Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji analizy korzyści z używania Roon / Audirvana, zrobiłem upgrade firmware w iFi ZEN DAC i szczerz mówiąc korzyść dot. sygnatury dźwięku jest teraz sporo mniejsza (ocena amatorska i subiektywna).

 

O ewentualnych korzyściach funkcjonalnych nie wypowiadam się - korzystam wyłącznie ze streamingu.

 

EQ nie stosuję.

 

Innymi słowy, doczekam do końca okresu próbnego i prawdopodobnie dam sobie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie pamiętam, jak jest domyślnie, bo Core od dawna nie mam na Windowsie. To jest na pewno kwestia konfiguracji systemu - zawsze można dodać Core do autostartu.
...Co niewiele daje w sumie, bo po restarcie windy jeśli się nie zaloguje, to i tak Core nie działa, a do tego bywa że przestaje działać kiedy windows się zablokuje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, hammerh34d napisał(a):

...Co niewiele daje w sumie, bo po restarcie windy jeśli się nie zaloguje, to i tak Core nie działa, a do tego bywa że przestaje działać kiedy windows się zablokuje :D

Tak miałem wczoraj taki przypadek komputer  się  zablokował remote nie widziało core  , jeśli miałby zostać na dłużej/ stałe na pewno trzeba będzie ogarnąć NUC 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackromek napisał(a):

Jak jest z dodawaniem Nas , w instrukcji widziałem że trzeba skopiować ip Nas a co jeśli u mnie nas ma zmienne ip ?

 

NAS masz w LAN razem z Core, a zmienne IP jest na WAN.

 

49 minut temu, hammerh34d napisał(a):

...Co niewiele daje w sumie, bo po restarcie windy jeśli się nie zaloguje, to i tak Core nie działa, a do tego bywa że przestaje działać kiedy windows się zablokuje :D

 

Dlatego Windows jest do grania, a Linux do serwerów. :D 

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam skanuje podpięte katalogi.



 
Dlatego Windows jest do grania, a Linux do serwerów.  


Prawda. Ale ja po kilku latach uczenia się Solarisa i linuxów doszedłem do wniosku, że szkoda mi na to życia.
Alternatywą jest jak rozumiem postawienie tego roonowego standalone (edit: Roon ROCK) na NUC - jest to jakaś alternatywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem wczoraj taki przypadek komputer  się  zablokował remote nie widziało core  , jeśli miałby zostać na dłużej/ stałe na pewno trzeba będzie ogarnąć NUC 
Co masz na myśli pisząc zablokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów. Czemu mam trzymać odblokowanego peceta czy czas? To powinno śmigać w tle, bez względu na to czy komp jest zablokowany czy nie. To jest jakiś kiepski zart, że takie rzeczy się zdarzają. W poprzedniej wersji tak nie było.
Czepiasz sie. To nie jest istotne. Rock tez nie ma blokady. I co dobrze czy źle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pececie jestem zalogowany moim kontem microsoft, bo licencja na windoze jest powiązana z nim. Odblokowany i niezabezpieczony niczym komp z potencjalnym dostępem fizycznym do mojego konta microsoft?... Chyba dzieci nie masz:D
To jest karygodne i tyle.
Mylisz zagrożenie związane z dostępem poprzez bezpośrednie użycie z dostępem spoza lokalizaji jednostki.
Odblokowany nie oznacza niezabezpieczony. Blogada ekranu nie oznacza bezpieczeństwa przed zagrożeniem zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, ja doskonale wiem o czym piszę.
Dokładnie o tym o czym piszę, czyli o dostępie fizycznym do niezabezpieczonego kompa. Choćby przez moją córkę. Czy żonę, która nie musi widzieć w moich mailach że kupiłem pchełki za 5k pln.
Nie wiem po co wyskakujesz ze zdalnym zagrożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, ja doskonale wiem o czym piszę.
Dokładnie o tym o czym piszę, czyli o dostępie fizycznym do niezabezpieczonego kompa. Choćby przez moją córkę. Czy żonę, która nie musi widzieć w moich mailach że kupiłem pchełki za 5k pln.
Nie wiem po co wyskakujesz ze zdalnym zagrożeniem.


Pisz wyraźnie to nikt ci już nie wyskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj  podpiąłem mój nas , skanował bardzo długo zostawiłem na noc rano chyba skończył ale roon nie działał czyli chyba się wysypał albo są jakieś ustawienia sleep jeszcze tam nie zaglądałem . Baza danych 9 gb ciekawe ile będzie ważyć kopia zapasowa , w weekend zobaczymy ile rzeczy pominął . Mam pytanie jako że używacie roon już dłużej jak oceniacie samą jakość dźwięku pomijamy funkcjonalność  dla plików lokalnych i tidal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku jest bardzo dobra. I tyle.
Dla mnie bardzo ważnymi aspektem jest to jak fajnie działa ze wszystkimi urządzeniami roon ready - u mnie to NAD C658 i Poly, zwłaszcza Poly.
Dla kogoś kto nie ma Poly i/lub ma zamiar używać roona tylko stacjonarnie na jednym systemie nie ma to większego znaczenia, ale mnie to bardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem jest super u mnie stacjonarnie na lumin  przenośne iphone i ipad teraz też są end point roon , wiem że jakość dobra ale chodziło mi bardziej o porównanie do innego oprogramowania, mnie docelowo zależy na jakości dźwięku 

Edytowane przez blackromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to...
Można snuć poetyckie porównania, ale chyba nie ma sensu. Moim zdaniem na pewno nie jest gorzej od foobara na przykład czy natywnych appek. Z pewnoscia jest lepiej niz w tidalu, w srosunku do quobuza w streamingu różnicy nie slyszę. Nie słyszę też różnicy między tym samym albumem (w tym samym bitrate) z quobuza i z pliku. Ale ja nie jestem zlotouchy.
A dsp dla audeze jest fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba ci się DSP Audeze to zajrzyj tutaj https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results są tam gotowe presety po setki modeli słuchawek fajna zabawa , w przypadku roon wystarczy ściągnąć dwa małe pliki wav skompresować je w zip i wgrać w zakładce DSP Engine: Convolution i gotowe 

Edytowane przez blackromek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności