Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

@lobuz1

 

I jak wrażenia? :)

Słucham chwilę WA22 jako przedwzmacniacza na moim stereo i porównuję z Sinus w tej samej roli a oba mają te same lampy mocy CSF 6080WA. Woo gra chudziej, surowiej, rysuje dźwięki cieńszą kreską, bardziej ofensywnie. Sinus jest gładszy, analogowy, z pełniejszą, barwniejszą, nasyconą średnicą, ale gra precyzyjnie bez zamulania  i w tej roli bardziej mi odpowiada. Sprawdzę Woo jeszcze ze słuchawkami, ale w tej chwili 1:0 dla Sinusa, który czaruje i wciąga do swojego barwnego świata. Do WA22 założę barwniejsze ruskie lampy Svetlana 6N13S oraz ciemniejsze GE-Jan 6AS7GA. Technicznie można przyczepić się jedynie do trącego metal-metal pokrętła (na początku skali vol) w tej demówce Wa22. Zobaczymy.:)

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Czyli potwierdzasz, że WA22 nie cieszy się najlepszymi opiniami...

 

Daj znać po zmianie lamp czy Ci bardziej siądzie.

Gra całkiem nieźle i jest potencjał lecz trzeba pobawić się pewnie w wymianę tych wszystkich lampek i zapewne wciąż będzie miał miej tej lampy w lampie porównując z otl. Podmianka lampek mocy trochę trzyma go bardziej a ryj i jest wydaje się nieznacznie, ale mniej napastliwy, ale w średnicy jest trochę chudziutko a ja chciałbym zawiesisty sosik. Mógłbym go mieć właśnie jako drugi bo z Sonorous X to niezły duet. Posłucham jeszcze, ale wow na ten moment nie ma. Komuś może się jednak podobać bo gra dobrze technicznie i bliżej mu chyba jednak do tranzystora (mogę w stereo porównywać 3-4 różne tory w tym samym czasie i mam takie wnioski).

 

IMG_1406.jpeg

IMG_1410.jpeg

IMG_1408.jpeg

7 minut temu, Qaz12 napisał(a):

@lobuz1Jakie masz kolumny i jaką końcówkę mocy?

Kolumny Fyne Audio F501 + integra Rotel RA-1572 MKII.
Nic specjalnego, ale gra bardzo przyjemnie i efekt końcowy mnie zadowala, więc nie chce mi się szukać innych możliwości, których jest mnóstwo. Nie mam warunków żeby zaszaleć.

IMG_1412.jpeg

IMG_1413.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Swego czasu też się interesowałem tym wzmakiem ale pare osób mi wybiło ten pomysł z głowy sugerując, że WA33 jest znacznie lepszy. 

 

Swoją drogą jak lubisz nieco cieplej i podkreślone nieco zawiesiste, gęstsze, barwne, miękkie i gładkie średnie, to spróbuj Envy. Może Ci podpasowac 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Gra całkiem nieźle i jest potencjał lecz trzeba pobawić się pewnie w wymianę tych wszystkich lampek i zapewne wciąż będzie miał miej tej lampy w lampie porównując z otl. Podmianka lampek mocy trochę trzyma go bardziej a ryj i jest wydaje się nieznacznie, ale mniej napastliwy, ale w średnicy jest trochę chudziutko a ja chciałbym zawiesisty sosik. Mógłbym go mieć właśnie jako drugi bo z Sonorous X to niezły duet. Posłucham jeszcze, ale wow na ten moment nie ma. Komuś może się jednak podobać bo gra dobrze technicznie i bliżej mu chyba jednak do tranzystora (mogę w stereo porównywać 3-4 różne tory w tym samym czasie i mam takie wnioski).

 

IMG_1406.jpeg

IMG_1410.jpeg

IMG_1408.jpeg

Kolumny Fyne Audio F501 + integra Rotel RA-1572 MKII.
Nic specjalnego, ale gra bardzo przyjemnie i efekt końcowy mnie zadowala, więc nie chce mi się szukać innych możliwości, których jest mnóstwo. Nie mam warunków żeby zaszaleć.

IMG_1412.jpeg

IMG_1413.jpeg

Znam podstawkowe Fyne F500sp, trochę jasne granie, z dobrym środkiem i górą, Rotel też chyba jasno gra, ale to nie jest wątek o kolumnach 😉

Edytowane przez Qaz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Dzięki za info. Swego czasu też się interesowałem tym wzmakiem ale pare osób mi wybiło ten pomysł z głowy sugerując, że WA33 jest znacznie lepszy. 

 

Swoją drogą jak lubisz nieco cieplej i podkreślone nieco zawiesiste, gęstsze, barwne, miękkie i gładkie średnie, to spróbuj Envy. Może Ci podpasowac 👍

 

Dzięki Michał. Ja chyba teraz na serio przepoczwarzę się z audiofila na melomana. Mam wszystko co potrzebuję do sluchania muzyki. 😊

12 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Znam podstawowe Fyne F500sp, trochę jasne granie, z dobrym środkiem i górą, Rotel też chyba jasno gra, ale to nie jest wątek o kolumnach 😉

Nie jest to jasne, chude granie mojego zestawu a naturalne, nasycone, może deczko przyciemnione i dlatego w Sinusie wymieniałem lampy z GE na CSF i Tungsramy, żeby odciążyć średnicę i aby zagrało zgrabniej i zwiewniej, bardziej otwartym brzmieniem. W Rotelu jest całkiem fajny daczek Texas Instruments czyli taki Burr Brown. Rotel i Fyne F501 nie są jasne.

 

Jasny, zwiewny i chudy to mam drugi zestaw w innej lokalizacji: JBL ES80 + ONKYO TX-8390. 😊

Fyne F500sp to nie te same kolumny, nie słuchałem, więc się nie wypowiem czy są jasne.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Dzięki Michał. Ja chyba teraz na serio przepoczwarzę się z audiofila na melomana. Mam wszystko co potrzebuję do sluchania muzyki. 😊

A to tak jak ja, też dogoniłem już króliczka, chociaż pewnie jakieś pierdółki jeszcze dojdą ;)

 

Nie za ma co 🙂👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy zakończone bo częściej słuchałem Sinusa. Nie ma chemii, zauroczenia od pierwszego wejrzenia a to zawsze wskazuje, że nie warto (z żoną był wyjątek bo okazalo się, że jednak warto) 😅.  Teraz mogę spać spokojnie, że mam niezłe słuchawki, wzmacniacz, kolumny czy dac i mogę skupić się na słuchaniu. 😅

IMG_1414.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Teraz mogę spać spokojnie, że mam niezłe słuchawki, wzmacniacz, kolumny czy dac i mogę skupić się na słuchniu.

Na szczęście ja do podobnych wniosków doszedłem znacznie taniej. Choć wcale nie uważam, że tanio za coś tak prostackiego jak słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vonBaron napisał(a):

Po SE to może WA22 brzmi gorzej, jak nie słuchałeś po XLR to nie ma co wyciągać wniosków...

Słuchałem po xlr (chociaż mój daczek ma xlr out se)  na solid core od Johnnys. On nie grał źle, dobrze technicznie lecz chudo w średnicy, nie tak analogowo (w porównaniu z moim otl) i to nie moje granie a innemu może odpowiadać. Jasne, przyjemnie lecz bliższe tranzystorowi niż OTL i trochę zbyt ofensywne. Wolałem słuchać Sinusa, nie potrzebuję dodatkowego klocka zajmującego miejsce, więc spakowałem i tyle. Wnioski są moje własne, więc proszę się nie sugerować bo może to być dla kogoś właśnie to czego potrzebuje.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vonBaron napisał(a):

To wychodzi na to że między WA22 a 33 jest mała przepaść tak cenowo jak i SQ, WA33 na fabrycznych lampach gra tak że ciężko się oderwać.

Wielu ludzi to potwierdza jak się wczytasz w porównania. To zupełnie inna półka.

 

@lobuz1

 

Średnie graja jeszcze chudziej niż w Niimbusie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Wielu ludzi to potwierdza jak się wczytasz w porównania. To zupełnie inna półka.

 

@lobuz1

 

Średnie graja jeszcze chudziej niż w Niimbusie ?

 

 

Nie porównywałem z Nimbusem i nie skupiałem się na tym- brałem WA22 pod uwagę jako lampowe pre pod stereo, dlatego porównywałem w locie z Sinusem (ten sam dac lecz po rca) i czystem daczkiem ze stereo. Wa22 przyjechał z lampami Thomson 6080 WA, które nie oferują dużego wypełnienia w średnicy a góra jest otwarta i okazały się jaśniejsze, bardziej zwiewne od moich GE 6AS7GA. Jak pisałem musiałbym zaczynać od początku, dobierać lampki na co nie mam ochoty i czasu (wzmacniacz i tak zachowa swój charakter i nie ma co liczyć na rewolucję) bo mam to już ogarnięte w otl. Myślę, ze ważne w ocenie sprzętu są własne preferencje i co się pod niego podpina, czego słucha- może z takimi Abyssami zagrałby lepiej bo podobno mają podkreślony dół i być może przynajmniej niższą średnicę- strzelam. Na stereo, z AWKT i D8000Pro LE wolałem otl.

U mnie warunki testu były podobne (te same lampy mocy), te same daczki, kolumny/słuchawki, wzmacniacz stereo, więc te różnice wyłapałem bardzo szybko.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniając lampy w WA33 na takie, które są rekomendowane, to nastąpiła duża różnica na plus. Z całą pewnoscia zareagowal ten wzmacniacz na zmiane i z bardzo dobrego dzwieku stał się jeszcze lepszy, wiec mniemam, że taki WA22 też by zyskał przy odpowiednich lampach, ale rozumiem, jak nie zaiskrzyło od początku, to do pudła cześć i pa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał(a):

U mnie wymieniając lampy w WA33 na takie, które są rekomendowane, to nastąpiła duża różnica na plus. Z całą pewnoscia zareagowal ten wzmacniacz na zmiane i z bardzo dobrego dzwieku stał się jeszcze lepszy, wiec mniemam, że taki WA22 też by zyskał przy odpowiednich lampach, ale rozumiem, jak nie zaiskrzyło od początku, to do pudła cześć i pa :)

Musiałby zagrać koncertowo a tak nie było. Nie będę go kupował bo ładnie wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, MichalZZZ said:

U mnie wymieniając lampy w WA33 na takie, które są rekomendowane, to nastąpiła duża różnica na plus. Z całą pewnoscia zareagowal ten wzmacniacz na zmiane i z bardzo dobrego dzwieku stał się jeszcze lepszy, wiec mniemam, że taki WA22 też by zyskał przy odpowiednich lampach, ale rozumiem, jak nie zaiskrzyło od początku, to do pudła cześć i pa :)

A próbowałeś już może ACME?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Woo gra chudziej, surowiej, rysuje dźwięki cieńszą kreską, bardziej ofensywnie. Sinus jest gładszy, analogowy, z pełniejszą, barwniejszą, nasyconą średnicą, ale gra precyzyjnie bez zamulania  i w tej roli bardziej mi odpowiada. Sprawdzę Woo jeszcze ze słuchawkami, ale w tej chwili 1:0 dla Sinusa, który czaruje i wciąga do swojego barwnego świata.

 

Tak dokladnie bylo u mnie tez. Wa22 to nie jest zly wzmak. Wymaga tylko do rego doboru lamp i zrodla zbalansowanego. No i faktycznie brzmi bardziej jak tranzystor, choc mimo swojej dynamiki jest gladki.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72

 

Musze sie przyznać, że jeszcze nie 🤭 Cały czas jestem na etapie porównań Niimbusa z Blissem i mam dylemat, który wolę - oba wzmaki mi się podobają, a głównie przez to, że są zupełnie inaczej grające 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

@mrosin72

 

Musze sie przyznać, że jeszcze nie 🤭 Cały czas jestem na etapie porównań Niimbusa z Blissem i mam dylemat, który wolę - oba wzmaki mi się podobają, a głównie przez to, że są zupełnie inaczej grające 😅

Michał bierz jeszcze jednego daczka i sprawa się sama rozwiąże. Jak mówią: raz blondynka, raz brunetka.  😊

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał(a):

No zobaczymy czy faktycznie WA22 to taka bieda

Nid bieda Panie:) tylko inaczej brzmi niz sinus, dynamicznie bardzo. Co to za prostownik? On bardzo czuly jest na prostowniki, podstawowy chinski wrecz degraduje dzwiek. Polecam Sophie Princess. Lampy mocy to 7236?  Napisz koniecznie wrazenia.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności