Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chciałem je postawić w powietrzu

Opanowałeś sztukę lewitacji?

Jeśli ścianę mają tylko z tyłu, odstęp od niej to rzeczywiście minimum 20cm, rozstawione będą od siebie na mniej więcej 1-1,5m, odległość punktu odsłuchowego będzie taka sama, a tweetery mniej więcej na wysokości uszu to powinno być okej :D

 

 

No i się wygadałem :D

 

Planuję je właśnie rozstawić na niecałe 1,5m od siebie ale chciałbym słuchać z odległości 2-2,5m, takie coś też da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trochę za daleko, monitory boskiego pola słucha się generalnie z odległości od 1 do 2 metrów. Poza tym trochę za wąsko przy takiej odległości, pewien być trójkąt równoboczny w przeciwnym razie kuleje scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma być do słuchania muzyki, czy oglądania telewizji? Jak to drugie to jakieś komputerówki, np. Microlab Solo6c/7c albo jakieś Edifiery. Jeśli to pierwsze to jakieś większe monitory, ale to automatycznie drożej. W podobnej cenie do Eris E5 są JBL LSR305 i PODOBNO dają radę z większej odległości, ale nie potwierdzę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma być do słuchania muzyki, czy oglądania telewizji? Jak to drugie to jakieś komputerówki, np. Microlab Solo6c/7c albo jakieś Edifiery. Jeśli to pierwsze to jakieś większe monitory, ale to automatycznie drożej. W podobnej cenie do Eris E5 są JBL LSR305 i PODOBNO dają radę z większej odległości, ale nie potwierdzę tego.

 

Miały być do muzyki. Przemyślałem trochę i nie wiem czy dobrym wyjściem nie byłoby kupienie tylko Edifierów R1600TIII a resztę kasy przechować i Erisy kupić dopiero w przyszłości do komputera jak poprawie trochę "warunki". W każdym razie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

orientujecie się, w którym sklepie w trójmieście można posłuchać monitorów aktywnych?

Na bank były monitorki (Alesis, Fostex) w Rock'n'rollu w CH Manhattan, ale dawno tam nie byłem, więc pewności nie mam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat był wałkowany- jaki interfejs do monitorów (E8 jak w sygnaturce) do kompa?

Coś dość taniego, ale żeby dobrze grało. Myślę, że 300, maksymalnie 400 mógłbym dać.

 

Musyka "jasna", głównie jazz, też trochę psybientu.

 

Pozdrawiam.

 

Takie rzeczy znalazłem (kolejno wg ceny rosonąco)

http://allegro.pl/behringer-u-phoria-umc22-interfejs-usb-i6198820744.html

http://allegro.pl/behringer-umc-202-hd-u-phoria-interfejs-audio-usb-i6293271747.html

http://allegro.pl/presonus-audiobox-interfejs-audio-usb-krakow-i6290874129.html

http://allegro.pl/focusrite-scarlett-2i2-2gen-nowosc-gratisy-i6237654413.html (używka ok 450)

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UMC22, AudioBox i Scarlett 2i2 to są równorzędne sprzęty, więc kup co tam chcesz. ;)

Wszystkie one mają zbalansowane wyjścia?

No to jak obojętnie to wezmę UMC22 bo najtańszy.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te od Adama Halla na pewno będą dobre, sam mam 5-stara w wersji XLR - XLR (piątki są na Neutrikach).

W tych pierwszych zdjęcia są niezgodne z opisem (jacki mono), ale jeśli to kabel z jackiem stereo to powinny być ok (ale warto zapytać o układ pinów).

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy do około 15 tyś zł na zestaw stereo byście rozglądali się za monitorami studyjnymi czy raczej klasyczne audio ? Posiadam APS AEON i do elektroniki są całkiem niezłe ale szukam czegoś o większej przestrzeni. Myślałem o Trinity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności