Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji nowych sluchawek Focala to bedzie pewnie troche offtop, ale i tak zapytam....

Wie ktos moze czy jest jakakolwiek mozliwosc wymiany padow dla Focal Spirit Classic, nie liczac oczywiscie oddania do producenta w celu wymiany?

 

Same pady sa calkiem ok jesli chodzi o wygode (mam male uszy) ale mam wrazenie ze przezyja max 2-3 lata i trzeba je bedzie wymienic. Szczegolnie ze z tymi padami na uszach uszy robia sie bardzo cieple i w moim przypadku nieunikniona jest tam solidna ilosc potu.

 

Zastanawiam sie czy ktos cos slyszal o wymianie padow. Wiem ze chyba sa klejone na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O słuchawkach nic powiedzieć nie mogę ale jak szanujący się recenzent mówi jasno najlepsze na świecie po czym w recenzji:

 

Electrostatics - I didn't do any direct comparisons, but from memory, the Utopia would best them in clear, articulate, natural detail. E-stats seem to fuzzy up top too me. And the dynamic punch of the Utopia and Elear would have me heading in that direction every time.

To trzeba sobie wyciagnąć samemu wnioski na temat recenzenta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawy test, technicznie HD800s dają radę spokojnie Focalom Utopi.

Widzę że tester zna się na rzeczy :)

"The TH-900 is still the king of dynamic driver bass (we’ll need to see about the MDR-Z1R), and this can partially be attributed to its closed back design. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gugiel słabo indeksuje, ale to mniej więcej tak:

Richard Brzezinski - 2006 - ‎History

Polish term for the emerging Ukrainian nation; 2. a class of cavalry recruited throughout Poland - see Kozak. ... Elear elite hussar (later kozak).

Więc raczej Ukraińska. :)

Nazwa Elear pochodzi z węgierskiego. Oznacza harcownika. Tak nazywano polską jazdę lisowczyków. Walczyli oni w wojnie 30letniej po stronie cesarskiej, przeciw Czechom.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Słuchawki wprawdzie dobrze współpracują – to zaskoczenie! – z tańszą aparaturą, jak również z aparaturą przenośną, ale szkoda byłoby marnować je na parowanie z tandetą."

 

 

Miszcz! :win:

 

 

Widzę, że też przeczytałeś wstęp i zakończenie :lol:

Ja nie przebrnąłem, jeśli komuś się uda, poproszę o streszczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, dałem radę przeczytać całą recenzję, dawno P.Ryka nie był w takiej formie pisarskiej :)

Jawią się te Focale ciekawie ale metalowa membrana jakoś mnie odrzuca,to nie będzie magia Biocelulozowej membrany!

Sam Ryka pisze że naturalistycznie grające są Eleary,coś w stylu AKGK812.

Ale mistrza lubię za ten tekst o moich ulubionych T1 rev2 :wub:

"To usłyszałem kiedyś od razu, podczas pisania wiele lat temu recenzji pierwszej wersji, a druga tego nie zmieniła – oto słuchawki trójwymiarowe. Dla mnie to oczywiste, choć chyba inni nie zwracają na to takiej uwagi. Ich holografia jest bardzo silna i stanowi o całym stylu brzmienia. Złożenie muzycznych planów i sama trójwymiarowość dźwięku tworzą jawnie holograficzny obraz, i nie inaczej działo się ze wzmacniaczem ifi PRO iCan. Znakomita doszła do skutku współpraca, dająca prawdziwy popis szybkości, dynamiki, iskrzących dźwiękowych kaskad oraz głębokiej, mocnej pulsacji. Toteż miłość od pierwszego wejrzenia i nic innego kiedy usłyszysz cię nie będzie obchodzić, za niczym nie będziesz tęsknił. Popisowa przejrzystość i bezpośredniość, zmasowany atak rozwibrowanych emocji, srebrzysta rzewność sopranów i akustyczny bas. A pomiędzy skrajami pasma natlenione wokale, z karnacją dosyć jasną i bez śladu lepkiej słodyczy. Też akustyczne, sferyczne i w jawnej współpracy z przestrzenią. Bez śladu ocieplenia i pogłębiania, natomiast nośne, wyraziście chropawe, trzeźwe i orzeźwiające. Całościowa sferyczność i realistyczny dynamizm, najkrócej mówiąc."

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności