Skocz do zawartości

Techno


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cóż nie czytałem całego tematu ale mam nadzieję, że nie pobijecie mnie jeżeli dodam swoich ulubionych artystów muzyki elektronicznej ;)

Mam cichą nadzieję, że temat nie jest o Manieczkach. :D

Moimi faworytami są:

1. aphex twin (afx, power pill, polygon widow etc.),

2. squarepusher,

3. black sun empire,

4. john b,

5. venetian snares,

6. massive attack,

7. pendelum,

8. the prodigy,

9. juno reactor,

10. logistisc,

11. Autechre,

12. µ-Ziq,

13. Boards of Canada,

 

i wielu, wielu innych, wspomniałem o tych najbardziej 'znanych'

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż nie czytałem całego tematu ale mam nadzieję, że nie pobijecie mnie jeżeli dodam swoich ulubionych artystów muzyki elektronicznej ;)

Mam cichą nadzieję, że temat nie jest o Manieczkach. :D

Moimi faworytami są:

1. aphex twin (afx, power pill, polygon widow etc.),

2. squarepusher,

3. black sun empire,

4. john b,

5. venetian snares,

6. massive attack,

7. pendelum,

8. the prodigy,

9. juno reactor,

10. logistisc,

11. Autechre,

12. µ-Ziq,

13. Boards of Canada,

 

i wielu, wielu innych, wspomniałem o tych najbardziej 'znanych'

;)

 

3,4,7,10 - generalnie starsze kawałki, ostatnimi czasy nic ciekawego nie płodzą, ale skoro już jesteśmy przy połamanych rytmach to polecę Subfocus - X-Ray, a z trochę ambitniejszego dnb, set którym się właśnie zachwycam - http://www.dnb.pl/forum/viewtopic.php?t=19920

12 - album Royal Astronomy uwielbiam, nowy strasznie nijaki.

5 - bardzo różnorodny materiał od napieprzania w stylu gabba (Winnipeg Is Frozen Shithole) do jednego z najciekawszych mariażów elektroniki z muzyką tradycyjną (Rozsz Csillag Allat Szulletet czy jakoś tak :P , za czym podążył też na ostatniej płycie My Downfall)

1, 11 - pętelki :P

13 - szczególnie mi zapadł w pamięć 1969 z reklamy Burna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juno Reactor? Chociaż to chyba bardziej pod trance podchodzi ;). To nie moje klimaty muzyczne więc się nie znam :D, ale gość przedni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astral Projection - Mahadeva

Hallucinogen - LSD

 

TEj płyty Astral Projection nie słyszałem, muszę obadać. Generalnie bardzo lubię ich twórczość. LSD z kolei dla mnie niezbyt podchodzi, chociaż czasami słucham.

 

Prodigy, Pendulum, Black Sun Empire, Future Prophecies, Goldie, London Elektricity, NOISIA to co mi przychodzi w tym momencie do glowy ^^

 

Fajnie, że Pendulum i London Elektricity to raczej d'n'b, a Prodigy Rave :) Ale jeżeli nie będziemy się rozdrabniać to rzeczywiście jest techno.

 

Juno Reactor? Chociaż to chyba bardziej pod trance podchodzi ;). To nie moje klimaty muzyczne więc się nie znam :D, ale gość przedni ;)

 

To raczej klasyka Goa/Psy Trance ^_^ Labyrinth genialna płyta - więcej nie słyszałem.

 

A Daft Punk o_O ?

 

Nikt nie darzy ich choćby sympatią ;) ?

 

Nie... Niektóre kawałki mi się obiły o uszy i są całkiem strawne, ale jakoś nie mam ochoty zabrać się za cały album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie największe odmózdzacze jakie posiadam: QLIMAX, płyta, to jeszcze nic... filmy z klubu totalnie orają mózg...

Choc nie powiem... naprawde dobrze zrobiona muzyka ale 20 minut to max... :lol:

 

Bardziej podobają mi się kawałki clubbingowe, trance.. Mam zgrane 3 sezony Amsterdam dance mission które poprostu niszczą... prawie 60 godzin muzyki. jak czasami najdzie mnie ochota to mogę słuchac całe dnie...

ach te stare czasy... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze pan Simon Posford we wszystkich wydaniach - hallucinogen, shpongle, younger brother.

ponadto niezmiennie od lat prodigy, chemical brothers, aphex twin.

czasem roni size, london elektricity, underworld, pendulum, astral projection, juno reactor, infected mushroom, crystal method, faithless, apollo 440, audio bullys, basement jaxx, layo & bushwacka, daft punk ... i wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Pendulum i London Elektricity to raczej d'n'b, a Prodigy Rave :) Ale jeżeli nie będziemy się rozdrabniać to rzeczywiście jest techno.

 

primo

wiem ze to d'n'b tylko wydawalo mi sie ze w tym temacie nie chodzi o stricte techno (patrz 1 post) tylko ogolnie muzyke elektroniczna

 

secundo

jesli mamy sie juz czepiac to rave to bardziej rodzaj imprez a nie muzyki ;)

 

 

poza tym ktos wspominal o daft punk oczywiscie obilo sie o uszy pare kawalkow :) juno reactor tez nie pogardze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secundo

jesli mamy sie juz czepiac to rave to bardziej rodzaj imprez a nie muzyki ;)

 

Nie do końca masz rację - owszem jest to rodzaj imprez, ale tym mianem określa się również muzykę graną na tych imprezach w tamtym okresie np. La Style - James Brown Is Dead - kwintesencja rave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz rację - owszem jest to rodzaj imprez, ale tym mianem określa się również muzykę graną na tych imprezach w tamtym okresie np. La Style - James Brown Is Dead - kwintesencja rave.

 

zaraz mi sie dostanie za off top :P

 

rave (v.)

c.1374, "to show signs of madness or delirium," from O.Fr. raver, variant of resver "to dream, wander, rave," of unknown origin (see reverie). The identical (in form) verb meaning "to wander, stray, rove" first appeared c.1300 in Scottish and northern dialect, and is probably from an unrelated Scand. word (cf. Icelandic rafa). Sense of "talk enthusiastically about" first recorded 1704. Noun meaning "rowdy party" is from 1960, though rave-up was British slang for "wild party" from 1940; specific modern sense of "mass party with loud, fast electronic music and often psychedelic drugs" is from 1989. Raver, from this sense, is first recorded 1991. Raving is attested from 1475; sense of "remarkable" is from 1841.

 

1. The act or an instance of raving.

2. Informal An extravagantly enthusiastic opinion or review: <i>The play received raves.

3. An all-night dance party, especially one where techno, house, or other electronically synthesized music is played.

4. Chiefly British A raucous party; a rave-up

 

 

chyba nie mamy polskiego odpowiednika slowa rave dlatego tez skorzystalem z angielskich slownikow ;) nie znalazlem tam definicji rave'u jako muzyki wiec wydaje mi sie ze jesli sie tego slowa tak uzywa to jest to blad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ktos tu wpsomnial o daft punk"- nie slyszeliscie daft?? toz to dobry stary house z duża domieszka elektro i clubingu. jesli ktos chce zeby nim rzuciło na podloge to polecam alive 2007 byc na tym koncercie to marzenie.

Moj najulubienszy zespol, Alive "rzuca na podloge", ale najwiecej przyjemnosci przyniesie jesli dobrze zna sie repertuar Francuzow. Najlepszy kawalek jaki powstal w historii muzyki to Stardust - Music Sounds Better With You przypomniany w koncowce koncertu :). Ten topic zdaje sie mowic o gustach, czy nie wydaje sie wam bezsensowny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności