Skocz do zawartości

Techno


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

The Prodigy moim zdaniem można zaklasyfikować gdzieś pomiedzy elektroniką, drum'n'bass, trance. "Experience" to klasyka :_))

Nie wiem jak ktoś wpadł na pomysł, aby zakwalifikować the prodigy do Techno :/ Twoja klasyfikacja tego zespołu jest bardzo trafna : ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak ktoś wpadł na pomysł, aby zakwalifikować the prodigy do Techno :/ Twoja klasyfikacja tego zespołu jest bardzo trafna : ))

No to co to jest to techno? Dwie pierwsze ich płyty to było techno, tylko takie ambitniejsze, nie z jednostajnym rytmem, monotonne i bez pomysłu. Dwie kolejne płyty to już mniej techno, owszem.

 

Aha, posłuchałem ostatnio Polygon Cities i Plumbicon Versions dzieła Monolake. Powiem krótko: dokładnie taki typ techno, jakiego nie lubię. Monotonny, anemiczny, bez pomysłu, samopowtarzalny, nie ma tam nic oprócz dźwięków i nieśmiałego rytmu.

 

Czy Apollo 440 to techno? Electro Glide in Blue całkiem spoko jest.

Albo Dub Pistols?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co w większości wymieniacie to cała masa stylów, które na siłę chcecie podzielić na niezależne gatunki a się nie da.

 

Może inaczej - dla mnie to tak jakby ktoś na siłę chciał powiedzieć, że trash to nie jest Metal tylko zupełnie co innego, a dla mnie i tak trash, black, deatch itd przede wszystkim będzie metalem a dopiero potem będę się zastanawiał jak coś rozgraniczyć na styl.

 

Może i się nie znam - nie moja działka ale dla mnie faktem jest, że podstawą brzmienia jest w tym muzyka elektroniczna ( potocznie przyjęta i utrwalona nazwa to dla mnie techno ) a dopiero potem poszczególne style bez względu na to jak by się one nie różniły - to nadal muzyka z komputera/syntezatora/sampli/....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co w większości wymieniacie to cała masa stylów, które na siłę chcecie podzielić na niezależne gatunki a się nie da.

No właśnie ja to chciałem do kupy zebrać, a większości nie pasuje słowo "techno", bo techno to... blablabla

Może inaczej - dla mnie to tak jakby ktoś na siłę chciał powiedzieć, że trash to nie jest Metal tylko zupełnie co innego, a dla mnie i tak trash, black, deatch itd przede wszystkim będzie metalem a dopiero potem będę się zastanawiał jak coś rozgraniczyć na styl.

No dokładnie

Może i się nie znam - nie moja działka ale dla mnie faktem jest, że podstawą brzmienia jest w tym muzyka elektroniczna ( potocznie przyjęta i utrwalona nazwa to dla mnie techno ) a dopiero potem poszczególne style bez względu na to jak by się one nie różniły - to nadal muzyka z komputera/syntezatora/sampli/....

Że też nie nazwałem tematu "muzyka elektroniczna"... :mellow: No ale wtedy to by mi tłumaczyli, że to nie jest muzyka elektroniczna, bo elektroniczna to raczej Jean Michel Jarre, itd., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sobie Zygmuncie posłuchaj yppah - it's not the same i czegokolwiek od wspomnianego Lunatic Calm - są zupelnie rozne, a mieszcza sie w ramach muzyki elektronicznej

 

techno to bardzo brzydka nazwa na ten rodzaj muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:)

 

Jak zwykle genialna klotnia kogo techno jest techniejesze jak to napisal hexcraft a ja tylko powiem tyle kliknijcie w link ponizej.

 

>>>KLIK<<<

 

A pozniej w zakladke Techno i przycisk Classic to powinno uciac wszelkie dyskusje na temat co jest techno a co nie jest... samo techno ma ponad 20 podstyli takich jak minimal, detroit, acid etc a oprocz tego pewne odlamy podchodza pod inne gatunki muzyczne typu tech house, acid house, electro... wiec dla mnie takie rozgraniczanie , gadanie kto jest techniejszy itp jest bezsensu, 3/4 ludzi sluchajacych takiej muzy nie bedzie w stanie odroznic mocno spokrewnionych styli i po porstu powie TECHNO.

 

Obecnie raczej jest niewielu artystow tworzacych CLASSIC TECHNO takim jakie ono jest wedlug zalozen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milutka prezentacja :) Sporo artystów można poznać i dowiedzieć się dużo o muzyce elektronicznej. Przyda się na pewno :D

 

Czyje techno jest techniejsze to tak jak dyskusje na niektórych forach metalowych, który metal jest bardziej tró i black :P Dla mnie metal, jak i elektronika dzieli się na kilka głównych nurtów, a resztę to sobie można między bajki wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Ten wątek nie miał tylko na celu ustalenia co to jest techno, ale wymianie informacji na temat tegoż również.

Wracając do prezentacji stwierdzam, że na dyskotekach i składankach "techno" najczęściej lata to, co jest pod przyciskiem Stupid. Nie wierzycie, to sprawdźcie. :)

 

Podoba mi się definicja Ghetto Tech... :D

When Ghetto Tech plays, it's as if the Heavens themselves are speaking. Ghetto Tech will be the natural law of the New World Order. God himself will come down, declare his kingdom on earth, and inscribe on two tablets for all the hoes to shake their multitudes of titties. And it will be good. To the farthest reaches of the earth Ghetto Tech will permeate, and teach us all about harmony, life, love, and slapping dicks against the mouths of many bitches. Oh yes. So it is written, so it will be done. Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie słucham Infected Mushroom - I'm The Supervisor i moje uszy doznają właśnie cudownej rozkoszy :D Gdy usłyszałem Astral Projection zmieniłem drastycznie swój pogląd na trance, techno i inną "ciężką" elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie słucham Infected Mushroom - I'm The Supervisor i moje uszy doznają właśnie cudownej rozkoszy :D Gdy usłyszałem Astral Projection zmieniłem drastycznie swój pogląd na trance, techno i inną "ciężką" elektronikę.

Ja wczoraj dotarłem gdzieś do 2000 roku w twórczości Ifected Mushroom i chciałem całą wywalić do śmieci, ale chyba ich uratowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dotarłem gdzieś do 2000 roku w twórczości Ifected Mushroom i chciałem całą wywalić do śmieci, ale chyba ich uratowałeś.

 

Na razie podoba mi się znacznie mniej niż np. Astral Projection, jest bardziej jednostajne, mniej klimatyczne, ale ta większa dawka agresji i psychodeli zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

 

Po zobaczeniu tej prezentacji mam chrapkę na "symphonic trance" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla maniaków polecam Combichrist "Everybody Hates You" ale tylko Cd1 bo drugi to bardziej ambientowe klimaty, pomimo iż nie bardzo kręci mnie taka muza to muszę przyznać że ta płyta mnie rozwaliła taka dawka potężnych i kapitalnie zrobionych bitów i sampli oraz pokręconych wokali dosłownie wymiotła mi słuchawki z uszu :lol: , zespół ta płytą ustawił w muzyce electro i technopodobnej bardzo wysoko poprzeczkę ,w wielu serwisach internetowych dostal w recenzjach maksymalne oceny , Majkel polecam tobie zapoznac sie z tą płytką , ciekawe czy ci się taka muza spodoba , jak dla mnie to najlepsza plyta electro jaką słuchałem .Tutaj mała recenzja http://alternation.pl/index.php?MENU=artic...sortuj=topic_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Aha, posłuchałem ostatnio Polygon Cities i Plumbicon Versions dzieła Monolake. Powiem krótko: dokładnie taki typ techno, jakiego nie lubię. Monotonny, anemiczny, bez pomysłu, samopowtarzalny, nie ma tam nic oprócz dźwięków i nieśmiałego rytmu.

 

Zgiń! Klasyka minimalu :P

 

edit: Jeśli podobało Ci się Infected Mashrooms sprawdź:

Astral Projection - Mahadeva

Hallucinogen - LSD

Hallucinogen - Orphic Trance

W zbyt dużej dawce goa/psy trance mi nie podchodzi, ale do tych kawałków częstwo wracam.

 

Sprawdź też nowy album Neil Landstrumm - Restaurant Of Assasins (ciekawy mariaż dubstepu, nu skool techno i rave'u)

 

I koniecznie zorientuj się w "Biblii Ishkura"

http://techno.org/electronic-music-guide/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności