Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

PM3 mają chyba coraz więcej fanów na forum. ;)

 

mają, :P to bardzo dobre słuchawki

Zgadza się. Słucham właśnie z AK120 i jestem bardzo zadowolony. Ustawienie EQ PRO powoduje,że góra jak najbardziej jest, nie piłuje oczywiscie uszu, za to jest bardzo muzykalnie i szczegółowo.

A jak z basem i dynamiką? Pojawiają się opinie, że to dość słabe składowe. Zwłaszcza dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając mojej elektroniki nie zauważam braków. Bas wydaje się dobrze kontrolowany, nie zalewa mnie (nie lubię tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To już chyba lepiej spróbować tutaj:http://www.valuebasket.pl/search/search_by_ss?q=oppo+pm3

Zamawiał ktuś stamtąd cokolwiek?

Jest chyba w hydeparku cały temat poświęcony valuebasket, ponoć ok.

Widziałem, że mają swoje konto założone na allegro, chyba wyślę zapytanie odnośnie PM-3, czy wystawiliby aukcję z nimi (zawsze to daje dodatkowe zabezpieczenie w postaci POK w allegro).

Chętnie kupiłbym lokalnie w mp3store, ale polska/europejska cena naprawę odrzuca, nawet po rabacie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też do nich napiszę, ale wygląda na to, że po opłaceniu czego tam trzeba,cena będzie zbliżona do "urzędowej". Obaczymy.

A to nie jest tak, że podana cena jest ceną końcową, a valuebasket bierze na siebie wszelkie opłaty (przesyłka i ewentualne opłaty na granicy)?

Czy może czegoś nie doczytałem... ?

 

Można by też spróbować napisać do dystrybutora, czyli Cinematic, o jakąś dobrą cenę przy kilku sztukach. Zbiorówka na Oppo? ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też do nich napiszę, ale wygląda na to, że po opłaceniu czego tam trzeba,cena będzie zbliżona do "urzędowej". Obaczymy.

A to nie jest tak, że podana cena jest ceną końcową, a valuebasket bierze na siebie wszelkie opłaty (przesyłka i ewentualne opłaty na granicy)?

Czy może czegoś nie doczytałem... ?

Można by też spróbować napisać do dystrybutora, czyli Cinematic, o jakąś dobrą cenę przy kilku sztukach. Zbiorówka na Oppo? ;)

Napisali, że wrzucą oppo na allegro w ciągu następnych kilku dni. Cena taka jaka na ich stronie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też do nich napiszę, ale wygląda na to, że po opłaceniu czego tam trzeba,cena będzie zbliżona do "urzędowej". Obaczymy.

A to nie jest tak, że podana cena jest ceną końcową, a valuebasket bierze na siebie wszelkie opłaty (przesyłka i ewentualne opłaty na granicy)?

Czy może czegoś nie doczytałem... ?

Można by też spróbować napisać do dystrybutora, czyli Cinematic, o jakąś dobrą cenę przy kilku sztukach. Zbiorówka na Oppo? ;)

Napisali, że wrzucą oppo na allegro w ciągu następnych kilku dni. Cena taka jaka na ich stronie.

O, świetna informacja! A pytałeś może o możliwość "zrobienia" lepszej ceny przy kilku sztukach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim SWS Audio (miedź). Ale bez porównań. Jest dobrze i tyle. Za porównania będę się musiał zabrać ale podejrzewam,że mogę nie usłyszeć. W każdym razie nic się nie pogarsza, wygląda o wiele lepiej.

 

Na BD T70 wpływ kabla słyszę. Jest lepiej. Tu to sam nie wiem...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim SWS Audio (miedź). Ale bez porównań. Jest dobrze i tyle. Za porównania będę się musiał zabrać ale podejrzewam,że mogę nie usłyszeć. W każdym razie nic się nie pogarsza, wygląda o wiele lepiej.

 

Na BD T70 wpływ kabla słyszę. Jest lepiej. Tu to sam nie wiem...

 

Wiesz - wpływ może być marginalny na sprzęcie mobilnym, ale wcale znaczący na odsłuchu stacjonarnym. Może to być uzależnione od ilości prądu w słuchawkach. Dobrze by było porównać skutek zmiany kabla w PM 3 na połączeniu DAP, DAP+wzmacniacz mobilny, stacjonarne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś słyszałeś czy od Jimmiego po prostu ładne ?

 

Sprawdź proszę co dają srebro i hybryda. Czy jest ingerencja w górę pasma czy po prostu jest to samo ?

http://forum.mp3store.pl/topic/130301-jimmi-dragon-custom-cables/?p=1250336

 

To te kabelki ? Pożyczysz mi je także po swoich testach (jak sugeruje Jimmi) ? Rzucisz mi z motoru na rogu K.Wielkiego i Sowieckiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki osluchane... zacne i polecam :)

roznice slychac bezwzglednie.

stockowy - raczej lekki, nieco matowy, jakby taki bez sily, mniej czystosci i precyzji na scenie. Zwlaszcza gora troszke se hula jak chce, tak nerwowo.

occ 7N - bass heavy. Scena nieco wiekszy rozmach, wypelnia sie wsystko, dociaza. Lepsza rozdzielczosc i holografia. Taki funowy, moze mala Vka bo nieco chowa wokal, za miesko zwlaszcza. Rzuca raczej na twarz wszystko.

Jimmy miedz - nasycony bardziej niz stock, ale lzejszy niz OCC. Lepsza holografia niz powyzsze, bardziej rozdzielczy. Czysciej, precyzyjniejsza lokalizacja instrumentow, lepsza separacja, szczegolowosc.

Jimmi srebro - nieco jasniej, troszke odchudzenie. Technicznie tez prima sort. Jak troszke ktos chce odjac slodzyczy to dla niego. Srednica nieco jasniejsza. Gora bardziej obecna, acz torche bardziej rozlozysta, co osobiscie mi nieco niepokoju na scenie wprowadza. Ale dla wielu to porzadny efekt.

Jimmi hybryda - hybryda braci :) Dol i srodek z miedzi. Moze nieco jasniej na srodku. Ale blizej miedzi niz srebra. Gora jak ze srebra.

 

Takze dla kazdego cos dobrego :) Ja biore miedz :)

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności