Skocz do zawartości

Astell&Kern T8iE by Beyerdynamic


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

Na 380 i 240 słuchałem na "cudownym " kabelku i efektu braku kontroli lub rozmycia basu nie uświadczyłem. Choć podobne efekty zdarzały mi się na innych połączaniach gdy player był zbyt ciepły dla słuchawek, a i tak w większości przypadków okazywało się, że po prostu źle zaaplikowałem sobie słuchawki. Słuchałem na wszystkim co wpadło mi w łapy. Po początkowych obiekcjach i zniesmaczeniu - sorry znów tylko sprzęt pod AK??!!!! Dziś po nauczeniu się je aplikować jestem nimi zachwycony. Dla mnie graja z byle czego od clixa 2, przez clipa plus, sgs3, cowona i9 po AK.

Jedyne playery z którymi było gorzej jakiś samsung z dawnych lat oraz sony 4xx - które właśnie były cieplejsze.

 

Bas jest dla mnie super, choć za dominacja tego pasma nie przepadam to tu przekaz niskich jest super. Pierwszy raz mi wybrzmiewa jak na porządnych duzych słuchawkach np FAD IV. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to scena. Jest wąska - nie jakoś koszmarnie, ale nie liczcie aule - raczej mała kawalerka. Mimo to nie przeszkadza to w odpowiednim ułożeniu instrumentów w przestrzeni. Blisko z tym, że poprawnie. Trochę trzeba przyzwyczaić się do głębi - za miast szerokości.

Słuchawki za ponad 4k prawie 5k a gumki dodane to pomyłka. Ktoś kto je tam wrzucił/wymyślił powinien stracić pracę. Osoba odsłu****ąca je w sklepie da sobie spokój po pierwszym odsłuchu i uzna je za kupę - właśnie przez gumki. Mało osób będzie miało 3 dni na ćwiczenie zakładania słuchawek.

 

Teraz Wulkan mnie zabije - sorry stary podobają mi się bardziej od Roxane :) choć technicznie niby gorsze.

 

Te nasze różnice mogą być właśnie przez materiał - ja tez głównie Jazz i spokojna muzyka:

- Gregory Porter

- Jacques Loussier Trio

- Manu Katche

- The Telarc Collection 1-10

- Nils Landgren

- Plus wszystko co mam w DSD

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem - wlasnie jazz, soul, spokojne instrumentalne brzmialy bardzo fajnie i wciagajaco. Ja lubie basik, a stronie od gory i dla mnei ta prezentacja jest super.

Ale niestety tam gdzie sie duzo dzieje na dole jak mowilem jest slabiutko :( Material materialem, to ze sie sprawdza w kawalkach spokojniejszych to fakt, ale to nie znaczy ze nie powinno byc wytkniete ze kontrola dolu nie jest na wysokim poziomie poki co... bo nawet na tych spokojniejszych kontrowersyjne dla mnie jest wypchniecie dolnych instrumentow przed szereg i ich zbyt masywne i dlugie wybrzmienie. O ile ja to nawet lubie to nie jest to granie na pewno dla kazdego i po drugie rowne.

 

Apliakcji uczylem sie dwa dni i caly czas dla mnie jest to slabe - acz juz bez problemu lapie seala. Oczywiscie jeszcze potestuje na comply, ktore tez sa dolaczane.

 

@Wojtek - Ty na jakich tipsach najlepiej je sobie ulozyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z czym się dało, mocna loteria. Najlepiej stożki od nokii, ale pozostały mi tylko duże a te mnie męczą przy dłuższym słuchaniu. Nauczyłem zakładać się firmowe AK.

Problem główny to wysuwanie sie słuchawki na firmowych. Po nauczeniu sie zakładania to w sumie jedyny kłopot.

 

Dziś posłucham czegoś mocniejszego.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze te słuchawki nie udają monitorowego grania. Nie silą się na takie. To kulturalne granie w stylu funowym. Użyczę może z5 dzisiaj i porównam sobie charakter.

Dla mnie o dziwo najmniejsze gumki były najlepsze. W sonym używam m hybrydowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze te słuchawki nie udają monitorowego grania. Nie silą się na takie. To kulturalne granie w stylu funowym. Użyczę może z5 dzisiaj i porównam sobie charakter.

Dla mnie o dziwo najmniejsze gumki były najlepsze. W sonym używam m hybrydowych.

 

Dokładnie to nie sa słuchawki do kombinowania jak co brzmi i szukania cudów w utworach. Ich się słucha i z tego dla mnie dają najwięcej radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok właśnie posłuchałem z nimi 240ss. Takiego połączenia nie kupuje. Jeszcze węziej niż w sonym. Krzykliwe się zrobiły. Dodatkowe podbicie basu z AK zamuliło je trochę.

 

Co do wrażeń względem seala jestem już zupełnie przekonany. Z comply basu nadto :/. Wygoda extra ale magia prysła.

Basowe potworki jak ktoś określił.

 

Polecam posłuchać na gumkach by się nie zrazić.

Gumek od westonow nie udało się wcisnąć a tak liczyłem na startipy

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Na stoisku widac ze polaczyli z ak380. Moze one sa ztuningowane pod ten model.

 

Mp3store - czy sa mize jakies infornacje jakoby ak zrobil je w intencji ak380?

 

No musze wpasc i sam sie przekonac. Ostatecznie trzeba sprawdzic samemu gdyz kazdy tutaj na inne preferencje i inaczej slyszy

 

 

Mobile device

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii tak to brzmi... ak380 odchudzony, nieco rozjasniony... T8iE basowe, nasycone. Tylko i to i to waskie granie. Tu sie zaczyna klopot...

Ale to polaczenie jak najbardziej sprawdzimy po wygrzniu w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Pytanie czy wyznacznikiem jest to ze scena ma być szeroka.

Według mnie nie koniecznie. Jeśli jest energia i muzyka to wystarczy. A jak ktoś chce wielką scenę to chyba najlepiej jednak otwarte nauszniki.

 

Ak380 daje autentyczny przekaz nagrania - jak nagranie jest słabe to i będzie to słabo brzmieć. Jak w nagraniu ma być wąska scena to po co ją rozszerzać. Zakładam, że T8 mają dawać fun bo to raczej nie monitory

Jak ktoś chce monitorowe brzmienie to wtedy kupuje Shure Se846.

 

Zastanawiam się pod jakim kątem oceniacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam pod kątem brzmienia względem iemow które posiadam. Nie wdaje się w jakieś analizy względem typu przetwornika czy ilości albo technologi. Gra albo nie. Shure 846 monitorowe ? Wannabe bardziej.

Przemilczę wypowiedz o scenie chociaż przyznam rozbawiła mnie :D

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę ostrzejszego grania. Jest klasycznie, jak płyta dobrze nagrana to słuchawki to pokazują jak słabo to niestety efekt pogłębiony. Niestety w ostrej metalowej muzie mało jest płyt dobrze nagranych. Dla mnie wyznacznikiem jakości w tym względzie jest Anihilator. Jego płyty brzmiały świetnie. To samo nowy Iron Maiden, niestety dla mnie na tej scenie to wyjątki. Zgodzę się jednak z kolegą, że do ostrej gitarowej muzy szukałbym innych słuchawek, właśnie przez eksponowanie błędów realizacji lub maniery niektórych twórców. Czasem wydaje mi się, że w dobie plików i internetowego słuchania do jakości płyty już nikt sie nie przykłada. Ludzie chcą jakości niech idą na koncert. Popatrzcie na płyty Kravitza każda kolejna gorzej zrealizowana - na koncercie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdecydowanie bardziej slabe realizacje uwypukla takie um30pro wspomniane tutaj czy LE3. Ktore potrafia lepiej wlasnie oddac czy dynamike (T8 graja funowo, zawsze nieco ubarwniajac przekaz) czy lokalizacje zrodel pozornych (tu wlasnie to nieco ciasne granie T8 usrednia mi wszystko - nagrania bardzo przestrzenne zblizaja sie do tych gdzie mamy sciane dzwieku skopana realiztorsko). Takze ja tej tezy bym nie postawil - a nie sprawdzaja sie w szybkiej i mocnej muzie wlasnie przez wolny, misiowy dol z brakami w kontroli. Skoro jedne sluchawki potrafia wyraznie odseparowac stope, a T8 nie potrafia to nie znaczy ze jest slaba realizacja. A slaba reprodukcja przez jedne z tych sluchawek...

Dzis juz koniec wygrzewania i zaczynamy porzadne testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pusc wlasnie sobie taki mocniejszy kawalek na se846, LE3SW, chocby um30 pro. Nie patrz na barwe, preferencje, ale popatrz na zroznicowanie dolnego pasma (chocby wlasnie przy perkusji), kontrole, separacje poszczegolnych uderzen. Ich dynamike, czytelnosc. W T8 caly czas niestety jest to "spapkowane" :( Ale jak mowilem dzis dopiero wieczorem uznam je jako wygrzane sluchawki i wszystko bede jeszcze raz weryfikowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEA sluchalem tylko chwile wiec sie nie wypowiem... :/ ale po 30h grania to xba-h3 mialy bardziej zroznicowany bas, kiedy T8 ubarwialy wszystko przeciagnietym midbasem...

Tez jak przestrzegalem te sluchawki i opinie o nich moga sie diametralnie roznic przez "masakre sealowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "swoje "oddałem dziś. Na comply nader basowe. Na gumkach docisnietych palcem podobnie. Pomimo wielkich chęci to nie dla mnie. Za dużo midbasu.

Kończąc spostrzeżenia, świetne pół otwarte iemy :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ja oceniam pod kątem brzmienia względem iemow które posiadam. Nie wdaje się w jakieś analizy względem typu przetwornika czy ilości albo technologi. Gra albo nie. Shure 846 monitorowe ? Wannabe bardziej.

Przemilczę wypowiedz o scenie chociaż przyznam rozbawiła mnie :D

M.

hehe. Nie tyczylo sie to szerokosci grania jesli mowimy o watku powyzej. Ale nasunal mi sie taki przyklad.

 

Kumam poczucie humoru

 

 

Mobile device

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek-> Nie zabiję Cię za RoXanny, spoko :) Ale... zabiję Cię, jak będziesz miał coś ciekawego na sklepie i nie dasz mi znać na priva (jak np. właśnie słuchawki T8iE) ;)

Wszystkich wątków nie czytam, bo nie mam na to za bardzo czasu, ale jak będziesz miał coś debeściarskiego, co uważasz, że mnie zainteresuje (oprócz kobiet ;)), to mam być PIE-RW-SZY :)

 

Grubbby-> Na Dzień Dziecka sprawiłem sobie kabel do mojego filtra IsoTek GII Sigmas. Kabel jest 3 razy droższy od mojego poprzedniego Enerra Black Pearl Hybrid (2m) i z basem zrobił właśnie coś takiego, jak po przejściu z AK240 na AK380. Zupełnie inne firmy, zupełnie inne kraje, zupełnie inne konstrukcyjnie kable, a efekt "pozornego" odchudzenia basu identyczny (a chodzi nie tyle o odchudzenie, tylko o "oczyszczenie").

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności