Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

A co możecie powiedzieć o behringer ultramatch pro po modyfikacjach?

 

Zależy jakich modyfikacjach. Z tego co pamiętam w oryginale miał kilka poważnie skopanych rzeczy jak na przykład ceramki Z5U w torze sygnałowym. Z tego co słyszałem po tym jak w nim grzebnąć to jest całkiem niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LSR308 i focale będą miały więcej mięsa, ale te drugie możesz ustawić blisko ściany.

A faktycznie nie ogarnalem ze lsr308 maja reflex z tyłu :v

Skoro focale alpha 80 maja wiecej miesa niz Presonusy E8 to pewnie zdecyduje sie na alpha 80, dzięki.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

LSR308 i focale będą miały więcej mięsa, ale te drugie możesz ustawić blisko ściany.

A faktycznie nie ogarnalem ze lsr308 maja reflex z tyłu :v

Skoro focale alpha 80 maja wiecej miesa niz Presonusy E8 to pewnie zdecyduje sie na alpha 80, dzięki.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

"Mięso" w tych budżetówkach jest w takiej kolejności: Tannoy Reveal 802, JBL LSR308, Focal Alpha 80. Za to najlepsza "jedność przekazu" jest tak: Focal Alpha 80, JBL LSR308, Tannoy Reveal 802.

 

Ale to tylko moja opinia, pamiętajcie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

To mój pierwszy post, do tej pory głównie czytałem, proszę o wyrozumiałość,

 

Chce kupić pierwsze monitory

budżet max 2500 za parę

 

Zastosowanie: Odsłuchy, dogrywanie wokali (drę mordę w zespole) w przyszłości może próby mixów (ciężka muzyka głównie, hc/metal etc), słuchanie muzy z kompa

Interface: Wybrałem umc404HD, (potrzebuje min 2 mikrofonów i jednej gitary)

 

Pokój jak poniżej, około 30 m2 (salon połączony z kuchnią (swój pokój oddałem synowi :-)))) biurko narożne (nie mam rysunku z biurkiem naniosłem je sam, tylko ma inne wymiary 130dl /60 szer. Odległość Od frontu monitora do słuchacza nie będzie większa niż 50-60 cm. Nie mam opcji żeby to przearanżować. Monitory raczej muszą stać na biurku blisko ściany (bass reflex na froncie)

 

Chciałem coś małego, tylko czytam że za duży pokój na 5". Inna sprawa że ja nie będę bardzo głośno słuchał (mała odległość, sąsiedzi etc)

Min po przeczytaniu tego watku i dziesatki innych recenzji rozważałem Presonusy Eris E5 lub E8, Focale alpha 5 lub 65, Tonnoye. Dwóch kolegów pracujących w studiach nagrań używają, jako bocznych monitorów Behringer B3031A Truth, i go polecali.

Co byście poradzili do takiego pomieszczenia?

 

2m5ii5j.jpg

Edytowane przez Scimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

To mój pierwszy post, do tej pory głównie czytałem, proszę o wyrozumiałość,

 

Chce kupić pierwsze monitory

budżet max 2500 za parę

 

Zastosowanie: Odsłuchy, dogrywanie wokali (drę mordę w zespole) w przyszłości może próby mixów (ciężka muzyka głównie, hc/metal etc), słuchanie muzy z kompa

Interface: Wybrałem umc404HD, (potrzebuje min 2 mikrofonów i jednej gitary)

 

Pokój jak poniżej, około 30 m2 (salon połączony z kuchnią (swój pokój oddałem synowi :-)))) biurko narożne (nie mam rysunku z biurkiem naniosłem je sam, tylko ma inne wymiary 130dl /60 szer. Odległość Od frontu monitora do słuchacza nie będzie większa niż 50-60 cm. Nie mam opcji żeby to przearanżować. Monitory raczej muszą stać na biurku blisko ściany (bass reflex na froncie)

 

Chciałem coś małego, tylko czytam że za duży pokój na 5". Inna sprawa że ja nie będę bardzo głośno słuchał (mała odległość, sąsiedzi etc)

Min po przeczytaniu tego watku i dziesatki innych recenzji rozważałem Presonusy Eris E5 lub E8, Focale alpha 5 lub 65, Tonnoye. Dwóch kolegów pracujących w studiach nagrań używają, jako bocznych monitorów Behringer B3031A Truth, i go polecali.

Co byście poradzili do takiego pomieszczenia?

 

2m5ii5j.jpg

 

Polecałbym zmienić ułożenie biurka, bo narożnik to jest jakaś akustyczna katastrofa... W cenie do 2,5k standardowo polecę Focalami Alpha 80. Dlaczego? To wystarczy doczytać w tym temacie. Była masa zadowolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tu nie poradze z trudem wcisnąłem ten cholerny naroznik po eksmisji z pokoju dla syna :-)

dzis byłem posluchać kilku monitorów w riffie, niestety nie mieli focali, za to presonus eris e8 .

Z mniejszych Adamy F7 były ok, Erisy 5 nawet też i o dziwo całkiem znośnie brzmiały Akai rpm500, Za to KRK w ogóle nie brzmialy

 

Muszę sprawdzić gdzie tych focali można posluchać w wawie.

 

Tylko i tak boje sie że jak wstawie to w domu w tym ustawieniu to zrobi sie papka nie stereo.

 

Dzieki tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem wlasnie focali 80 i sa bardzo przyjemne, wiecj miesa niz w E8 ale nadal z monitorowym charakterem wiec do sluchania w domu alpha 80 sa cacy. Sa dostepne w music99 Wawa, pisze bo ktos wczesniej szukał.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko :)
Poczytałem sobie tutaj trochę w temacie głównym żeby nie truć buły. :)
Ogólnie chcę zainwestować w monitorki, przede wszystkim potrzebne mi są do wydobycia dźwięku - recording, mastering, mixmastering. Muzyka rap.
Szperając gdzieś po netach i starając sie uczyć technicznych rzeczy oraz zwyższając budżet najpierw 2 potem 4 krotnie :D natknąłem się na ADAMy F5 i F7.
Słuchał ktoś kiedyś i robił test czy faktycznie jest między nimi różnica kolosalna (przydatna do wyżej wymienionych czynności) warta prawie 600 zł ?
Zakresy spoko mają obydwa 44 i 50 do 50 tysi brzmi pysznie. Tak samo granica do DB 106 i 113 jak dobrze pamiętam.
Niestety 1200 to MAX co mogę dać zważywszy na budżet początkowy 300. Może macie jakieś inne propozycje, biorąc pod uwagę, że wysokie są równie ważne co niskie :) Użyywam obecnie Scarlett Focusrite 2 jako interfesj.
Pozdrawiam
Yeti


Btw. właśnie ujrzałem, że cena 700 i 1200 jest za jeden monitor, co wcale nie jest już super ofertą.

Macie jakieś propozycje do 1200 zł za 2 sztuki?

Pozdrawiam,
Yeti

Edytowane przez yetijuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo czytałeś ten temat ;) W tym budżecie to chyba tylko Presonus Eris E5 jak ma być równo, albo Tannoy Reveal 502 jak jednak mają grać trochę rozrywkowo. Po więcej szczegółów odsyłam do wcześniejszych stron wątku. Wiem jest ich sporo, ale o w/w modelach było pisane już na samym początku tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już tyle razy budżet naciągałeś to może dociągnij do 1800? Są Focale Alpha 65 w dobrej cenie tutaj:

http://musicexpert.pl/monitory-studyjne/3969-focal-alpha-65-monitor-studyjny.html

 

ale sam sklep do weryfikacji, bo nic mi nie mówi. Normalnie chodzą za 2200+

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nawet Alphy 50 mają wystarczająco dołu, ale wiadomo: gusta są różne.

A co do sklepu to brałem od nich podkładki pod monitory (nawet 2 razy, za pierwszym razem wysłali mi za duże, ale droższe niż zapłaciłem). Raczej są okej, ale ciężko u nich z dostępnością towaru i będzie trzeba czekać pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

IMO na 11m2 ten dźwięk nie będzie miał gdzie się rozejść. Ja słuchałem ich na 22m2 i fajnie wypełniały pomieszczenie. Teraz do 14m2 szukam 50 lub 65 maks. Jak będzie Ci mało basu w małych to mozna suba dokupic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności