Skocz do zawartości

Astell&Kern T8iE by Beyerdynamic


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To nie maja być realistyczne słuchawki, a takie które sprawiają radość ze słuchania. Bazują bardziej na emocjach. Mi pasują

 

ej ej :0 tego akurat też nie można tak jednoznacznie potraktować ;) weźmy pod uwage że realistyczne słuchawki typu SR-507 także bazują na emocjach pytanie kto jak je odczuwa i tu jest pies pogrzebany. Każdy odczuwa je w indywidualny dla Siebie sposób. Czemu na naszym forum utarło się że realizm przekazu to brak emocji a troche mniej tego realizmu i podkolorowanie to emocje ? :)

 

Dodatkowo radość ? Także kwestia indywidualna. Jeden odczuje je słuchajac Audeze LCD-2 a drugi STAXA Omege 009 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Tak - Trzeba to podkreślić, że dla mnie one są wybitne. Być może każdy inaczej też rozumie to słowo.

 

Przede wszystkim one nie są nudne - a jedna z rzeczy, której nienawidzę w życiu to właśnie nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - Trzeba to podkreślić, że dla mnie one są wybitne. Być może każdy inaczej też rozumie to słowo.

 

Przede wszystkim one nie są nudne - a jedna z rzeczy, której nienawidzę w życiu to właśnie nuda.

tylko to znow subiektywne - bo dla mnie one na dluzsza mete wlasnie sa nudne. monotonny dol, bez polotu scenicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak - Trzeba to podkreślić, że dla mnie one są wybitne. Być może każdy inaczej też rozumie to słowo.

 

Przede wszystkim one nie są nudne - a jedna z rzeczy, której nienawidzę w życiu to właśnie nuda.

tylko to znow subiektywne - bo dla mnie one na dluzsza mete wlasnie sa nudne. monotonny dol, bez polotu scenicznie...

 

No niestety prawda. Scena ściśnięta, dół trochę na jedną nutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje chodzily nie wiem ile na targach, potem chodzily wygrzewanie 50h potem chodzily na odsluchach i "dogrzewaniu" co najmniej drugie tyle

a na czym - na wielu, w tym ak380 single i balans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Najwyraźniej szukamy odmiennych rzeczy w muzyce.

 

Monotonny dół -w pewnym sensie jest tak wszędzie, tutaj jest specyficzny ale żyje i ma wigor.

 

Ściśniętej scena - czyli lepiej słuchawki z rozległą sceną bo tak jest fajniej ? - pewnie na koncercie na dużej scenie tak - takie można kupić nawet za 100zl.

Ja zdecydowanie wolę "ściśnięte" :ph34r:

 

Ze wzmakiem do AK380 jest całkowicie inaczej -polecam.

 

Podsumowując - nie znam innych słuchawek, które tak grają. Są unikalne i trzeba posłuchać.

 

Ale to też rada dla tych, którzy chcą cokolwiek kupić - posłuchajcie wcześniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczygiel-> Może tak być, jak piszesz, bo akurat AK380 z dedykowanym wzmacniaczem, słuchawki T8iE mogą grać świetnie/genialnie/rewelacyjnie (wzmacniacz plus AK380 faktycznie może niwelować to, co mnie i Grubbbemu w T8iE przeszkadza. Wiem, bo słuchałem go parę minut z AKR03 RoXanne i tam oczyszczał on środek oraz górę, ale za bardzo odchudzał bas).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialbym nic przeciwko scisnietej scenie jesli holografia i separacja by nie cierpiala na tym. niestety w t8ie cierpi sporo, zwlaszcza dodajac do tego przymulony dol.

moze nie za 100pln ale do 1k pln wlasnie kupic cos co zagra lepiej pod tym wzgledem i nie gorzej pod innymi. i o to sie rozchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MP3store-> Dobre i rzeczowe opisy robisz Ty!!!

I nie musisz się przy tym wspierać żadnymi recenzjami. W przeszłości bardzo zbieżne były moje obserwacje z Twoimi odnośnie różnic pomiędzy AK120 II a AK240, a niedawno GENIALNIE opisałeś różnice nt. AK380 z AMP-em i AK380 bez ampa. Także... czytam tylko Twoje opisy.

 

Wojtka bardzo lubię i szanuję, ale jednak różnimy się w ocenie sporej ilości rzeczy (mamy najwyraźniej różne gusta brzmieniowe).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy styki między gniazdem w słuchawkach a wtykiem przy kablu trzeba jakimś płynem pokrywać co jakiś czas dla lepszego kontaktu?


U mnie po kilkudziesięciu godzinach grania basu ubyło o jakieś 30-40% (przestał jakby dominować, mieć masę i być mocarny) oraz głośność się zmniejszyła (tak o jakieś 25-30%). Czy wiecie co może być powodem tych rzeczy? Wygrzewanie na to wpłynęło? Tak się zastanawiam czy też może to dlatego, że kontakt między wtykiem kabla a gniazdem słuchawek się pogorszył. Wiem, że przy niektórych słuchawkach te styki trzeba specjalnym płynem pokrywać co jakiś czas dla lepszego kontaktu co przekłada się chyba na lepszy dźwięk prawda?


Bas osłabł, słuchawki grają ciszej tym samym efekt WOW znacząco zmalał … co może być przyczyną powyższego?

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ten nieco dudniacy bas w tych sluchawkach tak wplynal na Twoj sluch?;)

Tak serio one sie zrownuja po wygrzaniu. Acz to cichsze granie wydaje sie niepokojace. Moze cos z grajkiem? Probowales na innym?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crystal-> Słucham T8iE od 24.12.2015 r. (około dwie godziny dziennie) w oczekiwaniu na zamówione Layle II i moim zdaniem basu w T8iE nie powinno ubyć, a skala głośności nie powinna się zmniejszyć.

Być może to kwestia adaptacji słuchu, ale również może to być sprawa wygrzania (chodzi mi o inny sposób prezentacji basu; choć akurat tego Ci nie potwierdzę, bo demonstracyjne T8iE, które póki co używam, były już solidnie wygrzane).

Jak masz możliwość, to przejdź na chwilę na inne dokanałówki i porównaj (może się okazać, że wg Ciebie te drugie słuchawki już kompletnie będą pozbawione basu, to wtedy znak, że po prostu przyzwyczaiłeś się do T8iE). Styki moim zdaniem nie mają tu nic do rzeczy (a przynajmniej nie po takim okresie użytkowania, jak w Twoim przypadku). Pozdrawiam!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej to samemu posłuchać. Słuchawki dudnią tylko w jednym momencie gdy źle włożymy je do ucha - czytaj za głęboko. Nie, no jeszcze w jednym momencie jak za mocno bawimy sie EQ. Bas na pewno jest go dużo, na pewno nazwałbym go nawet subwooferowym, ale na pewno nie dudniącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zagra lepiej z T8iE AK240 czy AK320?

Ja typuję AK320. A jak dasz radę finansowo, to gorąco polecam duet AK380/AMP380 do T8iE. Słuchałem tej kombinacji codzinnie przez około miesiąc i muszę stwierdzić, że dużo pomaga AMP380 samemu AK380 w dziedzinie dynamiki, rytmu i basu. Poza tym AMP380 bardzo ładnie oczyszcza średnicę samego AK380 i likwiduje śladowy (ale jednak) bałagan, który wprowadza na niej sam AK380.

Jak już kupisz AMP-a, to sprawdź tylko, czy działa i nie sugeruj się pierwszymi wrażeniami, bo, podczas procesu wygrzewania (przynajmniej przez kilkanaście godzin), dźwięk AMP-a musi się "ułożyć" i zmienia się w kierunku ciepła (zupełnie przeciwnie, jak AK380 od nowości, który z kolei zmienia się w odwrotną stronę :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujdzie nowy produkt to bedzie on likwidowal sladowy (ale jednak) balagan kanapki 380. I tak w kolko macieju dla naiwnych :)

Posluchaj teaca p90, c4, quastyle.

Jest sporo grajkow uznawanychbprzez wielu za sporo lepsze od ak380 dodatkowo za ulamek ceny.

Z T8iE mi teac zagral zdecydowanie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam takie pytanie dla posiadaczy tych słuchawek (jeżeli takowi tutaj są). Mają one jedną wadę, która potwornie mnie irytuje, czyli gumowy kabel, który niestety potrafi wypadać zza ucha. Przez częste zwijanie i chowanie ich do futerału, kabel się wykręca i jest jak jest. Czy macie na to jakiś sposób? Nie wiem, jakieś usztywniacze do końcówek kabla? Czy jedynym ratunkiem jest po prostu wymiana kabla na inny? Teraz te słuchawki wyszły w wersji MKII, która posiada już druciany kabel i można sobie go dowolnie profilować. Pierwsze edycja niestety jest z kablami gumowymi, a nie będę przecież teraz kupował nowych słuchawek dla samych kabli... :)

 

Edit: Prośba o usunięcie poniższego, zdublowanego posta.

Edytowane przez Hubson1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności