Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

To by chyba pisało cena za sztukę, ale być może masz rację i wprowadziłem się w błąd przeglądając ich cenę. Zdjęcie również sugeruje parkę :

 

https://mp3store.pl/kable/audio/kimber-kable/2020071119576042538//kimber-kable-ks1026-1m

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze się nie spotkałem, żeby cena była podawana za sztukę, jeżeli chodzi o interkonekty.

 

Zdaje się Ty też jesteś na kupnie dobrych interkonektów :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś posiada Johnys Gold Reference RCA ? Poproszę kilka zdań opinii.
Mam dwa pomysły na zastosowanie. Między DAC a wzmacniaczem lampowym Yaqin lub druga opcja między trochę zamulonym CD Denon na przetworniku R2R Pcm 1702 a wzmacniaczem. Jeśli chodzi o połączenie DACa i wzmacniacza to tu niewiele trzeba, po prostu żeby nie mulił, fajna barwa, detaliczność. Ale w przypadku Cd wzmacniacz zależy mi na otwarciu brzmienia, odmuleniu, detaliczności. Wiem, ten cd tak ma i rewolucji nie będzie ale zawsze jakaś poprawa będzie. Na pewno cd fajnie reaguje na kable, po wpięciu Atlas equator Integra jest zdecydowanie czyściej, ale ten atlas po pierwsze mam za krótki a po drugie pracuje w innym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 11:37, Wito76 napisał:

Ktoś posiada Johnys Gold Reference RCA ? Poproszę kilka zdań opinii.
Mam dwa pomysły na zastosowanie. Między DAC a wzmacniaczem lampowym Yaqin lub druga opcja między trochę zamulonym CD Denon na przetworniku R2R Pcm 1702 a wzmacniaczem. Jeśli chodzi o połączenie DACa i wzmacniacza to tu niewiele trzeba, po prostu żeby nie mulił, fajna barwa, detaliczność. Ale w przypadku Cd wzmacniacz zależy mi na otwarciu brzmienia, odmuleniu, detaliczności. Wiem, ten cd tak ma i rewolucji nie będzie ale zawsze jakaś poprawa będzie. Na pewno cd fajnie reaguje na kable, po wpięciu Atlas equator Integra jest zdecydowanie czyściej, ale ten atlas po pierwsze mam za krótki a po drugie pracuje w innym systemie.

Poprawa dźwięku za pomocą kabla RCA? Nie tędy droga. Każdy interkonekt w mniejszym lub większym stopniu degraduje brzmienie, można modulować brzmienie urządzenia zamulonego wprowadzając icka wyostrzającego brzmienie (co jest niestety też degradacją) - ale rewolucji się nie spodziewaj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/30/2022 at 10:37 AM, Wito76 said:

druga opcja między trochę zamulonym CD Denon na przetworniku R2R Pcm 1702 a wzmacniaczem

Hej co to za model? Może wymiana okablowania wewnętrznego pomoże lub upgrade opampów/ stopnia wyjściowego. Mam dapa z pcm1702 i sam chip nie jest zamulony.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bednaar napisał:

Poprawa dźwięku za pomocą kabla RCA? Nie tędy droga. Każdy interkonekt w mniejszym lub większym stopniu degraduje brzmienie, można modulować brzmienie urządzenia zamulonego wprowadzając icka wyostrzającego brzmienie (co jest niestety też degradacją) - ale rewolucji się nie spodziewaj.  

 

 

arn72nX_460swp.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 11:53, Bednaar napisał:

Poprawa dźwięku za pomocą kabla RCA? Nie tędy droga.

Rozumiem Twój przekaz, zgadza się, raz można poprawić, raz spieprzyć, ale na tą chwilę z racji odległości od wzmacniacza mam tylko jakiś ****iany Vitalco 1,5m i na nim muli. Jak postawię CD bokiem to siega mi półmetrowy Atlas Equator Integra, który już jest przyzwoitym kabelkiem i tu widzę poprawę.

 

W dniu 31.07.2022 o 22:18, NuYam napisał:

Hej co to za model? Może wymiana okablowania wewnętrznego pomoże lub upgrade opampów/ stopnia wyjściowego.

To Denon DCD 685. Gra jak gofr z bitą śmietaną i karmelem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 11:53, Bednaar napisał:

Poprawa dźwięku za pomocą kabla RCA? Nie tędy droga. Każdy interkonekt w mniejszym lub większym stopniu degraduje brzmienie, można modulować brzmienie urządzenia zamulonego wprowadzając icka wyostrzającego brzmienie (co jest niestety też degradacją) - ale rewolucji się nie spodziewaj.  

Czyli najlepiej jakby go nie było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, saudio napisał:

Czyli najlepiej jakby go nie było? 

Najlepiej, żeby był jak najmniej degradujący brzmienie.

21 minut temu, Wito76 napisał:

Rozumiem Twój przekaz, zgadza się, raz można poprawić, raz spieprzyć, ale na tą chwilę z racji odległości od wzmacniacza mam tylko jakiś ****iany Vitalco 1,5m i na nim muli. Jak postawię CD bokiem to siega mi półmetrowy Atlas Equator Integra, który już jest przyzwoitym kabelkiem i tu widzę poprawę.

 

To Denon DCD 685. Gra jak gofr z bitą śmietaną i karmelem.

Miałem kiedyś styczność z jakimć IC-kiem Atlas - kosztował ok. 700 zł za pół metra i... lekko zamulał... tzn. właściciel kabla twierdził, że "uspokajał brzmienie". Mam bardzo podobny CD do Twojego, tylko niższy model: DCD-485. Faktycznie ma takie "słodkie" brzmienie, wraz z dosładzającym i ugrzeczniającym Atlasem robiło się mdło. Wolałem swojego Ixosa 104. którego wtedy miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bednaar napisał:

wraz z dosładzającym i ugrzeczniającym Atlasem robiło się mdło.

Oj pozwolę sobie nie zgodzić - akurat Atlas nie zamula, gra rozdzielczo, wręcz wypycha średnicę co nie zawsze pasuje. Taki grzeczny kabelek to miałem DIY na Belden 8402 czy któryś posrebrzany VanDamme (niby srebro o ciemny trochę). Jak akurat mam kolumny Monitor Audio czyli tzw angielskie granie z tym ich metalizowanym tweeterkiem i tu trzeba trochę uważać z resztą toru. Fajnie mi się to komponuje z lampą, ale z jakimś Cambridge czy Yamaha to nie widzę ich.

Wracając miałem jakieś kabelki Neotecha i Kacsa zarówno na miedzi OFC jak i OCC i chyba najfajniej mi zagrał Neotech 5220, bardzo dynamicznie, z drajwem i nie wycofywał średnicy jak inne. Audioquest Big Sur też fajnie przestrzennie zagrał, działo się sporo na scenie, ale globalnie to jednak oceniam go jako trochę bez jaj.

 

No i wracając do głównego zapytania, kręcąc się trochę po wątkach trafiłem na ciekawe opinie o tym Johnys Gold Reference. Mam już cennik i sugerując się historycznymi cenami z odsprzedaży używek myślałem, że nówka będzie trochę tańsza. Ale jak widać inflacja i kabelki dopadła.

I zastanawiam się, czy nie pójść trochę na łatwiznę i nie kupić jakiś oklepany, ale chyba bezpieczny i pewniak Chord C-Line. Nie słuchałem go nigdy, ale nie spotkałem się z jakimś krytycznym zdaniem na jego temat. Niedrogi, a do takiego dziadka jak Denon 685 chyba nie ma sensu kupować kabla droższego od niego samego. Ktoś zna, posiada tego Chorda?

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Oj pozwolę sobie nie zgodzić - akurat Atlas nie zamula, gra rozdzielczo, wręcz wypycha średnicę co nie zawsze pasuje

To na pewno był inny Atlas, bo sprawdzałem go ok. 10 lat temu, a wypychanie średnicy bardzo pasuje mi do tamtego Ixosa 104, co akurat dla mnie jest zaletą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 pomyśl o Inakustic np. model Premium. Solidna firma, produkująca dobre kable już od podstawowego segmentu. Ceny jak na dzisiejsze warunki bardzo dobre. Mają tylko nietypowe długości 0,75m oraz 1,5m. Za ten pierwszy zapłacisz 209 zł za drugi 249 zł za RCA, XLR za około 140 zł więcej. Mam RCA i mogę polecić. Mam kable blisko 10x droższe i szczerze, mając Inakustik mógłbym bez nich żyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/21/2022 at 3:47 PM, MichalZZZ said:

Nie chodzi o brak funduszy tylko o psychiczną blokadę na zakup przewodów za taką cenę ;) Musiałby mnie naprawdę zauroczyć dźwiękowo :)

I jak testy i wybór interkonektu?

Napiszesz co już testowałeś i jakie odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72

 

Interkonekty RCA miały być do wzmacniacza Enleum, a ostatecznie kupiłem Feliksa Envy :) Tym sposobem pewnie zostawie swoje Tellurium Q Black Diamond XLR. Chyba, że zdecyduję się też zostawić Niimbusa US5 Pro, wtedy będę miał dwa wzmaki i będę szukał jakiś nowych interkonektów. Decyzję podejmę jak dojedzie nowy wzmacniacz. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MichalZZZ said:

@mrosin72

 

Interkonekty RCA miały być do wzmacniacza Enleum, a ostatecznie kupiłem Feliksa Envy :) Tym sposobem pewnie zostawie swoje Tellurium Q Black Diamond XLR. Chyba, że zdecyduję się też zostawić Niimbusa US5 Pro, wtedy będę miał dwa wzmaki i będę szukał jakiś nowych interkonektów. Decyzję podejmę jak dojedzie nowy wzmacniacz. 

 

Gratulacje. Envy gra tak fajnie jak wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności