Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Serio? Ma 4 polowe gniazdo?

Masz jakegos linka do tegonewsa? Bylo to okazane?

Głównie wypowiedzi w wątku na head-fi, no i producent kabelków o tym pisze w swojej ofercie:

http://www.surfcables.com/products/oppo-compatible-cables

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Jimmy miedź ?

 

Ciekawie brzmią wypowiedzi o hybrydzie i srebrze...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji a jednocześnie odpowiem na powyższe pytanie :) Otóż właśnie przed chwilą otrzymałem zamówione z Valuebasket Oppo PM-3 oraz Oppo HA-2. Rzeczywiście, żadne cło nie zostało doliczone, nie było konieczności dokonywania żadnych dopłat dla kuriera.

 

Wszystko ładnie zapakowane, ale żeby nie było tak różowo to zastanawia mnie kwestia dołączonego okablowania... Otóż w zdecydowanej większości sklepów wraz z słuchawkami dołączane są 4 kable w tym dwa z mikrofonem, kompatybilne z IOS/Android. Ja otrzymałem jedynie kabel bez mikrofonu 1,2 m (dołączony w dodatkowym opakowaniu) oraz kabel 3 m. Co prawda w specyfikacji na stronie valuebasket jest jedynie informacja o dwóch wspomnianych kablach, jednak na opakowaniu słuchawek przedstawiono obrazkową instrukcję działania kabli z mikrofonem... Można zatem wnioskować, że niezależnie od dystrybutora, każdy komplet PM-3 powinien dysponować 4 kablami, ale być może jestem w błędzie. Jeśli tak, proszę o ewentualne sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 kabelki, woreczuś na nie i 3 pudełeczka. Kable 3m, kabel bez pilota i 2 kable z pilotami do Androida i Apple.

 

Ale co za problem. Kable na forum można zrobić lepsze. No chyba,że ktos potrzebuje do telefonu.

 

A jak w HA-2 ? Coś ukradli ? I jak długo trwała wędrówka do Ciebie, po zamówieniu i opłaceniu zamówienia ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zadzwonię jeszcze dzisiaj do centrum obsługi klienta z zapytaniem czy faktycznie dają tylko 2 kable, czy też gdzieś zaginęły w drodze... Oczywiście kable można kupić lepsze, ale chodzi mi też o kompletność zestawu, która może mieć znaczenie jeśli kiedyś będę chciał wymienić PM-3 na coś lepszego.

 

Jeśli chodzi o gwarancję to zarówno do HA-2 jak i do PM-3 dostałem ,,książeczkę gwarancyjną" Oppo. Zgodnie z jej treścią okres gwarancji to 1 rok, do zrealizowania na terenie Europy, przy czym samo centrum serwisowe znajduje się w Anglii. Nie wiem jak ta gwarancja ma się do gwarancji udzielanej przez sklep (36 miesięcy). Sam dowód zakupu to najzwyklejsza kartka A4, na której wyszczególnione zostały nabyte produkty (co ciekawe, nie zamieszczono żadnej informacji o ich cenie).

 

Co do HA-2 to zestaw jest kompletny. Jedyny minus, to ładowarka z ,,wtykiem brytyjskim", więc konieczna będzie przejściówka (być może w polskiej dystrybucji również jest ładowarka tego typu, niestety nie dane mi było sprawdzić).

 

A jeśli z kolei chodzi o sam odsłuch, to po pierwszej godzinie mogę stwierdzić, że jestem zadowolony, ale nie zachwycony. Być może wynika to z faktu, że przez ostatni czas bardzo przyzwyczaiłem się do brzmienia Momentum i po podpięciu ich do HA-2 na chwilę obecną podobają mi się bardziej od świeżo zakupionych PM-3. Myślę jednak, że po pewnym czasie przywyknę do nieco ciemniejszego grania PM-3.

 

edit// Zapomniałem dodać, że cała realizacja zamówienia trwała dokładnie 8 dni (6 dni roboczych).

Edytowane przez Thar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne z tymi Momentum. Ostatnio , zacząłem je odpuszczać, po zakupie MSR 7, L2. Jakieś takie mało "mięsiste" przy nich były. Teraz jak założyłem PM3 , od razu byłem zadowolony. Nie wiem jak z wygrzewaniem, Fatso mówi, że jednak warto. Mój egzemplarz jest wygrzany, przez poprzednich właścicieli i Fatso (test do recenzji).

Momki i Siódemki sprzedałem .. PMki godnie je zastąpią.

 

Zakup z Valuebasket zrobiłeś przez Allegro czy bezpośrednio ? Płatność normalnie kontem bankowym czy PayPal ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dłużej słucham PM-3 tym zaczynają mi się bardziej podobać, także ostatecznie myślę, że będę z nich bardzo zadowolony. Może faktycznie jak się wygrzeją to efekt będzie jeszcze lepszy.

 

Kupowałem bezpośrednio przez valuebasket, a płaciłem poprzez standardowy przelew bankowy. Pod tym względem nie ma się co obawiać, bo przelew jest wykonywany na konto polskiego odziału banku HSBC. Ogólnie cała transakcja przebiegła bezproblemowo, po założeniu konta na valuebasket można poniekąd ,,śledzić" co aktualnie dzieje się z zamówieniem. Co do oryginalności towaru raczej nie można mieć wątpliwości.

 

Jedyna rysa na całej transakcji to wspomniany brak pełnego okablowania, chociaż w załączonej instrukcji słuchawek mowa jedynie o dwóch przewodach, więc może to faktycznie kwestia dystrybucji. Napisałem do sklepu maila w tej sprawie i zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery kabelki to tylko w dystrybucji na Europę, Grubby ma rację. Wszędzie poza EU są dwa kable (krótki i długi bez pilota), oraz możliwość dokupienia kabelka z pilotem pod konkretny system (iOS/Android), także bez obaw. Pewnie stąd się bierze ta chora cena w EU ;)

Pytałem również konsultanta, czy aby przypadkiem nie sprzedają sprzętu niepełnowartościowego, "refurbished", ale otrzymałem info, że są to fabrycznie nowe rzeczy.

Na swoje czekam, mam nadzieję że również dojdą szybko i bez problemów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. 8 dni to bardzo szybko (DHL jeżeli wysyłka z Hongkonku?)

Thar jakoś wyjątkowo szybko zaczynasz lubieć PM3 (od poprzedniego Twojego postu minęły 2 godziny) :P

polubisz je

 

Przesyłka szła z Hongkongu przez Amsterdam, firma kurierska DPD. Z tego co wiem, to zdecydowana większość towarów od Valuebasket idzie właśnie taką drogą. Faktycznie PM-3 szybko zyskują u mnie coraz większą sympatię, zwłaszcza w połączeniu z HA-2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim poziomem sluchacie PM3 z DAPa ? U mnie na AK120 na ulicy, muszę podkręcić do Volume 50 i ciut wyżej. Max jest 75. Nie wydaje mi się to "za głośno" a głośno staram sie nie sluchać. Jak macie w DX90 i innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności