Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@NuYam

 

W standardzie są jakieś ruskie (te małe). Teraz wziąłem dokładnie takie :

 

https://wooaudio.com/tubes/electroharmonix-6c45pi-pair

 

Czy są to dobre lampy czy nie, to nie wiem, bo odrazu zamontowałem cały zestaw 9 lamp :) O tych małych Electro Harmonixach (zgadza się, posiadają złote piny i jest to jakas topowa wersja tych lamp) wiem najmniej. W zasadzie nic. Bardziej skupiałem sie na prostowniku i lampach 2A3. Tutaj praktycznie każdy polecał mi do WA33 KR Audio, mówiąc, że ten wzmak z tymi lampami dużo zyskuje, no i rzeczywiście. Z lamp 2A3 jeszcze interesowały mnie Takatsuki, ale ponoć mają nieco słabszy bas od KR Audio, a dla mnie to pasmo jest dość istotne ;) Są jeszcze polecane Emission Labs i Psvane Acme, które może kiedyś sprawdzę i porównam sobie do KR Audio (mówię o EML).

 

2A3 stockowe były EH ale z tego co teraz doświadczam, to nie są to najlepsze lampy. KR Audio są o wiele wiele lepsze.

 

Co do Psvane, to ja się naczytalem, że niższe modele są słabe, co zdaję się w tym wątku potwierdzal nawet kolega @Name44. Dopiero seria Acme cieszy się wzięciem i popularnością.

 

Dziękuję.

 

@RadekBe

 

Bliss powinien być dzisiaj albo jutro u mnie. Zobaczymy czy ten cały hajp na ten wzmacniacz jest uzasadniony i jak wypadnie w bezpośrednich porównaniach. Dam oczywiscie znać 😀

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, NuYam napisał(a):

W standardzie też są 6C45Pi Electro Harmonix tylko nie mają pozłacanych nóżek czy Sovtek, bo nie mogę znaleźć?

 

 

 

           

 

W standardzie są 6C45Pi Sovtek, które są jeszcze gorsze niż EH.

 

Najlepsze mi znane jakie można do WA33 wsadzić to Western electric 417A + adaptery od Woo Audio ale nie dość, że ciężko je dostać to kosztują lekko > 10 tyś

Edytowane przez Kridzu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kridzu napisał(a):

Wzmacniacz albo jest na 2A3 albo 300B.

Tu niezupełnie, są wzmacniacze, gdzie można stosować oba typy lamp zamiennie (na przykład Woo wa234, gdzie dodatkowo można też stosować 45tki), ale wa 33 taki nie jest, tutaj tylko 2a3.

 

Na 300b jest wa5.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, MichalZZZ said:

@NuYam

 

W standardzie są jakieś ruskie (te małe). Teraz wziąłem dokładnie takie :

 

https://wooaudio.com/tubes/electroharmonix-6c45pi-pair

 

Czy są to dobre lampy czy nie, to nie wiem, bo odrazu zamontowałem cały zestaw 9 lamp :) O tych małych Electro Harmonixach (zgadza się, posiadają złote piny i jest to jakas topowa wersja tych lamp) wiem najmniej. W zasadzie nic. Bardziej skupiałem sie na prostowniku i lampach 2A3. Tutaj praktycznie każdy polecał mi do WA33 KR Audio, mówiąc, że ten wzmak z tymi lampami dużo zyskuje, no i rzeczywiście. Z lamp 2A3 jeszcze interesowały mnie Takatsuki, ale ponoć mają nieco słabszy bas od KR Audio, a dla mnie to pasmo jest dość istotne ;) Są jeszcze polecane Emission Labs i Psvane Acme, które może kiedyś sprawdzę i porównam sobie do KR Audio (mówię o EML).

 

2A3 stockowe były EH ale z tego co teraz doświadczam, to nie są to najlepsze lampy. KR Audio są o wiele wiele lepsze.

 

Co do Psvane, to ja się naczytalem, że niższe modele są słabe, co zdaję się w tym wątku potwierdzal nawet kolega @Name44. Dopiero seria Acme cieszy się wzięciem i popularnością.

 

Dziękuję.

 

@RadekBe

 

Bliss powinien być dzisiaj albo jutro u mnie. Zobaczymy czy ten cały hajp na ten wzmacniacz jest uzasadniony i jak wypadnie w bezpośrednich porównaniach. Dam oczywiscie znać 😀

Michal, wyprobuj ACME i napisz jakie wrażenia w stosunku do KR Audio.

Moim zdaniem KR274B jest ok ale ACME dużo lepsza. Mam obie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, MichalZZZ said:

Dam znać napewno 😀👍

Oczywiście wszystko zależy od konkretnego systemu, ale jestem ciekaw jak to wypadnie w WA33.

Dla mnie jest to zaskakujące jak duże zmiany wprowadza lampa prostownicza.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale pamiętam co mi pisałeś na pw. dlatego jak trafiła się okazja, to odrazu sobie wziąłem extra jeszcze jeden prostownik Acme :)

 

Wcześniej czytałem sporo o lampach, rozmawialem z ludźmi i faktycznie prostownik KR ma różne opinie, ale co warto chyba podkreślić nie we wzmakach WA33. I tutaj sie kłania to co napisales w pierwszym zdaniu, że to zależy od konkretnego systemu, bo rozmawialem też z trzema innymi osobami, które mają/mieli ten wzmacniacz i każdy z nich mi mówił, że do WA33 KR274B jest bardzo dobrym wyborem.

 

Natomiast jeśli chodzi o 2A3 to tutaj już KR Audio są uważane większościowo za świetne, topowe tego typu lampy.

 

Zrobię na spokojnie za jakiś czas porównania prostownika👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Zapomniałem Cię zapytać o pewien aspekt brzmienia, gdyż masz WA33, miałeś na testy Envy oraz dysponujesz Bliss'em. 

 

Pamiętam gdy testowałem Envy u siebie z Susvarą i porównywałem go bezpośrednio z iFi iCAN Pro Signature, uderzył mnie jeden aspekt, który działał (dla mnie) mocno na korzyść Envy. Chodzi o dodanie głębi do brzmienia na osi przód-tył. Dźwięk stał się bardziej rozmyty w tym wymiarze, co ciekawe jednocześnie nie tracąc w ogóle swojej siły, mięsa, itd. Bardzo mi się ta cecha spodobała, dodała pewnej oniryczności (choć bez przesadnej miękkości) do ogólnego odbioru.

 

W iFi natomiast, który gra tonalnie zbliżenie do Envy, ten efekt nie występuje w ogóle - powiedziałym, że jest klasyczny na tle innych, które zostawiałem z Susvarami (Enleum na przykład).

 

Czy jesteś w stanie przywołać to z pamięci i spróbować zestawić z WA33 i Bliss'em. Choć z tego co pamiętam gdy miałeś Envy, nie miałeś jednocześnie wypożycznej Susvary i jedyne obiektywne porównania możesz dopiero przeprowadzić teraz na swojej Susvarze i swoich wzmakach (bez Envy).

Mimo wszystko, zanotowałeś taką cechę Envy i możesz jakoś odnieść się do aktualnych wzmaków?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jasne, nie ma problemu, tylko daj mi proszę trochę czasu, bo to wszystko co mam ulegnie jeszcze zmianie w dzwieku (Susvara i Bliss muszą trochę pograć, żeby się ułożyły). 

 

Pamiętam bardzo dobrą głębie dzwięku w Envy i ten niesamowity efekt 3D. Na tym m.in. polega dobra holografia na dużej scenie👍Teraz z nowymi lampami WA33 wydaje mi się, że jest na podobnym poziomie pod tym względem, natomiast wszystko inne moim zdaniem jest lepsze w WA33. No może jeszcze średnica z wokalami w Envy mogłaby powalczyć z średnicą w WA33. Z tym, że z kolei średnica w WA33 jest jakby bardziej napowietrzona i czyściej grająca, bardziej przejrzysta. W Envy bardziej aksamitna. Przede wszystkim dźwięk w WA33 jest bardziej dynamiczny, szybszy, detal wyrazniej podkreślony, przy czym wciaz jest bardzo muzykalnie i gładko. No i co najważniejsze WA33 jest bardziej rozdzielczy. Bas zdecydowanie lepszy jest w WA33. Bardziej zwarty, wielowarstwowy, szybszy, a do tego naprawdę potężny i co przy tym warto zaznaczyć, że absolutnie nie zakrywa nic a nic średnich. Wszystko jest fenomenalnie od siebie odseparowane. W Envy bas był również potężny, ale jego objętość była ciut dla mnie za duża i robiła się taka trochę tzw. buła. Do tego wydawal mi sie jakis taki miękki ten bas. Przeciwieństwo tego co mam teraz w WA33. Wysokie również mam wrażenie, że są bardziej rozdzielcze od tych w Envy. Myślę, że napewno czyściej wybrzmiewające. Odrobine jaśniejsze i rozświetlone, ale w żadnym wypadku nie męczące - wciąż gładkie. Moim zdaniem WA33 jest lepszym wzmacniaczem, a już z tymi lampami co mam teraz, to zdecydowanie lepszym. Przy czym warto zaznaczyć, co już pisałem wcześniej, że nie wiem jak Envy gra jakiś topowych lampach. Mój WA33 na topowych lampach gra zauważalnie lepiej niż na stockach, więc Envy pewnie też dostałby kopa. Pytanie tylko na ile lampy 300B mogą zmienić swój charakter ? Ja zdecydowanie wolę charakter lamp 2A3 w połączeniu z WA33, bo mam wzmacniacz, który ma wszystkie zalety tranzystora i lampy w jednym. Jest organicznie, przestrzennie i zarazem wyjątkowo technicznie, czyli to co lubię najbardziej.

 

Przepraszam Cie, że się rozpisałem na temat WA33 vs Envy - porównanie z Blissem zrobię za jakiś czas ;) Najpierw i tak będę chciał go porównać z bardzo neutralnym i transparentnym Niimbusem.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Przepraszam Cie, że się rozpisałem na temat WA33 vs Envy - porównanie z Blissem zrobię za jakiś czas ;) Najpierw i tak będę chciał go porównać z bardzo neutralnym i transparentnym Niimbusem.

 

Hej, dzięki za szeroki opis WA33 vs Envy. Poczekam zatem aż nowe nabytki się ułożą i czekam na info :)

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Radziu o jedno Cię proszę :)Nie myśl, że Envy to przeciętny wzmacniacz, mocno zamulony, bo może można tak wywnioskować po moich opisach ;) Nic bardziej mylnego. To bardzo dobry wzmacniacz, ale nieco inny niż to czego szukałem w dzwięku. Inny niż WA33, który dla mnie okazał się strzałem w dziesiątkę. Ktoś kto lubi bardziej stricte lampowe brzmienie, to będzie flagowym Feliksem oczarowany i mnie to wcale nie zdziwi. Niemniej jednak dla mnie osobiście WA33 ustawił poprzeczkę tak wysoko, a zwłaszcza teraz z nowymi lampami, że ciężko będzie mu dorównać. Oczywiście moim zdaniem 😀

 

I faktem jest też, że nie słuchałem Susvary z Envy, a to połączenie robi furorę na forach👍Testy robiłem głównie z Verite C i 1266 TC.

 

ps. @RadekBe

Wspominasz też o Enleum - nie do końca widze Ci podpasował ten wzmacniacz... Wolałbyś Envy ?

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Tylko Radziu o jedno Cię proszę :)Nie myśl, że Envy to przeciętny wzmacniacz, mocno zamulony, bo może można tak wywnioskować po moich opisach ;) Nic bardziej mylnego. To bardzo dobry wzmacniacz, ale nieco inny niż to czego szukałem w dzwięku. Inny niż WA33, który dla mnie okazał się strzałem w dziesiątkę. Ktoś kto lubi bardziej stricte lampowe brzmienie, to będzie flagowym Feliksem oczarowany i mnie to wcale nie zdziwi. Niemniej jednak dla mnie osobiście WA33 ustawił poprzeczkę tak wysoko, a zwłaszcza teraz z nowymi lampami, że ciężko będzie mu dorównać. Oczywiście moim zdaniem 😀

 

I faktem jest też, że nie słuchałem Susvary z Envy, a to połączenie robi furorę na forach👍Testy robiłem głównie z Verite C i 1266 TC.

 

ps. @RadekBe

Wspominasz też o Enleum - nie do końca widze Ci podpasował ten wzmacniacz... Wolałbyś Envy ?

 

 

Jasne, nie odebrałem tego w ten sposób. W końcu sam go słuchałem i bardzo mi się podobał.

Ale mam też przebyłyski (słuchałem tylko 10 minut) brzmienia WA33 i wydaje mi się, że to bardziej wyczynowe brzmienie podpasowało by mi bardziej. Ale budżet na to nie pozwala.

 

Dlatego, tak naprawdę, interesuje mnie ta trzecia droga - Bliss.I info jak on wypada na tle dwójki WA33/Envy.

 

Enleum miałem dawno temu, nie pamiętam jego brzmienia po prostu. Wtedy też nie oceniałem jego zestawienia z Susvarą, bo nie była ona jeszcze na moim zakupowym horyzoncie. Pamiętam jednak, że denerowowało mnie jego klikanie i .... drobny rozmiar. Envy przy nim prezentuje się jak RR przy VW ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RadekBe napisał(a):

Dlatego, tak naprawdę, interesuje mnie ta trzecia droga - Bliss.I info jak on wypada na tle dwójki WA33/Envy.

Mnie by ciekawiło też porównanie z Ayonem HA 3. Ten wzmacniacz grał mi właśnie wyczynowo i holograficznie. Szkoda, że to wszystko niszowe sprzety i mało porównań.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Envy jeśli chodzi o prezentacje, to top topów, to prawda :) Żal mi było zwracać. Wyglądał naprawdę zacnie.

 

Godzinę temu, RadekBe napisał(a):

Ale mam też przebyłyski (słuchałem tylko 10 minut) brzmienia WA33 i wydaje mi się, że to bardziej wyczynowe brzmienie podpasowało by mi bardziej. 

 

 

 

Nie wydawało Ci się ;) Zdecydowanie bardziej wyczynowe brzmienie o większej potędze dzwięku👍

 

Co do Enleuma zaś, to paradoksem jest to, że WA33 pomimo, że to lampowiec, to brzmi bardziej tranzystorowo, niż tranzystor jakim jest Enleum. Mi sie Enleum podobał, zrobił na mnie dobre pierwsze wrażenie, ale im dalej w las tym mialem wrażenie, że jest ciut za ciepło. O dziwo WA33 jest ciut jaśniejszy jeżeli chodzi o strojenie :) No i Enleum nie jest tak przestrzennie grający.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Co do Enleuma zaś, to paradoksem jest to, że WA33 pomimo, że to lampowiec, to brzmi bardziej tranzystorowo, niż tranzystor jakim jest Enleum.

Tak się czasami zdarza, na przykład mój burson cv2 był też znacznie bardziej lampowo brzmiący niż woo wa22, czy nawet wa2. Tak mnie czasami nachodzi, zeby do niego wrocic.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 14:59, bpiotrow13 napisał(a):

Ok, wersja 1 tez miala  opcje pre, ale u mnie byly zaslepki. Tak, czy inaczej daj znac jak wrazenia.

Wa22 v2 z mp3 pojechał na serwis za wielką wodę, więc testy przełożone. Korciło mnie dzisiaj żeby zadzwonić do @stefanbat i pożyczyć ten Twój egzemplarz, ale jakoś się nie udało. 😊 Słucham teraz na Sinusie ze słuchawkami Final D8000Pro Limited Edition i jest pięknie, dynamicznie, precyzyjnie, z dociążeniem, esencją o dużym stężeniu lampy w lampie jak to OTL. Dac robi wielką różnicę bo jak mówi stare przysłowie „ Z g…. bata nie ukręcisz” a ten Wloch Norma R2R na PCM1704 sprawdza się rewelacyjnie. 

IMG_1321.jpeg

IMG_1322.jpeg

IMG_1324.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

@lobuz1 no i pieknie:) polecam eksperymenty z lampami w sinusie:) 

Mam fajne źródełko lamp. Właśnie zadzwoniłem do jednego gościa z Niemiec i zakupiłem CSF 6080WA NOS z 1958/59 roku. Ma wysłać w poniedziałek i zobaczymy jak się one mają do Thomsonów, czy jest jakaś znacząca różnica.

IMG_1329.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bpiotrow13 napisał(a):

Podziel sie:) co to za lampa. Csf nie znam, telefunken to chyba jasne przestrzenne lampy?

Telefunken nie miałem, na zdjęciu to tylko tło do CSF, które z tej serii były dostarczane do szwedzkiego wojska.

W poniedziłek wyśle i na środę będę miał (mam już nr śledzenia).

 

Throsten to miły gość a lampy ma pochowane w szafach i nie wystawione w sklepie. Najlepiej zadzwonić lub napisać i spytać.

 

https://analogkontor.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności