Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Fajnie się czyta. Z opisu słuchawki dla mnie. Zdjęcia też super, tylko za bardzo wyblakłe, chyba jakiś filtr? Te 2 na dole są lepsze.

 

Martwi mnie to, że się ucho nie mieści.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa Panowie. Ze zdjęciami to jest tak że to trochę moja impresja na temat. Te super techniczne to i tak producent ma lepsze. Ja tutaj bardziej pokazuję jak je widzę :)

Co do tego czym je pędziłem to uzupełnię zaraz na dole opisu.

Ucho się nie mieści, ale są miękkie bardzo pady. Mi w nich wygodnie, ale to może być sprawa indywidualna. Są dla mnie tak fajne w dźwięku że przymknąłem oko na on-ear i i tak zamówiłem.


Dużo słuchawek teraz gra jak cyfrowe zdjęcia, a Listen są nadal dobre technicznie choć nie tak jak słuchawki za grube tysiące, ale bardzo plastyczne. Ale nie są też jak NightHawki które już trochę są jak fotka z Zeissa w sepii sprzed 80 lat :) Coś jak te dwa zdjęcia, po lewej analog po prawej cyfra:

maxresdefault.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już spirity pokazują klasę którą mało kto docenia ..

Dla mnie pro takie właśnie są. Classici i One dla mnie trącą bułą.

Gdyby jeszcze nie pękały i były produkowane :(

 

uj niech pękają - nie rozlatują się przy tym - za to już nie takie imadło

 

IMO ten sam poziom co K702 a średnica nawet lepciejsza ..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udana recenzja. Przeczytałem na jednym wdechu. Moje zdanie na temat tych focali znasz - imo to cichy zabójca konkurencji, wyznaczają poziom jak powinny brzmieć słuchawki powyżej tysiąca. No i tego, nie przesadzajcie z tą nausznaścią, ja upchałem se uszy do środka, a co się tam będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w końcu zamknięte za 1k, które grają jak trzeba bez żadnych kompromisów i są względnie wygodne?

 

Z recki idzie wyczuć, że Synthaxowi podeszły. Tym bardziej ciekawe jak Elear wypadną.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wykupiliście już cały zapas w morele i produkt niedostępny czy zdjęli go ;D?

Sam jestem ciekaw czy one do nas w tej cenie dotrą...
"Twoje zamówienie zostało zatwierdzone. Prosimy o dokonanie przedpłaty.

W tytule wpłaty należy wpisać numer zamówienia"

:))

I tak ciągle w to nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

Edytowane przez EvilKillaruna
Jeśli co rusz masz usuwać swoje posty, zastanów się po prostu przed ich napisaniem lub nie pisz ich wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo otrzymacie Spirit One :ph34r:

 

Miałem okazję posłuchać Focali Listen w sobotę i jakoś szczególnego wrażenia na mnie nie zrobiły. Może to dlatego, że ostatnio ciągle słucham Dharm... Nie mniej jednak, faktycznie wydały mi się bardzo zrównoważone i neutralne. Z pamięci jednak wolałbym swoje FSP, niestety nie miałem okazji zrobić bezpośredniego porównania. Natomiast wziąłem sobie też Denony ah-mm400 i ich brzmienie (w połączeniu z Pionkiem) odpowiadało mi bardziej - wyższa rozdzielczość, niżej schodzący lecz kontrolowany bas i ogólna czystość. Ale to tylko moje subiektywne wrażenia.

 

No i pod względem wykonania Listen jakoś też nie wzbudziły mojego zaufania, nawet pałąk w FSP wygląda na bardziej trwały. Jeśli zaś chodzi o wielkość padów, to te w nowych Focalach są nieco większe niż w serii Spirit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak bardzo droższe - 1100 FL vs 1400 Denon.

Denony na pewno są bardziej rozrywkowe, z mocniejszym basem i gładszą, lekko podkolorowaną średnicą. Aczkolwiek Pioneer bardzo mocno trzymał ten bas w ryzach i względem nowych Focali nie było go jakoś znacząco więcej, po prostu schodził nieco niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyll z Innerfidelity o Listen i Elear:

 

"Focal - Get ready folks, the French are on the march, and boy are they singing their own tune. I'm not a big believer in companies having a house sound, and so far I haven't heard the new Listen and Elear as sounding similar at all. But damn, they sound different than most other things I've heard...and maybe in a good way.

Not sure I'll review the Listen...yet, still getting used to it. But damn sure I'll be reviewing the uber-dynamic sounding Elear. The Utopia should be here sometime today. No doubt you'll be seeing measurements show up in a review before you see them in the next Update. This is some exciting stuff! "

I pomiary:

 

http://www.innerfidelity.com/images/FocalListen.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dojszło!

 

Lordzie, fotki dla Ciebie. Dla porównania HD10 i M220. Na AKG siedzą pady brainwavz hybrid. Ucho mieści się bez problemów, ale pady są miękkie i po ubraniu robią się dosyć płytkie. Z padami można kombinować, brainwabz wejdą bez problemu.

 

Fajny headband, elastyczny, można go nieźle wyginać, coś jak w Sony 100AAP. Fajnie, że zajmują mało miejsca po złożeniu, taczka dla skali.

 

tWur9r0.jpg

qqu59i0.jpg

wDw6hz1.jpg

2MxOQIT.jpg

peEJsSq.jpg

AT66BbO.jpg

8JE2dVl.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzienX za fotki !

Fajne dają to "puciate" etui do nich. Miękkie co prawda. Podobne już widziałem kiedyś. Zapomniałem do jakich słuchawek, takich co były z odszumianiem, częsciowo niebieskie lub białe.

O już wiem : Logitech UE 6000

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności