Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Mi akurat bas na LCD3 na welurach całkiem się podobał i miał wg mnie wyraźniejszą fakturę od XC na skórkowych padach, które to dodatkowo miały tendencję do dudnienia.

 

Prawda :) Porównywałem łeb w łeb i XC momentami odbierałem jako dudniące granie a LCD3 na welurach bass zapodaje bez bolączki

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ideał basowy....takie HE1000 to misiowaty mają,miękki basik, wolny i mało fakturowy, gdzie mu do tego z T1!

Tu się z Tobą nie zgodzę, niestety HEki potrzebują dobrego wysterowania, tak się wydaje

że nie są wymagające, ale ta membrana ma dużą powierzchnię, do tego skuteczność

na poziomie 90dB , przy ponad 100 w większości dynamików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż słuchałem ich na Little Dott 6+ , 5wat wystarczy na kanał w 120ohm? :)

HE1000 fruwały na tym wzmaku, najlepszy dźwięk jaki słyszałem. Tak sobie Orfeusza wyobrażałem :P

Ma go teraz Compton i bardzo zadowolony jest z takiego połączenia z HE1000.

Ja po prostu szukam innego basu, ten planarny z HE1000 jest dla mnie po prostu za słaby do elektroniki.

Nie chodzi o jakość bo jest dobry, ale techniczne sprawy, jak twardość, sprężystość, szybkość, uderzenie...

Tutaj chyba żadne planarne słuchawki mnie by nie zadowoliły.

Do elektroniki zawsze wolałem dynamiki z ich basem, najlepiej zamknięte albo pół zamknięte...

Za to do innej muzyki HE1000 są sporo lepsze na basie dla mnie.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HE-6 basik jest twardszy niż w nowszych HiFiManach, ale ja również odbierałem ten w T1.2 jako bardziej w moich preferencjach... choć różnica ogromna nie była... za to cała reszta na korzyść HE-6 ;)

 

Btw... temat Fostexa, a rozmowa o Beyerach, Audeze i HiFiManach :F

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracam do Fostexa i w kontekście basu, to te zmodowane T50rp dla mnie było już bardzo blisko ideału (więcej najniższego mogłoby być).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więcej Fostexa ....Może Bakus 123 coś o TH900 więcej by napisał,mało kto ma na forum,...

Porównał z D7000 ...

Ja to nie umiem tak pisać o słuchawkach jak niektórzy forumowicze :D

 

Podobają mi się i tyle ;) Mija tydzień odkąd do mnie dotarły i dalej jestem nimi zachwycony, bo słuchanie na nich muzyki to czysta przyjemność, podobnie jak na DT990Pro, tylko w przypadku fostexów SQ stoi na wyższym poziomie.

 

Może pożyczę je kiedyś audionanikowi i jak będzie chciał, to napisze jakieś porównanie z D7K, bo też je miał, a wydaje mi się, że jemu lepiej wychodzi porównywanie słuchawek.

 

Jestem też ciekawy jak zagrają z innym sprzętem niż geek out 450, bo na razie tylko na nim ich słucham :D ale wydaje mi się, że grają świetnie. Może być jeszcze lepiej? :woot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK 600 funtów, w USA ponoć MSRP $999.

 

Mnie cena 3,5k pln też dziwi, bo nie jest taka tragiczna jak za flagowce. Raczej to nie będzie jakość TH900 v2, ale może akurat brzmienie niektórym z nas będzie odpowiadało.

 

Tak, $999 https://usa.denon.com/us/product/portableaudio/overear/ahd7200.

 

Piękne są:

DENON-AH_D7200-detail_05.png?RenditionID

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie podniecenie Th-X00 ? Teraz podobny zapał widzę przy AH-D7200... Co o tym myślą bardziej zdystansowani ? :)

No niestety TH-X00 mnie nie powaliły, zwłaszcza góra pasma.

Osobiście nie kupiłbym w ciemno, bo akurat tego aspektu poprawić modem się nie da.

Poza tym ta buda też nie ma potencjału na duże zmiany brzmieniowe, więc i przetwornik pod nią powinien być dobrze dobrany.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności