Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.06.2022 o 11:02, unic0rn napisał:

Miał ktoś do czynienia z Focal Listen Wireless?

Grają jak zwykłe Listen, ale takie wpięte pod przeciętne źródło i z mp3 256 :P. Słychać kompresje kodeka w stosunku do połączenia kablowego do LG V30 i Tidal HIFI. Słychać, że detali jest mniej i też bas jest gorzej kontrolowany. Moim zdaniem nie warto, jeśli ma się wysokie wymagania. Choć ogólnie to nie jest zły sprzęt.

Lepiej się zainteresuj Shure Aonic 50, jeśli zależy Ci na BT. Oczywiście jest dużo drożej, ale to trzeba dziękować Apple, że przekonał wszystkich do wywalania jacka i teraz nie nosząc DAP'a trzeba płacić za DAC, AMP i słuchawki, zamiast tylko za słuchawki :P.


Ja sobie zostawiłem LG V30 jako playera, bo ma tidala i fajnie to gra z Listen. Będę używał, aż się to rozpadnie, a rozpaść się nie chce.

Edytowane przez david11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

@david11 w LG V30 zmieniałeś może baterie ? Mam nadal swoją 30 ale bateria w niej już nie trzyma za dobrze 

Też miałem wymieniać baterię, ale wewnętrzny gadżeciarz wygrał i przesiadłem się na pixela. V30 żona dożyna i jest bardzo zadowolona.

 

Z wymianą baterii jest ten minus, że o oryginalną po latach ciężko, a z chińskimi jest loteria. Mam już za sobą wymiany które nie dały żadnej poprawy.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, david11 napisał:

Grają jak zwykłe Listen, ale takie wpięte pod przeciętne źródło i z mp3 256 :P. Słychać kompresje kodeka w stosunku do połączenia kablowego do LG V30 i Tidal HIFI. Słychać, że detali jest mniej i też bas jest gorzej kontrolowany. Moim zdaniem nie warto, jeśli ma się wysokie wymagania. Choć ogólnie to nie jest zły sprzęt.

Lepiej się zainteresuj Shure Aonic 50, jeśli zależy Ci na BT. Oczywiście jest dużo drożej, ale to trzeba dziękować Apple, że przekonał wszystkich do wywalania jacka i teraz nie nosząc DAP'a trzeba płacić za DAC, AMP i słuchawki, zamiast tylko za słuchawki :P.


Ja sobie zostawiłem LG V30 jako playera, bo ma tidala i fajnie to gra z Listen. Będę używał, aż się to rozpadnie, a rozpaść się nie chce.

Może Twój odtwarzacz coś robił z dźwiękiem po drodze. Apple Lossless -> aptX -> Listen Wireless brzmi bardzo dobrze.

 

Nie wiem też co Shure miałyby zmienić w kwestii jakości dźwięku over bluetooth - przynajmniej porównując ten sam kodek, aptX vs aptX. Dźwięk kompresowany jest przez telefon, tak samo niezależnie od odbiornika, więc to Listeny musiałyby coś stricte chrzanić z dźwiękiem w torze wireless. Można je też podpiąć kablem, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się. Nie mam źródeł innych niż telefon i iMac, a wireless to dla mnie zarówno wygoda jak i brak konieczności dopasowania toru pod słuchawki, bo cała analogowa część toru jest wewnątrz słuchawek.

 

Nie mówię że po kablu nie mogą zagrać lepiej, ale do tego trzeba pewnie dobrze dobrane źródło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2022 o 14:01, Lord Rayden napisał:

@david11 w LG V30 zmieniałeś może baterie ? Mam nadal swoją 30 ale bateria w niej już nie trzyma za dobrze 

Nie zmieniałem. Ja zawsze dbam o ogniwa litowe, bo swego czasu dość sporo o nich czytałem i się jakoś tak przyzwyczaiłem do życia z ich wadami i zaletami :D.

 

Tego LG kupiłem na premierę i ładowałem go zawsze w sposób bezpieczny dla ogniwa - prąd max 2A i rejony od 25%-85% max. Obecnie używam go do sprawdzania maili firmowych i słuchania muzyki. Wywaliłem z niego wszystkie FB podobne rzeczy, w tle prawie nic nie ma, przez co trzyma bez tragedii. Często leży też z trybem oszczędzania energii - nie działa wtedy AOD, ale na dźwięk to nie wpływa.

 

Ostatnio miałem podróż całodniową, to go naładowałem na 80% i bez problemu wytrzymał, wieczorem miał z 40%. Aczkolwiek jest bez karty sim (w domu ładuej wszystko do offline na karte microsd). W razie potrzeby udostępniałem mu neta z głównego telefonu via hotspot.

W dniu 12.06.2022 o 18:18, unic0rn napisał:

Może Twój odtwarzacz coś robił z dźwiękiem po drodze. Apple Lossless -> aptX -> Listen Wireless brzmi bardzo dobrze.

 

Nie wiem też co Shure miałyby zmienić w kwestii jakości dźwięku over bluetooth - przynajmniej porównując ten sam kodek, aptX vs aptX. Dźwięk kompresowany jest przez telefon, tak samo niezależnie od odbiornika, więc to Listeny musiałyby coś stricte chrzanić z dźwiękiem w torze wireless. Można je też podpiąć kablem, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się. Nie mam źródeł innych niż telefon i iMac, a wireless to dla mnie zarówno wygoda jak i brak konieczności dopasowania toru pod słuchawki, bo cała analogowa część toru jest wewnątrz słuchawek.

 

Nie mówię że po kablu nie mogą zagrać lepiej, ale do tego trzeba pewnie dobrze dobrane źródło.

Ja nie pisałem, że brzmi słabo. To nadal fajne granie Listen, ale po prostu brzmią gorzej niż Listen wpięte kablowo w znośne źródło. Porównywałem z LG V30 (tidal hifi, w tym telefonie jest zestaw energooszczędny Sabre  ES9218P + jakiś amp też Sabre).

 

Prędzej bym polecił Fiio BTR3 i zwykłe listen, też jest LDAC. Gorzej przy Iphone, bo tam nic oprócz AAC (BT) nie ma.

 

A o Shure piszę dlatego, że wspierają bezstratny kodek LDAC i są też dość równo wystrojone, a nie jak większość konsumenckiego badziewia typu Sony, gdzie bas ponad wszystko i dziury w średnicy, i górze :P.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david11 Dla mnie mp3 256 brzmi słabo 🙂

 

Z LDAC problem jest taki że latency nieco wyższe niż przy aptX. Natomiast generalnie w pełni się zgadzam co do strojenia badziewia (w górze dziury, w średnicy krater, byleby było jebnięcie basem). Miałem ograniczony budżet, chciałem wireless, to wziąłem najlepsze co było w budżecie i co nie było takowym badziewiem - jak się uprzeć, mogę je zawsze podpiąć kablem, więc swoboda jest. Ot, lenistwo i niechęć do dalszych wydatków na audio, a przede wszystkim szukania z czym zagra lepiej.

 

Zdziwiło mnie po prostu stwierdzenie że słychać kompresję - ja tego przy aptX nie zauważyłem, stąd podejrzenie że może jakimś cudem nie grały u Ciebie via aptX. Z V30 niby powinny, ale to android, cuda się zdarzają. Do tego trafiłem już na stwierdzenia że w trybie wireless grają lepiej niż (w domyśle przeciętnie/słabo napędzone) kablowe listen, więc o ile spodziewam się że potrafią po kablu zagrać lepiej (a z odpowiednim źródłem pewnie i znacznie lepiej), był to bezpieczniejszy wybór niż branie przewodowych z dac+amp (a kupowałem w ciemno bez odsłuchu) - nie mówiąc o tym że dobry dac+amp pewnie przekroczyłby budżet. Kompromis, po prostu 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Od dłuższego czasu kuszą mnie Focale, konkretnie model Clear lub Clear MG.

 

Czy mógłby ktoś pokrótce opisać różnice dźwiękowe między tymi modelami? Czy Clear MG to upgarde względem zwykłych Clear czy po prostu inne granie? 

 

Jak obecnie wypadają te słuchawki względem konkurencji z tej półki cenowej? Używki Clear widzę można dorwać w okolicach 4k, Clear MG za ok 5k. Nadal warto w tej cenie się nimi interesować?

 

Rozumiem, że pewnie znajdę odpowiedzi w tym wątku, ale nie jednak wertować 135 podstron to trochę trudne zadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian brałbym mg, ale wpierw posłuchaj, bo focal to pewna specyficzna szkoła grania - jeśli to nie to, czego szukasz, możesz odpuścić generalnie całą ofertę focal i szukać czegoś innego pod swój gust. Najlepiej chyba sprawdzić w salonach denon w galeriach, mają tam przeważnie kilka modeli focal plus naim atom, który się z nimi świetnie zgrywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 20:44, Dirian napisał:

Cześć,

 

Od dłuższego czasu kuszą mnie Focale, konkretnie model Clear lub Clear MG.

 

Czy mógłby ktoś pokrótce opisać różnice dźwiękowe między tymi modelami? Czy Clear MG to upgarde względem zwykłych Clear czy po prostu inne granie? 

 

Jak obecnie wypadają te słuchawki względem konkurencji z tej półki cenowej? Używki Clear widzę można dorwać w okolicach 4k, Clear MG za ok 5k. Nadal warto w tej cenie się nimi interesować?

 

Rozumiem, że pewnie znajdę odpowiedzi w tym wątku, ale nie jednak wertować 135 podstron to trochę trudne zadanie :)

Miałem Cleary teraz mam Clear Mg ale nie napiszę nic o różnicach bo pierwsze Clear miałem jakieś 3 lata temu. Mg są bardzo dobre ale żeby wyciągnąć z nich wszystko trzeba zmienić pady na te z Utopii wtedy łapią inną jakość i grają podobnie do właśnie Utopii.

8 godzin temu, Samuel_ napisał:

@Dirian brałbym mg, ale wpierw posłuchaj, bo focal to pewna specyficzna szkoła grania - jeśli to nie to, czego szukasz, możesz odpuścić generalnie całą ofertę focal i szukać czegoś innego pod swój gust. Najlepiej chyba sprawdzić w salonach denon w galeriach, mają tam przeważnie kilka modeli focal plus naim atom, który się z nimi świetnie zgrywa.

Jeżeli Hugo 2 gra tak dobrze z Utopiami jak z Clear Mg to masz super combo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBarondla mnie hugo2 z utopiami i na dobranym okablowaniu (do utopii, jak i usb) gra bardzo dobrze, ale wiadomo, że człowiek ciekawy czy by to nie zagrało lepiej z czymś z podobnej póki, czyli np. FERRUM ERCO czy QUESTYLE CMA FIFTEEN (wspomniany atom od naima też mi się spodobał jak go słuchałem w denon z mg); należałoby po prostu porównać to by się człowiek przekonał :) nie wykluczam, że z ww. zagrałyby lepiej niż z hugo2, ale musiałyby to być dla mnie duże i odczuwalne różnice na plus, żebym się bawił w sprzedawanie, dokładanie kilka tysi i wymianę; drobne zmiany na plus bym jakoś przeżył :) jeśli chodzi o wątek na head fi poświęcony utopii to bardzo dużo osób piszę o hugo2 jako jednym z najlepszych sparowań; wiadomo, że są lepsze czy znacznie lepsze, taki Dave byłby lepszy, wiele zestawów dac plus amp byłyby lepsze, ale dla mnie ważne jest czy w cenie za jaką kupiłem Hugo 2 (która jest Ci zresztą znana :)  ) biorąc pod uwagę jego gabaryty, bateryjne zasilanie plus od razu lepsze okablowanie usb w zestawie pod maca coś innego zagrałoby jednoznacznie lepiej; póki co z połącznia z hugo2 jestem zadowolony i nic mnie nie wkurza i nie słyszę jakieś wypchniętej średnicy czy czegoś tam jeszcze innego, jest po prostu ok. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaronp.s. tak z ciekawości, może to będzie w przyszłości dla mnie jakiś upgrade - czy uważasz testowane przez Ciebie Abyss Diana za półkę wyżej od utopi? Zdaję sobie sprawę z trudności definicji "półka wyżej", ale chyba wiesz co mam na myśli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Samuel_ napisał:

@vonBaronp.s. tak z ciekawości, może to będzie w przyszłości dla mnie jakiś upgrade - czy uważasz testowane przez Ciebie Abyss Diana za półkę wyżej od utopi? Zdaję sobie sprawę z trudności definicji "półka wyżej", ale chyba wiesz co mam na myśli :) 

Ciężko powiedzieć raczej podobna półka, dla mnie osobiście Utopie grają przyjemniej, Diany TC to już jazda bez trzymanki rozdzielcze i szczegółowe jak 1266 ale z wyraźnie mniejszą sceną i dość chude na dole. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności