Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym porównał z Utopiami :D

 

Co do Utopii to kapitalnie zgrywają się z moim torem, są bardziej dociążone, przyjemniejsze w odbiorze, ciągle są ultra szybkie, dynamiczne, rozdzielcze i szczegółowe ale bardzo dobrze wypełnione. Mogę teraz stwierdzić że wolę je od HE1000se, mniejsza scena ale lepszy balans tonalny.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Chętnie bym porównał z Utopiami
 
Co do Utopii to kapitalnie zgrywają się z moim torem, są bardziej dociążone, przyjemniejsze w odbiorze, ciągle są ultra szybkie, dynamiczne, rozdzielcze i szczegółowe ale bardzo dobrze wypełnione. Mogę teraz stwierdzić że wolę je od HE1000se, mniejsza scena ale lepszy balans tonalny.
Dogadamy się jak zawsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
50 minut temu, laocy napisał:

Baronie jaki kabel masz na myśli?Dam jeszcze raz szansę Utopią,ale przy ich cenie kabel powinien być tiptop🙂

Ja sam używam wireworld nano-platinum eclipse.

30 minut temu, stefanbat napisał:

A w jakich słuchawkach, niezależnie od ceny jest kabel tiptop. Zobacz jaki kabel jest w Susvarach, dwa razy droższych od utopii. 

Dokładnie, chyba tylko w Abyssach 1266 stockowy kabel jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dygresja:jeśli słuchafony kosztują >10kPLN(w sklepie)to kabel ma być tej samej klasy co słuchawki.Jeśli jest inaczej to dla mnie producent leci w kuleczki z klijentemmm albo jego preferencjami słuchowymi🙂Dlatego kupuję słuchawki <10 kPLN.Dokupiłem kabel zbalansowany(oryginalny) do moich Heedphones One bo taki potrzebowałem i nadal słucham muzyki na nich😃

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchałem ostatnio Utopii u @Tytus1988 na twin headzie. To było niesamowite doświadczenie! Kapitalna przestrzeń, dociążenie, szybkość, detale. Byłem bardzo zaskoczony, bo się naczytałem, że grają wąsko, ostro i ze słabym basem. No nie - grały zupełnie odwrotnie, niczego im nie brakowało. Detal wcale nie był za ostry, nie męczył ale angażował. Przemek ma kapitalnie skrojony tor pod te słuchawki ze świetnie dobranymi lampami - utopie grają na nim jak złoto. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak też potrafią zagrać z jasnym torem, np mi z Hugo TT2 tak średnio grały a po dołożeniu V590 było już wyraźnie lepiej. Sporo też zależy od użytego kabla. To zdecydowanie najlepsze dynamiki na świecie ale zgadzam się że trochę im brakuje od najlepszych planarów. Ja nie mogę przestać ich słuchać mimo że mam teoretycznie lepsze Abyssy 1266.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O dziękuję za miłe słowa i bardzo się cieszę, że spodobały się Tobie w takiej konfiguracji z lampami sterującymi Tung-Sol (odrobina ciepła, podkreślenie zejścia na basie, głębia sceny) oraz Telefunkena (świetna holografia, neutralność) :) Jest to moja ulubiona konfiguracja, chociaż z Dario E188CC zamiast Telefunkenów też jest ciekawie, bo podkreślają plastyczność słuchawek oraz nadają jeszcze większej organiczności. Świetnie sprawdza się to w muzyce skupionej na wokalizie. 

 

@MichalZZZw przypadku basu dużo zależy od toru, chociaż na Focalach nie uda się raczej osiągnąć tak dociążonego, potężnego jak na konstrukcjach planarnych lub dynamikach z dużym przetwornikiem, jak w przypadku Sony MDR-Z7 oraz MDR-Z1R. Jednak jak zwrocił uwagę @vonBaron jakość basu jest świetna i zgadzam się z tym. Jest on bardzo szybki, zwarty, punktowy, czysty, "warstwowy", bardzo rozdzielczy, ze świetnym impaktem, chociaż nie tak liniowy, jak w dobrych planarach. Mnie to jednak w żadnym wypadku nie przeszkadza :)

 

edit: Zapomniałem dodać, że w przypadku Utopii warto pomyśleć nad lepszym kablem, bo ten stockowy "trochę" ogranicza ich potencjał dynamiczny oraz czystość przekazu. Zgadzam się z @vonBaron, że słuchanie na nich muzyki jest bardzo angażujące i są w stanie porwać w wir muzyki, który nigdy nie staje się chaosem. Za to chyba cenię je najbardziej :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, bardzo dziękuję za informacje. Obawiam się, że Utopie by nie spełniły moich oczekiwań jeżeli chodzi o bas. Zwłaszcza przy muzyce, której najczęściej słucham. Podejrzewam też, że góra byłaby dla mnie nieco ciut za ostra.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzięki za info. Poczekam :) Absolutnie mi się nie śpieszy z kupnem kolejnych słuchawek, bo na jedne czekam i zdaje się wkrótce mają być, ale po wakacjach być może będę chciał jeszcze jedne do kolekcji sobie sprawić. Póki co sobie spokojnie czytam, ale chyba jak już, to będę wybierał między Empyrean a MDR-Z1R. Choć musze też przyznać, że Utopie mi się bardzo podobają i kuszą swoim wdziękiem :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Przemku, bardzo dziękuję za informacje. Obawiam się, że Utopie by nie spełniły moich oczekiwań jeżeli chodzi o bas. Zwłaszcza przy muzyce, której najczęściej słucham. Podejrzewam też, że góra byłaby dla mnie nieco ciut za ostra.

 

Przypuszczam, że tak mogłoby być. Jednak gdybyś miał okazję je sprawdzić przy wzmacniaczu lampowym, warto spróbować. U mnie Utopie mają u siebie stałe miejsce i nawet gdybym kiedyś ograniczał kolekcję słuchawek, one na pewno pozostaną, jak i Sonorousy X oraz CD3000.  

 

Godzinę temu, Name44 napisał:

@MichalZZZ ja bym cierpliwie poczekał na relacje @Tytus1988 , @mrbudyn, @Weird_O oraz @domil z wizyty u mnie. Może to będzie to?:-)

 

Przepraszam Was za opóźnienia. Telefon wyciszyłem i za kilka godzin powstanie odpowiedni wątek :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Name44 napisał:

Tak, dokładnie o Erzetich Phobos.

Można się w nich zakochać od pierwszego spojrzenia, a odsłuch tylko to utwierdza.

Mogę śmiało napisać swoje zdanie, że Utopie to ta sama liga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności