Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisuję się do fanklubu fostexa z T50RP.

Co mnie podkusiło, żeby do Perula leźć na odsłuchy. :) W życiu bym nie pomyślał, że te słuchawki kupię. Męczyło mnie miesiąc i zamówiłem je w końcu.

Super mu recabling wewnętrzny i mod wyszedł. Analogowo, dużo powietrza, jakby się słuchało kolumn a nie słuchawek.

Bo te sluchawy mają ogromny potencjał, w szczególności ich przetwornik.

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fostex wypuszcza 900 mk2.

 

http://www.hifiinsider.com/news/2016/1/22/fostex-announces-th900mk2-premium-reference-headphones

 

Druga sprawa, posłuchałem ostatnio TH-X00 po ostrych modach. Z basotłuków zeszły basem do poziomu trochę ponad staxów. :woot: jak?!

I u Piotra Ryki też.

 

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Interesujące wieści, obawiałem się że w wersji MK2 TH900 będzie dodana tylko funkcja odpinanego kabla.

Na szczęście wychodzi na to że popracowali też nad górą i pewnie średnicą w TH900, przy zachowaniu dużej sceny.

Może być ciekawie...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo...ale weź pod uwagę,że może za dużo denaturatu wypiliśmy, bo Smokowi w pewnym momencie HD800 były za ciemne :D

Mi ostatnio też były za ciemne po SWSach i separację miały słabą i powietrza mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Doszedł mi wreszcie Headonic, szybkie podłączenie pod THX00 i opad szczęki...

Teraz to dopiero grają te Fostexy jak należy, przekaz się wyostrzył, dużo powietrza,

scena większa, bas super prowadzony...bajka.

Spokój w przekazie,ciemne tło...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły moje Th-X00 z head-fi...

 

Na żywo jeszcze ładniejsze niż na zdjęciach. Całkiem wygodne, ale do HE-560 im jednak trochę brakuje (ze względu na pałąk - pady są spoko, choć podejrzewam, że bardziej odczuje je na twarzy po kilkugodzinnym odsłuchu niż hybrydy).

 

Dźwiękowo... Słuchanie metalu to przyjemność, choć mam wrażenie, jakby były trochę zbyt "rozmiękczone" na dole - nie schodzą tak nisko jak HE-560 (pomimo, że tamte to konstrukcja otwarta), bardziej wyeksponowany jest ten średni/wyższy zakres basu - co właśnie sprawia, że znacznie lepiej słucha się ciężkiej muzyki.

Niestety, przegrywają znacznie jeśli włączę coś live, gdzie jest orkiestra, etc. - tutaj (w porównaniu do HifiMANów) zostają dosłownie zmiecione przez ich poprzedników. Instrumenty brzmią dziwnie, wszelkim skrzypcom, wiolonczelom brak - no właśnie, brak tego "czegoś", co miały HE-560. Wielkość sceny również nie zachywa - jednak, to nie są słuchawki otwarte, więc spodziewałem się takiego wyniku (jest i tak lepiej niż w MOE).

Za to nie ma jakiegoś uczucia przebywania w ciasnym pomieszczeniu z muzykami - jest chyba nawet bardziej w stronę naturalności niż HifiMAN'y.

Potrafią czasem zasyczeć (ale baardzo sporadycznie - głównie w blackmetalowych kiepsko zrealizowanych, tzw. "żyletkach").

Do tego mam wrażenie, że średnio służy im Violectric - z dziurki hegla gra to jakby trochę przyjemniej na średnicy - z v100 jest trochę suchawo (ale góra i bas za to lepszy niż z HD12).

 

Na pewno zostaną u mnie, bo znowu mam przyjemność ze słuchania metalu - jednak coś czuję, że jeszcze w niedalekiej przyszłości wrócę do pomysłu HE1k ;)

 

PS. Mój egzemplarz raczej jeszcze nie wygrzany, bo wg poprzedniego właściciela pograły jakieś kilkadziesiąt godzin - możliwe, że pewne aspekty ulegną poprawie ;)

Edytowane przez rytek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się skusił? :) Jak dla mnie ten czas dostawy zabija całą przyjemność zakupu. Na alledrogo wiszą jedne prawie nowe z minimalnym narzutem cenowym to bym wolał te i mieć w tym tygodniu.

Inna sprawa, że pojawiają się na HF egzemplarze w Europie w lepszych cenach niż te z allegro.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Fostex nie wyrabia z produkcją th-x00 i po prostu wcześniej nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości? Zauważ, że ten drop jest ograniczony mniejszą ilością słuchawek niż poprzednio. Może się zatem okazać, że, owszem, w marcu/kwietniu będzie kolejny, ale z wysyłką w sierpniu ;)

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności