Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Bardzo przyjemne granie z fajnym wypełnieniem, może dlatego ze ten basik jest troszku pełny i misiowaty. 😊 Gra po ludzku a nie jak maszyna 😊. Można słuchać godzinami.

Mi się podobał WA8. Taka typowa lampa ze wszystkimi jej zaletami i wadami. Jak ktoś lubi takie brzmienie będzie zadowolony. No może troszkę za bardzo się grzeje w trybie 3 lamp ale tutaj chyba tylko ich wymiana na inne mogłaby pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał(a):

Mi się podobał WA8. Taka typowa lampa ze wszystkimi jej zaletami i wadami. Jak ktoś lubi takie brzmienie będzie zadowolony. No może troszkę za bardzo się grzeje w trybie 3 lamp ale tutaj chyba tylko ich wymiana na inne mogłaby pomoc. 

Cieszę się, że się zgadzamy i mamy podobne gusta.👍 Gra jak lampa a nie tranzystor i nie ma się czego wztydzić pod względem przejrzystości, otwartości brzmienia. Grzeje się i ma słabą bateria na max 3h grania, ale who cares? Daje niesamowitą przyjemność, otwrtość…i o take Wooo Audio ja walczyłem. 😅

2 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Kurczę chyba będę musiał zrobić jeszcze raz podejście do tego WA8 :P

Dobry plan tylko posłuchaj czegoś normalnego a nie darcia japy nagranego w garażu!

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki śmieszny zestaw składający się z WA2, DACa od Majkela i wzmacniacza od Majkela, który może pracować jako tranzystorowa koncowka mocy dla preampa z Woo. Testowałem namiętnie wszystkie konfiguracje. I różnice oczywiście są, ale nie dlatego, że lampa jest rozlazła i misiowata, a tranzystor szybki i detaliczny. Różnice dotyczą raczej tego jak dany setup kreuje barwy instrumentów, zwłaszcza akustycznych.
Ja wiem, że to nie ten przedział cenowy, ale albo na starość ogluchlem, albo te THD, BHP, NBP i inne takie do brzmienia mają się tak se.
Peace. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bpiotrow13 napisał(a):

Dla mnie wizualnie woo to najpiekniejsze lampowe wzmaki na swiecie:)

 

Potwierdzam ❤️

 

 

 

 

Chociaż Feliks Envy jak do mnie przyjechał i jak go rozpakowałem, to też mi gały wyszły na wierzch. Też piękny. 

 

Natomiast faktem jest też, że nie każdy Woo mi sie podoba. Np. WA234 mi sie w ogóle nie podoba. WA23 również mi sie nie podoba. Te małe takie klocuszki kwadratowe od Woo też nie.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WA23 jest zdaje sie bardziej średnicowy, kolorowy i cieplejszy, WA33 natomiast szybszy i bardziej detaliczny (z tego co ludzie mówią, bo sam nie testowałem), ale najbardziej mnie ciekawi ten bas w WA23 - sporo osób się zachwyca jego potęgą i fakturą. @Kridzu porównywał bezpośrednio WA23 vs WA33 i całościowo wolał dźwięk WA33, ale z tego co pamiętam, to pisał też, że bas WA23 ma nieziemski. Lepszy niż WA33 na lampach KR Audio ? Bo aż kurcze ciężko mi sobie to wyobrazić :)

 

 

Edit :

 

Znalazłem w całym stosie pw przegadanych z Kacprem jego krótką, ale treściwą opinie dotyczącą porównania WA23 vs. WA33. Mam nadzieje, że sie nie obrazi, ze tutaj wklejam :)

 

Cytat

Po 3 dniach walki moge stwierdzic ze wole WA33 szczegolnie z 1266. Bo z Diana sa mniejsze roznice. Jedynie co bym zabral z WA23 to bas ale tez ogolnie cala barwa jest juz w nim cieplejsza. Reszta rzeczy porownywalna albo z przewaga WA33.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale należy też oddać Niimbusowi, jesli chodzi o bas, że technicznie jest doskonały. Tak punktowego, zwartego i szybkiego basu, to ze świeczką szukać. Tylko brakuje tego zejścia, co ma np. Bliss czy WA33.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Potwierdzam ❤️

 

Mnie to nawet korci kupic z powrotem wa3 i postawic na biurku, zeby na niego patrzec, a moze i do moich hd650, co je jeszcze mam bedzie pasowal jako taki biurkowy zestawik. Moze kiedys bede mial zmf aeolus jeszcze, zmf i woo to dziela sztuki;)

42 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Jednak ten prostownik Elroga zrobił robotę, cholernie droga lampa ale dla tych co chcą już mieć możliwie najlepszą lampę chyba warto. Jeszcze na koniec wrócę do tej Sophie.

Zobacz moze tez prostownik KR audio, a moze lampy mocy 7236, jak lubisz dynamiczne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bpiotrow13 napisał(a):

Mnie to nawet korci kupic z powrotem wa3 i postawic na biurku, zeby na niego patrzec, a moze i do moich hd650, co je jeszcze mam bedzie pasowal jako taki biurkowy zestawik. Moze kiedys bede mial zmf aeolus jeszcze, zmf i woo to dziela sztuki;)

Zobacz moze tez prostownik KR audio, a moze lampy mocy 7236, jak lubisz dynamiczne brzmienie.

A nie korci Cię sprzedać Verite i spróbować Atrium? O Caldere nie pytam, bo Ty zdaje sie wolisz ciut cieplejsze dynamiki vide otwarte Verite.

 

Mam KR Audio 274B i jestem zadowolony, ale nie wiem na ile zrobił różnice sam prostownik, bo kupiłem zestaw 9 lamp i odrazu wszystkie wsadziłem 😅 Mam jeszcze prostownik Psvane Acme i musze go w koncu wypróbować i zrobić porównania do KR Audio. Może jutro.

 

@vonBaron czy Elrog możliwie najlepsza, to nie wiem, bo Takatsuki 274B też ponoć petarda :)

 

https://wooaudio.com/tubes/takatsuki-ta274b-each

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

WA23 jest zdaje sie bardziej średnicowy, kolorowy i cieplejszy, WA33 natomiast szybszy i bardziej detaliczny (z tego co ludzie mówią, bo sam nie testowałem), ale najbardziej mnie ciekawi ten bas w WA23 - sporo osób się zachwyca jego potęgą i fakturą. @Kridzu porównywał bezpośrednio WA23 vs WA33 i całościowo wolał dźwięk WA33, ale z tego co pamiętam, to pisał też, że bas WA23 ma nieziemski. Lepszy niż WA33 na lampach KR Audio ? Bo aż kurcze ciężko mi sobie to wyobrazić :)

 

 

Edit :

 

Znalazłem w całym stosie pw przegadanych z Kacprem jego krótką, ale treściwą opinie dotyczącą porównania WA23 vs. WA33. Mam nadzieje, że sie nie obrazi, ze tutaj wklejam :)

 

 


Tak WA23 ma lepszy bas niż WA33 Standard.

Kiedys czytalem wypowiedz kogos z Woo ze to glownie to dzieki temu

 

  • Ultra high-bandwidth, low-loss output transformers custom-made with Single Crystal Copper wires and Ni Alloy metal

Jest to użyte w WA33 Elite i WA23
Porównywałem chyba na tych samych lampach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

A nie korci Cię sprzedać Verite i spróbować Atrium? O Caldere nie pytam, bo Ty zdaje sie wolisz ciut cieplejsze dynamiki vide otwarte Verite.

 

To dobre pytanie i troche wywolales wilka z lasu:) 

 

Korcilo mnie, ale juz mniej, bo bez sensu w ciemno zmieniac, jak mi Verite tak pasuja. Ja juz naprawde jestem w pelni zadowolony z mojego podstawowego zestawu sluchawkowego, ktory dobralem co do kabelka. To czym ostatnio sie bawie to moj zestaw biurkowy i coraz bardziej kolumnowe audio, szczegolnie DIY. 

 

Mialem nadzieje porownac u siebie Verite z Atrium, ale kolega ktory je ma jakos sie z forum wycofal i nie wyszlo.

 

Co do Atrium mam mieszane nadzieje, bo z porownan w sieci wynika, ze Verite sa cieplejsze, szybsze, nieco bardziej szczegolowe i ciemniejsze. Za to Atrium bardziej analogowe i przestrzenne, cokolwiek to znaczy. Zreszta ciekawe, ze po poczatkowej euforii na punkcie Atrium ludzie wracaja troche do verite. To wszystko jednak tylko czytalem. Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze Verite maja taki dolek w wyzszej srednicy, ktory bardzo mi odpowiada. Do tego maja piekna barwe, a ta ich naturalna detalicznosc tez mi pasuje. Duzo ludzi pisze, ze najlepiej oddaja barwe instrumentow, z lampami bardzo zyskuja.  Lacza zasadniczo wiekszosc najlepszych cech wszystkich sluchawek, ktore mialem do tej pory.

 

Zach w ostatnim wywiadzie mowil, ze ludzie sie zasadniczo dziela na dwa obozy: Atrium/Auteur i Verite/Aeolus. Ja bez watpienia naleze do tego drugiego obozu nie sluchajac nawet wszystkich tych sluchawek. Stad chetnie na biurko kupilbym aeolus, chetnie do jakiegos Woo, ktory moze do aeolus by pasowal:)

 

Sumujac, Atrium moze i bym posluchal, ale z Verite w ciemno nie zamienie. No nie mam zupelnie parcia. Odpalam wzmaka, wkladam sluchawki i zupelnie mnie dzwiek pochlania.

 

48 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

czy Elrog możliwie najlepsza, to nie wiem, bo Takatsuki 274B też ponoć petarda :)

Panowie, przy takich proporcjach cenowych, to niedlugo sie zrobi kupowanie wzmakow jako stojakow na lampy:))

44 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Dzieki Kacper za info. Niestety zabrakło mi już pucharków :)

 

Tak sie watek rozruszal, ze ja sie w polowie dnia wystrzelalem:))

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ani się śni pozbywać Verite, tyle tylko, że ja mam zamknięte, a te siłą rzeczy mi są potrzebne. Coś musi mnie izolować od rodzinki ;) Ale co by nie mówić, to są naprawdę świetne sluchawki. Zwłaszcza z lampą. A kabelek w końcu jaki dobrałeś do swoich Veritasów? Pamiętam, że miałeś Forze, ale chciałeś zmienić na coś lepszego. W kazdym razie ja natomiast się czaje na Caldere za jakiś czas, żeby sobie spróbować. Nic pilnego, bo jestem spełniony jeśli chodzi o słuchawki, dogoniłem przyslowiowego króliczka, ale gdzieś tam cały czas śledzę wątek na Head Fi z tymi słuchawkami i boję się, że mogłyby mi się spodobać 😅 Mam takie przeczucie graniczące z pewnością ;) Zobaczymy, czy coś się z tego urodzi.

 

30 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

Panowie, przy takich proporcjach cenowych, to niedlugo sie zrobi kupowanie wzmakow jako stojakow na lampy:))

 

 

😄👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, MichalZZZ said:

 

A nie korci Cię sprzedać Verite i spróbować Atrium? O Caldere nie pytam, bo Ty zdaje sie wolisz ciut cieplejsze dynamiki vide otwarte Verite.

 

Mam KR Audio 274B i jestem zadowolony, ale nie wiem na ile zrobił różnice sam prostownik, bo kupiłem zestaw 9 lamp i odrazu wszystkie wsadziłem 😅 Mam jeszcze prostownik Psvane Acme i musze go w koncu wypróbować i zrobić porównania do KR Audio. Może jutro.

 

@vonBaron czy Elrog możliwie najlepsza, to nie wiem, bo Takatsuki 274B też ponoć petarda :)

 

https://wooaudio.com/tubes/takatsuki-ta274b-each

 

 

Wypróbuj w końcu ACME, bo Ci zardzewieje. 🤣

Warto sprawdzić jak duże zmiany wprowadza lampa prostownicza.

Takatsuki ma różne opinie. Mój faworyt ostatnio to EML 5U4GM.

Uważam że KR274B jest ok, ale jest kilka lamp znacznie lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Pamiętam, że miałeś Forze, ale chciałeś zmienić na coś lepszego.

Kupilem zmf 2k, to ten topowy miedziany od zmf. Chyba niewarty tyle co kosztuje, bo stockowy jest tez bardzo dobry. Oba znacznie lepsze u mnie niz Forza Noir Hybrid, ktora w porownaniu byla troche duszna, wyostrzala soprany i zbyt zmiekczala bas.

 

Zach twierdzi, ze kabel nie moze byc za gruby i chyba ma racje.

9 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Zobaczymy, czy coś się z tego urodzi.

Jest taki gosc na head fi co ma Caldery z wa33 wlasnie (ta lepsza wersja). Ma chyba jeszcze do tego Audeze lcd 5.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mrosin72 napisał(a):

Wypróbuj w końcu ACME, bo Ci zardzewieje. 🤣

Warto sprawdzić jak duże zmiany wprowadza lampa prostownicza.

Takatsuki ma różne opinie. Mój faworyt ostatnio to EML 5U4GM.

Uważam że KR274B jest ok, ale jest kilka lamp znacznie lepszych.

😅

 

Z tą lampa KR274B to ponoć jest tak, że ona pasuje do WA33 i całego kompletu lamp KR Audio. Mówię tu o 2A3-SQ. Więc możliwe, że grająca w innym zestawie najzwyczajniej nie miała wyjątkowo dobrej synergii.

 

22 minuty temu, bpiotrow13 napisał(a):

Kupilem zmf 2k, to ten topowy miedziany od zmf. Chyba niewarty tyle co kosztuje, bo stockowy jest tez bardzo dobry. Oba znacznie lepsze u mnie niz Forza Noir Hybrid, ktora w porownaniu byla troche duszna, wyostrzala soprany i zbyt zmiekczala bas.

 

Zach twierdzi, ze kabel nie moze byc za gruby i chyba ma racje.

Forza Ci wyostrzała brzmienie? To aż dziwne. Ja zapamiętałem ten kabel jako gładki, ale faktem jest tez, ze użyłem go może max z 10 razy i to dawno temu.

 

A czemu nie może być za gruby ? W sensie ile żył? Pytam, bo sam jestem na kupnie kabla i może da mi to jakas podpowiedz. Do Susvary kupilem srebro 8 core i do 1266 też szukam podobnej grubości kabla.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Ale należy też oddać Niimbusowi, jesli chodzi o bas, że technicznie jest doskonały. Tak punktowego, zwartego i szybkiego basu, to ze świeczką szukać. Tylko brakuje tego zejścia, co ma np. Bliss czy WA33.

Raczej nie zejścia tylko podbicia;)

 

Przy okazji nie wiem czy już było ale spojrzenie do środka Envy.

 

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Forza Ci wyostrzała brzmienie? To aż dziwne

Z tym bylo wlasnie dziwnie, bo kabel byl raczej taki miekko brzmiacy (nawet brzmienie byko poluzowane), ale soprany potrafily zaiskrsyc, nie byly takie gladkie. Kable zmf daja mi wiecej przestrzeni, dzwiek jest bardziej zdefiniowany, przy zachowaniu pieknego analogowego brzmienia, a soprany nie iskrza. ZMF jakby taki bardziej poukladany byl.

 

Sam sie zdziwilem tymi roznicami. Na poczatku stockowy ZMf chcialem schowac i uzywac Forze, a wyszlo odwrotnie, a finalnie kupilem zmf 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności