć w t8ie.
Osobiście oceniam te słuchawki wyżej niz se846, h3,z5, ie800 czy ex1000.
Lubie muzykalne ale nie V'kowe brzmienie w sprzęcie przenośnym. Cenie sobie dobry bas oraz wyraźna gore. "Zeby jednak te plusy nie przesłoniły minusów" to towarzyszy odsłuchowi ciągle problem z sealem.

Czy warto ?
Dla jednych warto dla innych abstrakcja. W dobie "cen modeli flagowych" myślę ze 4k to akceptowalna z bólem sensowna wartość. Sure 4.3k, Sony z5 w okolicach 3k.
Tyle w telegraficznym skrocie, spisanym miedzy domem a praca.
P.s Sony ex1000 to modej jp. Z upgrejdowanym kablem tylko na japoński rynek. Dap to zx2 również na japoński rynek. Muzyka głownie klasyczna oraz trochę innych gatunków z pominięciem metalu i metalo pochodnych gatunków.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś czy wypożyczyłes?

Plan był na wypożyczenie ale się mocno waham z oddaniem.

 

A w porównaniu z LEA?

 

Tak. Tutaj sprawa nie jest tak jednoznaczna jak z Ex. Zależy od wyboru scena czy dynamika. Seal oczywiście na wielki plus dla ciemow. Wygoda dla AK. By zrównać Lea z Ak muszę podbić obszar 2-5k o odpowiednio 2,5 i 3,5db. Przy czym inny charakter nadal jest. Preferuje AK tutaj. Subbas/sredni bas w Ak równiej na mikro plus względem Aetherow. Whipsplash i kawalek "What's your name" ma lepiej zarysowane uderzenie stopy. Lepszy kontur. Tutaj wszystko może się zmienić do kabel teraz mam hybrydowy od Forzy i o ile góra fajnie się wyciągnęła" o tyle na dole i środku już za dużo mięsa i przekaz lekko zbity się zrobił. Czekam na Kabel od Fatso i jeżeli nadal nie to to od Jimma zobaczę czyste srebro.

 

Tutaj jednak jesteśmy juz 1k powyzej ceny t8ie ( lea + kabel).

 

Pankracy. A sprawdzałeś na innych tipsach. Z tego co widzę w komplecie sa tez pianki comply.

Gumowe wszystkie przerobiłem. Comply jeszcze nie. Tu napewno będzie lepiej ale średnio fanem comply jestem ze wzgledu na proces wkladania. . Ale chyba bym poszedł w custom silikon.

 

 

Teraz tylko czekać jak Gruby i Fatso opiszą ich odczucia.

 

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda dla AK?

Wydawało mi się, że wersje indywidualne są zawsze najwygodniejsze.

Wielkość i waga. LEa są dwa razy większe i cięższe. Jak to customy wypełniają" całe ucho opierając się na nim wiec wrażeniowo inny/większy jest ucisk.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Chyba bede musial sie przejsc i posluchac. W sumie glownie uzywam nausznikow. Dokanalowki bardziej dla sportu ale czesto brakuje czegos malego , dobrego jak gdzies wyjezdzam. Mialem ie800 ale to krotka przygoda.

A te AK moze bedzie ciekawa rzecz.

 

Pankracy, mysle ze jak bedziesz chcial zatrzymac ten egzemplarz to dogadasz sie co do ceny i wyjdzie Cie jeszcze taniejj.

Ja robie zakupy i jako staly klient zawsze jestem traktowany odpowiednio- w sensie rabatowany.

 

 

Mobile device

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wczoraj po 30 godzinach wygrzewania... poki co wrazenia zgola inne. Zgadzam sie odnosnie przyjemnosci z odsluchu, lagodnosci, melodyjnosci i tez z krytyka odnosnie sceny. Ale "jakosciowo" poki co zawiedziony. Zwlaszcze odnosnie dolu ktory po prostu nie ma kontroli, leje sie i ciagnie, dodatkowo dosc monotonnie :( ludzie narzekali ze xba h3 to mulace sluchawki... jak one przy tych AK to mistrz lekkosci, zwiewnosci i precyzji. Chetnie bym pozyczyl eph100 do porownania bo poki co na prawde to dla mnie ta polka :( ale to ostro z pamieci bo dawno eph100 nie mialem.
dzis bedzie 50 godzin, zobaczymy jak dalej zmiany.

zastrzec tylko musze ze nie mam informacji ile one graly na targach - bo moze juz wygrzane przyszly do mnie.

Dodatkowo wlasnie ten problem z seaem i ich noszeniem "aktywnie" jest dla mnie spory :/ Zwlaszcza ze charakter brzmienia zmienia sie jak mowisz - od jasnego suchego bezbasia po nasycony baso-potworek. Obawiam sie ze duzo tu zalezy od ucha i poszczegolne opinie moga byc bardzo rozbiezne...

 

 

ps. jaki repertuar testowy? bo na utworach typu Parabola Toola czy Roots Sepultury to one mula i sie gubia jak diabli :( ale znow zastrzegam - ze jestem w trakcoie wygrzewania. Testy wlasciwe zaczne jak bede mial pewnosc ze u mnie te 50h pograly.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dla mnie h3 i z5 znacznie gorsze jakościowo w basie. Zaznaczyć muszę bo to ważne ze z ak24/380 basu może być za dużo i z kontrola słabo. Takie wrażenie miałem na LEa kiedy testowałem 240ss a później 380. Zx2 zdecydowanym był liderem z ieami. Lepsza kontrola, scena szersza.

 

Marceli nikt nie pisze że to pólka eph-100. Btw ak380 to do poniektorych przedział fiio x5v2. Tez 10 razy tańszy jest :D. Ceny powyżej 1k są irracjonalne i nie ma co na nie patrzyć do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchiwane na ak380, ak junior (oba maja imo nieco odchudzony dol) i dx90 na RB (tak tu dol bardziej obfity).

Tak czy siak na tych grajkach kontrola dolu jest duzo ponizej moich oczekiwan poki co. Presiadka na zx2 oczywiscie im moze kontrole podniesc, tak jak i pozostalym iemom, ktore sluza mi za punkt odniesienia. Ale dam im jeszcze pograc.

Na spokojnym jazzie, soulu, "maloskladowych" instrumentalnych jest ok. Ale przy rnb, mocniejszym rocku a zwlaszcza metalu to jak mowilem slabiutko.

Ty na jakiej muzyce testowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem we wcześniejszym poście na zgoła odmiennych gatunkach od Ciebie testowałem. Metalu nie akceptuje i głownie klasyka oraz jazz był grany. Zaraz wrzucę listę kawałków.

 

The Royal March > Chesky

Bubbles > Yosi Horikawa

Carf Orff -Fortune > IASCA CD

Hotel California > Eagels (24/192)

Chan chan > Buena Vista (SACD)

Opium > Dead can Dance

Vocalise > W.Killar

Goodbye > Feder

Caravan > Whiplash.

Angel > Massive Attack

Cry me a River > Buble

Faker > La Lune Rousse

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności