Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

K550 masz na forzowskim kablu, tak?

 

PM-2 nie były ostre, z tym też się zgadzam. Chociaż moim zdaniem są bardziej stacjonarne i u mnie pokazały dopiero co potrafią na dedykowanym HA-1, podłączone pod balans.

PM-3 są bardziej portable friendly.

 

XBA40 nie znam, ale jeśli brzmią tak, jak mi się wydaje, to może rzeczywiście PM-3 także się spodobają, mimo odsłuchu PM-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 masz na forzowskim kablu, tak?

 

PM-2 nie były ostre, z tym też się zgadzam. Chociaż moim zdaniem są bardziej stacjonarne i u mnie pokazały dopiero co potrafią na dedykowanym HA-1, podłączone pod balans.

PM-3 są bardziej portable friendly.

 

XBA40 nie znam, ale jeśli brzmią tak, jak mi się wydaje, to może rzeczywiście PM-3 także się spodobają, mimo odsłuchu PM-2.

 

Tak. K550 mam symetrycznie zrekablowane na FAW Claire. Do tego, aby zniwelować te wszystkie ostrości zrobiłem mody wewnętrzne i jeszcze wpakowałem filtry do padów. A i tak bywa ostro. Generalnie poddałem się. ;o(

 

Odnośnie PM2: z pewnością masz rację, że z DX90 nie wyciśnie się z nich tego, co potrafią, ale połączenie było naprawdę fajne. Co nie zmienia tego, że na PM3 może tez być fajnie. ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy. PM3 zamkniete PM2 otwarte. Osobiscie uwazam ze najbardziej słusznym byłoby porównanie do PM3 które mimo mniejszej wielkości też byłyby otwarte no ale niestety nie są i trzeba pozostać przy domysłach. Nie oceniałbym ich przez pryzmat portable bo z powodzeniem słucham ich w warunkach domowych. Są wygodne otulają całe ucho i nie zwracam wtedy uwagi czy jestem poważny audiofil meloman bo mam gigantyczne słuchawki czy też mniej poważny bo te wyglądają tak portable. Nie ważne jak wyglądają ważne jak grają i myślę że naprawdę z pełną świadomością można je traktować jako dźwięk tej samej klasy tylko inny zamknięty.

Myślę że własnie to że mogą być portable i zagrać z kamienia jest ich niewątpliwą zaletą . Zresztą to charakterystyka wszystkich słuchawek OPPO

 

i znów przykład sztandarowy. Słucham 007 MK I zakładam PM3 i słucham dalej. nie mam zacięcia jak po założeniu po 007 Audioquestów lub HD800 (z tym że tutaj uwaga nie mam odpowiedniego napędzenia co nie zmienia faktu że nawet jak były napędzone nie pokazywały tego czegoś). Dlatego uważam że nie należy pejoratywnie podchodzic do ich wielkości i wyglądu.

Jednym się podobają innym się nie podobają ale zdecydowana większość osób stawia ten dźwięk naprawde wysoko

 

 

 

Tak. K550 mam symetrycznie zrekablowane na FAW Claire. Do tego, aby zniwelować te wszystkie ostrości zrobiłem mody wewnętrzne i jeszcze wpakowałem filtry do padów. A i tak bywa ostro. Generalnie poddałem się. ;o(

 

a próbowałeś z padami ? Dużo to zmienia. czasem bardziej niż napychanie przeszkód w postaci filtrów

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Aallen: kupiłem pady, chyba z suoerluxów (nie pamiętam już), takie płytsze znacznie. Grało to tragicznie, jakby bez seal'u Moim zdaniem K550 muszą idealnie ptzylegać do głowy. Dlatego dopchałem też gąbek w tylnej części padów. Generalnie było lepiej.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiem ci że po moich wojażach z Audioquestami absolutnie tym sie nie kieruj. W padach czasem nielogiczne ustawienie ucha względem przetwornika może robić różne rzeczy a także materiał z jakiego są pady. Przykładowo na skórzanych padach które wewnątrz mają skóre grały inaczej niż na padach skórzanych które wewnętrzną część miały z jakiegoś innego materiału a'la zamsz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak reasumując, czy dla posiadacza HA-2 sensowny byłby upgrade (jeśli można to tak nazwać) z PM-3 na PM-2? Czy jednak przy HA-2, nie warto dokładać tych 1800 zł bo i tak możliwości PM-2 nie zostaną w odpowiednim stopniu wykorzystane? A może najlepiej mieć i PM-3 i PM-2? :) Bo to jednak inne granie...

 

Już niedługo dostanę hybrydowy kabelek od Jimmy'ego, ciekaw jestem jaki będzie efekt na PM-3. Liczę na lekkie rozjaśnienie góry w stosunku do stockowego kabla, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to oznacza Maciux, że posiadacz PM3 może być zawiedziony PM2 ? :)

Niekoniecznie :) Swoją drogą, jestem ciekawy Twojego zdania - nie masz gdzieś w okolicy PM-2? :)

Chyba nie... A szkoda.

 

Jakies dobre otwarte do domu, kiedyś nabędę. 400S mi nie podeszły, 400i podobały się.

 

PM3 jak widzę budzą emocje, na szczęście nie takie jak AK380. ;) . Jak dla mnie są one znaczącym punktem poszukiwań nausznych portable. Nie mówię Cios Ostateczny bo przecież nowe sluchawki powstają ale dla mnie to bardzo dobra przystań. W domu zostaly mi z innych portable tylko MOE i nie tęsknię za innymi, które sprzedałem.

 

Z nowości ciekawią mnie Momki 2.0 ale na zasadzie ciekawostki.

 

PM3 są 4Me muzykalne, szczegółowe, dają wypełniony dźwięk,są naturalne. I brzmią dość swojsko. A wygoda też OK.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to oznacza Maciux, że posiadacz PM3 może być zawiedziony PM2 ? :)

Niekoniecznie :) Swoją drogą, jestem ciekawy Twojego zdania - nie masz gdzieś w okolicy PM-2? :)

Chyba nie... A szkoda.

Jakies dobre otwarte do domu, kiedyś nabędę. 400S mi nie podeszły, 400i podobały się.

PM3 jak widzę budzą emocje, na szczęście nie takie jak AK380. ;) . Jak dla mnie są one znaczącym punktem poszukiwań nausznych portable. Nie mówię Cios Ostateczny bo przecież nowe sluchawki powstają ale dla mnie to bardzo dobra przystań. W domu zostaly mi z innych portable tylko MOE i nie tęsknię za innymi, które sprzedałem.

Z nowości ciekawią mnie Momki 2.0 ale na zasadzie ciekawostki.

PM3 są 4Me muzykalne, szczegółowe, dają wypełniony dźwięk,są naturalne. I brzmią dość swojsko. A wygoda też OK.

Czyli, jak mam rozumieć, ogólna ciepłota górnych rejestrów nie wpływa negatywnie na rozdzielczość dźwięku? I jeszcze w kwestii tej rozdzielczości: jak się ona przedstawia na tle K550? Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 miałem juz bardzo dawno temu. Wspominam je jako baaardzo przestrzenne. Czy rozdzielcze to nie pamiętam. Zresztą nie miałem wtedy stacjonarki.Na iBasso D10 wydawaly się trochę suche.

 

Ciepłota PM3...znacznie cieplejsze dla mnie są 400i. Jeśli PM3 można określić jako ciepłe to jest to ciepło naturalne, nie takie podgrzanie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman nie pokusil sie o odpowiednik zamknięty Oppo. 400I oraz 400s to domowe sluchawki, mimo krótkiego kabla. W sumie byłaby ciekawa kokurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza Maciux, że posiadacz PM3 może być zawiedziony PM2 ? :)

Zawiedziony? Czym? To świetny dźwięk, naprawdę. Z tego, co mówicie, jest to dźwięk inny niż z PM 3, ale naprawdę bardzo zbalansowany. Mnie się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to oznacza Maciux, że posiadacz PM3 może być zawiedziony PM2 ? :)

Zawiedziony? Czym? To świetny dźwięk, naprawdę. Z tego, co mówicie, jest to dźwięk inny niż z PM 3, ale naprawdę bardzo zbalansowany. Mnie się podobało.

 

Robicie smaka na PM-2. Może wiecie jak bardzo cieknie z nich dźwięk - czy mocno w porównaniu do PM-3, bo PR twierdzi, że to raczej półotwarte a nie otwarte i nie jest z tym tak źle. No i się zajarałem - szczególnie ceną na valuebasket. Audiofilia nervosa - nieuleczalne niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja subiektywna ocena jest taka, że wyciekają na tyle, źe jestem w stanie na zewnątrz rozpoznać co gra w środku (z odległości pół metra). Jak na moje oczekiwania jest to kwestia dyskwalifikująca. Niestety, bo w pozostałych aspektach bardzo mi się podobały.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TopHiFi ma PM2 ? Hm.. Także Mp3store...

Myślę, że chodziło o dystrybutora na Polskę, czyli firmę Cinematic z Wrocławia ;)

 

dokladnie - chyba na kozanowie sa. Udostepniaja u siebie odsluchy po wczesniejszym umowieniu sie. Niestety tylko do godziny 15 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności