Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Lcd-4 to fajna słuchawka gdy nie patrzymy na cenę. Dla mnie to był mix 3f i x'ow. Myślę że przy cenie minimalnie wyższej od 3jek można by się było zastanawiać. Aktualna cena to pomyłka (taka sama jak z heX czy hek).

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Cena owszem - przesada. Słuchałem ich ale w motłochu na AVS. W granicach ceny LCD-3 bym je brał i się nie zastanawiał.

 

 

 

 

 

Trochę odbiegam od tematu w tym wątku ale nie pamiętam czy pytałem. Z LCD-4 miałeś przyjemność ?

 

Tak, pytałeś i Ci odpowiedziałem, że miałem. ;)

LCD-4 są bardziej dociążone, takie właśnie audezowym stylu, ale nie mają takiej sceny i powietrza jak HEk.

 

 

No ta scena ... Albo bass daje w mordę, albo sceny brakuje. Jak jest scena to bassu nie ma :) Trzeba mieć 3 pary jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rocku może tak, ale mało słucham ostatnio.

Natomiast np w jazzie HEk mają bas bardziej liniowy i ze znacznie lepszą fakturą. Popisy Danielssona czy Cohena brzmią bardzo realistycznie.

W dubstepie bas na HEk i tak schodzi do piekieł, więc tu aż tak mi tej audezowej masy nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, toś jednak szczęśliwy jak tak, bo dla mnie ani LCD3 ani HE1000 do Dubstepu się nie nadają...

Za wolny, mało twardy bas, szybkość też nie ta...

Do jazzu jak najbardziej...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie na LD6+ jednak był za słaby ,za wolny z HE1000...wolałbym ten z LCD3 już...

Nie ma jak T1 rev2 do Dubstepu ,Trance..najlepsze...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości postanowiłem sprawdzić co mają w środku TH900 i wygląda na to, że wata w muszli jest fabrycznie :)

Co daje konkretnie taka wata w muszli? W denonach tego nie ma.

Jako otwarte słuchawki grają mi gorzej od zamkniętych.

mSN3dQth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

W drewnie potrafi uspokoić sybilanty (rezonanse), poprawia kontrolę basu itp.

Ja tam swoje D7000 wypchałem trochę watoliną i dałem pady bardziej w stylu Fostexa właśnie ;)

A co to były za pady? HM5? Ja w przyszłości będę musiał pomyśleć nad zmianą padów w th900, bo są wykonane z materiału, który szybko się niszczy.

Szkoda, bo są bardzo wygodne. Zastanawiam się nad jakimś zamiennikiem, ale nie chciałbym żeby nowe pady zmieniły brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233

HM5, ale w wersji z prawdziwej skóry - lepsze użytkowo też, bo nie przylepiają się tak przy dłuuugim odsłuchu od standardowych HM5 ;)

Coś tam skrobałem: http://forum.mp3store.pl/topic/141625-nowe-pady-od-brainwavz-z-naturalnej-skory-wrazenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomasz, piszesz tak do mnie, jakbym nie miał T1v2 :)

No wiem że miałeś T1, ale ja wolałbym do Trance ,Dubstepu T1 rev2 niż LCD3/HE1000,a jak z tobą jest?
T1v2 miały taki dziwny rezonans w okolicach 55Hz, co nie dawało mi spokoju i jednocześnie nie pozwalało rozkoszować się ich basem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomasz, piszesz tak do mnie, jakbym nie miał T1v2 :)

No wiem że miałeś T1, ale ja wolałbym do Trance ,Dubstepu T1 rev2 niż LCD3/HE1000,a jak z tobą jest?
T1v2 miały taki dziwny rezonans w okolicach 55Hz, co nie dawało mi spokoju i jednocześnie nie pozwalało rozkoszować się ich basem.

 

Może coś było niedoklejone ;)

U mnie rezonansów nie ma, choć i tak z HEkami równać się nie mogą, trochę inaczej budują przetrzeń, dalej

i to jest takie fajne dopełnienie, bo tonacyjnie też jest inaczej, no ale jedynki jeszcze się grzeją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tomasz, piszesz tak do mnie, jakbym nie miał T1v2 :)

No wiem że miałeś T1, ale ja wolałbym do Trance ,Dubstepu T1 rev2 niż LCD3/HE1000,a jak z tobą jest?
T1v2 miały taki dziwny rezonans w okolicach 55Hz, co nie dawało mi spokoju i jednocześnie nie pozwalało rozkoszować się ich basem.

 

Może coś było niedoklejone ;)

U mnie rezonansów nie ma, choć i tak z HEkami równać się nie mogą, trochę inaczej budują przetrzeń, dalej

i to jest takie fajne dopełnienie, bo tonacyjnie też jest inaczej, no ale jedynki jeszcze się grzeją :)

 

Były kontrolnie w serwisie Konsbudu.

Porównywali je ponoć do ich modelu testowego i grały niby tak samo.

Nie wiem, mi się to nie podobało dlatego poszły w świat.

Nie mówię, że są złe ale do HE1000 jeszcze trochę im brakuje, nawet w dubstepie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomasz, piszesz tak do mnie, jakbym nie miał T1v2 :)

No wiem że miałeś T1, ale ja wolałbym do Trance ,Dubstepu T1 rev2 niż LCD3/HE1000,a jak z tobą jest?
T1v2 miały taki dziwny rezonans w okolicach 55Hz, co nie dawało mi spokoju i jednocześnie nie pozwalało rozkoszować się ich basem.

 

Dla mnie to T1 v2 mają po prostu nisko granicę przesteru (po naukowemu - wysoki poziom THD). Sprawdzałem to. Już na niewielkiej głośności jest clipping. Do tego cały dźwięk jakiś taki rozedrgany, niestabilny. Tonalnie niby dobre, ale dla mnie to wadliwy projekt. Późne egzemplarze T1 v1 to było coś.

 

Co do basu w LCD3 - ano właśnie. Brak faktur na basie to bolączka chyba wszystkich orto jakie słyszałem. Bas bez faktury to jest łupanie, a nie bas, więc chwalenia Audeze za bas nigdy nie zrozumiem. Fajnie grające Audeze to LCD-XC, ale za drogie jak na poziom swojego grania. Bas mi w nich też leżał.

 

W temacie TH900 mam dokładnie zdanie jak bakus1233 - sopran w nich jest wręcz zaokrąglony, a nie ostry czy sybilujący, a grają jak dopieszczone AH-D7000. W drugą stronę - AH-D7000 to takie nieokrzesane TH900 dla mnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ja też na T1 rev2 nic nie zauważyłem negatywnego, z basem też było ok. wszystko.

A katowełem je w ostrej muzyce elektronicznej jak i w spokojnych kawałkach, bas to dla mnie największa zaleta T1 rev2.

Mój ideał basowy....takie HE1000 to misiowaty mają,miękki basik, wolny i mało fakturowy, gdzie mu do tego z T1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności