Skocz do zawartości

Techno


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, słowo "techno" ma bardzo wiele znaczeń. Dla jednych to Scooter, dla innych Basement Jaxx, itd. Dlatego nieraz mam dylemat stojąc w sklepie przy regale "Nowe brzmienia", że sięgnę po coś, co się okaże bełkotem twórczym, lub zgrzytaniem zawieszonego Atari 65XE. Nie interesują mnie podziały typu D'n'B, ambient, minimal, breakbeat, jungle, itd. Chcę posłuchać dobrego techno. Może zacznę listę, co dla mnie nie jest bełkotem:

 

The Prodigy

Leftfield

Delerium

Freestylers (może nie ostatnia płyta)

Dub Pistols "Point Blank"

Statik Sound System

Pendulum

Chemical Brothers (nie wszystkie albumy)

Basement Jaxx

Kosheen

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

The Prodigy

Freestylers (może nie ostatnia płyta)

Chemical Brothers (nie wszystkie albumy)

Basement Jaxx

Kosheen

 

te zespoły z twojej listy znam, to nie jest techno.

 

btw, w EMPiKu na przyklad w dziale nowe brzmienia za duzo techno-łomotu nie uświadczysz... Polecić mogę Monolake, wszystko od ninjatune (choć to jest niezbyt elektroniczne) i Four Tet

 

aha...

 

i termin ogólny na muzykę, o której mówisz to bardziej "muzyka elektroniczna, nowe brzmienia" bo techno to bardzo wąski i w moim mniemaniu dość tępy podgatunek i nazywając to bogactwo mianem "techno" bardzo źle to brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O których albumach w wypadku Delerium mówisz?

Obiektywnie najbardziej leży mi Chimera, ale ostatnie kawałki z Semantic Spaces też spoko, choć inny klimat.

 

The Prodigy

Freestylers (może nie ostatnia płyta)

Chemical Brothers (nie wszystkie albumy)

Basement Jaxx

Kosheen

 

te zespoły z twojej listy znam, to nie jest techno.

 

btw, w EMPiKu na przyklad w dziale nowe brzmienia za duzo techno-łomotu nie uświadczysz... Polecić mogę Monolake, wszystko od ninjatune (choć to jest niezbyt elektroniczne) i Four Tet

 

aha...

 

i termin ogólny na muzykę, o której mówisz to bardziej "muzyka elektroniczna, nowe brzmienia" bo techno to bardzo wąski i w moim mniemaniu dość tępy podgatunek i nazywając to bogactwo mianem "techno" bardzo źle to brzmi

1) Pierwszy album The Prodigy wyszedł w 1991 - czy to są nowe brzmienia? :unsure:

2) Co to jest techno? Może ja źle ochrzciłem temat, ale... nie znam tego, czego nie dotykam. Czy składanki sprzed dekady typu Ravermeister to jest techno? Pewnie tak. Czy kawałek Prodigy "Scienide", lub oklepany "No good" to jest techno, czy nie?

Chodzi mi o to, by odróżnić techno od techniawki, o którą Ty zapewne miałeś na myśli. Do worka "Nowe brzmienia" można wrzucić wiele rzeczy, np. acid jazz lub trip-hop.

3) A co by to było "Millennium" Front Line Assembly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O których albumach w wypadku Delerium mówisz?

Obiektywnie najbardziej leży mi Chimera, ale ostatnie kawałki z Semantic Spaces też spoko, choć inny klimat.

 

W przyszłym tygodniu mam nadzieję, że uda mi się odebrać w empiku dwupak Semantic Spaces + Karma za 64 złote :D To tak apropo świąt i tematu. Ja najbardziej lubię chyba Karmę, później Semantic Spaces, Chimerę i Poem (więcej niestety nie słyszałem, ostatnią plytę dorwę na dniach a do poprzednich mi się nie pali).

 

Jeżeli chodzi o Prodigy to słyszałem tylko ostatni krążek, który chyba jednak nie uchodzi za najlepszy, będę musiał to nadrobić.

 

Chemical Brothers znam tylko z teledysków, którą płytę byście polecili? W końcu czas się zapoznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię chyba Karmę, później Semantic Spaces, Chimerę i Poem (więcej niestety nie słyszałem, ostatnią plytę dorwę na dniach a do poprzednich mi się nie pali).

Ja nawet tyle nie słyszałem, ale nadrabiam :)

Jeżeli chodzi o Prodigy to słyszałem tylko ostatni krążek, który chyba jednak nie uchodzi za najlepszy, będę musiał to nadrobić.

Przede wszystkim album "Music for the Jilted Generation", w dalszej kolejności "The fat of the Land" no i "Experience" - pierwszy album, może Cię zaskoczyć, że kiedyś ludzie takie coś kombinowali. Alternatywnie skombinuj sobie "The Singles 1990-2005", zwłaszcza CD 1.

Chemical Brothers znam tylko z teledysków, którą płytę byście polecili? W końcu czas się zapoznać :)

Hmm... "Dig your own hole" z kultowym "Block Rockin' Beats", no i ostatnie "Push the Button" całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pierwszy album The Prodigy wyszedł w 1991 - czy to są nowe brzmienia? :unsure:

2) Co to jest techno? Może ja źle ochrzciłem temat, ale... nie znam tego, czego nie dotykam. Czy składanki sprzed dekady typu Ravermeister to jest techno? Pewnie tak. Czy kawałek Prodigy "Scienide", lub oklepany "No good" to jest techno, czy nie?

Chodzi mi o to, by odróżnić techno od techniawki, o którą Ty zapewne miałeś na myśli. Do worka "Nowe brzmienia" można wrzucić wiele rzeczy, np. acid jazz lub trip-hop.

3) A co by to było "Millennium" Front Line Assembly?

techno to jest gatunek muzyczny, brzmi zupełnie inaczej niż prodigy i np. chemical brothers...

 

ravermeister to raczej Rave - technopodobne, do skakania w klubach, na lsd, klimat poczatku lat 80'

prodigy - to prawie pop imo...

 

 

owszem, myślałem, że chodzi ci też o wciągnięcie czegoś z lo-fi, trip-hop, troche jungle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię chyba Karmę, później Semantic Spaces, Chimerę i Poem (więcej niestety nie słyszałem, ostatnią plytę dorwę na dniach a do poprzednich mi się nie pali).

Ja nawet tyle nie słyszałem, ale nadrabiam :)

 

Nadrabiaj, bo jest co :) Delerium poznałem prawie 3 lata temu i do tej pory albumy tej formacji należą do tych, do których wracam najczęściej. Doczekali się również wielu remixów, bardziej zahaczających o powszechnie rozumiane "techno" niż oryginały, m. in. DJ Tiesto. Można znaleźć na youtube.

 

[edit]

Piroko - Prodigy i pop?;) Bbez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przesadzam, ale rozumiesz co mam na myśli :)

 

Rozumiem, ale taki skróty myślowe mogą powodować małe nieporozumienia :D Swoją drogą jestem ciekaw czym jest "prawdziwe techno", bo ustaliliśmy już, że na pewno nie większość tych szmir, które lecą w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... wyjdźmy od trance - tu będzie to Aqua Line Spirit jako jeden z lepszych przykładów, fajny ale stary strasznie jest tez Sasha

 

jesli chodzi o techno to może Angelo Mike, Carla Roca, wymienione wcześniej Monolake, Mouse on mars??? w sumie techno to dość dziwna sprawa... ogólnie rzecz biorąc, mimo że bardzo lubie muzyke elektroniczną, to takie bardziej syntetyczne gatunki jak techno i trance są mi raczej obce w porównaniu do ninjatune i podobnych ;) wolę bardziej organiczne brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że chodzi ci też o wciągnięcie czegoś z lo-fi, trip-hop, troche jungle

No to dobrze myślałeś. Ja jestem otwarty. Mouse on Mars - no fajne to jest, ciekawy remix kawałka Depeche Mode zrobili.

Z trip-hopu to Morcheeba jest mi najlepiej znana. Mogę tu wrzucić jeszcze gus-gus, już nie jako trip-hop, ale chyba pasujące do tematu. W ogóle to byłbym zadowolony, gdyby ten wątek był o muzyce wolnej od ograniczeń (czytaj: nie brzydzącej się żadnego instrumentu, nawet elektronicznego, jak to próbuje czasem robić jedynie słuszna "alternatywa"), ale ambitnej i nietuzinkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel, nie jestem ekspertem, ale radziłbym ci przyswoić i operować, choćby ogólnym podziałem, bo w nazwie elektronika (tą bardziej wole) będzie się zawirał Sigur Rós jak i Venetian Snares, a muzyke tworzą troszkę się różniącą;]

 

z tej listy, widze że wolisz to ludzkie (:P) oblicze muzyki, więc polec ci Roni Size - New Forms, Adam F - Colours, High Contrast - High Society (dnb), napewno cos z Ninja Tune, jesli lubisz jazz, Peaches, a z polskiego to Elektric Rudeboyz starczy, bo nie wiem czy w dobrą stronę zmierzam;] ja jakiś czas temu, zaczynałem od takiej właśnie muzyki i chociaż teraz rzadko tego slucham (moze za wyjatkiem muzyki z Ninja Tune) to moge ci szczerze polecic;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu mówicie... The Prodigy techno ?! To jest 999999999 do potęgi 9999999 poziomów wyżej niż techno ! Choć może pozornie jest tępackie, ale jak się nad tym zastanawiam, to nie byle kto mógł coś takiego wymyśleć.

 

Prodigy żondzi z całom pewnościom !

 

P.s.: wogóle to jest strasznie poryta elektronika, taka nie typowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, smęcisz ! Nnie interesują mnie jakieś tam małop znane odłamy... Dla mnie The Prodigy to elektronika w nitypowym stylu i kropka.

 

Oj, tam ignacy, to jest taka drobna prowokacja, chyba nie myślisz, że napisałem to na serio... Poprostu żartuje sobie...

 

Jestem na tym forum już tyle czasu, że śmiem podejrzewać autorów takich tekstów o brak inteligencji. Następnym razem oszczędź sobie takich prowokacji, albo dopisz na końcu coś dobitnie na nią wskazującego.

 

W poście, który cytuję też ortografią czy składnią się nie popisałeś. Pomyśl czasem o tym, że ktoś to czyta i utrwala we łbie takie błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej sory o czym tu sie w ogole pisze? bo chyba nie o technie :/ dawajcie tytuły jakiś kawałkow a nie. Zaczne pierwszy:

 

Party Twister

1st Floor aka DJ Osip - Fat Cat (Original Mix) www.djwnuki.abc.pl.mp3

02-DJ Dean _ It´s a dream.mp3

02-DJ Tiesto _ Traffic (DJ 2M!C Club Rmx).mp3 <----- To jest techno przez duze T!!

08-DJ Tuńczyk _ Turn Me Up.mp3

12 Matt van Punch - Snowstorm (Remaster) - www.bm3music.com.mp3

Brooklyn Bounce - Sex, Bass & Rock N Roll (Club Mix)(www.djwitek.prv.pl).mp3

Casteam - I'Dont.MP3

Dickheadz - Suck My Dick 2005 (DJ Mr. Frixx Remix)(www.djwitek.prv.pl).mp3

DJ Maurice - Popcorn (Dancemix).mp3

DJ_Zigolack-Czekolada_&_Smaczne_Orzechy.mp3

g-spot-no coment

Nie bede wspominał o dekalogu techna, czyli scooter - maria

kalwi & remi exploision i imagination, darude - sandstrom, cosmic gate - exploration of space, czy house baby... albo living on video (dj next mix)

 

Hard Dance Mania Vol. 4 - Base Attack - Techno Rocker.mp3

boom boxx - boom boom boom.mp3

Boom Boxx ft. Linda O. - Balla da Li (www.puroeuro.com).mp3

Cascada - Everytime We Touch (Scarf! Remix)(www.djwitek.xt.pl).mp3

The Hitman - Energy Is You (Vocal Club Mix).mp3

Concord Dawn - Broken Eyes - BM3.mp3 <---------- pod prodigy podchodzi

12 - DJ Adamus & Mafia Mike Pres. Wet Fingers - Hi Fi Superstar (V1r00z Remix).mp3

DJ boyler - Keep On Moving - Tokyo Drift.mp3

DJ Hubertus & DJ Tomas - Energy 2000 - Mix 2005 vol.5 - 02 - Sash - Equador (DJ Lhasa Remix).mp3

D_TUNE___RIDE_ON_A_METEORIT.mp3

East Clubbers - Beat Is Coming (Extended Mix) {Only At EuroAdrenaline.com}.mp3

East Clubbers vs. DJ Muh - All Systems Go (www.puroeuro.com).mp3

Dolly Song (Dj.Satomi And Pure Dust Remix)

Marcel Woods - Advanced (Trance energy theme 2006).mp3

Stian K - Coco Jamboo 2006 (DJ Splash Remix)(www.eMPe3.net).mp3

Rave Music - Euro Techno - Trance - The Beat Goes On (TB House Mix).mp3

03 - Pakito - You Wanna Rock.mp3

Supermode - Tell Me Why (Axwell & Steve Angello Remix)

 

Sorki ale z jednej playlisty brałem. Jak coś z tąd chcecie pisać na priv. Albo jak jeszce jakieś kawałki. jak ise ktoryś spodoba to pisać ja znajde podobne. Siedze w technie od lat : ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś kiedykolwiek o hardsignal records? Mieli stronkę www.hardsignal.com. Na stronce była masa odnośników do najnowszych kawałków i live setów. Dla mnie to było właśnie techno... od hardcore przez detroit, schranz do house... Rave to rave... niby techno ale robione masowo jak chińskie słuchawki za 5zł. Muzyka elektroniczna to dla mnie zupełnie inne pojęcie, gdzie mieści sie muzyka ambitna, do słuchania, o BPM dużo poniżej 140. (chociaż techno to też elektroniczna, ale ja lubie rozdzielać te 2 rodzaje) The Prodigy moim zdaniem można zaklasyfikować gdzieś pomiedzy elektroniką, drum'n'bass, trance. "Experience" to klasyka :_))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności