Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Name44 napisał(a):

Prywatna kolekcja nagrań może pojawić się z czasem.

 

Już była. 10 lat bawiłem się w NAS'y, ale ostatni NAS Synology dawno sprzedany, a płyty rozdane :) 

 

Do Roon'a przekonuje mnie przede wszystkim wyższa jakość dźwięku. 

 

120 USD/rok to nie jest mało, ale z drugiej strony wachlowanie sprzętem w poszukiwaniu tej lepszej jakości też kosztuje ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja mam. Proszę o dowód i schemat jak "przeczesywane" są dokumenty przez providerów chmurowych i jak jest to wykorzystywane do profilowania, jakich reklam ?
Nie pracuję w Google, wiec skąd mam wiedzieć?
Moje konto na Google jeśli chodzi o emaile to kompletny śmietnik, wypełniony głównie spamem, więc trudno z tego cokolwiek wyczytać, a dokumentów im nie daję. Ale kazuistyczne doniesienia na temat reklam Google które celowały w rzeczy uwiecznione na ostatnio zrobionych zdjęciach, tak jak reklamy fejsbuczne dotyczące rzeczy o których się rozmawiało w okolicy telefonu są na tyle częste, że trudno je ignorować. Za darmowe usługi płaci się czymś innym niż pieniędzmi - zwykle prywatnością. I zwykle to jest ujęte w EULA.

Edit: Pierwszy wynik z... google default_biggrin.png

9d6839ce9fb1aeff4c6b0f76a2be133e.jpg


Edit2: polityka prywatności Google:

e448facd9fe3403d84745742ae77aa9c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

Nie pracuję w Google, wiec skąd mam wiedzieć?
Moje konto na Google jeśli chodzi o emaile to kompletny śmietnik, wypełniony głównie spamem, więc trudno z tego cokolwiek wyczytać, a dokumentów im nie daję. Ale kazuistyczne doniesienia na temat reklam Google które celowały w rzeczy uwiecznione na ostatnio zrobionych zdjęciach, tak jak reklamy fejsbuczne dotyczące rzeczy o których się rozmawiało w okolicy telefonu są na tyle częste, że trudno je ignorować. Za darmowe usługi płaci się czymś innym niż pieniędzmi - zwykle prywatnością. I zwykle to jest ujęte w EULA.

 

Spam w Twojej poczcie jest w znacznym stopniu konsekwencją Twojego zachowania w sieci.

 

Profesjonalne (płatne) usługi Cloud Storage, o których tu była mowa, to całkiem odrębny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zerknij co napisałem na ten temat wczesniej. Dokładnie to samo, co Ty.

Edit: wiesz jaki spam do mnie przychodzi głównie?... Sam zobacz. Nie znam niemieckiego i nie korzystam z niemieckojęzycznych stron. Przychodzą do mnie też spamy adresowane do ludzi mających podobny do mojego adres mailowy :)d64b146319265eddc03dbfcda897f0b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałeś, że dokumenty przechowywane przez Cloud Storage Providers (m.in. Google) są skanowane, w celu profilowania reklamowego. 

 

9 minut temu, hammerh34d napisał(a):

wiesz jaki spam do mnie przychodzi głównie?... Sam zobacz. Nie znam niemieckiego i nie korzystam z niemieckojęzycznych stron. Przychodzą do mnie też spamy adresowane do ludzi mających podobny do mojego adres mailowy

 

Współczuję. Osobiście zaglądam do swojego spamu kilka razy do roku i znajduję tam kilkanaście maili. Które nomen omen Google bardzo dobrze jako spam klasyfikuje.

 

Proponuję zakończyć Off Top i wrócić do Roon'a.

 

Słucham na torze: Macbook Air - Roon / Tidal - kabel USB - iFi ZEN DAC - xDuoo TA-26 - HD 650 i jest Nirvana (no prawie) :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

Nigdzie nie użyłem sformułowania "cloud services".

 

W dyskusji padły nazwy: Google, Microsoft i Amazon - to są Cloud Storage Service Providers. I ogólna teza, że skanują, bo chcą Ciebie profilować.

 

Ale, Ok. Jeżeli źle zrozumiałem to spoko :) 

 

Now, back to Roon....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP w Roonie działa dobrze.
Używam wbudowanego profilu dla Audeze i efekt jest subtelny, ale wyraźny, jak dla mnie robi się bardziej klarownie. Tak jak zwykle jestem przeciwnikiem korektorów, tak ten uważam za udany.
Można sobie też wpisać dowolny preset ręcznie, tu efekt zależy już od jakości presetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP w Roonie działa dobrze.
Używam wbudowanego profilu dla Audeze i efekt jest subtelny, ale wyraźny, jak dla mnie robi się bardziej klarownie. Tak jak zwykle jestem przeciwnikiem korektorów, tak ten uważam za udany.
Można sobie też wpisać dowolny preset ręcznie, tu efekt zależy już od jakości presetu.
Niektóre słuchawki wręcz wymagają EQ. DSP w Roon to wg mnie bardzo ważny składnik tego środowiska. Np. Senki 660s czy tez Ether CX wręcz wymagaja korekcji. Dopiero po odpowiednim zabiegu nadają sie do użytkowania:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie słuchawki kupujemy ze względu na brzmienie jakiś smaczek który odróżnia je od innych. Ale Audeze z Roonem chętnie bym sprawdził tak czy inaczej. Wspomniane wyżej presety sprawdziłem na moich nausznikach.... ale jakoś nie otworzyło mi to bram niebios.

W sumie powinni oferować tańszą wersję bez DSP i np tylko 24/96 - ja w zasadzie z tego nie korzystam. Do tego moje Genelec mają D/A z takim limitem więc nie ma co się spinać. A cyferki zostawiam działom sprzedaży które piszą o MHz i femto sekundach. Jestem człowiekiem nie nietoperzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek Tylko pamiętaj żeby mieć więcej backupów i najlepiej częściej niż raz na 3 dni zwłaszcza na początku. Ja mam teraz backupy na 2 pendrivach i Drobbox - na tym ostatnim niestety tylko 2 ostatnie backupy mi się mieszczą w darmowym planie.

Też nie do końca wiem jak on te kopie robi bo teraz sprawdziłem że ma ustawione codziennie ale np jedna kopia ostatnio zrobiła się 3 dni temu :)

Chwilowo jestem na kompie ale zaraz będzie NUC więc może będzie bardziej przewidywalnie

Edytowane przez wp73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wp73 napisał(a):

@blackromek Tylko pamiętaj żeby mieć więcej backupów i najlepiej częściej niż raz na 3 dni zwłaszcza na początku. Ja mam teraz backupy na 2 pendrivach i Drobbox - na tym ostatnim niestety tylko 2 ostatnie backupy mi się mieszczą w darmowym planie.

Też nie do końca wiem jak on te kopie robi bo teraz sprawdziłem że ma ustawione codziennie ale np jedna kopia ostatnio zrobiła się 3 dni temu :)

Chwilowo jestem na kompie ale zaraz będzie NUC więc może będzie bardziej przewidywalnie

Dzięki za info , co zawiera backup ?  , ile waży taki backup 

13 godzin temu, wp73 napisał(a):

A wg mnie słuchawki kupujemy ze względu na brzmienie jakiś smaczek który odróżnia je od innych. Ale Audeze z Roonem chętnie bym sprawdził tak czy inaczej. Wspomniane wyżej presety sprawdziłem na moich nausznikach.... ale jakoś nie otworzyło mi to bram niebios.

W sumie powinni oferować tańszą wersję bez DSP i np tylko 24/96 - ja w zasadzie z tego nie korzystam. Do tego moje Genelec mają D/A z takim limitem więc nie ma co się spinać. A cyferki zostawiam działom sprzedaży które piszą o MHz i femto sekundach. Jestem człowiekiem nie nietoperzem :)

Ogólnie nie potrzebuję DSP , filtr na dane modele słuchawek traktuję jako ciekawostkę , Upsampling raczej też choć tutaj muszę posłuchać nigdy nie stosowałem   . Jakieś rady dla początkującego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackromek napisał(a):

Dzięki za info , co zawiera backup ?  , ile waży taki backup 

 

Zawiera kopię bazy danych Roona. To znaczy cała konfiguracja (lokalizacja muzyki, ustawienia, playlisty, tagi, Focus, strefy, statystyki odsłuchów itp) bez plików audio. Ja mam bibliotekę z 750 płyt CD, kilkanaście playlist i backup waży niecałe 900MB.

 

Generalnie backupy Roona działają genialnie, bo w kilka minut można odtworzyć cały Core na dowolnym komputerze, nawet z innym systemem operacyjnym.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma duże znaczenie jeśli masz swoja kolekcję plikow i nią zarządzasz, tagujesz, tworzysz własne playlisty, kręcą Cię statystyki.
Jeśli te aspekty roona nie są dla ciebie ważne, to i backup nie bardzo, bo odtworzenie core polega wtedy na podpięciu źródeł (pliki i login do streamingu jeśli uzywany) i tyle.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nie podpiąłem mojego NAS według innego programu 11.000 tys albumów w róznych formatach wtedy taka kopia będzie pewnie dużo większa playlist nie tworzę doraźnie lub kilka . Ogólnie ciekawe jak mu pójdzie z scanem takiej biblioteki , na szybko z wczorajszego słuchania korzystania podział na gatunki muzyczne słabiutko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności