Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, gabler napisał:

I jak wrażenia 

Ciężko mi opisać, bo nie mam żadnego porównania z innymi słuchawkami (z tej półki cenowej). Mogę tylko porównać na pewno wykonanie i tutaj moim zdaniem nic nie dorównuje Focalowi.

Jeśli chodzi o dźwięk - moim zdaniem zrównoważony, ani ciepły, ani zimny, ani jasny, ani ciemny. Na pewno dynamiczny z dużą rozdzielczością. Grają z pazurem. Basu nie brakuje, pomimo, że to konstrukcja otwarta. Może brakować sceny, ale też nie mam odniesienia, jak wygląda scena w innych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 21:49, Fhjull napisał:

Zastanawiam się czy typowe zakłady zajmujące się renowacją mebli/tapicerskie podjęły by się takiego zabiegu.

Jak już to kaletnik ale obawiam się że przy wymianie paska skóry na pałąku jest więcej pracy dla wprawnej, serwisowej rączki. Trzeba wszystko zdemontować, rozebrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cpu1 napisał:

Jak już to kaletnik ale obawiam się że przy wymianie paska skóry na pałąku jest więcej pracy dla wprawnej, serwisowej rączki. Trzeba wszystko zdemontować, rozebrać.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - mówisz, że kaletnik, ale zadanie nie będzie łatwe, czy, że raczej uderzać w tradycyjne serwisy słuchawkowe?

 

W dniu 3.01.2022 o 13:44, gabler napisał:

I jak wrażenia 

Jako że słyszałem obie wersje Clear'ów, pozwolę sobie dodać moje 3 grosze. Clear MG słyszałem w salonie Denona, nie pamiętam pod co dokładnie to było podpięte, ale napewno jakąś głośnikową integrę ze streamingiem - trzeba mieć na uwadze, że mogło to wpływać na wrażenia z odsłuchu. Moje pierwsze wrażenie było średnio pozytywne, słuchawki wydały mi się bardzo basowe, do tego stopnia, że miałem niedosyt góry i poczucie pewnego kocyka. Gdy podzieliłem się tym ze sprzedawcą to w zasadzie przyznał mi rację, twierdząc, że w nowej wersji chcieli trochę poskromić sopran i że jakieś bardzo czyste, analityczne wzmaki typu THX AAA itp powinny tutaj fajnie to kontrować. Pomijając ten dół to dość zrównoważne granie, na pewno "mocno walą" ;-), scena raczej wąska (ale na pewno szersza niż np Sennheiser HD 660S). Budowa tych słuchawek oczywiście stoi na bardzo wysokim poziomie, jest poczucie obcowania z dobrem luksusowym, ale umówmy się - dźwiękowo IMHO to nie gra na 6999 PLN. Oryginalne Cleary na pewno grają agresywniej między średnicą i górą, jaśniej, osobiście ich brzmienie dużo bardziej mi odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fhjull napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - mówisz, że kaletnik, ale zadanie nie będzie łatwe, czy, że raczej uderzać w tradycyjne serwisy słuchawkowe?

Kaletnik nie rozbierze słuchawek i nie poskłada po wszystkim a serwis nie obszyje pałąka więc zostaje Ci ktoś, tzw. złota rączka. Koszty zapewne nie będą małe a w razie odsprzedaży Clearów z przerabianym pałąkiem ich wartość może być niższa niż z przybrudzonym. Ja bym szukał próby wyczyszczenia bez szorowania np. parowe. Tylko też muszle zdemontować do tego zabiegu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cpu1 napisał:

Kaletnik nie rozbierze słuchawek i nie poskłada po wszystkim a serwis nie obszyje pałąka więc zostaje Ci ktoś, tzw. złota rączka. Koszty zapewne nie będą małe a w razie odsprzedaży Clearów z przerabianym pałąkiem ich wartość może być niższa niż z przybrudzonym. Ja bym szukał próby wyczyszczenia bez szorowania np. parowe. Tylko też muszle zdemontować do tego zabiegu.

Trochę mnie zmartwiłeś, bo zarówno kaletnika jak i serwis słuchawek mam w promieniu max 20 min z buta od domu, wszechstonnie uzdolnioną złotą rączkę niestety nie mam pomysłu jak namierzyć 😉 

Pena zgoda w kwestii ceny zmodyfikowanych słuchawek przy ewentualnej sprzedaży, ale prawdę mówiąc tym razem nastawiam się na poważną długletnią relację a nie przelotny związek 😉 więc najpierw myślę o swoim komforcie użytkowania, estetyce, trwałości, poźniej zaś o tym ile pieniędzy mógłbym odzyskać z zakupu (od tego mam wychuchane Audeze LCD XC ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fhjull Poprawię siebie bo do czyszczenia parowego w sumie wystarczyło by szczelnie owinąć np. folią strecz. Jeżeli materiał nie jest zmechacony przez szorowanie to może jeszcze szpece od car detailingu mogli by być wsparciem. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W recenzji na Stereophile recenzent stwierdził, że technicznie nowe Clear MG lepsze ale to stare Clear potrafią oddać emocje, wzruszyć. Clear Mg to utraciły... Może wypożyczę z Mp3store jeżeli jest taka możliwość aby samemu się przekonać czy grają tak jak wyglądają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20220205_151633_HDR.jpg

I pady stockowe Clear poszły do szafy, wychodzi na to że 50% magii Utopii to właśnie ich pady. Po ich założeniu na Clear poprawiło się praktycznie wszystko, jest więcej powietrza, dźwięki nie są już tak obłe i grube, basu jest mniej za to jest więcej wysokich, tonalności jest teraz bardzo podobna jak w Utopiach. Poprawiła się rozdzielczość, słychać więcej szczegółów. Tanim kosztem mam teraz 85% dźwięku Utopii. Wydaje mi się że teraz bliżej im do Utopii niż zwykłych Clear mg.

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vonBaron napisał:

 

I pady stockowe Clear poszły do szafy, wychodzi na to że 50% magii Utopii to właśnie ich pady. Po ich założeniu na Clear poprawiło się praktycznie wszystko, jest więcej powietrza, dźwięki nie są już tak obłe i grube, basu jest mniej za to jest więcej wysokich, tonalności jest teraz bardzo podobna jak w Utopiach. Poprawiła się rozdzielczość, słychać więcej szczegółów. Tanim kosztem mam teraz 85% dźwięku Utopii. Wydaje mi się że teraz bliżej im do Utopii niż zwykłych Clear mg.

 

Gdzie kupowałeś? Może też bym sobie zafundował 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, vonBaron napisał:

Na headfi, niestety nowe kosztują około 1600zł... Myślę że i tak warto bo aż sam jestem zaskoczony tak dużą różnicą w dźwięku.

Uuuu, żabojady srogo sobie liczą 😉 Przy okazji - pocicie jakiś przewód zbalansowany do tych Focali?

Edytowane przez deepblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności