Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ściągnąć można tylko muzykę która mamy fizycznie na dysku. Dla mnie ciągle Tidal czy Qubuz jest lepszy. ARC to taka sztuka dla sztuki. 
Najgorsze jest to, że nie można wybrać karty microSD dla ściągniętej muzyki.

Ja na razie dałem sobie spokój. Zostaję przy natywnych apkach Tidala i Qobuza. Ostatnio podłączyłem kompa z Roon Core bezpośrednio pod urządzenie Dasan (które zamienia sygnał ze światłowodu na LAN) pomijając router i nadal wywala mi podwójnego NATa. Więc zapewne musiałbym do dostawcy wystosować prośbę o nadanie publicznego IP, czego za bardzo nie chcę robić (bezpieczeństwo i dodatkowa opłata co miesiąc do abonamentu).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie. Wybaczcie, że ja nie o Roonie, ale mam szybkie pytanie odnośnie RPI 3B+ oraz piCorePlayera. Jakie są najlepsze opcje do obsługi Castowania poprzez to Raspberry?  Chciałbym z niego zrobić klienta squeezelite, który będzie puszczał muzykę z mojego głównego, serwerowego Logitech Media Servera, ale opcjonalnie fajnie by było wykorzystać ALBO Bluetooth albo jakiś inny rodzaj przesyłania strumieniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj dostałem maila, że ARC na Androida dostał bit-perfect.  FiiO M11 Plus przybywaj...  
Na donlgu AK podpiętym do antka również.

Obecnie mi na LGv40 dziala jak dotychczas. Korzysta ze sterów antka. Natomiast na donglu jest bp i omij stery.

Ta informacja to w ramach programu wczesnych aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mailu jest info, że już wyszło, ale osobiście nie testowałem. Roona na Androidzie używam tylko na wyjazdach, czyli najbliższa okazja to święta u rodziny.
Mailu od kogo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Roona. Też widziałem tyle że Android to nie moja bajka... Chociaż piszą coś o Apple dopiero teraz widzę :D

Ale ja osobiście też prawie nie korzystam z Arc. Może na urlopie się przyda...

 

Roon ARC now supports bit-perfect playback on Android
Our new USB driver for Android deepens our commitment to delivering on all platforms.

As of today, Roon ARC on Android phones and Apple iPhones will both play bit-perfect audio to USB DACs! 

This release introduces a new custom USB driver that bypasses the Android audio system completely, ensuring bit-perfect playback of audio files and streams to any USB-connected DACs.

This update furthers our commitment to delivering the best possible experience to all Roon users, regardless of platform. Since its launch we’ve been able to provide stunning audio quality to Apple users in Roon ARC. We’re now able to offer that same level of quality to Android devices, too. 

 

 

Edytowane przez wp73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Roona. Też widziałem tyle że Android to nie moja bajka... Chociaż piszą coś o Apple dopiero teraz widzę
Ale ja osobiście też prawie nie korzystam z Arc. Może na urlopie się przyda...
 
Roon ARC now supports bit-perfect playback on Android
Our new USB driver for Android deepens our commitment to delivering on all platforms.
As of today, Roon ARC on Android phones and Apple iPhones will both play bit-perfect audio to USB DACs! 
This release introduces a new custom USB driver that bypasses the Android audio system completely, ensuring bit-perfect playback of audio files and streams to any USB-connected DACs.
This update furthers our commitment to delivering the best possible experience to all Roon users, regardless of platform. Since its launch we’ve been able to provide stunning audio quality to Apple users in Roon ARC. We’re now able to offer that same level of quality to Android devices, too. 
 
 
Z opisu wyraznie wynika, że dotyczy tylko USB DAC.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając dongle iBasso trzeba zainstalować ichnią apkę UAC do głośności.

Tylko co z tego, jak niemal cały czas pojawiają mi się takie monity jak na obrazkach. Pograło kilka utworów i buforowanie. Przeglądając bibliotekę w listę artystów jeszcze jakoś po dłuższej chwili udało się wejść (jednak brak fotosów w miniaturkach), ale w albumy już krew z nosa leci (czyt. puste podstrony).

No i nadal nie mam skonfigurowanego Roona pod ARCa do słuchania poza siecią domową. Podłączając kompa z Roon Core bezpośrednio pod urządzenie Dasan z pominięciem routera, nadal informuje o podwójnym NAT.

No i nadal brak możliwości wybrania karty SD do ściągania muzyki. I fajnie by było, gdyby można było dodać foldery z muzyką lokalnie zgraną.

Tak więc na razie w moim przypadku by mieć bit-perfect poza domem nadal pozostaje UAPP. Z drugiej strony ostatnio przekonuję się do słuchawek bluetooth, które z kodekiem LDAC dają już naprawdę dobrą jakość dźwięku (dla mnie wystarczającą).d665ec425cdcdbed881982e53c86057f.jpg64847d70c25c18b9caa0df9abf51e753.jpg











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Używając dongle iBasso trzeba zainstalować ichnią apkę UAC do głośności.

Tylko co z tego, jak niemal cały czas pojawiają mi się takie monity jak na obrazkach. Pograło kilka utworów i buforowanie. Przeglądając bibliotekę w listę artystów jeszcze jakoś po dłuższej chwili udało się wejść (jednak brak fotosów w miniaturkach), ale w albumy już krew z nosa leci (czyt. puste podstrony).


Odisntaluj Arc i zainstaluj ponownie. Miałem te same objawy z komunikatem o słabej jakości połączenia oraz braku synchronizacji bilbioteki. Pomoglo.
Co do NAT. Dziwne to. U mnie i jeszcze kilku osob nie było od początku nigdy problemu z widocznościa poza LAN.



















Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odpaliłem wersję próbną (14 dni).

 

Nie mam NAS. Moim źródłem podstawowym jest Tidal HiFi (streaming z Mac'a). Okazyjnie odpalam Amazon Music bądź Apple Music. Pozostały hardware to ZEN stack (DAC & CAN) i garść budżetowych słuchawek (najdroższe to DT 1990 Pro).

 

Mam zatem pytanie: warto ?

 

Nie chodzi o cenę (120 USD na rok to dla jednych kupa kasy, a dla innych drobne). Bardziej chodzi mi o korzyści dla moich uszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marek_m napisał(a):

Przed chwilą odpaliłem wersję próbną (14 dni).

 

Nie mam NAS. Moim źródłem podstawowym jest Tidal HiFi (streaming z Mac'a). Okazyjnie odpalam Amazon Music bądź Apple Music. Pozostały hardware to ZEN stack (DAC & CAN) i garść budżetowych słuchawek (najdroższe to DT 1990 Pro).

 

Mam zatem pytanie: warto ?

 

Nie chodzi o cenę (120 USD na rok to dla jednych kupa kasy, a dla innych drobne). Bardziej chodzi mi o korzyści dla moich uszu ?

IMVHO w Twoim wypadku - nie warto. Roon to kombajn, dla samego Tidal'a szkoda zasobów/pieniędzy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od godziny i mam wrażenie, graniczące z pewnością, że Roon gra lepiej (klarowniej, szersza sceną). 

 

Z ciekawości zainstalowałem też Audirvana i tutaj szczerze mówiąc nie jestem już pewien czy jest lepiej. A szkoda, bo ten soft jest kapkę tańszy.

 

Czy ktoś mógłby jeszcze podzielić się swoimi wrażeniami ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marek_m said:

Słucham od godziny i mam wrażenie, graniczące z pewnością, że Roon gra lepiej (klarowniej, szersza sceną). 

 

Z ciekawości zainstalowałem też Audirvana i tutaj szczerze mówiąc nie jestem już pewien czy jest lepiej. A szkoda, bo ten soft jest kapkę tańszy.

 

Czy ktoś mógłby jeszcze podzielić się swoimi wrażeniami ?

 

 

Jeżeli słuchasz tidala to tak, gra lepiej bo pomija ich dsp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon jest bardzo popularny i wygodny. Ja mam ledwie parędziesiąt CD zrippowanych ale lubię tagować utwory i np zaznaczać które płyty do odsluchania na pozniej. Gatunki niestety dziwne czasami podaje ale można bez problemu poprawić. DSP do słuchawek fajny. Tanie endpoint w postaci malinki. Kupisz sprzęt za tysiące i módl się żeby wsparcie softwarowe  nie skończyło się po wydaniu lepszego modelu. Jest jeszcze Bluos czy parę darmowych rozwiązań. Bluos nie znam. Darmowe jak to darmowe. Można używać. Ale Roon jest niemal standardem obecnie. Do tego bardzo ciekawe zmiany wdrażają. Póki co duży minus że bez internetu nie odtworzysz przez Roon własnych plików :) Czy warto... Szkoda se przeoczyłeś promocje 3 miesiące za 2$. Warto wziąść i tak na miesiąc czy dwa i zobaczyć. Ja tam sobie chwalę. Ale jak ktoś ma pilniejsze wydatki to taki LMS czy Volumio daje rade. SQ? Nie brałem tego pod uwagę. Lubię wygodę i możliwości zarządzania muzyką. Jestem z tych co wierzą w zera i jedynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wp73 napisał(a):

Póki co duży minus że bez internetu nie odtworzysz przez Roon własnych plików :)

Serio? Ale lipa :D Zakładam, że chodzi o jakąś autentykacje, a nie, że „nie, bo nie”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności