Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Ciekawe czy WA22 + lepsze lampy = WA33 stock.

Kto wie. Może być blisko. Najlepiej byłoby porównać takie zestawy łeb w łeb.

 

Niedawno wyciągnąłem lampy KR Audio, bo chciałem sprawdzić jak bardzo przywykłem do dzwieku wzmaka z nowymi lampami, wsadziłem z powrotem stocki i różnica była ogromna :) Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu ile nowe lampy wniosły dobrego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Dopiero przyjechały...

Ty mi najpierw powiedz które to które :P

Dobra już wiem, GEC.

 

Pierwsze co się rzuca w uszy to to że bas jest zdecydowania lepiej kontrolowany i jest go trochę mniej.  Czuć taką fajną chropowatość w dźwięku. Ten bas jest świetny, gdy trzeba jest szybki i krótki a innym razem jest mocny i lekko przeciągnięty. Ogólnie poprawiła się dynamika i detal, jest dużo powietrza. Trochę średnica wydaje mi się zbyt sucha ale może to tylko takie wrażenie.

:) GEC 6080 tak troche graja wlasnie. Krotki bas, misterny dzwiek. Lepszy bas maja na przyklad TS5998, ale nie sa tak subtelne.

2 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Trochę średnica wydaje mi się zbyt sucha ale może to tylko takie wrażenie.

Tak moze byc, rada na to to Chatham 6as7 albo RCA 6as7, jak chcesz cieplej. Lampy sterujace i prostownik masz moim zdaniem optymalny juz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

Mozna oczywiscie zlecic budowe, ale to oznacza rezygnacje z calej zabawy.



Mam za sobą montaż Haiku Bright z kita. Zaopatrzyłem się nawet w oscyloskop.
Skończyło się na odesłaniu kita do p. Wiktora, bo nie byliśmy w stanie dojść do tego gdzie jest fakap.
Zabawa owszem, acz bawić wolę się jakimiś drobiazgami. Ostatnio zegar na nixie sobie zlutowałem na przykład. Audio niech lutują tacy co umią w audio :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

:) GEC 6080 tak troche graja wlasnie. Krotki bas, misterny dzwiek. Lepszy bas maja na przyklad TS5998, ale nie sa tak subtelne.

Tak moze byc, rada na to to Chatham 6as7 albo RCA 6as7, jak chcesz cieplej. Lampy sterujace i prostownik masz moim zdaniem optymalny juz.

Mam jeszcze JAN 6080WC Phillipsa.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Kto wie. Może być blisko. Najlepiej byłoby porównać takie zestawy łeb w łeb.

Nie sadze Wa33 jest jednak na triodach bezposrednio zarzonych. One daja taka namacalnosc dzwieku.

12 minut temu, hammerh34d napisał(a):


 

 


Mam za sobą montaż Haiku Bright z kita. Zaopatrzyłem się nawet w oscyloskop.
Skończyło się na odesłaniu kita do p. Wiktora, bo nie byliśmy w stanie dojść do tego gdzie jest fakap.
Zabawa owszem, acz bawić wolę się jakimiś drobiazgami. Ostatnio zegar na nixie sobie zlutowałem na przykład. Audio niech lutują tacy co umią w audio :)

 

To nie jest bardzo trudne, bottlehead ma niezle instrukcje. Miernik to podstawa, ale oscyloskop to gruba sprawa:)

8 minut temu, vonBaron napisał(a):

Mam jeszcze JAN 6080WC Phillipsa.

Te beda cieplejsze niz GEC, nie sa bardzo cenione, ale ja na przyklad je lubilem. To chyba te stockowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

Nie sadze Wa33 jest jednak na triodach bezposrednio zarzonych. One daja taka namacalnosc dzwieku.

 

 

Coś podobnego wyczytałem w internetach, że między WA22 a WA33 jest spora różnica mimo wszystko.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron

 

Piękne jest we wzmacniaczach lampowych to, że możesz sobie dostosować dźwięk do własnych potrzeb i stworzyć go jeszcze lepszym niż masz go w stocku :)

 

Najgorsze są stereotypy, że lampa = ślamazarny, miśkowaty, bułowaty, podkoloryzowany, przesłodzony dźwięk :) Są takie lampowce m.in. np. właśnie od Woo Audio, ktore grają bardziej precyzyjnie, dynamicznie, przejrzyście, szczegółowo niż niejeden topowy tranzystor.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vonBaron napisał(a):

Świetna jest scena wszerz, lepsza niż na Niimbusie.

No lampa daje scene:) a jak ze scena wglab? U mnie gral troche plytko, szczegolnie w porownaniu do takiego La Figaro 339, gdzie nie bylo szeroko, ale scena wglab duza.

26 minut temu, vonBaron napisał(a):

Wrzuciłem prostownik Elroga i jest bosko 😍

Nigdy go nie slyszalem, troche kosztuje:) a jak zmienilo sie brzmienie? Powinno chyba zyskac na czytelnosci i przestrzeni, moze kosztem barwy.

 

Prostowniki w Woo robia roznice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena wgłąb jest dobra, poziom Niimbusa. 

Elrog dodał większy koloryt, basu też jest więcej. 

Z takim zestawem mógłbym zostać, prostownik Elrog, sterujące te chińskie Shuguang Treasure CV181-Z i mocy GEC. Świetne combo!. Choć cenowo robi się połowa ceny samego WA22...

31 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

@vonBaron

 

Piękne jest we wzmacniaczach lampowych to, że możesz sobie dostosować dźwięk do własnych potrzeb i stworzyć go jeszcze lepszym niż masz go w stocku :)

 

Najgorsze są stereotypy, że lampa = ślamazarny, miśkowaty, bułowaty, podkoloryzowany, przesłodzony dźwięk :) Są takie lampowce m.in. np. właśnie od Woo Audio, ktore grają bardziej precyzyjnie, dynamicznie, przejrzyście, szczegółowo niż niejeden topowy tranzystor.

Ale są też takie wzmacniacze, np Envy :P

@bpiotrow13 ciekawa jest ta scena teraz na WA22, wokale są delikatnie cofnięte, bas tak jakby z boku "wszerz" a reszta gdzieś pomiędzy.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał(a):

 

Ale są też takie wzmacniacze, np Envy :P

Nie no pewnie, są różne lampy i dzieki temu różne strojenia. Dla każdego coś dobrego. Ja już np. wiem, że lampa 300B to nie mój klimat i wole charakterestyke lamp 2A3. Mi chodziło tylko o to, że nie należy sprowadzać wszystkich wzmacniaczy lampowych do stereotypów o których wspomniałem powyżej :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

 

Są takie lampowce m.in. np. właśnie od Woo Audio, ktore grają bardziej precyzyjnie, dynamicznie, przejrzyście, szczegółowo niż niejeden topowy tranzystor.

Jeśli tranzystor jest źle skonstruowany, albo celowo producent wprowadził tzw. sznyt analogowy to faktycznie jest to możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vonBaron napisał(a):

Choć cenowo robi się połowa ceny samego WA22...

No tak jest przy obecnejbcenie lamp. Jak jeszcze bys chcial TS5998, ktore sa chyba najbardziej cenione do Woo, to Ci wyjdzie dodatkowe 500 usd, a sam Woo chce nawet chyba dwa razy tyle..

30 minut temu, vonBaron napisał(a):

bpiotrow13 ciekawa jest ta scena teraz na WA22, wokale są delikatnie cofnięte, bas tak jakby z boku "wszerz" a reszta gdzieś pomiędzy.

No to super. Moze podobny efekt mialbys z KRAudio 5u4g (troche chyba tanszy od Elroga?).

 

Scena w lampie to magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał(a):

Jeśli tranzystor jest źle skonstruowany, albo celowo producent wprowadził tzw. sznyt analogowy to faktycznie jest to możliwe. 

Czyli taki Enleum jest źle skonstruowany?

7 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

No tak jest przy obecnejbcenie lamp. Jak jeszcze bys chcial TS5998, ktore sa chyba najbardziej cenione do Woo, to Ci wyjdzie dodatkowe 500 usd, a sam Woo chce nawet chyba dwa razy tyle..

Nie wystarczy cholerom że kroją krocie na samych wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Palpatine napisał(a):

Jeśli tranzystor jest źle skonstruowany, albo celowo producent wprowadził tzw. sznyt analogowy to faktycznie jest to możliwe. 

W innym wypadku nie jest to możliwe? :) Jakie wzmaki lampowe i tranzystorowe z wyższej półki (stacjonarne oczywiscie) porównywałeś ? Ja posiadam dwa tranzystory Holo Bliss KTE i Niimbus US5 Pro oraz miałem na testach Enleum AMP 23R. Twierdzisz, że są źle skonstruowane? Analogowy sznyt mają Bliss i Enleum. Niimbus jest neutralny i bardzo transparentny. Natomiast moim głównym i zarazem ulubionym wzmacniaczem jest Woo WA33. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał(a):

Brrr WA8...

Bardzo przyjemne granie z fajnym wypełnieniem, może dlatego ze ten basik jest troszku pełny i misiowaty. 😊 Gra po ludzku a nie jak maszyna 😊. Można słuchać godzinami.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Bardzo przyjemne granie z fajnym wypełnieniem, może dlatego ze ten basik jest troszku pełny i misiowaty. 😊 Gra po ludzku a nie jak maszyna 😊. Można słuchać godzinami.

WA22 też mogę godzinami słuchać, szczególnie teraz, żal będzie odsyłać...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności