Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, dj1978 napisał:

6SN7 Psvane mogę okazać się w zupełności wystarczające, choć nie wiem czy nowe lampy 6SN7 z wyższej półki w ogóle można kupić

Bardzo zacne są Black Treasure cv181 i to chyba wszystko z nowej produkcji, ale nie ma co narzekać i tak.

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Ostatnie pytanie, które mi przyszło do głowy, to czy lampy sterujące, które zakupiłem sobie do Pathosa Aurium Mullardy E88CC będą pasować do Feliksa? To dobry pomysł aby zamienić stockowe PsVane CV-181 mk2 (6SN7)

Zamiennikiem 6sn7 jest raczej ecc82 (przez adapter). Mam też adapter z ecc88 na ecc82, ale tu już trzeba popatrzeć w specyfikację. Te Psvane nie są złe.

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Albo inaczej, czy lampy Full Music 300B to już wysoka półka tego typu lamp? A może lepiej byłoby np. zamówic standardowa wersję z lampami Harmonixa i później dokupić jakieś jeszcze lepsze lampy niż Full Music 300B? 

Full Music to raczej średnia półka, z lampami to i tak będziesz kupował i kupował...

4 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Zwłaszcza przejrzystość, rozdzielczość, szybkość + znakomite wysokie na plus Niimbusa.

Michał, lampy szuka się bardziej dla barwy, Ty dobrego tranzystora potrzebujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

może z 300b grają rewelacyjnie. Ja słucham w duecie z 6as7 a to zupełnie inne granie. 

porównywałeś w słuchawkowym 300b z 6as7? Możesz coś napisać? Ja nigdy nie porównywałem, Pan Mariusz z Sinusa mi tylko mówił, że 6as7 bardziej klimatyczne, a 300b to petarda. Sam miałem 45tki i faktycznie grało jak petarda, ale to nie 300b. Za to 300b na głośnikach to z kolei klimacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, bez wypożyczenia sprzętu na testy jak widać sie nie obejdzie.

 

Rzeczywiście ktoś pisał, że Empyreany i lampy 300B to nie tędy droga. Chyba zdaje się to właśnie byłeś Ty @saudio. Empy i tak pewnie sprzedam, więc je możemy zostawić w spokoju. Ciekawe jak to gra z Abyssami, bo to moje główne słuchawki, których słucham najczęściej. Kolega z sasiedniego forum zachwala np. Cayina HA300 z Abyssami, @lsd znów z tego co pamiętam tak średnio (chyba, że to było wtedy o Empach? Już nie pamiętam), z kolei @stefanbat na pw. mi swego czasu pisał, że wg. niego to bardzo złe połączenie (testował) i wolał zdecydowanie Niimbusa. Ostatecznie Niimbus przegrał z WA33.

 

Wracając jeszcze do Empów na chwilę. Ciekawe, że sporo osób mimo wszystko paruje te słuchawki z takimi lampami. Przeglądając internety niejednokrotnie zauważyłem u kogoś taki zestaw. 

 

 

31 minut temu, bpiotrow13 napisał:

 

Michał, lampy szuka się bardziej dla barwy, Ty dobrego tranzystora potrzebujesz:)

Ale on ma trafo na wyjściu, więc to taka hybryda, a nie typowy OTL. To może być ciekawe połączenie z lampami 300B. Ale być może bredze :D

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ jeśli myślisz o lampowcu to zobacz wzmacniacz od  Łukasza z Luarto Audio... chyba @lsd ma od niego wzmacniacz... jest dobry, bardzo dobry.

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Songolo-HPA300SE

Do tego ładny... tylko duży, kawał… sprzętu.

 

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Nie bedzie tak szybkie jak tranzystor.

Mi zależy na dynamice, to fakt. Dlatego też się zdecydowałem na Niimbusa, który pod tym względem jest świetny.

 

No dobrze, ale jakieś dobre lampy z wysokiej półki nie będą miały takiej dynamiki jak tranzystory? Często czytam, że dobra lampa potrafi zagrać jak dobry tranzystor, a dobry tranzystor jak dobra lampa... 

 

8 minut temu, Corvin74 napisał:

@MichalZZZ jeśli myślisz o lampowcu to zobacz wzmacniacz od  Łukasz z Luarto Audio... chyba @lsd ma od niego wzmacniacz... jest dobry, bardzo dobry.

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Songolo-HPA300SE

 

 

 

Dziękuję. Też sobie przeglądałem ofertę, ale nie chce typowego OTLa. Jak już to hybrydę właśnie, coby miała na tyle dużo mocy, żeby sobie poradzić z Abyssami czy Susvarami. Do tego ważna jest dla mnie szybkość i przejrzystość. Czyli bądź co bądź główne zalety tranzystorów :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MichalZZZ napisał:

Kolega z sasiedniego forum zachwala np. Cayina HA300 z Abyssami, @lsd znów z tego co pamiętam tak średnio (chyba, że to było wtedy o Empach? Już nie pamiętam), z kolei @stefanbat na pw. mi swego czasu pisał, że wg. niego to bardzo złe połączenie (testował) i wolał zdecydowanie Niimbusa. Ostatecznie Niimbus przegrał z WA33.

 

Hehe no troche mieszasz. Empyreany zamulają mi z Cayinem. Za po krótkim czasie porównań z Nimbusem uznałem, że nie ma dalej sensu słuchać na nim Abyssów i delektowałem się tym co oferuje im Cayin.

28 minut temu, Corvin74 napisał:

@MichalZZZ jeśli myślisz o lampowcu to zobacz wzmacniacz od  Łukasza z Luarto Audio... chyba @lsd ma od niego wzmacniacz... jest dobry, bardzo dobry.

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Songolo-HPA300SE

Do tego ładny... tylko duży, kawał… sprzętu.

 

Niestety nie potrafi napędzić Abyssów, za to z Empyreanami to po prostu bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lsd napisał:

 

Hehe no troche mieszasz. Empyreany zamulają mi z Cayinem. Za po krótkim czasie porównań z Nimbusem uznałem, że nie ma dalej sensu słuchać na nim Abyssów i delektowałem się tym co oferuje im Cayin.

 

Przepraszam, faktycznie pokręciłem :D Rzeczywiscie było pisane w odniesieniu do Empów. Abyssy pisałeś, że wolałeś z Cayinem niż z Niimbusem. W każdym razie co człowiek, to opinia, bo np. @stefanbat wręcz przeciwnie się wypowiedział porównując te wzmaki z Abyssami. Dla niego o wiele lepiej zagrał Niimbus z Abyssami. Wszystko jak zwykle się odnosi do własnych preferencji dźwiękowych :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

porównywałeś w słuchawkowym 300b z 6as7? Możesz coś napisać? Ja nigdy nie porównywałem, Pan Mariusz z Sinusa mi tylko mówił, że 6as7 bardziej klimatyczne, a 300b to petarda. Sam miałem 45tki i faktycznie grało jak petarda, ale to nie 300b. Za to 300b na głośnikach to z kolei klimacik.

Niestety nie porównywałem. Słuchałem 300b z kolumnami. Do jazzu i takich klimatów bajka. Myślałem o wzmacniaczu na 300b robionym na zamówienie, pod kolumny wysokoskuteczne, ale musiałbym zaadoptować pokój i sobie odpuściłem. 
Czytałem, że 300b właśnie do kolumn a 45 i 2a3 z dużych triod najlepsze do słuchawek. @Tytus1988 ma Twin Haed na 2a3 bodajże, słuchałem go kilka razy jako wznak i pre na przeróżnych sluchawkach. Robi wrażenie. Tylko, że Przemek nie ułatwia i zawsze były inne sterujące 👍
Jak ktoś wspominał wcześniej, lampę kupuje się dla klimatu i zabawy w tube rolling 😁Wtedy nie słuchasz słuchawek tylko lamp. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MichalZZZ napisał:

 

Przepraszam, faktycznie pokręciłem :D Rzeczywiscie było pisane w odniesieniu do Empów. Abyssy pisałeś, że wolałeś z Cayinem niż z Niimbusem. W każdym razie co człowiek, to opinia, bo np. @stefanbat wręcz przeciwnie się wypowiedział porównując te wzmaki z Abyssami. Dla niego o wiele lepiej zagrał Niimbus z Abyssami. Wszystko jak zwykle się odnosi do własnych preferencji dźwiękowych :)

 

A skąd @stefanbat wytrzasnął Cayina? czyżbym miał z kim powymieniać doświadczenia? ;)

Inna sprawa, że prawdopodobnie  ja mam zupełnie inny set lamp niż ten na którym on ewentualnie testował. No i ja testowałem mając te klocki leżące obok siebie na biurku.

3 godziny temu, dj1978 napisał:

Zdaję się, ze byłby to możliwe przez przejściówkę:

https://pl.aliexpress.com/i/32807531750.html

Te PSVANE 6SN7 w swojej klasie cenowej są bardzo dobre.

Próbowałeś może ten adapter? Nowych lamp 6sn7 jest jak na lekarstwo, a NOS'y mają ceny z kosmosu. Opcja z ecc88 wygląda bardzo kusząco, tymbardziej że mam troche tych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

 

Dziękuję. Też sobie przeglądałem ofertę, ale nie chce typowego OTLa

To nie OTL, ma trafo na wyjściu:)

7 minut temu, lsd napisał:

Opcja z ecc88 wygląda bardzo kusząco, tymbardziej że mam troche tych lamp.

Trzeba sprawdzić z producentem, czy można stosować ten adapter. Zamiennikiem 6sn7 jest raczej ecc82 jak wspomniałem. Mi ecc88 do wzmacniacza lampowego nie podeszły. Wolę ecc82, są bardziej gładkie, choć pewnie nie tak techniczne (te co słuchałem). Ecc88 mam w DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd

 

Już nie pamiętam. Albo słuchał w sklepie, albo wypożyczył ze sklepu do domu. Pewnie odpisze. 

 

No właśnie i to mnie ciekawi najbardziej - możliwości lamp. Piszecie, co się potwierdza też u innych użytkowników na innych forach, że lampy 300B są specyficzne. Każde? Nie jest tak, że te z wysokiej półki zagrają niekoniecznie misiowato, ale przejrzyście i dynmicznie jak np. wzmacniacze tranzystorowe? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Czytałem, że 300b właśnie do kolumn a 45 i 2a3 z dużych triod najlepsze do słuchawek.

To pewnie ze względu na moc. 45tki na kolumny to mało może być, ale na słuchawki to gra jak petarda. Bardzo równo i przestrzennie, finezyjnie to chyba najlepsze słowo. Ale ja wolę bardziej klimatyczne granie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Niestety nie porównywałem. Słuchałem 300b z kolumnami. Do jazzu i takich klimatów bajka. Myślałem o wzmacniaczu na 300b robionym na zamówienie, pod kolumny wysokoskuteczne, ale musiałbym zaadoptować pokój i sobie odpuściłem. 

Panie, jak ja bym miał taką możliwość posiadania pokoju odsłuchowego tylko dla siebie to bym rzucił słuchawki i juz miał Haku Audio Sensei 300 b z jakimiś wysokoskutecznymi kolumnami:)

4 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Piszecie, co się potwierdza też u innych użytkowników na innych forach, że lampy 300B są specyficzne. Każde? Nie jest tak, że te z wysokiej półki zagrają niekoniecznie misiowato, ale przejrzyście i dynmicznie jak np. wzmacniacze tranzystorowe?

Kazda lampa jest nieco inna, 300 b ma zasadniczo swoją charakterystykę, ale wszystko zależy od implementacji. Wszystko to uogólnienia, ale lampa nie zagra raczej tak szybko jak tranzystor.

6 minut temu, Name44 napisał:

Zamiast 6SN7 może próbować 6F8G - tez poprzez adapter.

Podobno 6f8g lepsze nawet niż 6sn7, ale mi jakoś te adaptery brzęczą...

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bpiotrow13 napisał:

lampa nie zagra raczej tak szybko jak tranzystor.

 

No to zmienia postać rzeczy, bo uważam, że spowolnić mocno dynamiczne Abyssy, to nie jest najlepszy pomysł. Z drugiej zaś strony jakby dostały wiekszego wypełnienia na średnicy, to też by mogło to fajnie zagrac :)

 

 

8 minut temu, Name44 napisał:

Sprawdziłem ostatnio kilka lamp tego typu. W mojej ocenie jedna lub dwie zasługuje na szczególne wyróżnienie. 

 Jakie np.? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

@bpiotrow13 właśnie o Sensei ostatnio myślałem, chociaż pierwotnie „miał być” Cary Audio 300B 😁

Mam z Haiku Brighta 5 i gra świetnie. Miałem ochotę na więcej, ale na ogół służy do słuchania radia i akustyka pomieszczenia nie ta więc bez sensu.. Za to jak bym miał pokój odsłuchowy to inaczej:)

 

Kupiłem właśnie też preamp gramofonowy Haiku Irys, ale jeszcze nie słuchałem. Świetna firma.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bpiotrow13 napisał:.

Podobno 6f8g lepsze nawet niż 6sn7, ale mi jakoś te adaptery brzęczą...

Lepsze, ale faktycznie głośne. Brumia, pykają, syczą. Ale grają zjawiskowo. Mam RCA, Sylvanie, Tung-sol, Ken-rad i wszystkie są głośne, ale to zależnie od konfiguracji z lampami mocy. Jakby się nie lubiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZtylko co Ty chcesz kupić silnik od ferrari i wsadzić do ciągnika ? 
300B mają swoją charakterystykę robienie z nich tranzystora to raczej pomyłka, trzeba wykorzystać ich najlepsze cechy a nie robić z nich tranzystor, no i pamiętaj lampa grająca jak tranzystor to nie tranzystor i gra jak lampa, to jest tylko skrót opisujący charakterystykę.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności