Skocz do zawartości

Astell&Kern T8iE by Beyerdynamic


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

A3 sam własnie ponownie zakupiłem :D. Z5 maja mniej góry i imo za dużo basu już. Poczytałem o t8 i wychodzi z materiałów prasowych ze one projektowane były pod taki luźny seal. Na HF są gdzieś wpisy.

Może jak się jakieś używki pojawia to zostanę posiadaczem.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To luzny seal u mnie nie sprawdza sie zupelnie. traci sie na przyjemnosci jaka daja te sluchawki. Jest szaro, plasko, bez wypelnienia. W zamian dostajemy oczywiscie brak lania dolem.

Ale z tym sealem tez trzeba uwazac - nie mowie tu o wlozeniu ich do ucha tak aby "sie zassaly", ale po prostu dobrym osadzeniu, bez poczucia ze wiatr hula w uchu.

Przy zassaniu jest masakra basowa razy dwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba największy "feler" tych słuchawek. Indywidualny seal który potrafi je diametralnie zmienić :/. Zostaje samemu posłuchać/potestowac i ocenić czy się podobają/pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

W sumie też nie lubię przepłacać tym bardziej, że część sprzętuu nie zagrzewa u mnie długo miejsca -szczególnie instrumenty. Ale są i takie, których ciężko sie pozbyć ze względu na sentyment.

Wstępnie umówiłem się na wypożyczenie T8 bo maja podobno kilka sztuk, które krążą. Bayer to dla mnie świetna marka jeśli chodzi o produkty Pro. Posłuchamy, zobaczymy. W końcu maja to być słuchawki do czerpania przyjemności a nie do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie - Roxanne rownie przyjemne a i technicznie wspominam je lapiej. Niestety z pamieci mowie :(

W60 to granie w kierunku Westone 4 (ciemne, zadymione) czy bardziej monitorowe w kierunku serii UMx0 ?

 

@pankracy - chwile posluchalem to juz moge powiedziec - LEA to wprawdzie nieco inne granie. Do T8 blizej jest Ei.3. Ale zrzucajac preferencje na bok dla mnie LEA to inna liga - a mowie tylko o demowkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

W60 sluchalem - na początku sprawiły mi przyjemność ale po zmianie źrodła zagraly bardzo płasko bez życia - nie moja bajka.

 

Roxanne - świetne, ale troche zbyt duże jak dla mnie. Tak samo jak Angie.

 

Dlatego coś małego wchodzi tylko w grę.

 

btw, ciekawe jak te RHA T20 grają. No ale jeszcze muszę posłuchać T8, a weekend już blisko :woot: i zabieram je do domciu.

Edytowane przez szczygiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

sluchalem cały weekdn.....

 

słuchawki są genialne, dla mnie znakomity produkt

 

1. Brzmienie żywiołowe, bardzo realistyczne i masywne ale nie nadmiernie przeładowane, wszystko pod kontrolą. Niesamowicie muzykalne.

Wrażenie przebywania wraz z kapelą - i o to chodzi. Nie ma tutaj owijania w bawełnę. Dla mnie czarujące tornado.

 

2. najlepiej zakładać je w typowy sposób dla Shurów, wtedy jest pożądany efekt - nie miałem specjalnie też problemów z izolacja przy takim ustawieniu.

włożenie w inny sposób czyli kabelkiem do dołu -daje całkowicie odwrotne rezultaty.

 

3. słuchawki dla mnie wygodne i przede wszystkim małe. lepiej byłoby zastosować sztywniejszy kabelek przy samych słuchawkach aby mógł trzymać kształt za uchem. niemniej jednak nie uznam tego za uciążliwe - problem występował przy prawym uchu - nie wiem czemu - zdarzało sie to sporadycznie

 

4. słuchałem na razie jedynie na standardowych gumkach - przypadły mi do gustu

 

Podsumowując - nie spodziewałem się takich rezultatów. Świetna prezentacja przestrzenna oraz w paśmie a przy tym TA DYNAMIKA i kultura pracy układu Tesli momentami potrafią oszołomić. Jest też faktor WOW! Polecam przesłuchanie kilku dobrych nagrań koncertowych.

 

Słuchawki do każdej muzyki - potrafią dać frajdę ze słuchania - niewiele słuchawek jest w stanie zrobić to właśnie w taki sposób.

Jeśli ktoś dysponuję budżetem to koniecznie trzeba wsiąść pod uwagę.

 

btw. na wyjściu zbalansowanym jeszcze nie testowałem

Edytowane przez szczygiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prezentacja przestrzenna i uniwersalnoscia bym sie nie rozpedzal. Bo przestrzeni imo im brakuje, a nadaja sie do muzyki spokojniejszej, lzejszej w dole. Inaczej nie radza sobie z kontrola tego pasma, przez swoja midbasowosc co przeslania okolice.

Ja juz skonczylem odsluchy... dzis wracaja i zaczne pewnie pisac co nieco o nich wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rha 750 czy wlasnie T20 z opisow sadze ze moga byc konkurencja dla T8.

Szkoda ze nie ma w mp3store stacjonarnie do odsluchu jeszcze :/

750i - bierzesz swój player, idziesz do salonu Cortland w SkyTower i możesz odsłuchać na miejscu. Nie mają jeszcże T20i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Z prezentacja przestrzenna i uniwersalnoscia bym sie nie rozpedzal. Bo przestrzeni imo im brakuje, a nadaja sie do muzyki spokojniejszej, lzejszej w dole. Inaczej nie radza sobie z kontrola tego pasma, przez swoja midbasowosc co przeslania okolice.

Ja juz skonczylem odsluchy... dzis wracaja i zaczne pewnie pisac co nieco o nich wiecej...

Jestem calkowicie innego zdania. Nadaja sie swietnie do szybkiego grania i przy tak glebokim dole radza sobie znakomicie.

Nie ma potrzeby napompowywac sceny Jest tyle ile powinno byc.

 

Dla mnie calkowicie inne granie niz to do ,ktorego bylem przyzwyczajony sluchajac innych konstrukcji.

 

Wedlug mnie naleza sie tylko pochwaly dla inzynierow. Brawa!

 

Dzieki jeszcze raz za mozliwosc wypozyczenia. Sluchaweczki oczywiscie zatrzymuje - no miodzio sa.

 

 

Mobile device

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia oczekiwan.

One sa miodzio ale rownie miodzio i lepiej technicznie mam w wielokrotnie tanszych sluchawkach.

W tej cenie oczekuje wiecej i imo konkurencja daje wiecej albo nawet i kladzie na lopatki t8ie...

Takze jak komus pasuja charakterem to nie sa zle. Ale nie oferuja jakosci na klase w jakiej je pozycjonuje cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grało to z X5 + E12. Przez chwilę z DX90 i nie podeszły mi w żadnej z tych konfiguracji. Może dlatego, że spodziewałem się po nich za dużo po prostu.

 

Posluchaj ich kiedys z ZX1/2 albo iPhonem - wlasnie slucham Katie Melua na nich i brzmi swietnie. To jedne z tych sluchawek ktore potrzebuja odpowiedniego zrodla zeby odpowiednio zabrzmiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

q


Kwestia oczekiwan.
One sa miodzio ale rownie miodzio i lepiej technicznie mam w wielokrotnie tanszych sluchawkach.
W tej cenie oczekuje wiecej i imo konkurencja daje wiecej albo nawet i kladzie na lopatki t8ie...
Takze jak komus pasuja charakterem to nie sa zle. Ale nie oferuja jakosci na klase w jakiej je pozycjonuje cena

 

Ceny na AK nigdy nie rozpieszczały. Mimo to znajdują nabywców.

 

Tutaj gdybyśmy nawet zorganizowali zbiorową akcję i cena mogłaby być dużo lepsza jeśli zebrałoby się dajmy na to: 10-20 chętnych - to i tak jest topułap gdzie zwykły śmiertelnik nie może sobie pozwolić.

 

A popyt na słuchawki dokanałowe powyżej 2000zl czy nawet 1000zl , nie mówiąc już o wyższych kwotach jest na pewno w Polsce ograniczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze produkty markowe znajduja nabywcow, czesto jak nawet nie oferuja jakosci jak mniej prestizowe marki.

taka polityka AK - ja kibicuje aby jej sie nie sprawdzila bo nie lubie osobiscie takiej polityki. a kolejny raz ona mi sie organolepycznie potwierdza...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Nie można powiedzieć, że AK nie oferuje jakości. Wręcz przeciwnie. No, a że płaci się trochę więcej.

No cóż. Pewnie sporo wydają na marketing i development, a to wszystko kosztuje. Jest to marka innowacyjna. Nie jest to też produkt masowy.

Nie produkują ani w Chinach ani w Polsce tylko w Korei, Japonii, USA lub Niemczech a to są kraje gdzie koszty pracownika są większe. A EU jeszcze dowala cło i VAT.

 

Trzeba brać pod uwagę również takie aspekty.

 

Miałem wiele produktów. I zawsze cena/jakość stosunek dla klienta jest ważna. Tylko, że ta cena często nie oferuje niektórych niuansów, które sa w produktach za większe pieniądze i za które się być może przepłaca. Za to inna kultura obsługi, wsparcie czy też użyteczność jak też inne niewymierne walory - powodują czasem to, że właśnie lepiej jest wydać więcej.

 

Słuchawki to akurat może najmniej ciekawy przykład, ale w innych urządzeniach -wielofunkcyjnych, zaawansowanych technologicznie - czasem może mieć to niebagatelną różnicę.

 

Nie bronię tutaj oczywiście marki AK bo nie mam w tym interesu. Dla mnie ważne jest abym ja czuł, że mam produkt, który zaspokaja moje potrzeby.

Może i ich polityka wzbudza kontrowersje, ale uwierz mi, że gdyby to były produkty, na które sporo ludzie jest sobie w stanie spokojnie pozwolić, nie było by takich gadek.

 

Ale takie stwierdzenie

 

"http://allegro.pl/stuhrling-gp11346-zegarek-meski-winchester-automat-i5699023865.html"

 

Trochę jest słabe tym bardziej, że podpierają je wypowiedzi, które dyskwalifikują produkt tylko ze względu na cenę. Podejrzewam, że ludzie, którzy nabędą ten produkt mają całkowicie odmienne opinie. Bo takie stwierdzenie można przypisać większości markowym produktom -zawsze się znajdzie produkt mniej znany, który będzie reprezentował leszy stosunek jakość/cena. Niestety - jedna firma może tak, a druga inaczej - a wszystko sprowadza się do kosztów.

 

Ja zostaje przy swoim i nie żałuję ani złotówki. Co pokazuje, że reprezentujemy całkowicie odmienne podejścia. Ale podejrzewam, że szybciej zniknie z rynku portal Muzostajnia niż marka AK co tylko pokazuje, który kierunek jest bardziej słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności