Skocz do zawartości

Shure E500


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ale mam metlik ehh chociaz w sumie jak mnie cos tchnie to kupie i te i te na raz i koniec bo jeszcze glowa mnie bedzie bolala od tych wyborow a nie o to chodzi. Na teraz jestem blizej Shure SE530 - price 320 $ + ~40-50 p&p jest calkiem OK - sciagal ktos to z USA i moze polecic kogos na ebay tak aby mi to wyslal i abysmy omineli nasze clo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kupiłbym takie shurki, ale w chwili obecnej kupowanie słuchawek za ponad 1000 zł do odtwarzacza mp3 byłoby w moim przypadku sporą rozrzutnością. Ale smaka mi robicie poważnego i będę sobie o nich myślał do czasu, aż ich kupienie nie będzie oznaczało wyprania się z całej gotówki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kupiłbym takie shurki, ale w chwili obecnej kupowanie słuchawek za ponad 1000 zł do odtwarzacza mp3 byłoby w moim przypadku sporą rozrzutnością. Ale smaka mi robicie poważnego i będę sobie o nich myślał do czasu, aż ich kupienie nie będzie oznaczało wyprania się z całej gotówki :).

A ja nawet zorganizowałem już sobie fundusze. Tylko jeszcze się biję z myślami, czy nie wydać ich na coś... bardziej praktycznego. Muszę jeszcze się z tą myślą przespać. Ale 320$ + wysyłka strasznie nie dają mi spać. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blink masz juz UM56, czego sie zastanawiasz ?? :blink::lol: .

 

Ja właśnie poważnie myślę nad wkładkami custom, ale cholera kupując je teraz spłucze się całkowicie

 

Uparliście się na nowe, a używki można kupić za 290 usd shipped ;)

No, bo mam na oku kilka rzeczy (dysk do kompa, nowego cyfraka i parę innych ciekawostek) i nie mogę się zdecydować.

 

A UM56 chyba powędrują do serwisu, bo tracę izolacją w lewym uchu, nie wiem czego to jest przyczyną, ale mnie to irytuje. Jeszcze dam sobie tydzień na dokładne obadanie sprawy. Ale z UM56 shury by grały ładnie. :> Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że bardzo ładnie, bo po założeniu ich na UM1 wbrew ogólnej opinii usłyszałem sporą różnicę w brzmieniu. No i ładnie by wyglądał taki komplet.

 

Co do używek, tak jak pisze @Echelon, przy takiej kwocie 100pln wielkiej różnicy nie zrobi, a mam pewność, że nikt nimi wcześniej nie rzucał, nie gryzł i co ważne... nie ślinił. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc przesyłkę to już jest jakieś 200 pln, a te używki to mają przeważnie przegrane parę godzin.

Ale może w sumie co nowe to nowe ;).

A wy chcecie wersje z PTH czy bez ?

 

O ile ten mikrofon wiszący na kablu jest zbędnym bajerem to ta wersja jest fajna za sprawą krótkiego

kabla, którego na początku nie cierpiałem a teraz doceniam jego zalety - możliwość noszenia playera

na smyczy bez dodatkowego metra kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę HD 595, ich soprany sięgają dalej, okazyjnie kupione i podparte moim wzmakiem zagrają lepiej i taniej od Shure E500 :P Bardzo dobre słuchawki, ale raczej nie warte swojej ceny za nowe.

 

no to powodzenia z hd 595, w parze ze wmakiem, w spacerze po mieście, bądź podróży tramwajem :lol:

To są słuchawki o kompletnie rożnym przeznaczeniu i moim zdaniem nie ma sensu ich porównywać,

zarówny tych konkretnych modeli, jak i ogólnie IEM'ow do duzych nausznych, otwartych słuchawek.

 

 

Radku - święte słowa :D

 

W dodatku trzeba dodać że słuchanie muzyki w czterach ścianach , a słuchanie jej pod przysłowiową

chmurką nad wodą w górach lesie czy na rowerze , kiedy dzwiękom towarzyszy powiew wiatru na

policzku to dwa odmienne - zupełnie inne stany świadomosci i różne doznania artystyczne .

 

Nawet w autobusie czy tramwaju, kiedy dzięki IEM-om możemy cieszyć się dzwiękiem naprawdę dobrej jakości

odcięci od tej całej kakofonii , nieprzyjemnego, hałaśliwego zgiełku wielkiego miasta na który bylibysmy

skazani w innym wypadku muzyka potrafi zabrzmieć jakby pełniej i bardziej ją wtedy doceniamy.

( a i słuchawki którym zawdzięczamy te doznania przy okazji też :D )

 

Jak pisałem juz wiele razy, wszystko zależy od tego w jakich warunkach chcemy słuchać, bo wiadomo że za

cene e500, jestesmy w stanie wygenerować lepsze brzmienie do słuchania w kapciach i fotelu...

 

Znowu zgoda :) Od czasu kiedy mam HD-595 przestałem używać E 500 w domu .

Zresztą już wcześniej miałem z tym problemy , bo w moim przypadku słuchawki typu

IEM męczą jednak mój słuch i specjalnie nie nadaja się do wilogodzinnego słuchania.

Był taki okres ( kiedy nie miałem jeszcze HD-595 ) że wolałem w domu zamiast nich

Sennheisery MX-400 czy PX-100.

 

Miałbym natomiast problem z jednoznaczną waloryzacją które słuchawki są lepsze : E-500 czy HD-595

ponieważ nie zgadzam się z Majkelem ze sposób prezentacji słuchawek typu IEM i otwartych monitorów jest

do siebie podobny . To zupełnie inna akustyka na którą składają się : ilość powietrza , charakter wybrzmień ,

gęstość faktury brzmieniowej , panorama i przestrzeń , czy wreszcie coś takiego jak "oderwanie dzwięku od membrany "

( przecież w IEM-ach w ogóle nie ma takiej iluzji , słuchawki tego typu to czysta bezpośredniość )

 

Radzique ma oczywiście rację że wobec takich róznic porównywanie nie ma wiekszego sensu

> równie dobrze można zestawiać poszczególne typy słuchawek do różnych modeli głosników

 

Pewnie że można na siłę zdobyć się na takie porównania - bo są takie kolumny którym bliżej jest do HD-650

, podczas gdy dzwiek innych spowinowacony jest na przykład z charakterystyką HD-600 > ale w gruncie rzeczy

wszyscy wiemy że są to zupełnie inna akustyka i rodzaj prezentacji muzyki i takie analogie są z reguły całkowicie nietrafne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kupiłbym takie shurki, ale w chwili obecnej kupowanie słuchawek za ponad 1000 zł do odtwarzacza mp3 byłoby w moim przypadku sporą rozrzutnością. Ale smaka mi robicie poważnego i będę sobie o nich myślał do czasu, aż ich kupienie nie będzie oznaczało wyprania się z całej gotówki smile.gif.

Ja zbieram na UM1... o e500 nawet nie marzę. 1000zł o_0 fortuna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram na UM1... o e500 nawet nie marzę. 1000zł o_0 fortuna!

 

Wydaje ci się ;)

 

Ja półtora roku temu miałem T10 + ep630 i z usmiechem na twarzy czytałem o słuchawkach

za 300 usd. A teraz co ? Zastanawiam się nad odlewanymi wkładkami za 400 pln :blink: .

I żeby nie było, że ot tak mnie na to stać. Odmawaiam sobie dużo rzeczy i zapierdzielam do pracy

w każdy weekend ;) .

Jak to chłopaki mają zwyczaj pisać na head-fi : "welcome, and sorry about your wallet" :lol:

 

Nawet w autobusie czy tramwaju, kiedy dzięki IEM-om możemy cieszyć się dzwiękiem naprawdę dobrej jakości

odcięci od tej całej kakofonii , nieprzyjemnego, hałaśliwego zgiełku wielkiego miasta na który bylibysmy

skazani w innym wypadku muzyka potrafi zabrzmieć jakby pełniej i bardziej ją wtedy doceniamy.

( a i słuchawki którym zawdzięczamy te doznania przy okazji też biggrin.gif )

 

Znam to ;), często doznaje czegoś takiego jak wieczorem wracam tramwajem do domu wpatrzony w przemykające za szybą obrazy, zupełnie odcięty od świata :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje ci się ;)

 

Ja półtora roku temu miałem T10 + ep630 i z usmiechem na twarzy czytałem o słuchawkach

za 300 usd. A teraz co ? Zastanawiam się nad odlewanymi wkładkami za 400 pln :blink: .

I żeby nie było, że ot tak mnie na to stać. Odmawaiam sobie dużo rzeczy i zapierdzielam do pracy

w każdy weekend ;) .

Jak to chłopaki mają zwyczaj pisać na head-fi : "welcome, and sorry about your wallet" :lol:

 

Ja mam to samo, ale ewoluuję dużo wolniej niż Radzique i nfsu. ;) Za to w maju mam jechać na delegację, więc powinienem zanotować dopływ gotówki. W czerwcu jeszcze jedna się szykuje, w sam raz, żeby wydać trochę kasy. ]:->

 

Chcę wersję bez PTH, a krótki kabel i tak by nie był dla mnie zaletą, bo nie noszę playerów na szyi. W dodatku taniej wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety wolniej niz wy ewoluuje. pamietam jendak jak sluchawki philipsa za 30zl to byl masakrycznie wysoki wydatek - tak sie cieszylem z nich - wreszcie "super" sluchawki do komputera... ech gdybym teraz tyle na sluchawki wydawal... ile w portfelu by zostalo - chociaz pewnie tak bym to przepil i tyle by bylo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zbieram kasę na HD595 i cmoya :)

Cmoy to chyba bardziej do PX100 niż do HD 595. Ja wczoraj posłuchałem wzmacniacza słuchawkowego z lampami. Ja chce lamp! Wszędzie! :ph34r: No i słuchałem Grado SR225, ale tego mieć nie muszę, może SR325i są lepsze? :unsure:

Majkelu - bardzo chetnie poczytamy Twoje impesje z odsłuchu wzmacniacza lampowego

, ale lepiej pomieśc je w naszym wątku " Słuchawki "pałąkowe" - średnia I Wyższa Półka " :D

 

Akurat Shure E 500 to takie IEM-y które na pewno nie znoszą lamp-i to w żadnej formie

 

Kiedyś na Head-Fi przedstawiciel Shure zdradził że próbowli podpinać E 500 pod kilkanaście

różnych wzmacniaczy lampowych i efekt zawsze był ten sam - katastrofa > poważne

zniekształcenia dzwięku i wyrazne obcinanie góry pasma przenoszenia . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zbieram kasę na HD595 i cmoya :)

Cmoy to chyba bardziej do PX100 niż do HD 595. Ja wczoraj posłuchałem wzmacniacza słuchawkowego z lampami. Ja chce lamp! Wszędzie! :ph34r: No i słuchałem Grado SR225, ale tego mieć nie muszę, może SR325i są lepsze? :unsure:

Majkelu - bardzo chetnie poczytamy Twoje impesje z odsłuchu wzmacniacza lampowego

, ale lepiej pomieśc je w naszym wątku " Słuchawki "pałąkowe" - średnia I Wyższa Półka " :D

 

Akurat Shure E 500 to takie IEM-y które na pewno nie znoszą lamp-i to w żadnej formie

 

Kiedyś na Head-Fi przedstawiciel Shure zdradził że próbowli podpinać E 500 pod kilkanaście

różnych wzmacniaczy lampowych i efekt zawsze był ten sam - katastrofa > poważne

zniekształcenia dzwięku i wyrazne obcinanie góry pasma przenoszenia . :D

No rzeczywiście, Shure E500 + lampa to by było takie capucchino posłodzone czterema łyżeczkami cukru. Oczywiście, że tu nie będę pisał o wizycie w StudioPro, ale chciałem trochę wodę zamącić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee słodzone capucchino jest świetne :) A jaki wzmak poleciłbymś do HD595 i Karmy?

Moonlight by majkel corp. :D @ogórek ma już taki zestaw - Karma, Moonlight, HD 595, możesz go wypytać prywatnie, co to jest warte, reszta na forum w wątku "Słuchawki pałąkowe - średnia i wyższa półka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności