Skocz do zawartości

Roon - "game changer" czy zwykły program do odtwarzania muzyki


surround

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie będzie działać. Ogólnie powinno to iść przez jakiś serwer roona. 
Poza tym czy ktoś wie czy w końcu dodali obsługę bit perfect dla usb w androidzie? 
Włączyłem na szybko z donglem USB-DAC od iBasso i niestety, nadal jest downsampling z 96kHz do 48. Zresztą nie było monitu o włączenie urządzenia USB w trybie wyłączności, jak w przypadku UAPP.

Natomiast u mnie również jest problem z konfiguracją sieci, ARC działa z Roonem tylko w sieci lokalnej. Status: MultipleNatFound. Poza tym oprócz tego, że mam dynamiczne IP, to nie posiadam IP publicznego. Zapewne może to być też dodatkową przeszkodą w komunikacji poza domem.4b1f23c504c08453cbdef0e998f26e9c.jpgdc12a9d0aa718c06b09b13a16d5a8964.jpg19f97ccb1fc3b0fe6900c34894dba3b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tyle było mojego hype na Arc. Nie da się zainstalować na moim FiiO M11 Pro. Fajnie było się pojarać jak flota Stannisa. Do tego nie ma PEQ, z którego korzystam. Mają kiedyś dodać. To ja kiedyś zmienię DAP, a póki co wracam do VPN.
Widocznie Fiio ma Androida niższego niż 9. Przynajmbiej taką informację wyczytałem z FAQ Roona z linka zamieszczonego przez @zielinskitomasz Mój iBasso DX220 też się nie załapał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dopiero M11 Plus ma odpowiedniego Androida.
Dla posiadaczy Kann Alpha. Zapytalem Jasona na headfi czy coś wie o apce dla tego dapa.?

Odp.
No info yet. Was talking to the Roon team about it on Saturday night at CanJam when they gave me a sneak peak at Arc. I believe it is being worked on between the Roon and AK engineering teams, but do not have additional info to share

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z multiple NAT w moim przypadku to zapewne chodzi o drugi przykład. Moje IP nie jest publiczne. Wedle tych informacji, musiałbym zgłosić się do swojego dostawcy o nadanie publicznego IP, co na pewno jest mniej bezpieczne i bardziej narażone na ataki z zewnątrz, niż w obecnej sytuacji. Z tym, że ta opcja jest dodatkowo płatna u mojego dostawcy.

Dziwne, że Roon ma z tym problem. Swego czasu używałem konsoli Xbox w trybie instant-on i nie było problemu ze streamowaniem gier z konsoli do apki Xboxa na tablecie, nawet przy użyciu danych mobilnych.

dc9fef6e788e304b1e58c42d076e76b3.jpgaa589921c93083809c4da92124d319cf.jpg




Tak wygląda ścieżka audio gdy słucham przez słuchawki bluetooth z kodekiem LDAC.50605c1b71c08cc05d8a9712ee1d1260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis ścieżki jest mylący. DSP przecież nie dziala.
Widać że na LGv40 na siłę dociąga do 48kHz na andtku pomimo że plik jest 44 kHz.
Ustawienia zalecane jak w faq.


497d02feab418c5aa8dfbd7cff47def2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joseph_k78 napisał:

Dziwne, że Roon ma z tym problem. Swego czasu używałem konsoli Xbox w trybie instant-on i nie było problemu ze streamowaniem gier z konsoli do apki Xboxa na tablecie, nawet przy użyciu danych mobilnych.

 

Jak już tu wcześniej wspominałem, korzystając ze swojej domowej infrastruktury mogę zdalnie np. obsłużyć kamerkę internetową, uruchomić iRoobota czy kontrolować parametry pracy routera bezprzewodowego. Tylko Roona nie mogę obsłużyć.

 

Nie wiem czy widzieliście, ale na grupie FB Roon Users (podobnie jak na forum wsparcia) zrobiło się naprawdę niemiło, zdaje się, że nawet bany idą. Cóż, to modelowy przykład sytuacji kryzysowej, którą firma sama sobie zafundowała. Czy w Roon Labs nie ma ani jednego ogarniętego programisty, który zauważyłby wcześniej problem i powiedział głośno: trzeba to naprawić, bo będzie syf. I szczerze mówiąc nie przekonuje mnie argument, że są miliony konfiguracji sprzętowych. Jasne, pełna zgoda, tyle, że problem jest w gruncie rzeczy jeden - podwójny NAT.

Edytowane przez mariuszryszard
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79677]zielinskitomasz[/mention] Raczej nie. Tak samo pokazywał mi do tej pory Roon Remote gdy używałem słuchawek z kodekiem LDAC. Oryginalny plik 24/96 nie był w żaden sposób konwertowany, pliki o innych parametrach już tak, do 24/96.

Na razie Roon ARC dla mnie to ciekawostka. Nie robi nic ponadto, co Roon Remote w sieci lokalnej do tej pory. Dopóki nie rozwiążą problemu z dostępem do rdzenia Roona, raczej nie będę go używał poza domem. Przykład konsoli Microsoftu pokazuje, że nie musi być problemu z konfiguracją sieci bez żadnych fikołków. Niby jest opcja ściągania albumów na pamięć, ale tylko wewnętrzną, brak opcji wybrania karty microSD (a nie po to ostatnio kupiłem kartę 512GB, by teraz do cna zapychać pamięć wewnętrzną smartfona default_wink.png). Qobuz daje taką możliwość i ściągnięte zakupione tam albumy są dostępne dla innych aplikacji, np. UAPP. Kolejnym minusem jest brak możliwości dodania folderów z muzyką zapisaną w pamięci telefonu. Może kiedyś ten "ficzer" zostanie dodany. W sumie to nie sprawdzałem, czy można odtwarzać muzykę w aplikacji, gdy brak dostępu do Roona.

Edit: Odtwarzanie z Tidala działa i nawet album pojawia się w historii odtwarzania Roona. Podejrzewam, że ściągnięte albumy też pójdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Opis ścieżki jest mylący. DSP przecież nie dziala.
Widać że na LGv40 na siłę dociąga do 48kHz na andtku pomimo że plik jest 44 kHz.

 

 

Masz też podbity bit depth wedle ścieżki. Kiedyś pisałem o to do supportu Roona i twierdzą, że nie mogą z tym nic zrobić, bo mixer systemowy Androida to i tamto. W ten sposób do odtworzenia na spacerze po VPN jednego Flac zżerało kilkukrotność jego rozmiaru. Limit transferu na LTE szybko topniał. Teraz, jak ARC sobie go pobierze, to pół biedy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
 
Masz też podbity bit depth wedle ścieżki. Kiedyś pisałem o to do supportu Roona i twierdzą, że nie mogą z tym nic zrobić, bo mixer systemowy Androida to i tamto. W ten sposób do odtworzenia na spacerze po VPN jednego Flac zżerało kilkukrotność jego rozmiaru. Limit transferu na LTE szybko topniał. Teraz, jak ARC sobie go pobierze, to pół biedy.


Nic tylko wybierać jak sie da w moim przypadku 48kHz szczególnie w trybie danych komórkowych.f5c8e1d338158b45a61408d8f1fb2527.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym Roonem. Nie jest to przecież świeżynka w świecie audio, a o bit perfect na Androidzie można tylko pomarzyć. Ciekawe, że takie Fiio to potrafi, nawet jest jedna aplikacja od Sony, której pewnie mało kto używa - i też to potrafi! Ja rozumiem, że taki Plex ze swoim Plex Amp może tego nie robić i pewnie nie będzie robił (mimo, że łyka wszystkie formaty), no ale Plex jest multikombajnem do wszystkiego, a ten Roon jednak ukierunkowany na muzykę, i to wysokiej jakości... I niech nie mówią, że to jest kwestia problemów implementacji, bo patrz wyżej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, x X x napisał:

Ciekawa sprawa z tym Roonem. Nie jest to przecież świeżynka w świecie audio, a o bit perfect na Androidzie można tylko pomarzyć. Ciekawe, że takie Fiio to potrafi, nawet jest jedna aplikacja od Sony, której pewnie mało kto używa - i też to potrafi! Ja rozumiem, że taki Plex ze swoim Plex Amp może tego nie robić i pewnie nie będzie robił (mimo, że łyka wszystkie formaty), no ale Plex jest multikombajnem do wszystkiego, a ten Roon jednak ukierunkowany na muzykę, i to wysokiej jakości... I niech nie mówią, że to jest kwestia problemów implementacji, bo patrz wyżej...

Masz rację, dla mnie to kompromitacja i taki kapiszon tak głośno ogłaszanej rewolucji. Po tym wszystko miało już nie być jak dawniej 🤣. Z tego co tutaj piszecie to wypuścili program, który jest bublem i nie przystaje do wymagań wymagającego użytkownika, który za niego płaci niemałe pieniądze. Po roku używania podziękowałem i nie żałuję tej decyzji. Cieszę się, że nie uwiązałem się i nie wszedłem w licencję dożywotnią co miałem w planach. Jest sporo innych możliwości.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jaką drogę przeszedł UAPP to jednak będą potrzebować czasu aby ARC dopracować. Myślę że bp to kwestia czasu. Na niektórych urządzeniach ponoc już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 10:52, mariuszryszard napisał:

Stoczyłem wczoraj wieczorem kilkugodzinną nierówną walkę ze swoim routerem i siecią domową. Niestety, nie udało mi się uruchomić nowej usługi - wszystkiemu winien tzw. podwójny NAT. To gorący temat na forum wsparcia technicznego Roon, ogromna ilość użytkowników z całego świata raportuje ten sam problem. Rzeczywiście, jak pisze @vonBaron Roon Labs oświadczyło, że to dopiero pierwsza wersja oprogramowania i że spróbują znaleźć rozwiązanie. Cóż, mam wielką nadzieję, że im się to uda. Dla mnie w tym wszystkim najzabawniejsze jest to, że mam w domu zwykłą, tanią kamerkę internetową i bez problemu mogę się z nią połączyć z całego świata, ale z Roon Core już nie...

Tania chińska kamerka pewnie wrzuca wszystko w chińska chmurkę. Miałem kiedyś "inteligentne" chińskie gniazdko i działało poza domem od razu. Zmieniłem na niemieckie Fritz i teraz wymaga publicznego ip. Coś za coś. Co do routerów Fritz to ARC akurat działa po skonfigurowaniu ale jak ktoś słusznie zauważył warto taki lepszy router wpiąć za tym od UPC który jest wart pewnie 50pln na Ali i możliwości konfiguracji ma minimalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wp73 napisał:

Tania chińska kamerka pewnie wrzuca wszystko w chińska chmurkę. Miałem kiedyś "inteligentne" chińskie gniazdko i działało poza domem od razu. Zmieniłem na niemieckie Fritz i teraz wymaga publicznego ip. Coś za coś. Co do routerów Fritz to ARC akurat działa po skonfigurowaniu ale jak ktoś słusznie zauważył warto taki lepszy router wpiąć za tym od UPC który jest wart pewnie 50pln na Ali i możliwości konfiguracji ma minimalne.

Trzeba mieć jaja, żeby spać spokojnie z taką chińską kamerką podłączoną do sieci. Oglądałem kiedyś transmisję online polskich hakerów, którzy się na nie włamywali, obserwowali ludzi w ich mieszkaniach na całym świecie i robili sobie jaja: wydawali dziwne dźwięki czy puszczali Golec uOrkiestra i obserwowali reakcje zdezorientowanych a czasami wystraszonych ludzi. Ludzie biegali do pokoju gdzie była kamera bo słyszeli jakieś podejrzane dźwięki, wracali i za chwilę to samo. EOT.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem te problemy to też nie przez to że mam IPv6 zamiast v4? Swego czasu UPC po cichu zmieniło adresy IP. Również z konfiguracji routera znikły mi niektóre opcje jak np Host DMZ a nawet w instrukcji routera od UPC to jest.
Tak, to bardzo prawdopodobne. Roon zaleca wyłączenie tego protokołu. Ja tak zrobiłem z chwilą kiedy miałem problemy ze stabilnością połączeń w sieci i rozłączaniem endpointow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie zmieniło, mimo włączenia upnp, problem musi leżeć w braku stałego zewnętrznego IP albo podwójnego NATu,
Zadzwoń do supportu UPC poproś o wyłączenie protokołu IPv6 ewentualnie dooytaj o NAT

https://pytania.upc.pl/?q=ipv6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam v4 tylko że nic to nie zmieniło, włączenie Upnp też nie pomogło. Kiedyś wiem że ustawiłem swoje IP jako hosta DMZ i byłem otwarty ale miałem wtedy chyba stałe IP bo to teraz to też nie działa. 
Jestem w UPC i mam dostęp. Wiec trzeba router zmienić na testy wg mnie. Tzn ten od UPC wprowadzić w tryb modemu i podpiąć do niego inny.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności